Autor Wątek: Reklamacja Anglingdirect  (Przeczytany 7466 razy)

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 479
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Reklamacja Anglingdirect
« Odpowiedź #15 dnia: 12.12.2017, 14:19 »
Powiadam że tak jest tutaj gdzie mieszkam od 12 lat. Szanuje się każdego klienta, nie ważne co kupił bo nie wiadomo kiedy wróci i ile może wydać.
Przyznam że nie rozumie "polskiego" podejścia do klienta. Ludzie zapominają kto im płaci, klienci a nie pracodawca. Koszt butów czy koszulki to są grosze w porównaniu do tego jakimi kwotami obraca taki sklep. Po co powoływać rzeczoznawcę i generować koszty? Można przeznaczyć pieniądze na pokrycie kosztu zwrotów.
Koszula z urwanym guzikiem może być sprzedana po kosztach jako wybrakowana. Sklepy czesto tak robią że produkt przydatny do użycia ale z jakiegoś powodu lekko uszkodzony sprzedają po kosztach.

Pracuje w sektorze który można nazwać usługowym. Współpracujemy tylko z firmami ale jak mówi mój boss nigdy nie wiadomo czy małej firmy nie kupi większa. Może ktoś zmieni pracę i będzie miał złą opinie, pójdzie do kogoś innego.

Ryba1987

  • Gość
Odp: Reklamacja Anglingdirect
« Odpowiedź #16 dnia: 12.12.2017, 15:07 »
Jest, to marka bardzo znana każdemu, a w jej regulaminie jest napisane, że produkt nie podlega reklamacji gdy na towarze widnieją oznaki przeróbek lub samodzielnych napraw i myślę, że wzięto ten czynnik do odmowy reklamacji. Dodam jednocześnie, że wcześniej nie miałem problemów z oddawaniem na gwarancję kijów z tej samej marki co kołowrotek.

Czyżby Daiwa Match Winner 3012 QDA ?


Offline Fisha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 020
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: method feeder
Reklamacja Anglingdirect
« Odpowiedź #17 dnia: 12.12.2017, 15:35 »
Ale to mamy zgadywać? Shimano też to może być.

Offline pawciobra

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 511
  • Reputacja: 58
  • Płeć: Mężczyzna
    • Rybomaniacy
  • Lokalizacja: Braniewo
Odp: Reklamacja Anglingdirect
« Odpowiedź #18 dnia: 14.12.2017, 14:37 »
Jest to marka bardzo znana każdemu, a w jej regulaminie jest napisane, że produkt nie podlega reklamacji gdy na towarze widnieją oznaki przeróbek lub samodzielnych napraw i myślę, że wzięto ten czynnik do odmowy reklamacji. Dodam jednocześnie, że wcześniej nie miałem problemów z oddawaniem na gwarancję kijów z tej samej marki co kołowrotek.

Czyżby Daiwa Match Winner 3012 QDA ?

Nie, akurat z serwisem Daiwy nie miałem w życiu styczności. Panowie nie każę nikomu zgadywać, ale też nie chcę wyjawiać o jakiego producenta mi chodzi, bo zawsze znajdą się jego zwolennicy jak i przeciwnicy. Chciałem tylko jedynie podzielić się moją przygodą z oddaniem kręciołka na reklamację i tyle :)
Paweł, koło nr 10 Braniewo
Rybomaniacy.pl

Offline Riverside

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 1
Odp: Reklamacja Anglingdirect
« Odpowiedź #19 dnia: 07.04.2019, 10:03 »
 Mam problem z reklamacją wędki z anglingdirect. Zamówiłem dwie karpiówki greys i w największej przelotce  uszkodzona jest porcelanka. Kije dotarły do mnie w poniedziałek szybko zdjęcie i kontakt ze sklepem. Wysłali mi list przewozowy na darmowy zwrot towaru poprzez pocztę polską. Oczywiście Poczta Polska nie przyjęła mi przesyłki wysyłka tylko do 150cm. Napisałem do ad , że poczta wysyła tylko do 150 i może zrobiliśmy zwrot poprzez kuriera. Od tamtej pory cisza ze strony sklepu. Pomóżcie co z tym fantem robić , może ktoś miał podobną sytuację. Co ciekawe ta przelotka była zabezpieczona dodatkowym materiałowym kapturkiem i w środku nie było ukruszonej porcelanki czyli w momencie pakowania była już uszkodzona. Oczywiście tuba z kijami nie uszkodzona.

Offline darty

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 110
  • Reputacja: 14
Odp: Reklamacja Anglingdirect
« Odpowiedź #20 dnia: 07.04.2019, 10:37 »
http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=13475.msg409774#msg409774
Poczytaj to.. skontaktuj  się z fishunterem 1990

Offline grzecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 539
  • Reputacja: 47
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Reklamacja Anglingdirect
« Odpowiedź #21 dnia: 07.04.2019, 16:03 »
Przez fejsa spróbuj, dużo szybciej odpowiadają niż przez support
Grzesiek
"W czasach powszechnego fałszu mówienie prawdy jest aktem rewolucyjnym" G. Orwell

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Reklamacja Anglingdirect
« Odpowiedź #22 dnia: 07.04.2019, 20:47 »
Jeszcze im napisz, że zapakowali uszkodzone. Bo to naprawdę chamska zagrywka.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Riverside

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 1
Odp: Reklamacja Anglingdirect
« Odpowiedź #23 dnia: 16.04.2019, 15:19 »
Zobaczcie cały czas mi wysyłają mi taki list przewozowy na zwrot wydaje mi się że to jest na pocztę.. Mimo ,że pisałem im że poczta polska nie wysyła paczek powyżej 150cm i chcę zrobić zwrot kurierem gls albo dpd. Niby z tym listem mam się udać do punktu nadania paczek gls lub dpd i oni mi to przyjmą. Pomóżcie bo pierwszy raz robię zwrot do uk.

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 845
  • Reputacja: 389
Odp: Reklamacja Anglingdirect
« Odpowiedź #24 dnia: 16.04.2019, 15:33 »
Idz do punktu dpd i się dowiesz.

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 322
  • Reputacja: 790
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Reklamacja Anglingdirect
« Odpowiedź #25 dnia: 16.04.2019, 15:48 »
Mi też za pierwszym razem przysłali list przewozowy PP, więc poprosiłem o taki sam DPD. Wysłali mi na maila tego samego dnia, ale ja oczywiście to przeoczyłem i po 6 dniach :facepalm: dopiero odesłałem wędkę. Wczoraj kijek trafił do AD. Czekam na wymianę.
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline Riverside

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 1
Odp: Reklamacja Anglingdirect
« Odpowiedź #26 dnia: 16.04.2019, 16:14 »
Mi ciągle wysyłają na pocztę mimo że im pisze o kurierze dpd lub gls. Strasznie cięzko to idzie . Na początku byłem zaskoczony szybkością odpowiedzi . Tego samego dnia napisałem na czacie co jest uszkodzone , oni mi wysłali mi ten list na pocztę, no i zaczęło się. Kilka maili że Poczta nie wysyła takich długich paczek i prośba  o zwrot poprzez kuriera. I nic oni nadal wysyłają na pocztę . Ale walczę dalej.

Offline Riverside

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 1
Odp: Reklamacja Anglingdirect
« Odpowiedź #27 dnia: 16.04.2019, 16:49 »
Odpisali mi This is a parcelforce returns label. Czyli nie pozostaje nic innego niż udać się punktu dpd pickup.

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 479
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Reklamacja Anglingdirect
« Odpowiedź #28 dnia: 16.04.2019, 17:02 »
Parcelforce współpracuje z GLS jeśli mnie pamięć nie myli.

Offline Riverside

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 1
Odp: Reklamacja Anglingdirect
« Odpowiedź #29 dnia: 16.04.2019, 17:12 »
Tak przesyłka z anglingdirect była dostarczona gls.