Autor Wątek: Picker + kołowrotek do 400 zł (głównie komercja)  (Przeczytany 2647 razy)

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 010
  • Reputacja: 704
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Picker + kołowrotek do 400 zł (głównie komercja)
« Odpowiedź #15 dnia: 25.04.2018, 12:54 »
W sumie to całkiem dobrym wyborem byłby Jaxon Genes Pro Method Feeder 2,70 lub 3,00 (tak, wiem ze to herezja :) ) Za ok 150zł kupisz dobry kijem i więcej zostanie Ci na kręcioł lub żyłkę do niego ;)
Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Picker + kołowrotek do 400 zł (głównie komercja)
« Odpowiedź #16 dnia: 25.04.2018, 13:01 »
Ja pod feederek 270/50 mam podpięty kołowrotek Fox EOS 5000 i fajnie współgra z kijem. Dla niektórych może to być za duży kołowrotek ( choć nie jest to rozmiar 5000, jak u innych marek), ale dla mnie spisuje się dobrze.
Marcin

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Picker + kołowrotek do 400 zł (głównie komercja)
« Odpowiedź #17 dnia: 25.04.2018, 13:06 »
W sumie to całkiem dobrym wyborem byłby Jaxon Genes Pro Method Feeder 2,70 lub 3,00 (tak, wiem ze to herezja :) ) Za ok 150zł kupisz dobry kijem i więcej zostanie Ci na kręcioł lub żyłkę do niego ;)
A Tu http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=7795.0 masz recenzję i fotki forumowego kolegi. Może pomogą?
Arek

Offline Dejw

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Picker + kołowrotek do 400 zł (głównie komercja)
« Odpowiedź #18 dnia: 25.04.2018, 21:56 »
Jeśli chodzi o kołowrotek to bardzo zainteresowała mnie ta "Okuma Longbow XT Baitfeeder 630" którą polecił Shreku82.
Czy miał ktoś jeszcze okazje używać lub testować owy kołowrotek i mógłby napisać parę słów jak wygląda jego praca i ogólnie jak się spisuję w praktyce?
Wygląda na solidny sprzęcik w rozsądnej cenie, dodatkowo posiada wolny bieg i okrągły klips co jest dużym plusem jak dla mnie.

Co do wędziska to stwierdziłem, że nie będę szalał na początek i budżet jaki chcę przeznaczyć to tak w okolicach 200zł. Tak, że Stan te wędki co podałeś odpadają póki co.
Zastanawia mnie jak się ma ten "Mikado Black Draft Picker" do "Trabucco Precision XT Pro Picker" tzn. jaką ma akcje, jaka jest różnica w jakości wykonania itp.
JacekB ten "Shimano Vengeance Winkle Picker 2,70" też wydaję się ciekawą propozycją, na pewno wezmę go pod uwagę. A propos ładny karpik. :thumbup: Co to za łowisko jeśli można wiedzieć? :fish:

A przy okazji dzięki za zainteresowanie tematem, nie spodziewałem się takiego odzewu w tak krótkim czasie. ;)

Offline oloepoczta

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 98
  • Reputacja: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Picker + kołowrotek do 400 zł (głównie komercja)
« Odpowiedź #19 dnia: 25.04.2018, 23:08 »
W zeszłym tygodniu na giełdzie był drennan series 7 za 250, a to raczej sprzęt parę klas wyżej niż zaproponowałeś więc warto rozejrzeć się w tym kierunku.

M_9


Offline JacekB

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 634
  • Reputacja: 27
  • Płeć: Mężczyzna
Picker + kołowrotek do 400 zł (głównie komercja)
« Odpowiedź #20 dnia: 25.04.2018, 23:32 »
Moje ulubione łowisko Jarosławki Zachodniopomorskie staw 0,7h polecam odwiedzić jeśli ktoś będzie w okolicy
Jutro od 8 zaczynam całodniową sesje do 20 mimo niesprzyjających warunków ale będzie szansa przetestować nowy parasol i kombinezon od prestona w ciężkich warunkach,No i oczywiście liczę na rybki,mam nadzieje ze dopiszą

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 010
  • Reputacja: 704
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Picker + kołowrotek do 400 zł (głównie komercja)
« Odpowiedź #21 dnia: 26.04.2018, 05:22 »
Jeśli chodzi o kołowrotek to bardzo zainteresowała mnie ta "Okuma Longbow XT Baitfeeder 630" którą polecił Shreku82.
Czy miał ktoś jeszcze okazje używać lub testować owy kołowrotek i mógłby napisać parę słów jak wygląda jego praca i ogólnie jak się spisuję w praktyce?
Wygląda na solidny sprzęcik w rozsądnej cenie, dodatkowo posiada wolny bieg i okrągły klips co jest dużym plusem jak dla mnie.

Co do wędziska to stwierdziłem, że nie będę szalał na początek i budżet jaki chcę przeznaczyć to tak w okolicach 200zł. Tak, że Stan te wędki co podałeś odpadają póki co.
Zastanawia mnie jak się ma ten "Mikado Black Draft Picker" do "Trabucco Precision XT Pro Picker" tzn. jaką ma akcje, jaka jest różnica w jakości wykonania itp.
JacekB ten "Shimano Vengeance Winkle Picker 2,70" też wydaję się ciekawą propozycją, na pewno wezmę go pod uwagę. A propos ładny karpik. :thumbup: Co to za łowisko jeśli można wiedzieć? :fish:

A przy okazji dzięki za zainteresowanie tematem, nie spodziewałem się takiego odzewu w tak krótkim czasie. ;)

Tu masz recenzję Longbowa i dwóch innych kręciołów od Okumy zrobioną przez Wonsika :)

http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=10366.msg311566#msg311566

Jak dalej kija szukasz a Jaxon Genesis Ci nie podchodzi to zobacz sobie na Mivardi Axiom Picker ;) świetne kijki, lekkie i ze sporymi możliwościami  (w komplecie bodajże 5 szczytówek). Ja miałem 2,40 i na taką witkę potrafiłem naprawdę ładne rybki wyciągać :)
Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline elopento

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hellmahnen
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Picker + kołowrotek do 400 zł (głównie komercja)
« Odpowiedź #22 dnia: 26.04.2018, 05:50 »
Ja łowię na Mikado Essencial Multi Picker 3m 40g sztywna wędka o akcji szczytowej czasem wykorzystuję jako spining :P Shimano Vengence to raczej parabolik? mam spining do 30g i gnie się po samą rękojeść :) Ostatnio myślę o Mikado Ultraviolet Method Feeder 3,05-90g .W pickerze używam shimano catana 2500fb :thumbup:
DAM Quick Shadow + Mikado Apsara Clasic 3,9 match