Autor Wątek: Jak zmontować zestaw do spoda i markera???  (Przeczytany 2055 razy)

Offline Raczek

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Macclesfield (Cheshire) UK
  • Ulubione metody: waggler method
Jak zmontować zestaw do spoda i markera???
« dnia: 15.12.2018, 13:56 »
Witam !! Posiadam kołowrotek Ultegre Spod XTD i kij Shimano Velocity Spod & Marker.  Do tego dokupiłem plecionke Whiplash 0.14mm,
19.2 kg. Czy moze mi ktoś pomóc i powiedzieć krok po kroku jak zmontować z tego zestaw do spoda i markera w jednym. Jak nawinąć plecionke, czy musze dać podkład, jak daleko nawijać na szpuli i czy musi być przypon strzałowy jeśli tak to jak go zmontować??? Nigdzie nie mogłem znależć krok po kroku jak to zrobić poprawnie a nie chce zrujnować plecionki.

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 845
  • Reputacja: 389
Odp: Jak zmontować zestaw do spoda i markera???
« Odpowiedź #1 dnia: 15.12.2018, 15:48 »
Po pierwsze to kupiłeś za grubą plecionkę ponieważ berkley jest strasznie przegrubiony, żyłka 0,25-0,28 by w zupełności starczyła. Plecionki nawijasz standardowo tyle co żyłki...Przypon strzałowy to podstawa. Po twoim poście odnoszę wrażenie, że popełniłeś podstawowy błąd. Kupiłeś a nie wiesz jak się tego używa.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jak zmontować zestaw do spoda i markera???
« Odpowiedź #2 dnia: 15.12.2018, 16:10 »
Witam !! Posiadam kołowrotek Ultegre Spod XTD i kij Shimano Velocity Spod & Marker.  Do tego dokupiłem plecionke Whiplash 0.14mm,
19.2 kg. Czy moze mi ktoś pomóc i powiedzieć krok po kroku jak zmontować z tego zestaw do spoda i markera w jednym. Jak nawinąć plecionke, czy musze dać podkład, jak daleko nawijać na szpuli i czy musi być przypon strzałowy jeśli tak to jak go zmontować??? Nigdzie nie mogłem znależć krok po kroku jak to zrobić poprawnie a nie chce zrujnować plecionki.

Zestaw sobie sprawiłeś szykowny.
Tu taj Dany krok po kroku mówi jak obsługiwać marker i spomb.
Polecam.
Maciek

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jak zmontować zestaw do spoda i markera???
« Odpowiedź #3 dnia: 15.12.2018, 16:12 »
Po pierwsze to kupiłeś za grubą plecionkę ponieważ berkley jest strasznie przegrubiony, żyłka 0,25-0,28 by w zupełności starczyła. Plecionki nawijasz standardowo tyle co żyłki...Przypon strzałowy to podstawa. Po twoim poście odnoszę wrażenie, że popełniłeś podstawowy błąd. Kupiłeś a nie wiesz jak się tego używa.

Ja stosuje żyłke 0,40 do markera i spomba miotam zestawem 90m . Czy żyłke ma za grubą.... 8) :'(
Maciek

Offline Raczek

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Macclesfield (Cheshire) UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Jak zmontować zestaw do spoda i markera???
« Odpowiedź #4 dnia: 15.12.2018, 16:37 »
Po pierwsze to kupiłeś za grubą plecionkę ponieważ berkley jest strasznie przegrubiony, żyłka 0,25-0,28 by w zupełności starczyła. Plecionki nawijasz standardowo tyle co żyłki...Przypon strzałowy to podstawa. Po twoim poście odnoszę wrażenie, że popełniłeś podstawowy błąd. Kupiłeś a nie wiesz jak się tego używa.

0.14mm Plecionka to za gruba??? No raczej sie z tym nie zgodze. Po drugie wiem jak sie to używa ale nie wiem jak montuje gdyż poprzednie kołowrotki to były wychwood z plecionką nawinietą przy kupnie. Teraz zamiast dwóch zestawów chce mieć jeden do wszystkiego drogi kolego

Offline Raczek

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Macclesfield (Cheshire) UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Jak zmontować zestaw do spoda i markera???
« Odpowiedź #5 dnia: 15.12.2018, 16:50 »
mjmaciek dzieki. Miałem dobrą okazje na ten sprzęt. No rzeczywiście Danny to pokazał dobrze.  Chyba zrobie tak: Nawinę żyłki mono na początek pózniej dodam plecionke (gdzieś czytałem żeby zostawić troche krawędzi na szpuli przy nawijaniu plecionki). Następnie dodam przypon strzałowy i zrobie tak jak Danny opisuje w filmiku. Duża pętla i wymiana zestawów w sekunde. :thumbup:

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 845
  • Reputacja: 389
Odp: Jak zmontować zestaw do spoda i markera???
« Odpowiedź #6 dnia: 15.12.2018, 16:58 »
A można i dać 0,50 jak ktoś lubi kwestia gustu. A co do nawijania to raczej pierw nawijasz plecionke potem podkład żeby wypełnić szpule.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jak zmontować zestaw do spoda i markera???
« Odpowiedź #7 dnia: 15.12.2018, 17:03 »
A można i dać 0,50 jak ktoś lubi kwestia gustu. A co do nawijania to raczej pierw nawijasz plecionke potem podkład żeby wypełnić szpule.

Chyba zapomniałeś dopisać, że jak się ma dwie takie same szpule, to tak się robi, a potem przewija na drugą. Bo na razie to wyszedł niezły bezsens :D
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 845
  • Reputacja: 389
Odp: Jak zmontować zestaw do spoda i markera???
« Odpowiedź #8 dnia: 15.12.2018, 17:11 »
A czemu? Jak sie nie ma dodatkowej szpuli od danego kołowrotka to trzeba dokładnie 2 razy przewinąc na inną szpulę i wtedy dopiero na właściwą.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jak zmontować zestaw do spoda i markera???
« Odpowiedź #9 dnia: 15.12.2018, 17:15 »
mjmaciek dzieki. Miałem dobrą okazje na ten sprzęt. No rzeczywiście Danny to pokazał dobrze.  Chyba zrobie tak: Nawinę żyłki mono na początek pózniej dodam plecionke (gdzieś czytałem żeby zostawić troche krawędzi na szpuli przy nawijaniu plecionki). Następnie dodam przypon strzałowy i zrobie tak jak Danny opisuje w filmiku. Duża pętla i wymiana zestawów w sekunde. :thumbup:

Co do krawędzi jak najbardziej tak ma zostać weś przyklad z filmu kordy tam widać nawijania.
Co do podkladu jeśli masz jedną szpule przy kolowrocie to problem. Polecam ewentualnie drugi młynek o podobnej pojemności lub wiekszej.
Wpierw nawiń plecionke potem do pełna podklad , i przewiń gotowca na drugi młynek ale i on musi mieć dwie szpule...
Wpierw wyjdzie ci docelowo polem musisz obrocić i spowrotem dopiero na młynek do spomba.
Maciek

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jak zmontować zestaw do spoda i markera???
« Odpowiedź #10 dnia: 15.12.2018, 17:17 »
A czemu? Jak sie nie ma dodatkowej szpuli od danego kołowrotka to trzeba dokładnie 2 razy przewinąc na inną szpulę i wtedy dopiero na właściwą.

Tak to fakt dwa razy.
Maciek

Offline Raczek

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Macclesfield (Cheshire) UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Jak zmontować zestaw do spoda i markera???
« Odpowiedź #11 dnia: 15.12.2018, 17:54 »
Własnie ten kołowrotek niestety ma jedną szpule :(

Offline andreas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 652
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Jak zmontować zestaw do spoda i markera???
« Odpowiedź #12 dnia: 15.12.2018, 18:48 »
Super film. :thumbup: