Autor Wątek: Kołowrotek Garbolino Silver Match 356 FD - przestroga  (Przeczytany 1867 razy)

Offline kALesiak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 638
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
To nie będzie żadna recenzja, ani wyznanie miłości do dystrybutora. To będzie krótka rzeźba...

Zerknijcie na mistrzów marketingu:

Gitara? A jak! Kolejny raz, kupując szybko, zrobiłem się w ch... Łowiłem tym kołowrotkiem tylko jeden, jedyny raz. Używałem go do pickera i koszyczków rzędu 10-15 g. Po pół godzinie kołowrotek zaczął "gadać" - szumy to pikuś, ale bicie na przekładni już mnie zaczęło wkurzać. Nawój prawie idealny - w żadną stronę nie ma za dużo, za to jest za mało, dzięki czemu przy rantach szpuli robią się takie radosne okopy z I Wojny Światowej. Oczywiście w pudełku brak podkładek. Zapasowa szpula przypomina lata 90-te - plastikowy klips, nadlewki na szpuli i krzywo położone napisy.

Pomyślałem sobie, że był to zbędny wydatek. Mój starutki Dragon Millenium w rozmiarze 2000 jest bardziej kulturalny. A potem pomyślałem, że za te trzy paczki mógłbym zatankować auto i jeszcze zjeść hot-doga, ewentualnie uprawiać seks z jakąś Madame, tudzież kupić sobie parę portek i parę par skarpet, a jakbym trafił na przecenę w biedrze, to do końca roku byłhym ubraniowo zaspokojony  :D

Panowie, nie idźcie mą drogą...  :facepalm:


Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kołowrotek Garbolino Silver Match 356 FD - przestroga
« Odpowiedź #1 dnia: 24.03.2019, 20:25 »
Kolejna marka ,która zna się na kijach, a o kołowrotkach ma pojęcie względne :facepalm:,szkoda kasy na wynalazki ale ludzka rzecz błądzić :beer:

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Kołowrotek Garbolino Silver Match 356 FD - przestroga
« Odpowiedź #2 dnia: 24.03.2019, 20:32 »
Już rozumiem, dlaczego wątek założony w dziale "Przynęty" ;D :bravo: :thumbup:

Przenoszę gdzie trzeba.

Szkoda, że dałeś się złapać na sprzęt, który poddał się tak szybko. Niektóre rebrandowane chińczyki potrafią całkiem nieźle służyć.

Offline Wonski81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 700
  • Reputacja: 933
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnowskie Góry
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kołowrotek Garbolino Silver Match 356 FD - przestroga
« Odpowiedź #3 dnia: 24.03.2019, 20:46 »
Nie ma co dobijać kolegi.
Ja zazwyczaj kręcę się wokół 3 marek, tudzież jeszcze Penn i Ryobi. Oni wiedzą co robią, i często nawet taka markowa budżetówka jest w stanie lepiej posłużyć niż niejeden wypasiony "chinol".
Mateusz ma jednak rację, że niektóre "chińczyki" potrafią całkiem sprawnie i sensownie przepracować niejeden sezon, przykładowo Cresty M&F.
Jest to jednak loteria i ciężko o opinie dla nowych modeli, bądź też tych mniej popularnych.
Czesiek

Online Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 729
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Kołowrotek Garbolino Silver Match 356 FD - przestroga
« Odpowiedź #4 dnia: 24.03.2019, 22:24 »
Czesiu to nie chodzi o dobijanie Kolegi ale ile już firm poległo na kołowrotkach a " Oni " jak zahipnotyzowani nadal szukają Graala wśród kołowrotków. A wystarczy przejrzeć ofertę Shimano lub Daiwy :) :D
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline kALesiak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 638
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kołowrotek Garbolino Silver Match 356 FD - przestroga
« Odpowiedź #5 dnia: 25.03.2019, 16:32 »
Już rozumiem, dlaczego wątek założony w dziale "Przynęty" ;D :bravo: :thumbup:

Przenoszę gdzie trzeba.

Szkoda, że dałeś się złapać na sprzęt, który poddał się tak szybko. Niektóre rebrandowane chińczyki potrafią całkiem nieźle służyć.

Coś mi się pozajączkowało z tym działem. Pisałem z telefonu, a palce mam rozklapłe  :)

Pisząc, żebyście nie szli tą drogą, miałem na myśli szybkie kupowanie i wygodnictwo. Jakkolwiek zgadzam się z Czesiem co do marek, to jednak są też inni "producenci" - czasem można kupić fajny kołowrotek, czego przykładem jest dla mnie Spro, Okuma, Rive, Tica itp... Te i inne mam. Mam też wskazane przez Czesia marki. Ale zawsze albo je zmacałem, albo dużo poszperałem w necie, szukając opinii, co też nie jest do końca wiarygodne - każdy ma swoje wymagania i oczekiwania.

Spiesz się powoli. Tyle w temacie  :)

Offline Wiecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 785
  • Reputacja: 392
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie znoszę chamstwa i prostactwa
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kołowrotek Garbolino Silver Match 356 FD - przestroga
« Odpowiedź #6 dnia: 25.03.2019, 17:28 »
Tańsze modele Daiwy i Shimano są także produkowane w Chinach, w Wietnamie czy Tailandii.  Łatwo to sprawdzić , są odpowiednie napisy na stopkach.  Sporo jest ich także na Ali. Przypuszczam, że Japończycy prowadzą zapewne jakąś sensowną kontrolę techniczną tego sprzętu.
Wiesiek

Offline elopento

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hellmahnen
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Kołowrotek Garbolino Silver Match 356 FD - przestroga
« Odpowiedź #7 dnia: 25.03.2019, 17:54 »
Ja mam pięć sztuk Shimano Catana :P czemu aż tyle? bo na moje ryby starczą i jeszcze żaden mnie nie zawiódł :thumbup: najstarszy 2500 dostał w doopę na obrotówkach , czuć że ciężejchodzi , ale teraz daje radę w pickerku  :bravo:  , a kupiłem rok temu Robinson Sashima 218 z przeznaczeniem pod spławik - kołowrotek ok z tym że nie wiem czemu po wyregulowaniu hamulca  , po kilku rzutach i zwinięciach ten  hamulec się mi luzował :facepalm: wysłałem do serwisu i chyba wymienili pokrętło na szpuli ;) A mam jeszcze dwa Dragony Express i działają bez problemu - fakt że nic wielkiego na nie nie złowiłem , dlatego ja idę po taniości 8)
DAM Quick Shadow + Mikado Apsara Clasic 3,9 match