Autor Wątek: Daiwa Ninja 4000 A czy SPRO Cresta 4000 - który wybrać?  (Przeczytany 7157 razy)

Offline Tomasson2000

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Swarzedz
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Daiwa Ninja 4000 A czy SPRO Cresta 4000 - który wybrać?
« Odpowiedź #15 dnia: 17.12.2017, 21:18 »
Sprawdzałem te dwa modele, przełożenia takie same parametry też model 4012 cięższy o 10 g,  sam juz teraz nie wiem,  dobre :)
Tomasson2000

Offline Wonski81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 700
  • Reputacja: 933
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnowskie Góry
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Daiwa Ninja 4000 A czy SPRO Cresta 4000 - który wybrać?
« Odpowiedź #16 dnia: 17.12.2017, 21:20 »
Ninja to bardzo fajna propozycja, zwłaszcza w tej cenie.
Niestety, jak już ktoś z Was zauważył, w nowszych egzemplarzach pojawia się problem ścierającego się pinionu. Nie tylko w tym modelu, w droższych również :-\ Dlatego radziłbym wstrzymać się z Daiwami...
Model 4000 od 4012 różni pojemność szpuli. 4012 ma spłyconą, przez co jest cięższy, bo więcej metalu zostało na szpuli ;)

Cresta i jej drugie wcielenie, czyli Custom (różnica to mniejsze przełożenie) to też ciekawe pozycje, wiele osób używa i sobie chwali. Oczywiście załapie drobne luzy i nie będzie chodzić jak nówka po intensywnym sezonie, ale który kołowrotek będzie? ;)

Tak czy inaczej skłaniałbym się ku Daiwie, z uwagi jednak na możliwość wystąpienia wady, równie trafnym wyborem może być Cresta.

Alternatywnie mogę Ci jeszcze proponować Ryobi Arcticę, chyba model większy, czyli 5000 byłby odpowiedniejszy. To podobna półka cenowa i całkiem udana konstrukcja, mocna, z dobrym nawojem, żywotna.

Odnośnie klipów, to radzę wypróbować klip, który "skonstruował" jeden z naszych forumowych kolegów. Patent znajdziesz w dziale rękodzieło. Dla mnie rewelka. Można łowić klipując żyłkę i nadal korzystać z dobrodziejstwa wolnego biegu, czy też być spokojnym, że po braniu dużej ryby i jej odjeździe, nic złego się nie wydarzy ;)
Czesiek

Offline Ania

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 568
  • Reputacja: 223
  • Płeć: Kobieta
  • Trotka Warszawa
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Daiwa Ninja 4000 A czy SPRO Cresta 4000 - który wybrać?
« Odpowiedź #17 dnia: 17.12.2017, 22:04 »
To ze ma targach będę to wiadomo, jeśli będą nowości od Daiwa to napewno nie w mojej granicy cenowej, ja pytałem o model Daiwy 4000A a Kolega pisze o 4012 ok Jeśli chodzi o klips to Nawet Luk na filmie na targach w Anglii ,zwrócił uwagę przedstawicielowi Daiwa że mógł być inny przy takim modelu klipsa można SIE spodziewać wszystkiego po żyłce
Daiwa 4000, a 4012 rozni sie tylko glebokoscia szpuli, wszelkie pozostale parametry sa identyczne w obu modelach. Jesli chodzi o metode bralabym 4012, bez nawijania podkladu i bawienia sie, plytsza szupla, nie obciaza tak sprzetu, lepiej pracuje. Mam Daiwe 4000, zakupiona w Decathlonie, 200 zl, polecam :)
Ania

Offline bambo 2810

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wilczyn
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Daiwa Ninja 4000 A czy SPRO Cresta 4000 - który wybrać?
« Odpowiedź #18 dnia: 18.01.2018, 14:05 »
Witam. Też miałem zamiar kupić Daiwa Ninja 4000A ale mam jeszcze jeden na oku a mianowicie Browning Blac Magic FD 440. Co wy na to koledzy i koleżanki?
Arkadiusz

Offline Karol28

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 295
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Daiwa Ninja 4000 A czy SPRO Cresta 4000 - który wybrać?
« Odpowiedź #19 dnia: 18.01.2018, 15:16 »
Mam Daiwe ninja 3000a i jestem z niej bardzo zadowolony. Używam jej od marca ubiegłego roku, a pracuje nadal jak nówka. Brał bym Daiwe bez zastanowienia. Pozdrawiam.
Pozdrawiam, Karol.

Offline Ania

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 568
  • Reputacja: 223
  • Płeć: Kobieta
  • Trotka Warszawa
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Daiwa Ninja 4000 A czy SPRO Cresta 4000 - który wybrać?
« Odpowiedź #20 dnia: 18.01.2018, 15:59 »
Ja bym przemyslala ten klips, na czym bardziej Ci zalezy, Daiwe mam, polecam, jest dosyc masywnym kreciolkiem w opcji 4000 ale bardzo mi odpowiada, jedyny minus dla mnie to trojkacik plastkowy zamias klipsa. Na szpuli mozesz zrobic podklad i masz to samo, co cresta.
Ania

Offline toms2m

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 760
  • Reputacja: 132
Odp: Daiwa Ninja 4000 A czy SPRO Cresta 4000 - który wybrać?
« Odpowiedź #21 dnia: 18.01.2018, 19:35 »
Spro, a w sumie Cresta wycofuje ten model z produkcji, mają je zastąpić nowymi modelami. Dlatego jeżeli ktoś chce jeszcze je kupić to ostatni dzwonek niestety :(

Panowie ma ktoś może na stanie Cresta Match & Feeder 7400 i Spro passion 740 i mógłby wrzucić zdjęcie jak wielkością wypadają obok siebie?