Autor Wątek: Stradic Ci4+ 4000FB czy Daiwa TDR 4012A?  (Przeczytany 7477 razy)

Offline masters

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 514
  • Reputacja: 30
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bolesławiec/ Lille
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Stradic Ci4+ 4000FB czy Daiwa TDR 4012A?
« dnia: 20.12.2017, 23:22 »
Hej,
na wiosnę przymierzam się ze zmiana 2 kołowrotków do feerderow - tylko methoda.
Zastanawiam się nad ww kołowrotkami.
Który waszym zdaniem lepiej się do methody nadaje?
Dodam, że nie będzie miał łatwo, dość często będą rybki w okolicach 10-12 kg - mam nadzieję ;) .

Dzięki za pomoc i odpowiedzi :)

Shimano Super Ultegra AX 12`+ Shimano Twin Power 4000HG, Shimano Super Ultegra AX 10,6` + Shimano Sustain 4000FG, Matrix Superbox S36.

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 537
  • Reputacja: 1111
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Stradic Ci4+ 4000FB czy Daiwa TDR 4012A
« Odpowiedź #1 dnia: 20.12.2017, 23:48 »
Atutem Shimano jest niska waga oraz bardzo precyzyjny hamulec (+ nieco niższa cena -  zwłaszcza w niektórych zagranicznych e-sklepach). Daiwa waży niemal dwa razy więcej (może być trochę przyciężka jako dopełnienie krótkiego i cienkoblankowego feedera), ale to kręcioł wzmocniony pod kątem poważnej roboty feederowej właśnie - ma również szerszą + zapasową szpulę oraz lepszy (okrągły) klips.

P. S. Stradic jest kręciołem wybitnie ofensywnym - można kręcić tylko do przodu :)


Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Stradic Ci4+ 4000FB czy Daiwa TDR 4012A?
« Odpowiedź #2 dnia: 21.12.2017, 00:41 »
Szkoda, że tego sprzętu już nie produkują. Można jednak zdobyć w całkiem dobrej cenie na eBay i Amazon. Zaletą są reduktory. W pierwszym linku wersja JDM.
https://www.ebay.pl/itm/New-SHIMANO-2013-AR-C-AERO-CI4-4000-SPINNING-REEL-From-Japan/391405715051
https://www.amazon.com/Shimano-Aero-4000HG-Spinning-reel/dp/B00O53GGVK
Pozdrawiam
Mateusz

Offline MaciejK

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 269
  • Reputacja: 40
Odp: Stradic Ci4+ 4000FB czy Daiwa TDR 4012A?
« Odpowiedź #3 dnia: 21.12.2017, 06:58 »
Hej,
na wiosnę przymierzam się ze zmiana 2 kołowrotków do feerderow - tylko methoda.
Zastanawiam się nad ww kołowrotkami.
Który waszym zdaniem lepiej się do methody nadaje?
Dodam, że nie będzie miał łatwo, dość często będą rybki w okolicach 10-12 kg - mam nadzieję ;) .

Dzięki za pomoc i odpowiedzi :)

Odpuść Stradica. Jest do takich zabaw za słaby. Miałem, sprzedałem.
Jeżeli chcesz szukać czegoś mocniejszego w Shimano, są Biomastery RA.

Offline Maciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 065
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dzień bez wędkowania jest dniem straconym.
  • Lokalizacja: Centralna polska
Odp: Stradic Ci4+ 4000FB czy Daiwa TDR 4012A?
« Odpowiedź #4 dnia: 21.12.2017, 13:02 »
Hej,
na wiosnę przymierzam się ze zmiana 2 kołowrotków do feerderow - tylko methoda.
Zastanawiam się nad ww kołowrotkami.
Który waszym zdaniem lepiej się do methody nadaje?
Dodam, że nie będzie miał łatwo, dość często będą rybki w okolicach 10-12 kg - mam nadzieję ;) .

Dzięki za pomoc i odpowiedzi :)

Odpuść Stradica. Jest do takich zabaw za słaby. Miałem, sprzedałem.
Jeżeli chcesz szukać czegoś mocniejszego w Shimano, są Biomastery RA.
Mógłby kolega rozwinąć temat "słabości stradica"?
Jestem ciekaw czy zastosowanie lekkich materiałów na obudowie i rotorze aż tak osłabiło te modele?
Z tego co się orientuję, to w modelach Ci4 "bebechy" są takie same co w modelach Fk.
Sam używam przy metodzie Stradica 4000 fc i 4000 xgfk i przy rybkach takich jak amurki do 80 cm, czy karpiki 8 kg +, nie zauważyłem jakiś słabości.
Mam też kilka modeli Daiw i w moim odczuciu Shimano mają płynniejszy hamulec, stąd moje pytanie.

Maciek

Offline masters

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 514
  • Reputacja: 30
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bolesławiec/ Lille
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Stradic Ci4+ 4000FB czy Daiwa TDR 4012A?
« Odpowiedź #5 dnia: 21.12.2017, 18:34 »
Mam w posiadaniu Stradicka Ci4+ 4000 RA i nie mogę złego słowa powiedzieć nt tego sprzętu, jest to mój najlepszy kołowrotek, jaki dotąd miałem.
Zmieniam go tylko dla tego, że chce się przerzucić na kołowrotki z przednim hamulcem i stad ten temat, i nie ukrywam ze wolał bym aby to bylo Shimano, w związku, z tym że cały sprzęt mam tej firmy.
Jeżeli macie inne propozycje kołowrotków do 900-1000 zł, którym niestraszna jest czasami orka z rybkami +10 kg to z chęcią je rozwarze.

Shimano Super Ultegra AX 12`+ Shimano Twin Power 4000HG, Shimano Super Ultegra AX 10,6` + Shimano Sustain 4000FG, Matrix Superbox S36.

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 958
  • Reputacja: 237
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Stradic Ci4+ 4000FB czy Daiwa TDR 4012A?
« Odpowiedź #6 dnia: 21.12.2017, 18:45 »
Może coś z PENN'a?
Adam

Offline MaciejK

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 269
  • Reputacja: 40
Odp: Stradic Ci4+ 4000FB czy Daiwa TDR 4012A?
« Odpowiedź #7 dnia: 22.12.2017, 08:58 »
Kompozyt zawsze będzie mniej trwały niż aluminiowy korpus, moje doświadczenia oparte są na spinningu głównie i masie przynęt.
Używałem Stradica FB , który klękał przy przynętach o masie całkowitej 35 i więcej g.
Tutaj na forum kupiłem biomastera 3000s, który te gramatury wciąga nosem. Jeszcze później kupiłem nowego biomka4000fb i to jest prawdziwa maszyna. Ten spokojnie ogarnie kosze do metody, ryby średniej masy.
Dlatego sugeruję zainteresować się biomkiem RA, które są w dobrych cenach do jakości. Zwróć uwagę,  że najbardziej poszukiwane kołowrotki na rynku mają aluminiowe korpusy. Przy dużych obciążeniach ma to kapitalne znaczenie dla żywotności sprzętu. Są tutaj specjaliści od kręciołków shimano, może coś doradzą w tej kwestii.

Ryba1987

  • Gość
Odp: Stradic Ci4+ 4000FB czy Daiwa TDR 4012A?
« Odpowiedź #8 dnia: 22.12.2017, 09:05 »
Tylko Jaxon Panowie, stradici się na plotki nadają, na grube ryby tylko porzadny sprzet. Mówię Wam, w następnym roku pojawią się feedery jaxon patriot (epicki biało-czerwony blank i oplot z ptriotycznych orzelkow), oraz nowosc seria chrust feeder. Kostka masła gratis przy zakupie kija :thumbup:

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Stradic Ci4+ 4000FB czy Daiwa TDR 4012A?
« Odpowiedź #9 dnia: 22.12.2017, 09:11 »
Panowie, proszę już skończyć te uszczypliwości i złośliwości ;)
Święta idą... wiosna się zbliża... myślmy pozytywnie ;)
Pozdrawiam,
Maciek

Offline jurek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 435
  • Reputacja: 202
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: południowa wielkopolska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Stradic Ci4+ 4000FB czy Daiwa TDR 4012A?
« Odpowiedź #10 dnia: 22.12.2017, 09:21 »
Tylko Jaxon Panowie, stradici się na plotki nadają, na grube ryby tylko porzadny sprzet. Mówię Wam, w następnym roku pojawią się feedery jaxon patriot (epicki biało-czerwony blank i oplot z ptriotycznych orzelkow), oraz nowosc seria chrust feeder. Kostka masła gratis przy zakupie kija :thumbup:

Uważaj kolego, bo pycha poprzedza upadek.... piszę Ci to z własnego doświadczenia, niestety :facepalm:

Ryba1987

  • Gość
Odp: Stradic Ci4+ 4000FB czy Daiwa TDR 4012A?
« Odpowiedź #11 dnia: 22.12.2017, 10:17 »
Tu nie ma żadnej pychy :) Ja tylko lubię w specyficzny sposób rozluźnić atmosferę :)

Offline Wonski81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 700
  • Reputacja: 933
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnowskie Góry
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Stradic Ci4+ 4000FB czy Daiwa TDR 4012A?
« Odpowiedź #12 dnia: 22.12.2017, 20:29 »
Szukaj zatem w Shimano ;) Zabawek jest sporo.
Skoro budżet Ci pozwala i chcesz sprzęt mocny, solidny, to zwróć uwagę na modele z kutą na zimno przekładnią (Hagan Gear) oraz wkręcaną bezpośrednio w koło napędowe korbką - to główne cechy wpływające na moc (uciąg). Dodatkowe atuty to niższe przełożenie i korpus z metalu, kompozyt węglowy nie jest zły (CI4 i CI4+), pozwala oszczędzić masę nie tracąc sztywności konstrukcji, spory atut w spinie, ale wśród "dużych" maszyn też robi różnicę.

Do dyspozycji masz więc:
Baitrunnery D i Thunnusa CI4.
Stradic'a CI4+ RA, którego już posiadasz- aktualnie jedyny kandydat z tylnym hamulcem.
W przednich hamulcach TwinPower "15" (zwłaszcza nowy model 4000PG), Stradic FK (ma metalowy korpus, pokrywa i rotor z tworzywa, dostępny tylko z wysokim przełożeniem), Stradic CI4+ FB (cała obudowa z węgla, wersje z szybki i wolnym przełożeniem), Sustain FI, także Ultegra FB... Modele "wyższe" czyli droższe też podchodzą pod "założenia" :)
Do zestawienia można dołożyć jeszcze Aero, nie cierpiącego zbytnio na braki mocy ;) , czyli AR-C Aero CI4+ w wolnym przełożeniu.
Czesiek

Offline Radar

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 368
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Stradic Ci4+ 4000FB czy Daiwa TDR 4012A?
« Odpowiedź #13 dnia: 22.12.2017, 21:55 »
Jak wiesz Czesiu poszukuję również dobrej maszynki. Niekoniecznie z wolnym biegiem.

Jak czytam, to kozakiem jest „15” Shimano. Kosztuje jednak trochę, bo prawie 1400 pln w Mefisto.

Czy któryś z innych kołowrotków wymienionych powyżej przez Ciebie, po tunningu w Twoim warsztacie dorówna TP PG?
Nie krytykuj bo dostaniesz bana.

Radek

Offline Wonski81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 700
  • Reputacja: 933
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnowskie Góry
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Stradic Ci4+ 4000FB czy Daiwa TDR 4012A?
« Odpowiedź #14 dnia: 22.12.2017, 22:16 »
Na pewnym poziomie "tuningi" wiele już nie dają, bo różnicę robi to, czego nie widać. Jakość materiałów i coraz wyższa precyzja dają efekty.  Japońskie TwinPowery mają też naprawdę mocarne przekładnie, tego się nie podrobi ;)

Poziom niżej jest Sustain, który wypada naprawdę znakomicie.
Jest to w zasadzie Ultegra na "wypasie". Tym nie mniej różnica jest spora między nimi.
Czesiek