Autor Wątek: Wybór pickera na sezon 2018  (Przeczytany 6421 razy)

Offline Mardead

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 474
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mrzezino
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wybór pickera na sezon 2018
« Odpowiedź #15 dnia: 19.01.2018, 16:11 »
Trzeba pogadać z Ukraińcami :) Tylko oni do kraju jadą dopiero na wielkanoc.... Ciekawe czy się zgodzą... w Stoczni pracuje ich setki :)


Edycja administratora: Brak odstępów między tekstem i emotikonami.
Marcin

Offline zbyszek321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 911
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wybór pickera na sezon 2018
« Odpowiedź #16 dnia: 19.01.2018, 16:20 »
Zostaje sklep Gliny Natura ma dobre ceny :P
Niektóre rzeczy z tego sklepu bardzo by mi się przydały :) Są tam bardzo lekkie baty :)
Zbyszek

Offline Berez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 803
  • Reputacja: 125
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Chojnów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wybór pickera na sezon 2018
« Odpowiedź #17 dnia: 19.01.2018, 17:58 »
Pytałem czy ktoś posiada daiwe d feeder a skończyło się na ukraincach :D. Flagman fajne kijki ale cena też fajna :P może coś mivardi??
- Arek -

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 959
  • Reputacja: 238
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wybór pickera na sezon 2018
« Odpowiedź #18 dnia: 19.01.2018, 18:13 »
Flagman fajne kijki ale cena też fajna :P
Ja wychodzę z założenia, że za dobre rzeczy trzeba dobrze zapłacić. Oczywiście w granicach rozsądku. ;)
Adam

Offline Berez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 803
  • Reputacja: 125
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Chojnów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wybór pickera na sezon 2018
« Odpowiedź #19 dnia: 19.01.2018, 18:18 »
Jestem tego samego zdania ale jak później mam wysłuchiwać tygodniami brzdękania mojej żony to czasem wole odpuścić :D
- Arek -

Offline Łukasz13

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 166
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wybór pickera na sezon 2018
« Odpowiedź #20 dnia: 19.01.2018, 19:15 »
Nie do końca wiem do jakiej kwoty byś chciał, ale https://sklepdrapieznik.pl/sklep/trabucco/17254-trabucco-precision-pro-picker-27-35g.html jest chyba najlepszym pickerkiem w tej cenie. Możesz znaleźć o nim dużo opinii na forum i są same pozytywne. Używałem w porzednim sezonie i koszyk 25gr + towar obsługuje bez problemu. Łowiłem nim na PZW, więc karpiki takie do 4kg, leszczyki i drobnica. Pełen parabolik, hol karpia 1.5kg sprawia ogromną przyjemność. Jak uda Ci się znaleźć używkę to suuuper, sam taki kupiłem od kolegi z forum.

Offline dalglish7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 538
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wybór pickera na sezon 2018
« Odpowiedź #21 dnia: 19.01.2018, 19:17 »
Jeżeli cena pickera Flagman Cast Master cię odstrasza to nie rozumiem czego szukasz?
Czy uważasz że Mivardi będzie tańsze i ewentualnie lepsze?
Poczytaj opinie i wyciągnij wnioski :)
Zbyszek

Offline muzzy123

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 412
  • Reputacja: 50
  • Tomek
Odp: Wybór pickera na sezon 2018
« Odpowiedź #22 dnia: 19.01.2018, 20:48 »
Podłącze się do tematu: jak wygląda porównanie Mikado  black draft picker do Flagman Cast Master Picker? Kryterium to początek zabawy z pickerem?

Sent from my E2303 using Tapatalk

Tomek

Offline Berez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 803
  • Reputacja: 125
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Chojnów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wybór pickera na sezon 2018
« Odpowiedź #23 dnia: 19.01.2018, 20:58 »
Wybór padł na flagmana, tylko jeszcze troszkę muszę dozbierać.
- Arek -

Offline rzeznik2555

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wartkowice
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wybór pickera na sezon 2018
« Odpowiedź #24 dnia: 21.01.2018, 13:19 »

Offline Marcin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 209
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfów Śląski
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wybór pickera na sezon 2018
« Odpowiedź #25 dnia: 21.01.2018, 19:04 »
Podłącze się do tematu: jak wygląda porównanie Mikado  black draft picker do Flagman Cast Master Picker? Kryterium to początek zabawy z pickerem?

Sent from my E2303 using Tapatalk
A co byś chciał łowić? Mam black drafta a cast master jest podobno identyczny jak competition pro którego też posiadam. I jeśli to prawda to black draft ustępuje pola cast masterowi pod każdym względem. To najzwyczajniej dwie zupełnie inne półki jakościowe.
Pozdrawiam
Marcin

Offline muzzy123

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 412
  • Reputacja: 50
  • Tomek
Odp: Wybór pickera na sezon 2018
« Odpowiedź #26 dnia: 21.01.2018, 19:33 »
Podłącze się do tematu: jak wygląda porównanie Mikado  black draft picker do Flagman Cast Master Picker? Kryterium to początek zabawy z pickerem?

Sent from my E2303 using Tapatalk
A co byś chciał łowić? Mam black drafta a cast master jest podobno identyczny jak competition pro którego też posiadam. I jeśli to prawda to black draft ustępuje pola cast masterowi pod każdym względem. To najzwyczajniej dwie zupełnie inne półki jakościowe.
Celuje w leszcze, plocie, karasie, choć chcialbym żeby 1.5 do 2kg karpie też ogarnął, dałeś mi do myślenia bo chłopaki jakąś listę robią chętnych na flagmany.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Tomek

Offline Marcin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 209
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfów Śląski
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wybór pickera na sezon 2018
« Odpowiedź #27 dnia: 21.01.2018, 19:44 »
Na ryby do dwóch kilogramów cast master powinien być idealny.

Żeby też nie było nieporozumienia. Black draft to według mnie też świetna wędka, ciągle jej używam. Jednak to inna klasa w porównaniu do mojego competitiona.
Pozdrawiam
Marcin

Offline perkusista30

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 777
  • Reputacja: 36
Odp: Wybór pickera na sezon 2018
« Odpowiedź #28 dnia: 21.01.2018, 20:06 »
Moim zdaniem ciężko jest porównać kije Mikado black draft do pickerów Flagman. Żeby można obiektywnie je porównać trzeba było by posiadać każdy z nich i łowić nimi obok siebie podobnej wielkości ryby.

Jak chciałem kupić picker przeczytałem kilka opinii i wybór padł na Black Drafta, zamówiłem go w Duxonie w czasie obniżek. Przed dostawą dowiedziałem się iż nie mają na stanie tego kija ale mają Tsubame, po kilku telefonach do różnych sklepów dowiedziałem się iż to dwa podobne do siebie kije, na tych samych blankach, różniące się szatą graficzną. W związku z tym iż nie chciałem rezygnować zgodziłem się na Tsubame, kij dotarł ale nie było okazji go testować. Pewnie nigdy się nie dowiem czy to ten sam kij co wspomniany Black Draft, gdybym chciał to wiedzieć musiał bym go kupić. Wracając do Flagmana jest duże zainteresowanie marką z uwagi na filmiki a także opinie użytkowników, które kupiły produkty tej firmy. Osobiście skłaniałem się ku feederowi firmy Nevis widząc tylko filmiki i czytając opinie. Ciężko wybrać kij, który akurat nam podpasuje, sam wiem po sobie ponieważ co jakiś czas kupuję coś nowego. Ktoś powie iż kije Yorka to syf ale mi te nowe serie Code-x, Exclusive, Toxic pod pasowały z uwagi na cenę a także jakość kijków.

Offline erwin_f

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 111
  • Reputacja: 3
Odp: Wybór pickera na sezon 2018
« Odpowiedź #29 dnia: 07.02.2018, 08:33 »
Skoro już w wielu postach poruszany był temat Flagmana to ja dorzucę tu też swoje trzy grosze. Planuję na wiosnę kupić sobie pickerek 3m do metody i do zwykłego koszyka taki uniwersał na wody stojące do wędkowania na odległości 30-35m. Na początku czekałem na nową Daiwę Yank'n'Bank Mini Method 10ft do 40g (w tym tygodniu pojawiła się w drapieżniku :D) później obejrzałem troszkę filmów na youtube'ie poczytałem troszkę komentarzy i zaczął mnie zastanawiać ten Flagman konkretnie Mantaray Picker 3m do 40g.
Budżet do 400zł.
Co Wy byście wybrali?