Autor Wątek: Wczesnowiosenne liny na feeder  (Przeczytany 43521 razy)

Offline Adeptus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 245
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wczesnowiosenne liny na feeder
« Odpowiedź #60 dnia: 07.03.2018, 10:32 »
Jak bym miał spróbować opcji z nęceniem białymi na jeziorku o którym pisałem wyżej to chyba minimum 1l musiałbym wprowadzić bo masa drobnicy.

Myślę, że warto spróbować. Cena białych w porównaniu do ceny zanęt, pelletów czy ziaren nie jest wcale wysoką. Ja w tym sezonie mam zamiar, po sukcesach z białymi zimą, próbować łowić z ich większą ilością cały rok. Wierzę, że jeżeli zrobi się solidny dywan z nich, to wtedy drobnica się nasyci, zaś duża ryba ją przegoni. Szczególnie korci mnie spróbować na Ochabach, gdzie raz poniosłem klęskę z białymi. Ale wtedy nie zanęciłem odpowiednio dużo. I to jest właśnie problem, że człowiek ma ten opór :) Zaspodować z 2-3 litry a nawet z pięć, może zmienić obraz rzeczy. Wszyscy łowią na pellety i kulki wtedy, nikt na białe. Mój plan to atak konopno-robaczany, czyli to co brzana,lin, karp, kleń lubią najbardziej :)

Wg mnie pójście na opak to dobra taktyka :)
Nawet duży opór :D Nie kupiłem nigdy więcej niż pół litra białych a spodowanie 2-3 litrów :D Wiem, że w tym jeziorku są piękne liny ale jednak nie znam ich populacji i ścieżek. Muszę najpierw pojechać ze dwa razy z metodą Zbyszka i obłowić parę miejsc. Zobaczyć w którym miejscu trafią się liny i może wtedy spróbować z białymi. U mnie problemy są też organizacyjne bo białych nie dostanę wszędzie a nie wiadomo też kiedy będzie mi dane pojechać na ryby.

Na pewno będę próbował z białymi na gumce albo agrafce.
Mariusz
Fishing Fighters Team

Offline Laur77

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 357
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wczesnowiosenne liny na feeder
« Odpowiedź #61 dnia: 09.03.2018, 15:33 »
Tak troszkę z innej beczki - czy ktoś jeszcze pamięta takie łowienie - takie czasy??? :) Łowienie linów zaczyna się od 50 minuty, ale ładnego wyciąga w 47:30 minucie i te karasie ...... (45:20, 46:30)

Pozdrawiam
Wawrzyn

Offline zgrozik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 588
  • Reputacja: 140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Debeściaki
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wczesnowiosenne liny na feeder
« Odpowiedź #62 dnia: 09.03.2018, 16:09 »
Kolendowicz jaki szczawik :D
Piotr

Offline vanplesniak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 729
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wczesnowiosenne liny na feeder
« Odpowiedź #63 dnia: 09.03.2018, 16:33 »
Oj pamiętam jak nie tak dawno się to jeszcze oglądało.. :D I czasem wracam by spojrzeć jak to kiedyś było (sam nie pamiętam takich czasów :( )

edit. Siłujecie się na swoich wodach z karpiami? Bo ja mam wode na której jest lin, mało go ale występuje. Tylk problemem jest karp.. Metoda, spławik jak coś większego podejdzie to karp..

Offline Laur77

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 357
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wczesnowiosenne liny na feeder
« Odpowiedź #64 dnia: 09.03.2018, 16:36 »
Oj pamiętam jak nie tak dawno się to jeszcze oglądało.. :D I czasem wracam by spojrzeć jak to kiedyś było (sam nie pamiętam takich czasów :( )

edit. Siłujecie się na swoich wodach z karpiami? Bo ja mam wode na której jest lin, mało go ale występuje. Tylk problemem jest karp.. Metoda, spławik jak coś większego podejdzie to karp..
Pamiętam jak bodajże w 1994 lub 1995 roku byłem na noc nad jeziorem Sasiny ze Szwagrem.... Złowiłem wtedy okonia życiówkę lekko ponad 1 kg miał a pół nocy spędziliśmy w wodzie bo trafiliśmy na rykowisko jeleni :)
Wawrzyn

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wczesnowiosenne liny na feeder
« Odpowiedź #65 dnia: 20.03.2018, 22:46 »
Jest tu sporo cennych informacji:
6 kroków do złapania lina tej wiosny" (no może nie tej a poprzedniej ;)) https://www.anglingtimes.co.uk/advice/tips/articles/top-tench-tips

Offline Adeptus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 245
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wczesnowiosenne liny na feeder
« Odpowiedź #66 dnia: 24.03.2018, 19:06 »
Selektor bardzo fajny artykuł :thumbup:

Trochę zaczynam się przygotowywać do polowania na lina. Trudność mi sprawia dobrenie zanęty. Czy zwykły mmm będzie odpowiedni? Na dziekie jeziorka jakoś bardziej przekonują mnie zwykłe zanęty.
Mariusz
Fishing Fighters Team

Offline vanplesniak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 729
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wczesnowiosenne liny na feeder
« Odpowiedź #67 dnia: 24.03.2018, 19:16 »
Selektor bardzo fajny artykuł :thumbup:

Trochę zaczynam się przygotowywać do polowania na lina. Trudność mi sprawia dobrenie zanęty. Czy zwykły mmm będzie odpowiedni? Na dziekie jeziorka jakoś bardziej przekonują mnie zwykłe zanęty.

Ja to bym przyatakował z pszenicą, konopią, śladowymi ilosciami kukurydzy pastewnej i dużą ilością robaków. Do tego jakiś pelelcik do smużenia :>

Offline Adeptus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 245
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wczesnowiosenne liny na feeder
« Odpowiedź #68 dnia: 24.03.2018, 19:30 »
Sorki ze nie sprecyzowalem dokladnie zalozen. Chodzi o to co bylo wczesniej w temacie poruszane.

Na poczatek planuje pojechac z feederem(pewnie klasyczny koszyczek albo method feeder) i poszukac miejscowek linow. Nie planuje duzo necic tylko ewentualne pare koszyczkow.

Potem na innej zasiadce bede necil grubiej na miejscowce gdzie zlowie jakies liny.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Mariusz
Fishing Fighters Team

Offline gregorio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 693
  • Reputacja: 148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kołobrzeg
Odp: Wczesnowiosenne liny na feeder
« Odpowiedź #69 dnia: 24.03.2018, 19:33 »
Adeptus no ja będę stawiał na zanętę na bazie mączki rybnej, tzn od tego zacznę. Plan już jest, miejscówki już są wybrane. Będę chciał podejść liny na method. Przynęty kulki,pellety,dumbelsy, białe,kukurydza  i gnojak na włosie. Co do nęcenia zastanawiam się na wstępnym nęceniu podać tylko ziemie z siekanymi gnojakami. Będę zdawał relacje w tym wątku co i jak się sprawdziło.
Grzegorz > Kołobrzeg

Offline Adeptus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 245
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wczesnowiosenne liny na feeder
« Odpowiedź #70 dnia: 24.03.2018, 20:39 »
Bardzo cieszę się że temat się rozwinął. gregorio czy mógłbyś napisać więcej o charakterystyce łowiska na które się nastawiasz i co brałeś pod uwagę przy typowaniu miejsc?

Panowie jedno bardzo ważne pytanie. Czy waszym zdaniem ścieżki linów się zmieniają czy są stałe? Chodzi mi o to czy jak znajdę jakąś miejscówkę to czy miesiąc albo dwa później ona wciąż będzie na scieżce linów? Niestety moj wędkarski czas jest mocno ograniczony a planuje jeszcze sporo zawodów wędkarskich więc na owym jeziorku pewnie najwięcej czasu spędzę dopiero w lato.
Mariusz
Fishing Fighters Team

Offline zbyszek321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 908
  • Reputacja: 185
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wczesnowiosenne liny na feeder
« Odpowiedź #71 dnia: 24.03.2018, 20:46 »
Uważam że są stałe :) Szukaj wypłyceń z zielskiem, blisko trzcin. Jeżeli są liny w jeziorze, to tam będą :)
Zbyszek

Offline gregorio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 693
  • Reputacja: 148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kołobrzeg
Odp: Wczesnowiosenne liny na feeder
« Odpowiedź #72 dnia: 24.03.2018, 20:48 »
Łowisko to woda stowarzyszenia. Głębokość od 0.5m do 13m z tym że ja linów będę szukał w strefie przybrzeżnej. Trasy linów znam bo w okresie wiosenno letnim dają wyraźnie znać o swoim istnieniu intensywnie żerując , bomblując aż woda się pieni. Dzieję się to w odległości do 20m od brzegu. A głębokość w tych miejscach jest różna od 1m  nawet i do 3m. Nastawiam się w odległości za pasem trzcin , lub roślinności nawodnej tam są wyraźne znaki żerowania. Już wczesną wiosną gdy woda podniesie swoją temperaturę,  miejsca płycizny te najbardziej nasłonecznione myślę że można już odwiedzać.
Grzegorz > Kołobrzeg

Offline Adeptus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 245
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wczesnowiosenne liny na feeder
« Odpowiedź #73 dnia: 25.03.2018, 15:31 »
:thumbup: Dzięki Panowie

Czyli klasycznie przy trzcinach i innej roślinności. tak też zamierzałem robić, szczególnie że środek jest dość głęboki(ok 4m). Na tym jeziorku mogę sięgnąć oba brzegi więc sprawdzę płycizny przedewszystkim.
Mariusz
Fishing Fighters Team

Offline Adeptus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 245
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wczesnowiosenne liny na feeder
« Odpowiedź #74 dnia: 27.04.2018, 21:46 »
Co prawda wczesną wiosną nie udało mi się pojechać na to jeziorko(poza podwiedzinami na poniższe fotografie) ale w ten weekend zamierzam odwiedzić to miejsce. Zobaczcie jakia piękna woda :)












Przepraszam za zdjęcia pod słońce ale inaczej nie mógłbym uchwycić większości łowiska a w szczególności miejsca w którym chcę łowić czyli:



Niestety jest też tam tak :(





Czekajcie na relację. Trzymajcie kciuki żeby były liny :D
Mariusz
Fishing Fighters Team