Autor Wątek: Krzesło Cuzo - jak skompletować dodatki?  (Przeczytany 1660 razy)

Offline Wrona

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
Krzesło Cuzo - jak skompletować dodatki?
« dnia: 11.07.2018, 14:37 »
Cześć! Jestem młodym pasjonatem wędkarstwa, ale łowię od 5 roku życia i z biegiem czasu nauczyłem się, że warto inwestować w przyszłość. Przyszedł czas na kupno jakiegoś stanowiska do wędkowania. Zapoznałem się z paroma wątkami na forum i doszedłem do wniosku, że najlepszym wyborem co do jakości i mojego stylu łowienia będzie właśnie Cuzo. Mam pytanie do forumowiczów: jakie dodatki i jakich firm zakupić, aby mieć dobre stanowisko do wędkowania feederem i spławikiem. Łowię zazwyczaj na komercjach. Potrzebuję ramienia do feedera, jakiejś podpórki  pod wagglera i stolika na przynęty/zanęty, ewentualnie kelner. Czy dodatki firm takich jak Jaxon, Mikado czy Stonfo są wogóle warte uwagi?
Za odpowiedzi z góry dziękuję. 😀

Offline Mario1988

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 549
  • Reputacja: 122
  • Płeć: Mężczyzna
  • Niemożliwe nie istnieje
    • Galeria
    • Mapa forumowiczów SiG
  • Lokalizacja: Wałbrzych
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krzesło Cuzo - jak skompletować dodatki?
« Odpowiedź #1 dnia: 11.07.2018, 16:53 »
Cześć! Jestem młodym pasjonatem wędkarstwa, ale łowię od 5 roku życia i z biegiem czasu nauczyłem się, że warto inwestować w przyszłość. Przyszedł czas na kupno jakiegoś stanowiska do wędkowania. Zapoznałem się z paroma wątkami na forum i doszedłem do wniosku, że najlepszym wyborem co do jakości i mojego stylu łowienia będzie właśnie Cuzo. Mam pytanie do forumowiczów: jakie dodatki i jakich firm zakupić, aby mieć dobre stanowisko do wędkowania feederem i spławikiem. Łowię zazwyczaj na komercjach. Potrzebuję ramienia do feedera, jakiejś podpórki  pod wagglera i stolika na przynęty/zanęty, ewentualnie kelner. Czy dodatki firm takich jak Jaxon, Mikado czy Stonfo są w ogóle warte uwagi?
Za odpowiedzi z góry dziękuję. 😀

Odnośnie pytania, czy akcesoria .... - jasne, że są warte uwagi, chociażby z powodu ich niskiej ceny :) Stosunek jakości do ceny jest naprawdę dobry :) Sam korzystam np. z fajki neoprenowej Jaxona, czy zwykłej fajki pod kelnera. Apropo kelnera mam Trapera i sobie chwalę. Półkę boczną z parawanem też mam Trapera i spełnia swoje zadanie. Uważam, że tego typu rzeczy, czy nawet pojemniki (przydatne, a wręcz niezbędne do rozrabiania, przechowywania czy przygotowania zanęty lub pelletu) nie muszą kosztować nie wiadomo ile, a jak dobrze wiesz - uznane marki za podobny towar zawołają adekwatnie więcej. Co do ramienia - ja korzystam z Caperlana lub jak wolisz CSB z Decathlona i mi wystarcza. Swoje zadanie spełnia. Owszem, drgania są, ale niemal na każdym ramieniu one występują - no cóż, taka konstrukcja fotela, więc drgań nie unikniesz. Tylko od Ciebie zależy, ile właściwie chcesz i możesz przeznaczyć na sprzęt.
Owszem zdecydowanie lepiej prezentują się akcesoria np Matrixa aniżeli Lorpio, ale czy Lorpio nie spełni swojego zadania? ;)

Ps. Co do tych tańszych fajek - wiem, że niektórzy z nas przewiercają oryginalne nity i nitują od nowa - sam tak zrobiłem, gdyż najzwyczajniej w świecie fabryczny nit nie wytrzymał i strzelił...
Łączy nas pasja :) No i zloty SiG :D

Mapka forumowiczów<= Link do mapki :)

Offline Rebrith

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 608
  • Reputacja: 93
Odp: Krzesło Cuzo - jak skompletować dodatki?
« Odpowiedź #2 dnia: 14.11.2018, 23:26 »
Mikołaj coś wspominał, że pod choinką jakiś fotel mi zostawi... stąd pytanko - czy da się wygodnie zamontować po jednej stronie dwie tacki Jaxon lub tackę + karuzelę Drennana jak na załączonym obrazku?

https://sklepdrapieznik.pl/sklep/krzesla-cuzo/22088-krzeslo-cuzo-f2-czarne.html

https://sklepdrapieznik.pl/sklep/kosze-wyczynowe-i-wyposazenie/10542-azurowa-polka-boczna-3651cm.html
https://sklepdrapieznik.pl/sklep/pudelka-i-karuzeletacki-drennan/20425-tacka-karuzela-drennan-canal-waiter-black.html


Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Krzesło Cuzo - jak skompletować dodatki?
« Odpowiedź #3 dnia: 14.11.2018, 23:46 »
Półkę Jaxona i karuzelę Drennana, ale Bait Waitera, a nie Canal Waitera, którego zalinkowałeś, się da. Sam łowiłem na takim ustawieniu. Musisz dobrać odpowiednią długość fajki oczywiście, u mnie to było chyba 30 cm- ale głowy sobie nie dam uciąć.

Offline Rebrith

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 608
  • Reputacja: 93
Odp: Krzesło Cuzo - jak skompletować dodatki?
« Odpowiedź #4 dnia: 14.11.2018, 23:52 »
O słuszna uwaga, bo jeszcze łudziłem się, że obejdzie się bez fajek ale rozumiem, że słupki są za blisko siedzenia :thumbup:

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Krzesło Cuzo - jak skompletować dodatki?
« Odpowiedź #5 dnia: 14.11.2018, 23:59 »
Jak dla mnie półka mocowana na tylnej nodze była za daleko cofnięta, więc stosowałem krótką fajkę 10 cm w celu jej przesunięcia. I to chyba tyle. Jeśli myślisz o tej półce, to możesz zastanowić się nad jej prostą przeróbką, która mocno poprawi jej stabilność:

Tuning taniej półki wędkarskiej