Autor Wątek: Daiwa Black Widow czy Sakana Carperus?  (Przeczytany 7365 razy)

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Daiwa Black Widow czy Sakana Carperus?
« Odpowiedź #15 dnia: 15.10.2018, 20:42 »
Rzekłeś!
Arek

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Daiwa Black Widow czy Sakana Carperus?
« Odpowiedź #16 dnia: 15.10.2018, 20:44 »
Szkoda kaski tracić lepiej dołożyć i kupić coś konkretnego ;)

Offline pawel060981

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 356
  • Reputacja: 44
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kazimierza Wielka
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Daiwa Black Widow czy Sakana Carperus?
« Odpowiedź #17 dnia: 15.10.2018, 20:47 »
Ja wiem Panowie, tylko budżet też nie z gumy jest ;D takie 350 zł myślę na ten kij przeznaczyć. Przecież jeszcze zakup kołowrotka mnie czeka.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Daiwa Black Widow czy Sakana Carperus?
« Odpowiedź #18 dnia: 15.10.2018, 20:53 »
350 zł na kijek rozumiem :), a kołowrotek wolny bieg czy big pit?

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Daiwa Black Widow czy Sakana Carperus?
« Odpowiedź #19 dnia: 15.10.2018, 21:00 »
350 zł to już kijki Nasha możesz kupić, ewentualnie coś z DAM, Prologic to już na wypasie za tą kwotę ;)

Offline perkusista30

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 777
  • Reputacja: 36
Odp: Daiwa Black Widow czy Sakana Carperus?
« Odpowiedź #20 dnia: 15.10.2018, 21:14 »

Powiem tak, lepiej dokonaj zakupu kijka marki typowo karpiowej, takiej jak Prologic, a jak masz kaski więcej, to zerknij na kijki Nasha czy Foxa, albo Chuba. Będziesz pan zadowolony ;) Fajne opinie maja też kije marki DAM, jest w czym wybrać. Daruj sobie jakieś Robinsony, Mikado, Jaxony czy Kongery.

Kolego nie zgadzam się z Tobą co do kijów Mikado, sam używam kijków w 3 składzie Mikado Sensei Medium Carp 3.90/3 lb i kija Mikado Sensei Ultra Heavy Carp 3.9/3.5 lb. Minusem tych wędek jest to, że nie mają pierwszej przelotki 50 mm i ważą więcej niż nowsze wędki, ponieważ należy pamiętać iż jest to starsza wersja kijów.

Jestem z nich zadowolony i tam gdzie potrzebuję kija składającego się z 3 części biorę właśnie jedną z tych wędek, druga to wspomniana Daiwa Black Widow, z której jestem zadowolony. Posiadałem jeszcze Daiwę w 2-składzie, lecz jest na gwarancji bo po prostu strzeliła na pierwszym wypadzie - wada fabryczna, reklamacja uznana, lecz czekam 2 miesiąc na nowy kij.

Co do wędek Robinson - posiadam smukłą wędkę Diplomat Carp 3.9/3,5 lb - jest to wędka dość sztywna, typowa do oddawania dalekich rzutów. Sam się zastanawiałem nad zakupem wędki karpiowej (stworzyłem wątek tu na forum) kupiłem okazyjnie kijek Sonik SK4XTR, z którego jestem bardzo zadowolony. Miałem do wyboru Mikado Fine Liner, Prologic C1 lub Classic Carp albo Shimano Tribal XT-1. Trafił się Sonik - wziąłem Sonika.

Uważam iż wędki Mikado wcale nie są złe, a konkurencyjne dla innych znanych firm "karpiowych". Należy pamiętać, iż ryba nie widzi jaką wędką będzie holowana czy Mikado czy Prologic albo Nashem. Wędka ma nam sprawiać przyjemność w holowaniu i poczucie bezpieczeństwa dla wędkarza jak i ryby. Dużego karpia czy inną rybę równie dobrze można wyciągnąć na pickera, tylko pytanie ile to będzie trwało i czy kij wytrzyma. Dla kolegi radzę kupić wędkę 3,5 lb albo 3,25 lb jeżeli chce miotać takimi ciężarami, równie dobrze do karpiówki może zamontować podajnik do metody albo klasyczny koszyk - kto mu zabroni?

Offline pawel060981

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 356
  • Reputacja: 44
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kazimierza Wielka
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Daiwa Black Widow czy Sakana Carperus?
« Odpowiedź #21 dnia: 15.10.2018, 21:28 »
Kołowrotek wolny bieg na pewno. Widziałem kiedyś jak na łowisku specjalnym koledze sprzęt za ponad 1000 zł odpływa i nie chciałbym tego przeżyć :).

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Daiwa Black Widow czy Sakana Carperus?
« Odpowiedź #22 dnia: 15.10.2018, 21:34 »
Bez urazy kolego, ale Mikado nie ma podlotu do kijków Nash, Fox, Chub czy Prologic. To nie ta liga, pogadaj z karpiarzami i myślę, że potwierdzą to co napisałem ;), A każdy kupuje co chce :) Staram się pomóc koledze i sam posiadam kijki tych marek.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Daiwa Black Widow czy Sakana Carperus?
« Odpowiedź #23 dnia: 15.10.2018, 21:38 »
Co do kołowrotka z wolnym biegiem to polecam ci Spro Super Long Cast LCS super maszynka i niedroga ;) Chyba, że kaska większa, to jest w czym wybierać.

Offline perkusista30

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 777
  • Reputacja: 36
Odp: Daiwa Black Widow czy Sakana Carperus?
« Odpowiedź #24 dnia: 15.10.2018, 21:59 »
To tak jak karpiarze powiedzą, że łowienie karpii na metodę to nie jest łowienie. Każdy łowi tym co mu pasuje i na co go stać. Są karpiarze, którzy używają również wędek Mikado. Utarło się, że kije karpiowe muszą być tych firm, które wymieniłeś. Obecnie kije przechodzą rewolucję w wyglądzie, pracy. Jak powiesz karpiarzowi, że szukasz wędki za 350 zł to pierwsze co powie dołóż drugie tyle to coś może wybierzesz.

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Daiwa Black Widow czy Sakana Carperus?
« Odpowiedź #25 dnia: 15.10.2018, 22:07 »

Powiem tak, lepiej dokonaj zakupu kijka marki typowo karpiowej, takiej jak Prologic, a jak masz kaski więcej, to zerknij na kijki Nasha czy Foxa, albo Chuba. Będziesz pan zadowolony ;) Fajne opinie maja też kije marki DAM, jest w czym wybrać. Daruj sobie jakieś Robinsony, Mikado, Jaxony czy Kongery.

Kolego nie zgadzam się z Tobą co do kijów Mikado, sam używam kijków w 3 składzie Mikado Sensei Medium Carp 3.90/3 lb i kija Mikado Sensei Ultra Heavy Carp 3.9/3.5 lb. Minusem tych wędek jest to, że nie mają pierwszej przelotki 50 mm i ważą więcej niż nowsze wędki, ponieważ należy pamiętać iż jest to starsza wersja kijów.

Jestem z nich zadowolony i tam gdzie potrzebuję kija składającego się z 3 części biorę właśnie jedną z tych wędek, druga to wspomniana Daiwa Black Widow, z której jestem zadowolony. Posiadałem jeszcze Daiwę w 2-składzie, lecz jest na gwarancji bo po prostu strzeliła na pierwszym wypadzie - wada fabryczna, reklamacja uznana, lecz czekam 2 miesiąc na nowy kij.

Co do wędek Robinson - posiadam smukłą wędkę Diplomat Carp 3.9/3,5 lb - jest to wędka dość sztywna, typowa do oddawania dalekich rzutów. Sam się zastanawiałem nad zakupem wędki karpiowej (stworzyłem wątek tu na forum) kupiłem okazyjnie kijek Sonik SK4XTR, z którego jestem bardzo zadowolony. Miałem do wyboru Mikado Fine Liner, Prologic C1 lub Classic Carp albo Shimano Tribal XT-1. Trafił się Sonik - wziąłem Sonika.

Uważam iż wędki Mikado wcale nie są złe, a konkurencyjne dla innych znanych firm "karpiowych". Należy pamiętać, iż ryba nie widzi jaką wędką będzie holowana czy Mikado czy Prologic albo Nashem. Wędka ma nam sprawiać przyjemność w holowaniu i poczucie bezpieczeństwa dla wędkarza jak i ryby. Dużego karpia czy inną rybę równie dobrze można wyciągnąć na pickera, tylko pytanie ile to będzie trwało i czy kij wytrzyma. Dla kolegi radzę kupić wędkę 3,5 lb albo 3,25 lb jeżeli chce miotać takimi ciężarami, równie dobrze do karpiówki może zamontować podajnik do metody albo klasyczny koszyk - kto mu zabroni?
Trzymaj się swego, tym bardziej, że nie piszesz źle. Kij, ma leżeć tobie w ręku, a nie mieć nazwę na blanku.  Powiedz nie, nawiedzonym w marce. Przez 20 lat kije Mikado wiernie mi służyły. Zmieniłem jedynie dla parametrów pod łowiska.
Arek

Offline perkusista30

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 777
  • Reputacja: 36
Odp: Daiwa Black Widow czy Sakana Carperus?
« Odpowiedź #26 dnia: 15.10.2018, 22:13 »
Kij ma służyć wędkarzowi a nie wędkarz kijowi. Ja wydałem dużo kasy na różny sprzęt, który stoi - nie używam bo czasem się boję zwyczajnie np. o szczytówki przy feederach. Złamałem dwie w Trabucco - koszt jednej prawie 50 zł, w UV koszt 25 zł.

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 982
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Daiwa Black Widow czy Sakana Carperus?
« Odpowiedź #27 dnia: 15.10.2018, 22:26 »
Bez urazy kolego, ale Mikado nie ma podlotu do kijków Nash, Fox, Chub czy Prologic. To nie ta liga, pogadaj z karpiarzami i myślę, że potwierdzą to co napisałem ;), A każdy kupuje co chce :) Staram się pomóc koledze i sam posiadam kijki tych marek.
Rozumiem, że topowe kije Mikado, Jaxona, Robinsona czy Kongera w Twoim mniemaniu nie mają podejścia do np. podstawowych kijów Prologica?
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline pawel060981

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 356
  • Reputacja: 44
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kazimierza Wielka
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Daiwa Black Widow czy Sakana Carperus?
« Odpowiedź #28 dnia: 15.10.2018, 22:27 »
Kolego od tego kołowrotka Spro, widziałem przed chwilą opinię że źle układa żyłkę, a jak to u Ciebie jest?

Przepraszam teraz dopiero spojrzałem na nick, tomasz 38 jak ten kołowrotek Ci się użytkuje?

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Daiwa Black Widow czy Sakana Carperus?
« Odpowiedź #29 dnia: 16.10.2018, 20:56 »
Panowie, każdy ma prawo do swego zdania ja też przerobiłem masę sprzętu, aż w końcu zrozumiałem, że czasami warto dołożyć i kupić coś dobrego ;) I nikt mi nie wmówi, że górna półka Mikado jest lepsza od górnej Nasha czy Foxa, bez obrazy - nie ma takiej opcji :) Co do kołowrotka SPRO - miałem parę sezonów i to super młynek w dobrej cenie :thumbup: nie miałem problemów, z nawijaniem było ok.

A najważniejsze nie jest logo firmy tylko jakość wykonania, waga, parametry użytkowe kijka ;) Ale to wiemy wszyscy przecież :D