Autor Wątek: Daiwa Black Widow czy Sakana Carperus?  (Przeczytany 7362 razy)

Offline pawel060981

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 356
  • Reputacja: 44
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kazimierza Wielka
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Daiwa Black Widow czy Sakana Carperus?
« Odpowiedź #30 dnia: 16.10.2018, 21:07 »
Panowie jednak zdecyduję się chyba na Prologic C1, a trochę więcej kasy zainwestuję w kołowrotek. Czy mógłby mi ktoś napisać, czy to jest różnica C1 a C1a bo na aukcjach rożnie to opisują, a gdzieś jeszcze widziałem Prologic C1 Classic.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Daiwa Black Widow czy Sakana Carperus?
« Odpowiedź #31 dnia: 16.10.2018, 21:17 »
I słuszna decyzja Prologic ma dobre kijki i niedrogie :D C1a to następca jak się nie mylę cenionego C1, a Clasic to nie wypowiem się, nie kojarzę. Gdybyś miał jakieś pytania jeszcze to napisz postaram się pomóc ;)

Offline perkusista30

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 777
  • Reputacja: 36
Odp: Daiwa Black Widow czy Sakana Carperus?
« Odpowiedź #32 dnia: 16.10.2018, 21:22 »
Panowie, każdy ma prawo do swego zdania ja też przerobiłem masę sprzętu, aż w końcu zrozumiałem, że czasami warto dołożyć i kupić coś dobrego ;) I nikt mi nie wmówi, że górna półka Mikado jest lepsza od górnej Nasha czy Foxa, bez obrazy - nie ma takiej opcji :) Co do kołowrotka SPRO - miałem parę sezonów i to super młynek w dobrej cenie :thumbup: nie miałem problemów, z nawijaniem było ok.

A najważniejsze nie jest logo firmy tylko jakość wykonania, waga, parametry użytkowe kijka ;) Ale to wiemy wszyscy przecież :D

Ja nie napisałem, że górna półka Mikado dorównuje górnej półce Nasha, Foxa czy innej marce "karpiowej". Według mnie wędki tej marki nie są wcale a konkurencyjne. Żeby kupić super lekki, cienki kij o dużej mocy do trzeba wyłożyć sporo kasy i przede wszystkim jeździć na te ryby często. Górna półka Mikado na pewno nie ustępuje najniższej półce wspomnianych firm, a może równa się ze średnią. Ja swoją pierwszą wędkę karpiową miałem w teleskopie Konger Patrol - kupiłem używaną, pękła mi, kupiłem kij Rumpol Hunter Carp 3.9/120 g w 3-składzie - kij za 60 zł nie do zajechania, duże przelotki, ale waga i grubość kija duża. Co do kołowrotków, używam tanich dużych maszynek, ale ostatnio kupiłem Robinson Big Runer QD - podobał mi się, 5 lat gwarancji, myślałem o Okuma Custom Black. Na sezon 2019 pewnie będę musiał kupić coś podobnego albo drugiego Robinsona. Spro ma dobre opinie.

Offline pawel060981

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 356
  • Reputacja: 44
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kazimierza Wielka
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Daiwa Black Widow czy Sakana Carperus?
« Odpowiedź #33 dnia: 16.10.2018, 21:24 »
Dziękuję kolego za pomoc, teraz tylko wybór twardości mi pozostał muszę znaleźć sklep i wsiąść wziąć je do ręki, gdybym się na 3 lb zdecydował, to myślę że do cięższej metody tez mógłby być. Pomyślę jeszcze nad kołowrotkiem.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Daiwa Black Widow czy Sakana Carperus?
« Odpowiedź #34 dnia: 16.10.2018, 21:26 »
Tak jak napisałem każdy szuka idealnego sprzętu pod siebie ;) I ma prawo do swojej opinii :D Po to zostało stworzone to forum :beer: A tak na marginesie Okuma Custom Black solidna maszynka, choć myślę, że nowa Okuma 8k spodoba ci się bardziej, ale cenowo trochę droższa ;)

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Daiwa Black Widow czy Sakana Carperus?
« Odpowiedź #35 dnia: 16.10.2018, 21:29 »
Miałem w rękach Prologic C1a wersje 12 ft 3,25 lb, super kijek. Myślę, że idealny pod twoje potrzeby i cena około 200 zł. A jak chcesz info o kołowrotkach, to najlepiej zapytaj naszego forumowego kolegę Czesia :thumbup:

Offline perkusista30

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 777
  • Reputacja: 36
Odp: Daiwa Black Widow czy Sakana Carperus?
« Odpowiedź #36 dnia: 16.10.2018, 21:30 »
O Okuma Custom Black różne są opinie tak jak o DAM Z-Base. Okuma 8K inna liga. Masz Custom Black?

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Daiwa Black Widow czy Sakana Carperus?
« Odpowiedź #37 dnia: 16.10.2018, 21:32 »
Sam nie posiadam ale w rękach miałem :D A co cię martwi?

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Daiwa Black Widow czy Sakana Carperus?
« Odpowiedź #38 dnia: 16.10.2018, 21:34 »
Z-Base odpuść sobie jeżeli DAM to tylko seria SLS ;) I bez wolnego biegu raczej.

Offline pawel060981

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 356
  • Reputacja: 44
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kazimierza Wielka
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Daiwa Black Widow czy Sakana Carperus?
« Odpowiedź #39 dnia: 16.10.2018, 21:38 »
Panowie Okuma 8k kosztuje 1400 zł, chcecie do rozkładu pożycia małżeńskiego doprowadzić? 😁

Offline perkusista30

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 777
  • Reputacja: 36
Odp: Daiwa Black Widow czy Sakana Carperus?
« Odpowiedź #40 dnia: 16.10.2018, 21:39 »
Dlatego pewnie będzie Okuma, Robinson albo Spro, ewentualnie Delphin.

Offline perkusista30

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 777
  • Reputacja: 36
Odp: Daiwa Black Widow czy Sakana Carperus?
« Odpowiedź #41 dnia: 16.10.2018, 21:41 »
Kolego patrzyłeś na allegro dodana 1 bo nie ma na stanie, tu masz link https://www.fishing-mart.com.pl/pl2/okuma-8k/s/20057, zawsze jest wersja Surf.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Daiwa Black Widow czy Sakana Carperus?
« Odpowiedź #42 dnia: 16.10.2018, 21:45 »
Paweł jakiego kołowrotka szukasz, chcesz wolny bieg czy kołowrotek big pit? :D Kolego perkusista, jeżeli miałbym wybierać to raczej Okuma albo Spro, o Delphinie czytałem wiele różnych opinii a cenowo są zbliżone ;)

I skąd cena 1400 zł za Okumę 8k, z tego co kojarzę, to około 350 zł :P

Offline perkusista30

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 777
  • Reputacja: 36
Odp: Daiwa Black Widow czy Sakana Carperus?
« Odpowiedź #43 dnia: 16.10.2018, 21:49 »
Na allegro dopisał sprzedający "1" żeby chwilowo nikt nie kupował, bo pewnie nie ma na stanie, a nie chce usuwać aukcji. Ja pewnie kupię wersję Surf, bo różni się kosmetycznie, chociaż czarny kolor bardziej pasuje.

Offline pawel060981

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 356
  • Reputacja: 44
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kazimierza Wielka
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Daiwa Black Widow czy Sakana Carperus?
« Odpowiedź #44 dnia: 16.10.2018, 21:53 »
Dzięki kolego za zainteresowanie, wolny bieg na pewno raczej. Sam na ryby jeżdżę, a nieraz trzeba na chwilę od wędki odejść, a widziałem jak koledze sprzęt za ponad 1000 zł wjechał z rybą do wody.