Autor Wątek: Korum River Tripod  (Przeczytany 8364 razy)

Offline zby

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 181
  • Reputacja: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Świat poszedł do przodu...
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Korum River Tripod
« Odpowiedź #15 dnia: 29.03.2017, 11:53 »
Tak sky pod Prologica to fajna opcja. Sam brałem go pod uwagę, ale fianlnie kupiłem tripod Tuberetini bo liczyłem na to że łatwiej i szybciej go złożyć i rozłożyć.
Kumpel ma ograniczony budżet, (dodatkowy koszt to butt rest) więc nie wiem czy w ogóle będzie chciał słuchać o droższym podzie ;)
Luk, widziałeś Koruma w naturze?
Zby

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 650
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Korum River Tripod
« Odpowiedź #16 dnia: 29.03.2017, 12:00 »
Oczywiście, sprawdziłem jak trzyma, ostatnio w sklepie bacznie mu się przyglądałem, bo myślę o czymś na 'szybkie' zasiadki. Jest bardzo dobry. Aczkolwiek nie ma tej regulacji co Prologic, który może być rozciągnięty, przez co kije będą umieszczone znacznie wyżej. To może mieć znaczenie przy mocniejszych rzekach, bo wyżej umieszczona wędka to  lżejszy koszyk poniekąd. Ja mam wolniejsze rzeki, jak Tamiza czy Wye, i tam by mi się przydał.

Przy cenie Prologica Korum powinien kosztować 270 PLN, o stówkę mniej :)
Lucjan

Offline marcopolo

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 243
  • Reputacja: 20
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Toruń
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Korum River Tripod
« Odpowiedź #17 dnia: 29.03.2017, 12:38 »
Dolny buzz bar jest regulowany i jak najbardziej można podnieść go do góry, więc również kije będą wyżej, jednak odbije się to na stabilności i nie należy z tym manewrem przesadzać.

Posiadam ten Tripod i oceniam go bardzo dobrze, dla mnie największe plusy to: bardzo dobra stabilność, szybkość i łatwość rozkładania/składania, małe gabaryty i waga.

Do minusów zaliczę brak pokrowca ale można zlecić uszycie czegoś za niewielkie pieniądze.

Zapytaj Carmela z forum może pomoże w zakupie tego stojaka w UK, na początku roku kupiłem go właśnie dzięki jego pomocy za około 270zł.

Offline zby

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 181
  • Reputacja: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Świat poszedł do przodu...
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Korum River Tripod
« Odpowiedź #18 dnia: 29.03.2017, 15:12 »
Myślę że skończy się na zakupie Koruma, a na pewno w sklepie na D. bo kolo ma kupon - prezent urodzinowy.
Dziękuje za info, bo naprawdę obawiałem się rozczarowania.
Poszukujemy jeszcze butt restow bo Korumy aktualnie nie dostępne.
Zby

Offline Morgoth13

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
Odp: Korum River Tripod
« Odpowiedź #19 dnia: 29.03.2017, 15:54 »

Przy cenie Prologica Korum powinien kosztować 270 PLN, o stówkę mniej :)

Luk - w niektórych sklepach Tri Sky ma taką cenę, a w pewnych jeszcze o 100 wyższą http://www.duxonshop.pl/sklep/rod-pod/13527-prologic-tri-sky-pod-3-rod-54367.html
Pozdrawiam
Mirek

Offline Herman

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 290
  • Reputacja: 47
  • Lokalizacja: Włodawa
Odp: Korum River Tripod
« Odpowiedź #20 dnia: 30.03.2017, 15:11 »
     No dobra, Koledzy a czy ten nowy tripod Koruma umożliwi ustawienie wędek pod wystarczająco dużym kątem przy łowieniu w rzece, czy jednak troszkę mu brakuje w tym względzie? Rzeka (Bug) u mnie nie jest głęboka ale płynie całkiem szybko. Tripod planowałem kupić po ostatniej mojej sesji na kamienistym brzegu, wkręcenie 4 podpórek pomiędzy otoczaki nie było fajnym zajęciem. Udało się ale byłem wykończony :)

Offline Alleius

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 608
  • Reputacja: 44
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Korum River Tripod
« Odpowiedź #21 dnia: 30.03.2017, 19:44 »
Mam tego podzika od ponad miesiąca - czyli od jakichś czterech wypadów nad Wisłę. Oto moje obserwacje.
Rozstawia się błyskawicznie. W porównaniu z np. karpiowym Sky Podem Foxa to zawodnik wręcz ekspresowy, po minucie od wyjęcia poda z quivera mam już gotowe „podłoże” pod wędki. Brak pokrowca mnie osobiście nie doskwiera, bo jak wspomniałem, przechjowuję go na stałe w quiverku Koruma, który jest jakby stworzony do niego (nawiasem mówiąc, polecam, za jakieś 160 zł ma się bardzo użyteczny i poręczny pokrowiec na szybkie wypady).
Jakość wykonania - niby wszystko gra, ale po doświadczeniach z masywnymi podami karpiowymi plastikowość tej konstrukcji może przeszkadzać. Ale coś za coś - tu mamy lżej i taniej.
Użyteczność - stawiam na nim dwie wędki brzanowe 3,6 m niemal na sztorc. Przy maksymalnym rozłożeniu nóg i ramienia nośnego z buzzbarami wędki stoją stabilnie i wydaje mi się, że mocne branie brzany w tej pozycji nie sprawi, że ich już więcej nie zobaczę. Niestety na razie nie miałem okazji przekonać się o tym naocznie; pod z wędkami póki co zmierzył się tylko z jednym zaspanym kleniem pod 50 cm, który w holu udawał chyba starego leszcza, bo wyjąłem go mając wrażenie, że ciągnę pusty koszyk ;-)
Podsumowując: plusy poda to cena, waga i szybkość rozstawienia. Minusy to jakość wykonania - a raczej margines czasowy przewidziany przez producenta dla tej kontrukcji. Nie wydaje mi się, by podzik wytrzymał dłużej, niż 3-5 sezonów mocnego użytkowania, plastiki, sprawiają wrażenie słabych, u mnie jedno zapięcie nogi zaczęło niedomagać już po pierwszym razie.
Komu polecam - komuś, kto szuka lekkiego poda na szybkie zasiadki, ewentualnie ma poda karpiowego i nie chce mu się taszczyć tego złomu.
Komu nie polecam - wszystkim, którzy szukają mocnego, uniwersalnego poda na wiele lat.

PS. Załączam zdjęcie, na którym widać go w akcji. Fota jest mało czytelna, ale robiłem ją z zacięciem artystycznym na konkurs zdjęcie miesiąca ;-)

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 342
  • Reputacja: 795
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Korum River Tripod
« Odpowiedź #22 dnia: 31.03.2017, 08:20 »

Przy cenie Prologica Korum powinien kosztować 270 PLN, o stówkę mniej :)

Luk - w niektórych sklepach Tri Sky ma taką cenę, a w pewnych jeszcze o 100 wyższą http://www.duxonshop.pl/sklep/rod-pod/13527-prologic-tri-sky-pod-3-rod-54367.html

Bo to są dwa "różne" rod pody Prologic'a. Stary model jest w kolorze brązowym ("new green" ;)), buzzbary są w przekroju okrągłe, a tuleje z gwintem do wkręcania np. sygnalizatorów, nie posiadają podkręcanych kontr. "Nowy" model jest czarny i posiada w/w ulepszenia buzzbarów, które w przekroju są trójkątne. Już kiedyś polemizowałem na ten temat z kop3k'iem, ale On nie widział większych różnic, więc odpuściłem ;).

Stary model Tri Sky, nr kat. 43878 (na 3 kije) i 43879 (na 4 kije):

http://www.prologicfishing.com/pl/product/tri-sky-pod/



Nowy model Tri Sky Rod Pod, nr kat. 54367 (na 3 kije) i 54368 (na 4 kije):

http://www.prologicfishing.com/pl/product/tri-sky-rod-pod/



Szczegóły budują cenę, ale jak kto woli. Ja na pewno wchodzę w nowego, czarnego prologic'a ;).


Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline daniello2010

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 202
  • Reputacja: 17
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Korum River Tripod
« Odpowiedź #23 dnia: 15.07.2018, 13:46 »
I jak sprawuje się ten River Tripod od Korum?

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka


Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 650
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Korum River Tripod
« Odpowiedź #24 dnia: 15.07.2018, 16:34 »
U mnie genialnie :) Jest o wiele szybszy w rozłożeniu od Prologica i przede wszystkim ma dobrze przemyślane rozkładanie nóg pod różnym kątem. To właśnie sprawia, że jest u mnie cały czas w użyciu. Dwa minusiki to dokręcane uchwyty alarmów i podstawek pod dolniki, które się lekko ruszają oraz śruby skręcające nogi do ustawiania pod różnym kątem. Ciężko się wszystko dokręca i rozkręca.

Ogólnie jednak twierdzę, że to najlepszy rodpod rzeczny na rynku. Stabilny, trwały i szybki w montażu czy demontażu. Polecam :)
Lucjan

Offline kALesiak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 638
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Korum River Tripod
« Odpowiedź #25 dnia: 15.07.2018, 17:58 »
U mnie genialnie :) Jest o wiele szybszy w rozłożeniu od Prologica i przede wszystkim ma dobrze przemyślane rozkładanie nóg pod różnym kątem. To właśnie sprawia, że jest u mnie cały czas w użyciu. Dwa minusiki to dokręcane uchwyty alarmów i podstawek pod dolniki, które się lekko ruszają oraz śruby skręcające nogi do ustawiania pod różnym kątem. Ciężko się wszystko dokręca i rozkręca.

Ogólnie jednak twierdzę, że to najlepszy rodpod rzeczny na rynku. Stabilny, trwały i szybki w montażu czy demontażu. Polecam :)

Lekki, kompaktowy, błyskawiczny w rozłożeniu i stabilny! Minusiki podane przez Luka nazwałbym minusami. Zastanawiam się nad kontrującymi podkładkami. Póki co, dokręciłem widełki i kubeczki, i nie rozkręcam. Choć przy alarmach, jak u Luka, wypadałoby rozkręcać za każdym razem. W każdym razie to są problemy do ogarnięcia domowymi sposobami, choć za tę cenę raczej nie oczekuje się problemów   :)

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 671
  • Reputacja: 127
  • Lokalizacja: UK
Odp: Korum River Tripod
« Odpowiedź #26 dnia: 18.07.2018, 04:07 »
Nie wiem dlaczego, ale widzę że na eBay te pody miewają obłędne ceny
https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.co.uk%2Fulk%2Fitm%2F223007214536

Offline slevy70

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
Odp: Korum River Tripod
« Odpowiedź #27 dnia: 16.02.2022, 05:43 »
Prawie  ok ,jest w miarę stabilny , brakuje mi w nim : Ruchomej górnej głowicy w płaszczyźnie poziomej i możliwości postawienia w poziomie , no ale to river Tropod pod feedera więc nie można za wiele wymagać . Wady : brak pokrowca transportowego, wtej cenie powinien być, jakość plastików moim zdaniem beznadziejna i samo wykończenie odlewów na bardzo niskim poziomie, gdyby to była konstrukcja Prestona na pewno by nie dość że jakośc wzorowa to i materiały z górnej a nie z dolnej półki. Kolce powinny być metalowe nie plastikowe . Brakuje zaczepu do podwieszenia obciążenia dla zwiększenia stabilności, Gwinty słabe przez co pokrętła chodzą bardzo ciężko i zębatki regulacyjne przy pokrętłach  szybko się zużywają a to za sprawą tego marnego plastiku. Moja ocena 6/10.