Autor Wątek: Kołowrotek do method feeder  (Przeczytany 42761 razy)

Offline p^k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: dolnośląskie
Odp: Kołowrotek do method feeder
« Odpowiedź #15 dnia: 20.12.2014, 13:34 »
Przerabialem wiekszosc kolowrotkow dostepnych na naszym rynku. Mialem rowniez w rekach Daiwe TD-R 4012A, ktorej uzywala kadra angielska na Mistrzostwach Swiata. Niestety ostre krawedzie na szpuli przy klipsie i 'szybko skladana' korbka sprawily,ze moim nr1 jest Shimano AERO 4000FA Feeder.

Spro na 2015 rok wypuscilo Veneto match & feeder 4000, czyli klona Trabucco HS. Cena ok. 250zl. Niestety jedna szpula w zestawie.
Z wędkarskim pozdrowieniem, 
- Paweł :fish:

Offline chaberek2008

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • NEVER GIVE UP !
  • Lokalizacja: ZGIERZ
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kołowrotek do method feeder
« Odpowiedź #16 dnia: 20.12.2014, 14:53 »
Aero feeder the best -mam i też polecam do method feeder !!! szybko zwija i duża moc :)

Ryba1987

  • Gość
Odp: Kołowrotek do method feeder
« Odpowiedź #17 dnia: 20.12.2014, 18:03 »
Cytuj
Ja w zeszłym roku kupiłem kołowrotek Spro Red Arc, który używam do bocznego troka.
Muszę przyznać, że praca tego kołowrotka jest perfekcyjna.
Gdyby nie chęć posiadania kompletu sprzętu Prestona i Drennana, to pewnie do wagglera i feedera kupiłbym Spro Gold Arc.
Red fajnie mieli ale polecam w tej cenie Okumę Trio. Jak dla mnie praca Okumy bije na głowę Reda :)

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Kołowrotek do method feeder
« Odpowiedź #18 dnia: 20.12.2014, 19:50 »
Przerabialem wiekszosc kolowrotkow dostepnych na naszym rynku. Mialem rowniez w rekach Daiwe TD-R 4012A, ktorej uzywala kadra angielska na Mistrzostwach Swiata. Niestety ostre krawedzie na szpuli przy klipsie i 'szybko skladana' korbka sprawily,ze moim nr1 jest Shimano AERO 4000FA Feeder.
Właśnie go sprawdziłem. Super sprzęt z opisu i wyglądu. Szkoda, że taka spora pojemność szpuli i trzeba stosować podkłady.
Pozdrawiam
Mateusz

Offline koks

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 296
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kołowrotek do method feeder
« Odpowiedź #19 dnia: 04.01.2015, 01:32 »
Ja mam shakespeare mach 3 xt z hamulcem z przodu i model z hamulcem z tylu oraz starsze shimano stradic (jeszcze robione w Japonii - podobno lepsze od tych z malezji). W obydwu przypadkach szpule sa glebokie co nie jest idealne do matcha niestety.
Czytam wlasnie na forum tutaj i na anglojezycznych o tym drennanie s7 i idea plytkich szpul w zestawie bardzo mi odpowiada ale podobno jakosc taka sobie niestety. Chyba sie skusze na spro passion 740 match jeno szpule trzeba dokupic

Offline Arcymisiek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 133
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdzieś na Opolszczyźnie.
Odp: Kołowrotek do method feeder
« Odpowiedź #20 dnia: 07.01.2015, 17:33 »
Aero feeder the best -mam i też polecam do method feeder !!! szybko zwija i duża moc :)

Niby wszystko ładne - design, moc, jednak wyczytałem na na czeskim MRK.cz, że jego praca nie jest zbyt "maślana", także odgłos (terkot) hamulca podczas wybierania żyłki jest bardzo cichy - co przy zamkniętym klipie może poskutkować zabraniem wędki przez rybę, przez brak reakcji zajętego innymi czynnościami wędkarza. Bez wątpienia  precyzja nawoju i szybkość, duże przełożenie 5,8:1, to atuty tego kołowrotka, co  zwłaszcza w połowach szybkościowych, zawodniczych stanowi atut. Ale jeśli używa się cięższych podajników, trzeba być przygotowany na to, że ich masę da się wyczuć nieprzyjemnym ząbkowaniem. Producent tutaj oparł się na koncepcji angielskich wędkarzy, którzy korzystają głównie z małych koszyków jak i łowieniu karpi techniką method małymi podajnikami na krótszych dystansach.  Dla celów zawodniczych kołowrotek może stanowić ciekawą opcję, jednak do rekreacyjnego wędkowania, lepsza byłaby wersja z mniejszym przełożeniem, np: Aero Spinning 4000 FA o przełożeniu 4,8:1

Offline Ścigacz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 594
  • Reputacja: 139
  • Płeć: Mężczyzna
  • No fish no fun :)
  • Lokalizacja: Tuszyn
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kołowrotek do method feeder
« Odpowiedź #21 dnia: 07.01.2015, 17:49 »
Jak coś to jest jeszcze jedno rozwiązanie  shimano x-aero 4000 baitrunner  ma mniejsze przełożenie  i wolny bieg. I już nie mogę  się  doczekać  ich bo mam  2 szt takie zamówione ale będą  dopiero  na wiosnę :(

Offline Ostap

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 398
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chciałeś Panią? Zapie.... na nią!
  • Lokalizacja: Wuwua
Odp: Kołowrotek do method feeder
« Odpowiedź #22 dnia: 07.01.2015, 19:02 »
Aero feeder the best -mam i też polecam do method feeder !!! szybko zwija i duża moc :)

Niby wszystko ładne - design, moc, jednak wyczytałem na na czeskim MRK.cz, że jego praca nie jest zbyt "maślana", także odgłos (terkot) hamulca podczas wybierania żyłki jest bardzo cichy - co przy zamkniętym klipie może poskutkować zabraniem wędki przez rybę, przez brak reakcji zajętego innymi czynnościami wędkarza. Bez wątpienia  precyzja nawoju i szybkość, duże przełożenie 5,8:1, to atuty tego kołowrotka, co  zwłaszcza w połowach szybkościowych, zawodniczych stanowi atut. Ale jeśli używa się cięższych podajników, trzeba być przygotowany na to, że ich masę da się wyczuć nieprzyjemnym ząbkowaniem. Producent tutaj oparł się na koncepcji angielskich wędkarzy, którzy korzystają głównie z małych koszyków jak i łowieniu karpi techniką method małymi podajnikami na krótszych dystansach.  Dla celów zawodniczych kołowrotek może stanowić ciekawą opcję, jednak do rekreacyjnego wędkowania, lepsza byłaby wersja z mniejszym przełożeniem, np: Aero Spinning 4000 FA o przełożeniu 4,8:1

Jakiej on jest produkcji?

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka





Łukasz
 
Mazovia Fishing Team

Offline Ścigacz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 594
  • Reputacja: 139
  • Płeć: Mężczyzna
  • No fish no fun :)
  • Lokalizacja: Tuszyn
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kołowrotek do method feeder
« Odpowiedź #23 dnia: 07.01.2015, 19:44 »
Shimano Malezja 

Offline Ostap

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 398
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chciałeś Panią? Zapie.... na nią!
  • Lokalizacja: Wuwua
Odp: Kołowrotek do method feeder
« Odpowiedź #24 dnia: 07.01.2015, 21:59 »
Za malezje tyle hajsu to pomyslalbym dwa razy przed kupnem




Łukasz
 
Mazovia Fishing Team

Offline fish007

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 508
  • Reputacja: 90
  • Płeć: Mężczyzna
  • Method Feeder Fishing
    • Galeria
    • Method Feeder Fishing
  • Lokalizacja: Bad Jastrzemb
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Kołowrotek do method feeder
« Odpowiedź #25 dnia: 03.04.2015, 21:15 »
Chciałbym kupić dla syna kołowrotek  Korum KRM 4000
http://sklep-wedkarski-gozdawa.pl/kolowrotki-korum-krm-kmr-reel-4000.html
czy ktoś ma lub miał taki kołowrotek, czy ma płynną pracę, jak nawija żyłkę, co myślicie o nim pod kontem użycia go z feederkiem 3,3m

Offline marek118

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 669
  • Reputacja: 188
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: RNI, Koło PZW nr 28 "Szuwarek" Nowa Sarzyna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kołowrotek do method feeder
« Odpowiedź #26 dnia: 03.04.2015, 21:34 »
Funkcje tego kołowrotka tłumaczył chyba translator google :D

Offline Huberto

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 99
  • Reputacja: 3
Odp: Kołowrotek do method feeder
« Odpowiedź #27 dnia: 02.05.2017, 18:54 »
Cześć. Chciałem zapytać czy ktoś używa takiego kołowrotka jak daiwa crossfire? Jeśli tak to proszę podzielić wrażeniami z jego użytkowania. Chciał bym go użyć do mojego pickera 2,70m. Ważny jest dla mnie klip bo już się przejechałem na kołowrotkach z ostrym klipem. W podobnym przedziale cenowym jest ryobi ecusima którą już mam i świetnie się sprawdza ale wolałbym mieć cos nowego.

aroo04

  • Gość
Odp: Kołowrotek do method feeder
« Odpowiedź #28 dnia: 02.05.2017, 18:55 »
Ta Daiwa to chyba to samo co Cormoran Black Bull, a tego miałem i byłem pozytywnie zaskoczony.

Offline Marko

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 499
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Brodnica
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kołowrotek do method feeder
« Odpowiedź #29 dnia: 02.05.2017, 19:36 »
Ja feedera uzywam Ryobi ecusima3000 a do matcha Spro pasion740 i super mi sie sprawuja.