Autor Wątek: Drennan Acolyte Distance Feeder 13 ft  (Przeczytany 7614 razy)

Offline arturro

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 272
  • Reputacja: 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bielsko-Biała
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Drennan Acolyte Distance Feeder 13 ft
« dnia: 25.10.2017, 03:43 »
Czy któryś z forumowiczów ma lub miał kontakt z kijem Drennan Acolyte Distance Feeder 13 ft? Jeśli tak to bardzo proszę o recenzję. Interesuje mnie czy ten kij poradzi sobie z karpiem 10+. Czy rzeczywiście można rzucić podajnikiem 100 g na odległość 100 m. Bo z opisu wynika, że wędka ma spory zapas mocy.

Ryba1987

  • Gość
Odp: Drennan Acolyte Distance Feeder 13 ft
« Odpowiedź #1 dnia: 25.10.2017, 05:59 »
Mam kijka, po pracy Ci napiszę co i jak :)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 681
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Drennan Acolyte Distance Feeder 13 ft
« Odpowiedź #2 dnia: 25.10.2017, 09:40 »
Mam ten kij. Z karpiem sobie poradzi bez problemu, tu więcej zależy od żyłki której się używa. Nie jest to jednak coś do podajników 100 gramowych raczej. Bardziej 56-70 gramów. Musisz też mieć na uwadze, że podajniki stawiają spory opór w wodzie. Dlatego 56 lub 70 gramowy pozwolą na włożenie większej siły w zarzut, przy czym ten 56g ma mniejszy rozmiar i bardziej opływowy kształt. Więc polecieć powinien dalej.
Lucjan

Offline arturro

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 272
  • Reputacja: 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bielsko-Biała
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Drennan Acolyte Distance Feeder 13 ft
« Odpowiedź #3 dnia: 25.10.2017, 11:39 »
Mam ten kij. Z karpiem sobie poradzi bez problemu, tu więcej zależy od żyłki której się używa. Nie jest to jednak coś do podajników 100 gramowych raczej. Bardziej 56-70 gramów. Musisz też mieć na uwadze, że podajniki stawiają spory opór w wodzie. Dlatego 56 lub 70 gramowy pozwolą na włożenie większej siły w zarzut, przy czym ten 56g ma mniejszy rozmiar i bardziej opływowy kształt. Więc polecić powinien dalej.
Dzięki za info :thumbup:. A jak wygląda sprawa szczytówek. Pytam o to, ponieważ mam Acolyte Plus Feeder 12 ft i szczytówka 4 oz jest jakby nie do tego kija, to znaczy że jest za sztywna i nie współgra z akcją kija. Takie moje subiektywne odczucie.

Offline arek_z_kg

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 64
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Team Mega Baits
  • Lokalizacja: Kamienna Góra
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Drennan Acolyte Distance Feeder 13 ft
« Odpowiedź #4 dnia: 25.10.2017, 13:02 »
Cześć. Co do szczytówek to w Acolyte Distance jest inna ich średnica końcowa niż w pozostałych feederach serii Acolyte. Dlatego nie pasują szczytówki z innych feederów serii  Acolyte. Też myślałem ze będę mógł używać naprzemiennie szczytówek z 11ft do 13ft ale niestety :/
Arek R.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 681
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Drennan Acolyte Distance Feeder 13 ft
« Odpowiedź #5 dnia: 25.10.2017, 14:37 »
Panowie,przepraszam za zamieszanie. Ja pisałem o kiju distance method ale z serii 7. Mea culpa!

Na pewno jednak żaden z Acolyte'ów nie jest do podajników 100 gramów. Tu nawet brzanowy quiver z Koruma, mający ugięcie 1.75 lb jest zbyt słaby. Wyczynowe kije dystansowe służą raczej do łowienia tradycyjnymi podajnikami, którym można zarzucić dalej. Podajnik 60 gramów z Prestona powinien lecieć hen daleko, nawet ten 45 gramów. Duże podajniki jak te z ESP to już większe opory w powietrzu. Łowienie na 100 metrach to i tak plecionka 0.08 lub 0.10 mm, więc zarzuty są bardzo dalekie.
Lucjan

Offline arturro

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 272
  • Reputacja: 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bielsko-Biała
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Drennan Acolyte Distance Feeder 13 ft
« Odpowiedź #6 dnia: 25.10.2017, 16:44 »
Moim Acolyte plus 12 ft  podajnikiem dura banjo z Prestona 45 gr. z towarem zarzucałem nawet do 70 m więc dla Acolyte distance podajnikiem 56 g 100 m nie powinno być żadnego problemu. Jestem ciekaw jaka jest akcja tego kija  bo przeważnie kije do dalekich rzutów są z akcją szczytową a takiej nie lubię. Wolę progresywną a nawet paraboliczną. I jeszcze jedna sprawa. Czy ten kijek jest na tyle finezyjny, że czuć na nim mniejsze rybki?

Ryba1987

  • Gość
Odp: Drennan Acolyte Distance Feeder 13 ft
« Odpowiedź #7 dnia: 25.10.2017, 17:15 »
Arturro dziś to nie dam rady już, ale może pod weekend nagram Ci jakiś filmik jak się tym śmiga nad wodą z podajnikami 56/70/100 g z ESP. Z tego co rzucałem tym 56 g to lekko 80-90 m latało na żyłce 0.30 mm. Co do samych ryb i akcji kija - karpiki 1-3 kg czuć i nawet fajnie do około połowy kijka przyginają, także nie jest to sztywna pała. Ma mocy aż nadto w dolniku i to na prawdę czuć. Dołożyłem do tego shimano x-aero 6000RA (615 g) i zestaw nadal troszkę leci na ryjek ale nie ma tragedii. Są w zestawie 3 szczytówki - 3/4/5 oz. Łowiłem na szczytówkę 4 oz i ustawiałem kijka na sztywno + włączony wolny bieg także nie wiem jak się kij sprawdzi pod normalnym DS'em. Może w weekend mi się uda spróbować tak połowić zakładając szczytówkę 3 oz.
Aha kij ma wadę/zaletę - sekcje NIE SĄ RÓWNE. Ale to później na fotce pokażę :)
Oczywiście na następny sezon zmiana żyłki na plecionkę bo mimo, że żyłka gruba i sztywna to i tak plecionce nie dorówna na takim dystansie gdy chodzi o łowienie na drgającą szczytówkę. bo typowo pod wolny bieg a'la karpiarze to co innego.

KrzysztofS

  • Gość

Ryba1987

  • Gość
Odp: Drennan Acolyte Distance Feeder 13 ft
« Odpowiedź #9 dnia: 25.10.2017, 18:35 »
Obiecane fotki
http://pokazywarka.pl/pzbumq/
A filmik z ugięcia najpierw muszę przerobić bo był w trudnych warunkach robiony :)

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Drennan Acolyte Distance Feeder 13 ft
« Odpowiedź #10 dnia: 25.10.2017, 18:39 »
Ryba, masz flagę PI? :o :D
Ty maniaku! :D
Pozdrawiam,
Maciek

Ryba1987

  • Gość
Odp: Drennan Acolyte Distance Feeder 13 ft
« Odpowiedź #11 dnia: 25.10.2017, 18:41 »
Flaga jak flaga (drapieżcy mi dali jako gratis do któregoś zamówienia :thumbup:).. zobaczysz co po 10-tym przyjedzie :P

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Drennan Acolyte Distance Feeder 13 ft
« Odpowiedź #12 dnia: 25.10.2017, 18:43 »
Wariat :P :-*
Nie mogę się doczekać :D
Pozdrawiam,
Maciek

Ryba1987

  • Gość
Odp: Drennan Acolyte Distance Feeder 13 ft
« Odpowiedź #13 dnia: 25.10.2017, 19:06 »
Wiało, padało, ciemno było jakoś to z siostrą nagrałem :)
"obciążenie" 1L dynamite baits coś tam coś tam :P
KLIKAĆ NA HD to coś tam jeszcze widać :)

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Drennan Acolyte Distance Feeder 13 ft
« Odpowiedź #14 dnia: 25.10.2017, 23:09 »
Panowie,przepraszam za zamieszanie. Ja pisałem o kiju distance method ale z serii 7. Mea culpa!

Aż się zdziwiłem, czytając tę pierwszą wiadomość. Myślę sobie: - Lucjan nabył taki patyk i się nie pochwalił :o
Pozdrawiam
Mateusz