Autor Wątek: Zmiany klimatyczne - czy można ich nie zauważać?  (Przeczytany 26013 razy)

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 009
  • Reputacja: 475
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Zmiany klimatyczne - czy można ich nie zauważać?
« Odpowiedź #285 dnia: 20.04.2020, 11:12 »
Robi się bobrowa klęska żywiołowa, a one nadal pod ochroną. Typowe u nas. Kormorany to samo...
Wszystko jak zwykle stoi na głowie.
Mówiąc o szkodnikach i i ich ochronie nie wolno zapomnieć o immunitecie poselskim.
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline ObraFMI

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 277
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mariusz
    • Próbnik
  • Lokalizacja: FMI
Odp: Zmiany klimatyczne - czy można ich nie zauważać?
« Odpowiedź #286 dnia: 20.04.2020, 11:16 »
Co do sadzenia drzew: aby nie topolę- to taki sam szkodnik jak bóbr i kormoran.
Służy właśnie do osuszania terenów.
Nie płacę Pazernym Zabójcom Wód.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 515
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zmiany klimatyczne - czy można ich nie zauważać?
« Odpowiedź #287 dnia: 20.04.2020, 11:53 »
Robi się bobrowa klęska żywiołowa, a one nadal pod ochroną. Typowe u nas. Kormorany to samo...
Wszystko jak zwykle stoi na głowie.
Mówiąc o szkodnikach i i ich ochronie nie wolno zapomnieć o immunitecie poselskim.
:thumbup:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline cumbajszpil

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 050
  • Reputacja: 40
  • Volenti non fit iniuria...
Odp: Zmiany klimatyczne - czy można ich nie zauważać?
« Odpowiedź #288 dnia: 20.04.2020, 13:03 »
Wg mnie bobry mają swoj rozum, powinno sie je introdukowac na terenach suchych ze szcźątkowymi strumieniami.
Ogladalem ostatnio taki film o introdukcji bobrow w kalifornii. Jeden z farmerow w ten sposob zmienił na farmie dużą częśc krajobrazu. Reszta niestety, jak polski rolnik, pompowala wodę. Ja wiem, Ameryka duży kraj, oni tam se mogą. Ale dalej uważam, że to kwestia skali. Umiejetna redukcja a nie przetrzebienie.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 692
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Zmiany klimatyczne - czy można ich nie zauważać?
« Odpowiedź #289 dnia: 20.04.2020, 13:25 »
Wg mnie bobry mają swoj rozum, powinno sie je introdukowac na terenach suchych ze szcźątkowymi strumieniami.
Ogladalem ostatnio taki film o introdukcji bobrow w kalifornii. Jeden z farmerow w ten sposob zmienił na farmie dużą częśc krajobrazu. Reszta niestety, jak polski rolnik, pompowala wodę. Ja wiem, Ameryka duży kraj, oni tam se mogą. Ale dalej uważam, że to kwestia skali. Umiejetna redukcja a nie przetrzebienie.

Jeżeli drzewo otoczy się stalową siatką, boby go nie ruszą. Ale nie czarujmy się, nie potrzeba nam bobrów nad Wisłą czy Odrą, dlatego ich liczba musi być monitorowana. Do tego w ocieplającym się klimacie drzewa są na wagę złota wręcz, i nie powinno się pozwalać aby bobry robiły czystkę, a uwierzcie mi, że robią masakrę. Na Śródlesiu  (łowisko PZW Opole) wycięły kilkadziesiąt rosłych drzew, w tym buki. Potrafią wyjść z wody i ścinać drzewa do 50 metrów od wody. Mają mniejsze, ale wolą te wielkie. Dlatego tam bóbr to szkodnik, do tego zasiedlił wodę stojącą. Biorąc pod uwagę, że drzewa obalane sa w stronę wody, czyli na drogę, są wręcz niebezpieczne.

Ale czym innym jest przeniesienie ich tam, gdzie  są małe cieki i nie ma bobrów. Wtedy będą działać w korzystny dla wszystkich sposób.

Ale na to potrzeba kasy, a tej nie ma. Strażników PSR jest w Polsce 350 około, powinno być kilka razy więcej. Co z leśnikami i innymi tego typu osobami? Po prostu u nas nie chce się płacić za coś takiego. Więc trudno pogodzić pewne rzeczy. I wchodzimy w politykę. Skoro brakuje kasy na służę zdrowia, to nie ma się co dziwić, że na takie 'zbytki' też nie ma środków. A nie da się tego zrobić bez odpowiednio przeszkolonych ludzi. Myśliwi też nie będą się bawić w takie fiku-miku, co innego wykonać na bobrach wyrok 8)
Lucjan

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 436
  • Reputacja: 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method

Offline ObraFMI

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 277
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mariusz
    • Próbnik
  • Lokalizacja: FMI
Odp: Zmiany klimatyczne - czy można ich nie zauważać?
« Odpowiedź #292 dnia: 22.04.2020, 11:01 »
W ubiegłym roku wielokrotnie widziałem przydomowe warzywniki (zwłaszcza takie te większe na przedmieściach) pozostawione na pastwę suszy- bo ile można ładować kasy w podlewanie.
Makabrycznie takie widoki  wyglądają.
Nie płacę Pazernym Zabójcom Wód.

Offline cumbajszpil

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 050
  • Reputacja: 40
  • Volenti non fit iniuria...

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 692
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Zmiany klimatyczne - czy można ich nie zauważać?
« Odpowiedź #294 dnia: 22.04.2020, 11:11 »
W UK jest obecnie jest najbardziej suchy kwiecień w historii od kiedy wprowadzono pomiary. Póki miesiąc się nie skończy, nie można więc ostatecznie czegoś stwierdzać, jednak u mnie ma tylko pokropić przez kilka godzin za tydzień. Reszta to słońce, i przez kilka dni bezchmurne niebo. Jestem w szoku, wczoraj znajomy, który był na spacerze, mówił, że ziemia nad Trentem jest spękana od słońca jak przy prawdziwej suszy. Cholera, to jest dopiero kwiecień, jest jeszcze tydzień do maja! Jak tak pójdzie dalej, ryby przystąpią do tarła już w maju, część zaś już się wyciera teraz na wodach stojących. Będzie mega niżówka w tym roku na rzekach coś czuję...

Lucjan

Offline Dawid1987

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 57
  • Reputacja: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zmiany klimatyczne - czy można ich nie zauważać?
« Odpowiedź #295 dnia: 22.04.2020, 12:18 »
W UK jest obecnie jest najbardziej suchy kwiecień w historii od kiedy wprowadzono pomiary. Póki miesiąc się nie skończy, nie można więc ostatecznie czegoś stwierdzać, jednak u mnie ma tylko pokropić przez kilka godzin za tydzień. Reszta to słońce, i przez kilka dni bezchmurne niebo. Jestem w szoku, wczoraj znajomy, który był na spacerze, mówił, że ziemia nad Trentem jest spękana od słońca jak przy prawdziwej suszy. Cholera, to jest dopiero kwiecień, jest jeszcze tydzień do maja! Jak tak pójdzie dalej, ryby przystąpią do tarła już w maju, część zaś już się wyciera teraz na wodach stojących. Będzie mega niżówka w tym roku na rzekach coś czuję...

Ta zmiana klimatu postępuje bardzo szybko. Ja się wychowałem w Londynie i pamiętam, że kwiecień co roku był masakrycznie deszczowym miesiącem. Obawiam się, że coraz częściej teraz tak będzie a i na zachowaniu ryb to się odbije.


Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 962
  • Reputacja: 239
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Adam

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 436
  • Reputacja: 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Zmiany klimatyczne - czy można ich nie zauważać?
« Odpowiedź #298 dnia: 24.04.2020, 18:00 »
A to tylko jacyś imbecyle wypalali sobie trawę. W czasie suszy. Bo łociec wypalał, i dziadunio wypalał, to i ja se wypalił. Wziąć k..a i powiesić dla przykładu.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 515
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zmiany klimatyczne - czy można ich nie zauważać?
« Odpowiedź #299 dnia: 07.06.2020, 18:27 »
Pamiętacie zdziwienie, że są dopłaty na oczka wodne w ramach walki z suszą?
To już wiadomo dlaczego ;)

https://portalkomunalny.pl/sprzedajac-dom-z-oczkiem-wodnym-lub-basenem-prawo-pierwokupu-bedzie-mial-starosta-367951/amp/%F0%9F%A4%94/
Krwawy Michał

Purple Life Matters