Autor Wątek: Społeczna Straż Rybacka a Państwowa Straż Rybacka - uprawnienia c.d.  (Przeczytany 43473 razy)

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Nie, bo Ty, płacąc składkę i będąc członkiem PZW zgadzasz się, że będziesz przestrzegał statutu, regulaminów i uchwał PZW.

Chyba, że jesteś człowiekiem nieświadomym. PZW to organizacja dobrowolna.
Grzegorz

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Nawet jak są nie zgodne z prawem ?
I tu jest problem - ktoś na kolanie zmienia RAPR ( nadal nikt się nie ustosunkował do tego, ze regulamin może tylko obowiazywać wewnętrznie na wodach będących własnością PZW. Na innych czyli użytkowanych obowiazuje Ustawa, rozporządzenia itd ).
Bo ktoś sobie wymyślił, że to wędkarz odpowiada za to, ze ktoś inny jest fleją i swoje śmieci zostawił na kupce.
Mam kolegę prawnika. Kiedyś opowiedziałem mu z grubsza o tym zapisie z RAPR. Jego zdziwienie było niepomierne a pytanie jakie mi zadał jest zastanwiajace - i wy wędkarze się na to zgodziliście? No tak - tylko kto nas o to pytał...?

Swoją drogą zawsze się dziwię, że pełne to jest siła przynieść nad wodę a puste czyli lżejsze nie ma siły odnieść. Dotyczy to w równym stopniu wędkarzy jak i wszelkiej maści turystów. Ale jak kiedyś FB dyskutowałem o śmieciach i sposobach na śmieciarzy i napisałem, że wystarczy umieścić atrapy kamer i tabliczki o monitoringu a problem zniknie to wszyscy "działacze" jednym głosem napisali, że atrapy kamer są drogie, kto za to zapłaci itd. Jednym słowem szukanie problemów a nie szukanie sposób na rozwiązanie problemu.
JK

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Nie, bo Ty, płacąc składkę i będąc członkiem PZW zgadzasz się, że będziesz przestrzegał statutu, regulaminów i uchwał PZW.

Chyba, że jesteś człowiekiem nieświadomym. PZW to organizacja dobrowolna.

Nie Ty mnie przyjmowałeś i nie Tobie jest oceniać czy chcę czy nie chcę należeć do PZW. To, że jest dobrowolna nie znaczy, że zapisy RAPR mają być w sprzeczności z prawem. Gdyby dla niezrzeszonych opłata była normalna a nie 600 zł i gdyby za te 600 zł mógłbym uzyskać rybne wody, porządek nad wodą to bym się nie zastanawiał. A tak - czy 200 zł czy 600 zł to mam to samo czyli brak ryb i syf nad wodą.
JK

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Nie, bo Ty, płacąc składkę i będąc członkiem PZW zgadzasz się, że będziesz przestrzegał statutu, regulaminów i uchwał PZW.

Chyba, że jesteś człowiekiem nieświadomym. PZW to organizacja dobrowolna.

Nie Ty mnie przyjmowałeś i nie Tobie jest oceniać czy chcę czy nie chcę należeć do PZW. To, że jest dobrowolna nie znaczy, że zapisy RAPR mają być w sprzeczności z prawem. Gdyby dla niezrzeszonych opłata była normalna a nie 600 zł i gdyby za te 600 zł mógłbym uzyskać rybne wody, porządek nad wodą to bym się nie zastanawiał. A tak - czy 200 zł czy 600 zł to mam to samo czyli brak ryb i syf nad wodą.
JK

Który robią Twoi koledzy - wędkarze. A strażnicy, tacy jak ja, chodzą po stawie i po nich to zbierają. Społecznie. Dla Ciebie podnieść cudzy papierek to zniewaga. Być kontrolowanym to ujma na honorze. Ja chodzę i kontroluję takich jak Ty, którzy czepiają się każdej pierdoły byle mi dojebać, sprzątam śmieci po wędkarzach, tracę czas i pieniądze bo chcę, żeby było lepiej. Żeby wędkarze, którzy nie są uczciwi byli odpowiednio ukarani, żeby brzegi naszych wód były czyste, żeby tym dobrym i mądrym wędkarzom łowiło się miło i przyjemnie.

Ja wolę być tym ..., który ... się o wypychacz, niż pseudo prawnikiem i niedowartościowanym gościem, który potrafi tylko gadać a nic nie zrobił, by było lepiej.
Grzegorz

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Panowie, niepostrzeżenie zaczęliście jeździć po sobie w sposób niewybredny. Potrzebne to?
Jacek

Splot

  • Gość
Ja chętnie poczytam

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka


Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Panowie, niepostrzeżenie zaczęliście jeździć po sobie w sposób niewybredny. Potrzebne to?

Przepraszam. :thumbup:
Grzegorz

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Nie, bo Ty, płacąc składkę i będąc członkiem PZW zgadzasz się, że będziesz przestrzegał statutu, regulaminów i uchwał PZW.

Chyba, że jesteś człowiekiem nieświadomym. PZW to organizacja dobrowolna.

Nie Ty mnie przyjmowałeś i nie Tobie jest oceniać czy chcę czy nie chcę należeć do PZW. To, że jest dobrowolna nie znaczy, że zapisy RAPR mają być w sprzeczności z prawem. Gdyby dla niezrzeszonych opłata była normalna a nie 600 zł i gdyby za te 600 zł mógłbym uzyskać rybne wody, porządek nad wodą to bym się nie zastanawiał. A tak - czy 200 zł czy 600 zł to mam to samo czyli brak ryb i syf nad wodą.
JK

Który robią Twoi koledzy - wędkarze. A strażnicy, tacy jak ja, chodzą po stawie i po nich to zbierają. Społecznie. Dla Ciebie podnieść cudzy papierek to zniewaga. Być kontrolowanym to ujma na honorze. Ja chodzę i kontroluję takich jak Ty, którzy czepiają się każdej pierdoły byle mi dojebać, sprzątam śmieci po wędkarzach, tracę czas i pieniądze bo chcę, żeby było lepiej. Żeby wędkarze, którzy nie są uczciwi byli odpowiednio ukarani, żeby brzegi naszych wód były czyste, żeby tym dobrym i mądrym wędkarzom łowiło się miło i przyjemnie.

Ja wolę być tym chujem, który dopierdala się o wypyhacz, niż pseudo prawnikiem i niedowartościowanym gościem, który potrafi tylko gadać a nic nie zrobił, by było lepiej.
Nie mam kolegów flei zostawiających nad wodą syf.
Nie jest ujmą podnieść papier skoro leży między namiotami a ja tam spędzę dwa lub więcej dni. Gdybys czytał uważnie to wyczytałbyś, że pisałem o sprzątaniu stanowiska i tam gdzie stoją namioty.
Petów zbierać nie zbieram bo mam taką zasadę.
To takie proste - nie sprzątaj. Po prostu usiądź z lornetką i popatrz kto rzuca za siebie puszkę po piwie. Takie działanie naprawdę przyniesie korzyść.
Nie jestem ani pseudo ani prawnikiem. Jak pisałem po to znam prawo, żeby wiedzieć jakie mam obowiązki ale też i po to żeby żaden strażnik SSR nie usiłowal wciskać kitów.
Co ja zrobiłem - a wiesz, że kilka razy coś tam zrobiłem pożytecznego ale ja nie zwykłem wykrzykiwać o tym co robię.

JK

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe

Offline PeeJay

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 80
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Keep Calm And Go Fishing
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: bat

Offline PeeJay

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 80
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Keep Calm And Go Fishing
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: bat
A prawdziwym hitem jest to!!!

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Ten drugi filmik to OSA i ten pierwszy też.
Samozwańcza grupa łamiąca wszelkie prawa. Uważają, że są super i nie dociera do nich żaden argument a jedyna odpowiedź jakiej udzielją to taka, że mają zgodę policji na takie zatrzymania.
JK

Offline PeeJay

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 80
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Keep Calm And Go Fishing
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: bat
Ten drugi filmik to OSA i ten pierwszy też.
Samozwańcza grupa łamiąca wszelkie prawa. Uważają, że są super i nie dociera do nich żaden argument a jedyna odpowiedź jakiej udzielją to taka, że mają zgodę policji na takie zatrzymania.
JK

Policja wydała im zgodę na łamanie prawa ??? Brzmi ciekawie ???

Offline Logarytm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 490
  • Reputacja: 184
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler method
Samozwańcza grupa łamiąca wszelkie prawa.

Obywatelskie zatrzymanie. Ty też możesz śledzić złodziei, na przykład samochodów, zatrzymać ich na gorącym uczynku, udokumentować zajście i oddać w ręce policji.

Dla jasności, nie jestem zwolennikiem takich działań, udawania komandosów i realizowania swoich niespełnionych marzeń, w takich paramilitarnych organizacjach. Mówiąc inaczej, sposób działania pozostawia wiele do życzenia.

Zastanawia mnie jednak co innego. Łamanie prawa zarzucacie ludziom, którzy chronią wodę, a słowem nie zająkniecie się i nie powiecie, że wszelkie prawa (wodne) łamią kłusownicy i to oni stanowią przyczynę istnienia takiej formacji (oczywiście wpływ ma na to także niewydolność służb powołanych do zwalczania kłusownictwa). Dlaczego nie utyskujecie i nie narzekacie na kłusowników, którzy są głównym nieszczęściem wód?
 
Co i komu chcecie udowodnić? Że SSR jest zły i nie powinno go być? Żeby zmniejszyła się w związku z tym ilość kontroli nad wodą? Po to, aby umożliwić na większą skalę łowienie niezgodne z regulaminami? Aby można było łatwiej kłusować? Może po prostu obawiacie się częstych kontroli?

Czy może uważacie, że niektóre kontrole są przeprowadzane z podeptaniem regulaminu? To tak jak wszędzie. Policjanci nie zawsze postępują zgodnie z procedurami, podobnie lekarze, księża, nauczyciele ... wszyscy KURWA!!! Wszędzie zdarzają się nieprawidłowości. Każdy dorosły człowiek o tym wie, a nawet dzieci (A Wy macie z tym trudność?). Więc co w tym dziwnego, że także w SSR???!!!

Oczywiście, SSR jest protezą, bo powinny istnieć służby profesjonalne. Niejeden jednak człowiek powinien mieć nogi, ale z jakiegoś powodu ich nie ma i tylko dzięki protezom może chodzić. Podobnie z zębami i jedzeniem. Zresztą, co ja się produkuję....  :facepalm:

Stwórzcie Panowie państwo doskonałe z doskonałymi służbami i doskonałym prawem, doskonale wypełnianym przez doskonałych obywateli i będziecie ukontentowani. Zacznijcie od swojego podwórka.

Kóniec.

Darek
Złów i wypuść, jeśli chcesz.
Lub po polsku:
catch and release, if you want.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 490
  • Reputacja: 1974
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
PeeJay, napisz może, po co zarejestrowałeś się na tym forum, bo na razie każdy Twój post (a jest już ich ponad 40) dotyczy walki ze wstrętną SSR.
Krwawy Michał

Purple Life Matters