Autor Wątek: Skandal po Rybomani w Sosnowcu  (Przeczytany 1686 razy)

Offline bart23

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 164
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Podk
  • Ulubione metody: method feeder
Skandal po Rybomani w Sosnowcu
« dnia: 14.03.2018, 00:15 »
Nawet nie mam komentarza do tego co tam się stało >:O

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Skandal po Rybomani w Sosnowcu
« Odpowiedź #1 dnia: 14.03.2018, 09:02 »
Już o tym pisano, jest temat dot. Rybomanii w Sosnowcu.

Przykra sprawa generalnie, kolejny raz kłania się myślenie. Tutaj raczej chyba nikt nie oczekuje, żeby te ryby zawozili nad jeziorko i delikatnie wypuszczali. Szczególnie, że nawet nie mogą.
Ale można nieco bardziej się przyłożyć i zabić je w sposób humanitarny.

Żeby nie było tak kolorowo, jak zwykle widzę drugą stronę medalu. Dlaczego Ci wszyscy oburzeni wędkarze nie reagują, kiedy nad wodami bardzo często odbywa się taka rzeźnia (uprawiana przez samych wędkarzy), albo ryby traktowane są w sposób skandaliczny (lądowanie zamiast w podbieraku to wywlekanie ryby na beton, piach, rzucanie o ziemię czy po prostu rzucenie ryby gdzieś za siebie, która tam leży, skacze, panieruje się w piachu czekając aż dumny wędkarz, łowca kompletów łaskawie zmieni przynętę, zarzuci zestaw, zmierzy ją i wrzuci do siatki. To obrazek o wiele częstszy, niż te na rybomanii, nie zauważyłem jednak by ktokolwiek reagował na takie postępowanie swoich "kolegów". Tutaj nagle wielkie oburzenie. Sam jestem sytuacją zażenowany, uważam, że organizator targów powinien obligatoryjnie zwrócić uwagę na tą sytuację i nie dopuścić do jej powtórzenia. Tylko, że obserwuję też typową już w naszym kraju, hipokryzję, która mi się nie podoba. Bo złe traktowanie ryb, nierzadko rzeźnie nad wodą urządzane są ciągle przez wędkarzy i ...reakcji nie ma.
Grzegorz