Autor Wątek: Plan i strategia wędkowania  (Przeczytany 2955 razy)

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 213
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Plan i strategia wędkowania
« dnia: 17.03.2019, 12:53 »
Cześć

Mam pytanie do szanownych Forumowiczów, czy prowadzicie jakieś planowanie i strategie w związku z wędkowaniem. Mam na myśli planowane "na grubych klockach" np. jest marzec więc na jezioro można wybrać się ze spławikiem na płocie albo z przystawką na Wisłę na klenie. Czy na początku sezonu warto opracować jakiś plan i jakąś strategię wędkowania na nowy sezon? Od czego można wyjść do opracowania jakiegoś planu? Co warto wziąć pod uwagę przy opracowywaniu: miesiąc jaki aktualnie jest, ryby na jakie warto się nastawić, dostępne wody w okolicy?

Do wędkowania wróciłem w tamtym roku, na wyprawy wędkarskie udaje się praktycznie kiedy tylko jest to możliwe. Efekty wędkowania w postaci złowionych ryb są ;)  Wędkarstwo jest dla mnie i pozostanie fajnym hobby, ale zależy mi aby bez jakieś zbędnej spinki wyprawy wędkarskie były planowane wg jakiś konkretnych wytycznych i aby jak najmniej było pozostawione kwestii przypadku.

PS. Obecnie skupiam się na łowieniu ryb spokojnego żeru na spławik i na grunt.

Dzięki z góry za odpowiedzi
Marcin

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Plan i strategia wędkowania
« Odpowiedź #1 dnia: 17.03.2019, 14:12 »
http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=5495.0

Tutaj czasem wpisujemy naszą strategię na przyszłą wyprawę.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 213
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Plan i strategia wędkowania
« Odpowiedź #2 dnia: 17.03.2019, 21:26 »
Marcin

Offline pit1984

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 001
  • Reputacja: 82
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Plan i strategia wędkowania
« Odpowiedź #3 dnia: 18.03.2019, 18:08 »
Planując wyprawy na rok moim zdaniem lepiej skupić się na okresach dobrego żerowania poszczególnych gatunków ryb. Np dużą płoć można z powodzeniem łowić w zimne miesiące a w ciepłe jest już ciężko  złowić taka powyżej 30 cm. Szczupaka jesienią . Lin kwiecień i maj i tak dalej. Ja pod koniec kwietnia i na początku maja zawsze jadę na Bielawę połowić karasia co prawda tego japońca ale biorą wtedy sztuki powyżej 1 kg a nawet takie po 2 kg . Im później tym karasie biorą coraz mniejsze.

Wysłane z mojego ASUS_X00TD przy użyciu Tapatalka

FEEDER KLUB MAZOWSZE

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Plan i strategia wędkowania
« Odpowiedź #4 dnia: 18.03.2019, 18:15 »
A ja zawsze staram się złowić to, co zaplanuje sobie i tak się nastawiam, aby sukces osiągnąć ;) ,nie zawsze to się udaje, ale wtedy to dodatkowa mobilizacja jest dla mnie :beer:

Offline Sych

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 81
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Plan i strategia wędkowania
« Odpowiedź #5 dnia: 18.03.2019, 19:13 »
Moje planowanie wyprawy wedkarskiej to lokalizacja ryb zależnie od pory roku,wybor miejscówki. Jeżeli Feeder to wiadomo mix,pellety czasami grubsza frakcja do wstępnego nęcenia,glownie konopie. Łowie w ten sposób wszelaki białoryb. Lubię pobawić się batem i testować różne stare przynęty,bywa ciekawie ;) A jeśli drapieżniki to głównie spining. Po sezonie wiosenno letnim gdy jesienią występuja przymrozki jedna torba z kilkoma przynetami w rękę spin i mogę tak śmigać całymi godzinami odkrywając nowe miejscówki i badać dno zbiorników.