Autor Wątek: Jaką wybrać strzałówkę. Sezon 2020  (Przeczytany 1124 razy)

Offline pagzy

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 0
Jaką wybrać strzałówkę. Sezon 2020
« dnia: 19.05.2020, 11:10 »
Witam,
nie znalazłem na forum odpowiednio świeżego tematu z podobnym zagadnieniem.
Szukam strzałówki do zawiązania na dwa kije karpiowe i rakietę. Kije mają po 3 lbs, 3,60m. Zależy mi głównie na odległości.
Słyszałem, że wygodne są strzałówki koniczne ( np. Fox Trapered Leader ), kupując jedną szpulę takiej strzałówki mam 3x12 metrów, tylko pytanie czy strzałówka koniczna do rakiety będzie odpowiednia ? Jeżeli chodzi o kijek do rakiety, nie pamiętam dokładnie ale ciężar wyrzutu jest dosyć duży, bodajże do 200g.

Na kijach karpiowych żyłki 0.35 (zdaje sobie sprawę, że do rzutu mogłaby być cieńsza), na rakiecie mógłbym zawiązać jakąś nową żyłkę bo jest dosyć leciwa już, może ktoś podsunie pomysł.

Widziałem zbliżone tematy, ale asortyment się zmienia z sezonu na sezon więc może jest coś nowego godnego polecenia :)

Offline Tomek M.

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 292
  • Reputacja: 53
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Jaką wybrać strzałówkę. Sezon 2020
« Odpowiedź #1 dnia: 19.05.2020, 23:24 »
- myślę, że ten film sporo Ci wyjaśni. o żyłkach i strzałówkach jest mniej więcej od 13:40 min
A jak nie to pewnie koledzy karpiarze dorzucą swoje 3 grosze
Moim zdaniem do rakiety możesz użyć zarówno plecionki jak i odpowiednio grubej żyłki i nic nie stoi na przeszkodzie by była to strzałówka koniczna. Do wędek do łowienia skłaniałbym się do porady pana Mroczka by używać wyłącznie żyłki. Jakiej konkretnie?- specjalistyczne firmy karpiowe oferują swoje produkty w tej kwestii. Ale czy konieczne jest kupowanie dosyć drogo takich strzałówek? Śmiem wątpić. Wielu doświadczonych karpiarzy stosuje po prostu wybrane przez siebie odpowiednio grube żyłki do których mają zaufanie. Jeśli to  nie ma być super specjalistyczny sprzęt do hiper trudnych warunków a tylko do dalekich rzutów to nie ma co się wysilać na markowe produkty, zastosuj trochę grubszą żyłkę  niż ta, którą masz na kołowrotku i tyle. Spójrz sobie na opisy strzałówek konicznych i tak sobie dobierz grubość żyłek, np 0.28 na kołowrotku i 0.50 na strzałówce. Przy czym te 0.50 to chyba już ekstremum jeśli chodzi tylko o rzuty.  Kilkanaście metrów grubszej żyłki nie wpływa za bardzo na odległość rzutu.