Autor Wątek: Worki PVA a koszyk metody  (Przeczytany 21734 razy)

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 166
  • Reputacja: 892
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Worki PVA a koszyk metody
« dnia: 21.02.2016, 07:53 »
Panowie zastanawiam sie czy nie wkładać koszyków zapakowanych towarem do worków PVA dodatkowo zasypywać do środka pelletu oraz zalewać dipem.
Jedno pytanko mi się nasuwa czy taki worek nie będzie sie obracał podczas wpadnięcia do wody i nie będzie ustawiał się do góry nogami ?
Maciek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 650
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Worki PVA a koszyk metody
« Odpowiedź #1 dnia: 21.02.2016, 08:05 »
Kilka razy robiłem tak w zeszłym roku, na Walthamstow i na Tamizie. Nie miałem ani jednego brania jednak. Podobnie jak Ty myślę jednak o tym, czy nie da się dodatkowo nęcić w ten sposób, bo jakby nie było można wprowadzić podwójną dawkę 'towaru'. Podajniki 56 gramów jednak wydają się za małe i całość może się okręcić w wodzie, ale już 70 i 100 gramów ESP są duże i powinny ładnie ciągnąć w dół.

Ja łowiłem w wersji - nabity podajnik plus dodatki z dipem, i całość włożone do woreczka. Aczkolwiek można też nabić sam woreczek i zakładać do podajników ESP/Preston,Matrix z amortyzatorem. Ha, kolejna dobra opcja, zwłaszcza, że tutaj można co jakiś czas wprowadzić większą ilość towaru bardzo smużącego. Na moje dwa zbiorniki (Sonning i Twyford), gdzie woda jest czysta i ryby jest mało (jest spora ale nie ma jej dużo) może dać to dodatkowy efekt!

Super! :thumbup:  Juz nie mogę doczekać się marca i pierwszych nocek 'leszczowych'... :)
Lucjan

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Worki PVA a koszyk metody
« Odpowiedź #2 dnia: 21.02.2016, 08:33 »
W tym roku mam zamiar , właściwie mamy zamiar pchać duże kosze do PVA . Tylko do głowy mi nie przyszło aby robić to we worku , tylko siatka wchodzi w grę . Będę miotał zestawem na duże odległości i mam nadzieję , że dzięki tej siatce koszyk w całości będzie docierał do dna .

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 650
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Worki PVA a koszyk metody
« Odpowiedź #3 dnia: 21.02.2016, 08:47 »
Ja mam zastrzeżenia co do samego PVA. Woreczek to jednak kilka, jak nie kilkanaście razy więcej materiału, może więc mieć to znaczenie. Ryba musi kojarzyć zapach PVA z pułapką, przynajmniej po jakimś czasie. Chociaż brania były też i zaraz po wrzuceniu podajnika do wody...

Trzeba więc będzie to sprawdzić :)
Lucjan

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Worki PVA a koszyk metody
« Odpowiedź #4 dnia: 21.02.2016, 09:13 »
Sam patencik z Foxa jest świetnym rozwiązaniem :thumbup:
Robert

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 854
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Worki PVA a koszyk metody
« Odpowiedź #5 dnia: 21.02.2016, 09:45 »
Lucek czy PVA ma jakiś zapach. Mi się wydaje że chyba nie albo znikomy. W ubiegłym sezonie na poczatku  dawałem towar do worków PVA i na 10 worków miałem 8 karpi wiekszych lub mniejszych wiec tak sobie mydle że jak już jest ten zapach to chyba bardzo słaby.
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 650
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Worki PVA a koszyk metody
« Odpowiedź #6 dnia: 21.02.2016, 10:33 »
Ten temat pojawia się w UK od jakiegoś czasu. PVA to alkohol i na pewno ryby go wyczuwają. Pytanie na ile są głodne lub jak bardzo im to przeszkadza... W UK feederowcy unikają woreczków, to domena karpiarzy raczej.

Zapomniałem dodać, że sam worek ma w sobie sporo powietrza i o wiele gorzej tonie, dlatego uważam, że większe podajniki są tu koniecznością, taki Preston Large o wadze 30 gram mógłby opaść w niewłaściwy sposób. Normalnie karpiarze używają najprostszych zestawów do worków PVA, zazwyczaj przelotowego ciężarka i krótkiego przyponu. Jeżeli naładuje się tam sporo pelletów, pokruszonych kulek i doda atraktora, to można ładnie wywalić taka solidna porcję, i czekać na rybę. Im więcej towaru, tym mniej będzie PVA. To ma sens, też muszę to przetestować... :)
Lucjan

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Worki PVA a koszyk metody
« Odpowiedź #7 dnia: 21.02.2016, 10:35 »
Ciekawa opcja na filmikach. Zapowiadało by się aby znów dokupić coś do naszej torby na sprzęt, która robi się coraz cięższa :)
Krzysztof

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 166
  • Reputacja: 892
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Worki PVA a koszyk metody
« Odpowiedź #8 dnia: 21.02.2016, 10:56 »
Ten temat pojawia się w UK od jakiegoś czasu. PVA to alkohol i na pewno ryby go wyczuwają. Pytanie na ile są głodne lub jak bardzo im to przeszkadza... W UK feederowcy unikają woreczków, to domena karpiarzy raczej.

Zapomniałem dodać, że sam worek ma w sobie sporo powietrza i o wiele gorzej tonie, dlatego uważam, że większe podajniki są tu koniecznością, taki Preston Large o wadze 30 gram mógłby opaść w niewłaściwy sposób. Normalnie karpiarze używają najprostszych zestawów do worków PVA, zazwyczaj przelotowego ciężarka i krótkiego przyponu. Jeżeli naładuje się tam sporo pelletów, pokruszonych kulek i doda atraktora, to można ładnie wywalić taka solidna porcję, i czekać na rybę. Im więcej towaru, tym mniej będzie PVA. To ma sens, też muszę to przetestować... :)

Lucek mam te same dylematy co ty jednak pojadę na Prestonach 60 gr .
Patent Foxa z ładowaniem oraz późniejszym zamykaniem worka jest genialny.
Maciek

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Worki PVA a koszyk metody
« Odpowiedź #9 dnia: 21.02.2016, 11:46 »
Może jest tak, że feederowcy nie stosują woreczków, bo to już nie łowienie tzw. Szybkościowe. Jakoś sobie nie wyobrażam przy wymianie, co 5 minut zestawu robienie tych woreczków no może jak zamiast podajnika użyłbym na przykład czegoś w tym stylu, co na zdjęciu, jako że lubię łowić z dodatkowym amortyzatorem i nie miałbym problemu jak worek upadnie na dno. Zapewne nie omieszkam spróbować podać w ten sposób chleba zmielonego.
Robert

Offline Pyza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 342
  • Reputacja: 537
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wody PZW - po prostu Pyza na swojskich wodach ;)
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Worki PVA a koszyk metody
« Odpowiedź #10 dnia: 21.02.2016, 16:07 »
Witam,
dobry temat Maciek :bravo:
W tamtym roku omawiałem to
Tutaj zdjęcie:


Zaś w tym roku, zakupiłem oryginalne FOX, w wersji large i small. Oryginalne jakoś się tak fajniej prezentują niż własnoręczna robota. Spróbujemy w tym roku, zobaczymy. W zeszłym roku się sprawdzało.


Large do większych podajników, jak widzisz na zdjęciu, zaś wersja small do mniejszych podajników.


Nawet to jak przełożyć cały zestaw i do worka PVA, można też używać siatki PVA. Szybko i sprawnie będziemy mieli gotowy zestaw do zarzucenia.


Pozdrawiam

PS. a worki będę zaopatrywał się na stronce aliexpress.com u chińczyków.
Koło PZW Iskra Kielce

Zapraszam na moje konto na YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UC-WNdomDqMgACLhluPj8F6w

Sylwek

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 166
  • Reputacja: 892
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Worki PVA a koszyk metody
« Odpowiedź #11 dnia: 21.02.2016, 16:09 »
Sylwek jak zwykle super post ode mnie :thumbup:
Fajnie wszystko pokazane, przejrzyste, jasne.
Maciek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 650
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Worki PVA a koszyk metody
« Odpowiedź #12 dnia: 21.02.2016, 18:41 »
Sylwek, leci :thumbup: ode mnie! Tak o wiele łatwiej pakować podajniki! :D
Lucjan

Offline Pyza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 342
  • Reputacja: 537
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wody PZW - po prostu Pyza na swojskich wodach ;)
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Worki PVA a koszyk metody
« Odpowiedź #13 dnia: 22.02.2016, 14:39 »
Dziękuję Panowie za uznanie :)
chciałem zamieścić jeszcze drobnostkę, a że nie chcę nowego tematu zaczynać, to wrzucę to tutaj - do tematu kolegi Maćka - będzie wszystko w jednym wątku :)

A więc, dzisiaj doszła do mnie paczka z AliExpress :) Torebki PVA, 50 szt, zamiennik do moich oryginalnych z PVA BAG SYSTEM FOX.


Bag System Fox, w wersji Small,


Porównamy zamienniki z oryginalnymi torebka Fox PVA. Mniejsze torebki, w komplecie było 25 szt, wymiary 60 mm x 130 mm. Zaś zamiennik 70 mm x 150 mm.


Tak wygląda większa torebka, zamiennik z AliExpress.


Zaś mniejsza jak widzicie na zdjęciu - oryginalna z Fox.


Zamiennik jest większy, ma 15 cm x 7 cm. Więc wchodzi więcej towaru. Przez to urządzenie nie przejdzie idealnie przez środek, bo torebki są ciut szersze.


Ale nie przeszkadza to w zaklejeniu tej torebki tym właśnie urządzeniem. Gotowy mamy pakunek.


Zaś Fox, która jest idealnie dopasowana do tego urządzenia - wymiarami torebki. Po załadowaniu torebki, przechodzi nam ładnie przez to urządzenie.


Tak wygląda gotowy pakunek z PVA Fox.


I teraz zdjęcie obydwóch koło siebie pakunków. Mniejszy FOX, większy AliExpress - od chińczyków. Materiał jest podobny, Fox torebka wydaje się być trochę grubsza, śliska i jest równiutko podziurkowana. Zaś zamiennik jest miększy. W wodzie obydwa pakunki rozpuszczają się w tym samym czasie, to jeżeli kupimy takie urządzenie PVA BAG SYSTEM z FOX, i będziemy chcieli dokupić wkłady, możemy dokupić takie torebki, oddzielnie, ale to jest koszt 16 - 20 zł w zależności w którym sklepie, za 25 szt. torebek. Zaś zamiennik z AliExpress kosztował mnie 9 zł, i mam 50 szt. torebek. Nie licząc jeszcze wysyłki, która w tym przypadku jest darmowa :-[


Pozdrawiam
Koło PZW Iskra Kielce

Zapraszam na moje konto na YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UC-WNdomDqMgACLhluPj8F6w

Sylwek

Offline zelek620

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 82
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Worki PVA a koszyk metody
« Odpowiedź #14 dnia: 22.02.2016, 14:43 »
Podasz adres gdzie kupiłeś ten zamiennik ?