Autor Wątek: Karpiowa Jazda - Relacja sezonu 2020  (Przeczytany 18293 razy)

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 934
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Karpiowa Jazda - Relacja sezonu 2020
« Odpowiedź #45 dnia: 23.07.2020, 18:27 »
może tam są i 30 -stki, :bravo: & :bravo:
;)

Online carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 434
  • Reputacja: 260
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Karpiowa Jazda - Relacja sezonu 2020
« Odpowiedź #46 dnia: 23.07.2020, 21:18 »
Brawo Panowie. Piękne sztuki. Ale ja się zapytam-co wy na starość będziecie łowić, jak Wy teraz kręgosłupy na tych prosiaczkach popsujecie? ;D

Online Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 813
  • Reputacja: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Karpiowa Jazda - Relacja sezonu 2020
« Odpowiedź #47 dnia: 23.07.2020, 21:35 »
Panowie - gratulacje.

Carl23 - jak to co, uklejki na bata  :P
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline Karpiowa Jazda

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 194
  • Reputacja: 81
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Karpiowa Jazda - Relacja sezonu 2020
« Odpowiedź #48 dnia: 27.07.2020, 23:56 »
Dziękujemy za gratulacje!
30tki pływają tam na pewno, i karpie i amury! Kiedyś je dorwiemy! :beer: :beer: :beer:
Zapraszamy do naszego sklepu online! www.carpride.pl
Bartek i Kacper
Duet braci współpracujących nad wodą 🎣
Kacper PB : Amur 24,200 kg 118 cm
Bartek PB : Amur 23,700 kg 117 cm

Offline Karpiowa Jazda

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 194
  • Reputacja: 81
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Karpiowa Jazda - Relacja sezonu 2020
« Odpowiedź #49 dnia: 29.07.2020, 22:32 »
#9 - Azjatycki miesiąc na karpiowej jeździe!

Od ostatniego świetnego wypadu minął niespełna tydzień, a my znów uderzamy, tym razem w powiększonym składzie, z moją dziewczyną, Sandrą! Zabrałem ją kilka razy na mniejszy zbiornik i mega spodobało się jej łowienie, już nawet kupiła wędkę i kołowrotek! O tamtym wypadzie może też coś opisze w kolejnym poście! Co do zestawu, wygląda fajnie!



Ostatnio pisałem, że minęło niecałe pół godziny od ostatniej wywózki i mieliśmy branie. Tym razem minęło dosłownie 15 minut. Akurat się przebierałem w długie spodnie, bo zaczęło robić się chłodno i gryzły komary i w tym momencie centralka zaczęła wyć! Wyszło tak, że do wody wbiegałem w samych gaciach ;D

Ryba wzięła na zestaw Kacpra, wpłynęła w lilie i musieliśmy po nią płynąć. Chwilę po braniu wyrzuciła się nad wodę i od razu wiedzieliśmy, że jest to kolejny amur! Walka w liliach trwała jakieś 15 minut, ryba prawie złamała wędkę, ale ostatecznie udało się ją wyprowadzić na wodę. Tam spokojnie, konsekwentnie Kacper zyskiwał przewagę i amur ląduję w podbieraku! Ten nie ważył 25 kilogramów, tylko około 15, ale to przecież nadal piękna i duża ryba!


Nie minęła godzina od wypuszczenia ryby i mamy kolejne branie! Tym razem na wędce Sandry! Po niedługiej, ale zaciętej walce w podbieraku ląduje fajny karpik. Idealna ryba jak na pierwszą walkę na dużej, dzikiej wodzie!


Do rana nic już się nie działo. 2 fajne ryby w jedną noc = kolejny udany wypad! A Sandra ma chyba szczęście do ryb, bo na tym mniejszym zbiorniku też dała popalić!

Teraz czas na małą reklamę. Jeśli ktoś byłby zainteresowany przyponami karpiowymi, to kręcimy takie na zamówienie. Głównie robimy przypony, których używamy sami. Sztywniaki z miękkim włosem dostosowanym długością pod wybredne amury, a także pod karpie. Do tego D-Rigi, Ronnie Rigi i przypony miękkie. Jeśli ktoś nie ma czasu, ochoty czy też wprawy w wiązaniu takich rzeczy, a chciałby spróbować czegoś od nas to zapraszamy! Przypony robimy z materiałów takich, jakie uważamy za naprawdę solidne, a jakie mamy na nie wyniki - widać w relacjach. Nie będę tutaj reklamował żadnych firm, więcej informacji w wiadomości prywatnej, pozdro! :beer:






Zapraszamy do naszego sklepu online! www.carpride.pl
Bartek i Kacper
Duet braci współpracujących nad wodą 🎣
Kacper PB : Amur 24,200 kg 118 cm
Bartek PB : Amur 23,700 kg 117 cm

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 934
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Karpiowa Jazda - Relacja sezonu 2020
« Odpowiedź #50 dnia: 29.07.2020, 22:42 »
Gratulacje :bravo:

Też podziwiam Wasz optymizm. U mnie się w głowie chyba poprzewracało bo jak złowię dwie fajne rybki na wyjazd to jestem niezadowolony.
;)

Offline Karpiowa Jazda

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 194
  • Reputacja: 81
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Karpiowa Jazda - Relacja sezonu 2020
« Odpowiedź #51 dnia: 29.07.2020, 22:51 »
Dzięki Mario!
My staramy się podchodzić do tego tak, że każdy wyjazd, to wyjazd udany, bo jakby nie patrzeć jesteśmy tam, gdzie czujemy się najlepiej, czyli nad wodą :)
A co do wyników, to patrząc na długość naszych "zasiadek", czyli 6-8 godzin, to jedna wypracowana ryba jest już dla nas sukcesem :) Pozdro!
Zapraszamy do naszego sklepu online! www.carpride.pl
Bartek i Kacper
Duet braci współpracujących nad wodą 🎣
Kacper PB : Amur 24,200 kg 118 cm
Bartek PB : Amur 23,700 kg 117 cm

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Karpiowa Jazda - Relacja sezonu 2020
« Odpowiedź #52 dnia: 29.07.2020, 22:57 »
Chłopaki, chyba musicie sobie w podpisie na forum rekordy uaktualnić! :)
Macie dobrą zabawę z tymi amurami :)
Mój największy miał 21. Wedy u nas w jeziorze były jeszcze większe. Ale jakoś specjalnie się na nie nie nastawiałem. Wtedy polowałem tylko na karpie. Tak w ogóle to mam specyficzny stosunek do amurów. A w szczególności do ich zachowania na macie >:( Koledzy, którzy mnie znają, wiedzą, jak ja je uwielbiam :D
Trzeba przyznać, że dużych karpi i amurów sporo się łowi. Jest to zapewne zasługa zasady NK, która wśród karpiarzy już od dawna stosowana. Poza tym lepsze też są techniki, sprzęt, bardziej selektywne łowienie.

Pozdrawiamy Sandrę! :fishonhook:
Pozdrawiam
Mateusz

Offline Karpiowa Jazda

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 194
  • Reputacja: 81
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Karpiowa Jazda - Relacja sezonu 2020
« Odpowiedź #53 dnia: 29.07.2020, 23:02 »
Mateo, dzięki, Sandra również pozdrawia!

Rekordy już zaktualizowane, możliwe, że jeszcze się nie odświeżyły :D Całkowicie zgadzam się z tobą, jeśli chodzi o amury. Kocham je łowić do momentu "ogarniania" tych ryb na macie. Jeśli chodzi o walkę, bawią lepiej niż karpie, według mnie, jednak też osobiście preferuje położyć na macie karpia niż amura, szczególnie w tym momencie, gdy mam już w tym sezonie 3 sztuki powyżej 20 kilogramów, a karpie nie współpracują :/ No ale do czasu! Jeszcze w tym sezonie wrzucę tutaj w relację zdjęcie z prawdziwym koniem!
Zapraszamy do naszego sklepu online! www.carpride.pl
Bartek i Kacper
Duet braci współpracujących nad wodą 🎣
Kacper PB : Amur 24,200 kg 118 cm
Bartek PB : Amur 23,700 kg 117 cm

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 424
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Karpiowa Jazda - Relacja sezonu 2020
« Odpowiedź #54 dnia: 30.07.2020, 06:56 »
Rekordy powinny być widoczne od razu. Coś tam źle kliknąłeś ;) Spróbuj jeszcze raz.
A wątek z ofertą przyponową utwórzcie też w dziale Giełda.

Piękne ryby! I dziewczyna :P
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Karpiowa Jazda

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 194
  • Reputacja: 81
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Karpiowa Jazda - Relacja sezonu 2020
« Odpowiedź #55 dnia: 30.07.2020, 14:32 »
Rekordy powinny być widoczne od razu. Coś tam źle kliknąłeś ;) Spróbuj jeszcze raz.
A wątek z ofertą przyponową utwórzcie też w dziale Giełda.

Piękne ryby! I dziewczyna :P

Ok, dodamy ofertę. Co do rekordów, z mojej perspektywy wyświetlają się zaktualizowane :D
Zapraszamy do naszego sklepu online! www.carpride.pl
Bartek i Kacper
Duet braci współpracujących nad wodą 🎣
Kacper PB : Amur 24,200 kg 118 cm
Bartek PB : Amur 23,700 kg 117 cm

Offline Karpiowa Jazda

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 194
  • Reputacja: 81
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Karpiowa Jazda - Relacja sezonu 2020
« Odpowiedź #56 dnia: 06.08.2020, 13:03 »
#10 - Awaria w najważniejszym momencie?!

Kolejna nocna zasiadka w tym sezonie, znów trzy osoby w składzie. Sandra szybko załapała temat, zaczęła sama wiązać przypony itd, także szybko się uczy! :fishonhook:

Po wywiezieniu wszystkich zestawów, było około godziny 21. Szybko zrobiło się zimno, więc poszliśmy do samochodów ogrzać się i przespać (tej nocy było 9 stopni). Około godz. 23 kilka piknięć na moim sygnalizatorze, ale na tym się skończyło. Myślałem, że to może amur i zaraz poprawi, ale niestety. Nie minęła godzina i centralka zaczyna wyć. Tym razem zestaw Kacpra. Piękny odjazd, ale... po dosłownie 3-4 sekundach nagle dźwięk się urywa i nastaje cisza. Wszyscy myśleliśmy, że ryba po prostu spięła się podczas odjazdu. Branie było przy liliach, więc było to możliwe. Na spokojnie ubraliśmy spodniobuty, podeszliśmy do wędek. Ta na której było branie, była wręcz wygięta w bok. Kacper po uniesieniu jej poczuł jeszcze kilka kopnięć. Mega zdziwienie, skoro sygnalizator przestał sygnalizować branie, a po podniesieniu wędki nadal czuć rybę. Popłynęliśmy w kierunku, w którym był położony zestaw, ryba wpłynęła już w lilie. Jednak ku naszemu zdziwieniu, nie wpłynęła 4-5 metrów wgłąb nich, tak jak sygnalizowało branie, tylko jakieś 40-50 metrów. Okazało się, że był to karp. Udało się go podebrać, ale walczył niesamowicie. Wracając cały czas analizowaliśmy jak to możliwe, że wjechał tak głęboko w lilie, skoro odjazd był tak krótki. Okazało się, że pękło kółko w sygnalizatorze, a jakby tego było mało, Kacper używał na tym zestawie zapasowego kołowrotka, na którym nie było dźwięku hamulca, także nawet jak ucichł sygnalizator, to nie mieliśmy możliwości usłyszeć terkotania kołowrotka. Dobrze, że poszliśmy to sprawdzić!;D
W sumie, to ładne zdjęcia wyszły, nie? :D



PS: Jeśli ktoś byłby zainteresowany przyponami, to zapraszamy! Pozdroo!
Zapraszamy do naszego sklepu online! www.carpride.pl
Bartek i Kacper
Duet braci współpracujących nad wodą 🎣
Kacper PB : Amur 24,200 kg 118 cm
Bartek PB : Amur 23,700 kg 117 cm

Offline Karpiowa Jazda

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 194
  • Reputacja: 81
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Karpiowa Jazda - Relacja sezonu 2020
« Odpowiedź #57 dnia: 13.08.2020, 09:51 »
#11 - No to czas na kawę!

Tak po krótce - jeśli cofniecie się do #2 wpisu w tej relacji pt. "Jeszcze raz i kawa?", możecie zobaczyć karpia, którego złowiłem drugi raz w ciągu roku. Bardzo charakterystyczny, z bliznami, skrzywieniami i specyficznym układem łusek. Cieszyłem się wypuszczając go i liczyłem, że znów go spotkam, ale nie sądziłem, że stanie się to tak szybko!

Cały dzień nie wiedzieliśmy, czy jechać na ryby. Nie wiedzieliśmy nawet, czy się wyrobimy, do tego Kacper jest chory (Nie na COVID :P). Ostateczna decyzja padła po godzinie 19. JEDZIEMY!

Zdążyliśmy rozwinąć się przed zmierzchem. Dziś nastawiamy się typowo na karpia, amur idzie w odstawkę. Znalazłem ciekawe oczko w liliach, zanęciłem je samymi kulkami proteinowymi i położyłem tam zestaw, może pojedzie? Kacper trzyma się swoich tradycyjnych miejscówek, z których ostatnio często wypracowuje brania.

Dokładnie o północy mamy pierwsze branie. Szaleńczy odjazd na zestaw Kacpra. Zanim dobiegł do wędki ryba już dawno była głęboko w liliach. Popłynęliśmy po nią, odplątywanie żyłki i dostanie się do miejsca, w które uciekł karp zajęło nam jakieś 20 minut, w między czasie słyszeliśmy tylko jak wyrzuca się z wody i baliśmy się, że się zepnie. Mieliśmy świadomość, że do najmniejszych nie należy. Wreszcie udało się nam dostać do ryby i ją podebrać! DEJA VU! To znowu on! Coś niesamowitego, 3 raz w ciągu roku wyciągamy tego samego karpia z wody mającej ponad 200 hektarów! Ta ryba jest tak charakterystyczna, że nie da się jej nie poznać pierwszym rzutem oka. Jak zawsze była w świetnej kondycji, co ciekawe w pysku nie było ani śladu po poprzednich hakach, wszystko zagoiło się idealnie. Spójrzcie na niego po raz 3!








A tutaj małe porównanie z wszystkich 3 sesji na przestrzeni całego roku:



Po sesji wróciliśmy do auta i nie minęło nawet 10 minut - kolejna rolka! Z miejscówki w liliach! Z tą rybą męczyliśmy się około godziny. Niesamowite było to ile miała sił. Najpierw wpłynęła w pas lilii na głębokość około 40 metrów, tylko po to, żeby z tych lilii wypłynąć w momencie gdy się do niej dostaliśmy, a następnie znów wpłynąć w nie tak głęboko jak tylko się da. Nie do zatrzymania! Ostatecznie udało się ją podebrać, okazało się, że była zahaczona za bok, stąd miała tyle siły. Tym razem był to trochę mniejszy karp, ale cieszył i to bardzo! Upały nadeszły, a karpie w nocy chcą jeść, to najważniejsze!  Ciekawe ile razy jeszcze uda nam się spotkać z tym naszym zdeformowanym przyjacielem?! :beer:


Zapraszamy do naszego sklepu online! www.carpride.pl
Bartek i Kacper
Duet braci współpracujących nad wodą 🎣
Kacper PB : Amur 24,200 kg 118 cm
Bartek PB : Amur 23,700 kg 117 cm

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Karpiowa Jazda - Relacja sezonu 2020
« Odpowiedź #58 dnia: 13.08.2020, 10:04 »
Piękne spotkanie ze "starym przyjacielem" 👍👏
Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Karpiowa Jazda

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 194
  • Reputacja: 81
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Karpiowa Jazda - Relacja sezonu 2020
« Odpowiedź #59 dnia: 13.08.2020, 10:29 »
Piękne spotkanie ze "starym przyjacielem" 👍👏
Oj tak, do tej ryby mamy ogromny sentyment. Swoje przeżyła :)
Zapraszamy do naszego sklepu online! www.carpride.pl
Bartek i Kacper
Duet braci współpracujących nad wodą 🎣
Kacper PB : Amur 24,200 kg 118 cm
Bartek PB : Amur 23,700 kg 117 cm