Autor Wątek: Buty na ryby (nie tylko) - Protektor Grom Plus Black  (Przeczytany 2049 razy)

Offline Czak

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Chciałem podzielić się z wami emocjami z zakupu z którego jestem bardzo zadowolony.

Rozglądałem się za obuwiem na wyprawy wędkarskie. Buty miały być:
- nieprzemakalne
- wygodne i posiadać membranę
- z elastyczną podeszwą, najlepiej antypoślizgową
- z cholewką
- za rozsądną cenę

Wybór padł na Protektor Grom Plus Black. Zakupu dokonałem w marcu, a koszt to 274 zł. Nie chcę reklamować sklepu, więc jeśli ktoś sobie życzy info gdzie kupiłem to proszę pisać na priv.
Jako ciekawostka - buty są zgodne z normą PN-EN 20347:2012 co sprawia, że można je stosować jako obuwie zawodowe (no i wiadomo fakturka), a jako duży atut – MADE IN POLAND.
Wrażenia z noszenia – rewelacja. W boju sprawdzone już kilkukrotnie,. m.in. wędrówka wzdłuż rzeki Liwiec ze spinningiem ok. 10 km. Bardzo wygodne, stabilne, przyjemna wyściółka wewnątrz buta. Noga oddycha. Tak bardzo polubiłem w nich chodzenie, że nawet na spacery na miasto z dzieciakami chodzę w tych butach 😊
Jako bonus, sprawdziły się jako obuwie do ćwiczeń w domowo/garażowej siłowni (poprawiają stabilność w kostce).

Jedyny minus, który mi przychodzi do głowy dot. kwestii wysokich temperatur.
"Ojca oszukasz, matkę oszukasz – fizyki nie oszukasz". Kolor czarny absorbuje promienie słoneczne i w bezpośrednim słońcu buty w pewnym stopniu się nagrzewają.
Dla mnie komfort cieplny był ok, ale jeśli ktoś szuka butów na wiosna/lato/jesień i jednocześnie bardziej się poci to rozważałbym inny kolor (a co za tym idzie  - model).
Jako buty wiosna/jesień – możesz brać w ciemno. Za te pieniądze nie znalazłem lepszej alternatywy.
 :narybki:


Buty przechowujemy bez sznurówek.


Dla Patriotów :)


"W akcji" :beer:


Offline Bolo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Reputacja: 100
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Buty na ryby (nie tylko) - Protektor Grom Plus Black
« Odpowiedź #1 dnia: 16.06.2020, 16:16 »
Fajnie że ci przypasowały i oby służyły jak najdłużej, powiedz mi na jedno pytanie czy w nich możesz stać w wodzie, nie mówię o przejściu przez kałużę do kostki.
Pytam ponieważ  podczas poszukiwania obuwia na ryby mierzyłem ten model oraz wiele innych już w nie co wyższej kwocie ale wybrałem coś pośredniego z pełnej skóry gdzie wody się nie boje, ostatnio w Wiśle stałem z dobre 70 min tak gdzieś poza kostkę i sucha noga. A zdecydowałem się po tym   
http://manproject.pl/2015/05/test-butow-protektor-commando/
W życiu pewne są tylko dwie rzeczy, jest to śmierć i podatki

Pozdrawiam
Sławek

Offline Czak

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Odp: Buty na ryby (nie tylko) - Protektor Grom Plus Black
« Odpowiedź #2 dnia: 17.06.2020, 08:24 »
Fajnie że ci przypasowały i oby służyły jak najdłużej, powiedz mi na jedno pytanie czy w nich możesz stać w wodzie, nie mówię o przejściu przez kałużę do kostki.
Pytam ponieważ  podczas poszukiwania obuwia na ryby mierzyłem ten model oraz wiele innych już w nie co wyższej kwocie ale wybrałem coś pośredniego z pełnej skóry gdzie wody się nie boje, ostatnio w Wiśle stałem z dobre 70 min tak gdzieś poza kostkę i sucha noga. A zdecydowałem się po tym   
http://manproject.pl/2015/05/test-butow-protektor-commando/
Nie potrafię aktualnie odpowiedzieć na postawione przez Ciebie pytanie, bo jeszcze nie próbowałem brodzenia. W teorii - tkanina jest zaimpregnowana, więc powinno działać (dopóki impregnat się nie ulotni). Przy najbliższej okazji przetestuję.

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 812
  • Reputacja: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Buty na ryby (nie tylko) - Protektor Grom Plus Black
« Odpowiedź #3 dnia: 17.06.2020, 09:37 »
Używam od 3 sezonów MON 928 (wersja Wojas - jak wiadomo, robiło je jeszcze kilku innych producentów) z podeszwą Vibram i wyściółką Gore-Tex. Buty nie do zajechania, nie do przemoczenia. Chyba, że wejdzie się do wody i przeleje przez cholewkę ;) Buty te używam w sezonie zimowym. Najdłużej miałem je na nogach 17h, zero zmęczenia stopy. Niesamowicie oddychające, praktycznie wyjmuje się z nich nogę i skarpetki suche.
Na lato też mam MON, tyle że w wersji 918 (popularne Józki). Gdy dopasują się do stopy - mega wygodne buty. Nie wyobrażam sobie wypadu na ryby w innych, niż te, butach. Żałuję tylko, że Wojas już nie robi butów dla MON (przynajmniej tak mi mówili na infolinii) i że tak dobre obuwie będzie bardzo ciężko znaleźć...
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 958
  • Reputacja: 237
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Buty na ryby (nie tylko) - Protektor Grom Plus Black
« Odpowiedź #4 dnia: 17.06.2020, 18:01 »
Przerobiłem kilkanaście par różnej maści butów "taktycznych". Od lat pozostaję jednak wierny marce Meindl. Obecnie użytkuję między innymi  takie
https://www.sklep-presto.pl/meindl-buty-meskie-kampfstiefel-leicht-gtx-czarne-r-43-3673-1271292/?gclid=CjwKCAjw_qb3BRAVEiwAvwq6Vh_WDNFRo3yGk5jOwNzaJIxdeTQboOwN3SfKgG03_M3AHlJUX1QlJRoCC_4QAvD_BwE

Można śmiało stać w wodzie i jeżeli nie przeleje się górą nie ma szans by woda dostała się do środka.  Woda, lasy, bagna itp, buty idealne. Na długie wędrówki po pustyni zalecam jednak w innym kolorze :)
Adam