Autor Wątek: "Ekonomiczne" kulki proteinowe - czy warto?  (Przeczytany 12828 razy)

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: "Ekonomiczne" kulki proteinowe - czy warto?
« Odpowiedź #15 dnia: 07.08.2018, 13:10 »
Jeśli chłopaki zapewniacie, że za 25zł jest topowy towar, to jeszcze nie tak tragicznie z ceną. -----> ja łowię w zależności od łowiska na kuku (różne, smakowe też), pellety i najrzadziej na kulki. Niestety jak już na kulki to 50 zł wzwyż za kg (kupuję w październiku na promocjach) - na te tańsze po prostu ryba mi nie bierze ... :(

Bo my mówimy o kulkach z manufaktury które robi się na bieżąco nawet czasem pod konkretne zamówienie a nie o kulkach po 25 zł z marketu.
A ja dwa lata łowię tylko na kulki po 25 zł ;D i mam brania.
JKarp

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: "Ekonomiczne" kulki proteinowe - czy warto?
« Odpowiedź #16 dnia: 07.08.2018, 13:20 »
Sebula i JKarp-dzięki wielkie :thumbup: :beer:!
Być może komuś z Was sprawdziły się jednak tanie kulasy, a być może to tylko gips z aromatem, który trzeba omijać szerokim łukiem? Zachęcam do dalszej dyskusji... ;)
Dwa lata tylko kulki po 25 zł i dają radę - łowię i na małych bagienkach i na żwirowniach i na wodzie 45 ha.

JKarp

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 898
  • Reputacja: 413
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: "Ekonomiczne" kulki proteinowe - czy warto?
« Odpowiedź #17 dnia: 07.08.2018, 13:27 »
Bo my mówimy o kulkach z manufaktury które robi się na bieżąco nawet czasem pod konkretne zamówienie a nie o kulkach po 25 zł z marketu.

domyśliłem się ;) mamy już regularny kontakt z taką ekipą kulaczy, ale ja na razie mam na Ich kulki mniej brań niż na "swoje" topowe przynęty ...
;)

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: "Ekonomiczne" kulki proteinowe - czy warto?
« Odpowiedź #18 dnia: 07.08.2018, 14:26 »
Bo my mówimy o kulkach z manufaktury które robi się na bieżąco nawet czasem pod konkretne zamówienie a nie o kulkach po 25 zł z marketu.

domyśliłem się ;) mamy już regularny kontakt z taką ekipą kulaczy, ale ja na razie mam na Ich kulki mniej brań niż na "swoje" topowe przynęty ...

A z kim jeśli to nie tajemnica lub PW ?
JKarp

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 898
  • Reputacja: 413
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: "Ekonomiczne" kulki proteinowe - czy warto?
« Odpowiedź #19 dnia: 07.08.2018, 15:21 »
Na razie PW, wysłałem.
;)

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 845
  • Reputacja: 389
Odp: "Ekonomiczne" kulki proteinowe - czy warto?
« Odpowiedź #20 dnia: 07.08.2018, 15:22 »
Na tak małej wodzie nie ma sensu raczej długotrwałe necenie. Ilosc towaru też raczej nie za wielkie, ale to tylko teoria.

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 898
  • Reputacja: 413
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: "Ekonomiczne" kulki proteinowe - czy warto?
« Odpowiedź #21 dnia: 07.08.2018, 15:30 »
Jeśli chodzi o mnie to na wodach do 2 ha (a nieraz i do 4 ha), nęcę tylko mały kwadrat albo punktowo (pod każdą z wędek).
Z moich doświadczeń rzadko ilość miała znaczenie. Decydował towar - ten który rybkom akurat spasował.
Zdarzyło się, że na jednym łowisku trafiłem dopiero za 5 strzałem, wtedy na 20-25 wędkarzy łowił tylko jeden (zresztą uczestnik tego forum) a ja dopiero po wstrzeleniu się z zanętą.
;)

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 321
  • Reputacja: 790
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: "Ekonomiczne" kulki proteinowe - czy warto?
« Odpowiedź #22 dnia: 07.08.2018, 16:59 »
Ja na 2 zestawy obsypuję obszar 3x4-5m. Po każdym udanym holu podsypuję trochę towaru. Robię tak od zawsze i to się sprawdza. Rzadko miewałem kolejne brania bez dosypki. Stare, cwane karpie unikają miejsc, które są zasypane kukurydzą. Dlatego m.in. potrzebuję więcej kulek.
W przełożeniu na cały miesiąc wyjdzie parę kg.
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline Rednose

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 356
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: "Ekonomiczne" kulki proteinowe - czy warto?
« Odpowiedź #23 dnia: 07.08.2018, 17:13 »
Też szukam tańszego zamiennika :) Aktualnie łowię na kulkach Mainline, ale 60 zł za kilogram to trochę za dużo. Co Wam się sprawdza?
Pozdrawiam
Darek

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 898
  • Reputacja: 413
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: "Ekonomiczne" kulki proteinowe - czy warto?
« Odpowiedź #24 dnia: 07.08.2018, 18:28 »
Z kulek:
- Mainline fajnie chodziły mi w 2016, szczególnie kuku 10 mm i truskawka (większa), 2 inne smaki (ananas i coś tam) - gorzej

- 2017 wypróbowałem z 30 różnych kulek, dobrze kilka smaków StarBaits, do tego z 20-30 pelletow i pełno kombinacji (popki   + pellety + kuku itp)
- 2016 - ponad 50% ryb większych - Chytil - ale głównie pellety, Mainline jako nr 2, tez Robin Red Dynamite Baits
- 2018 większość ryb na kuku i kombinacje z kuku, szczególnie przy słabszych braniach, większych kulek mi się boją (łowie przy ogromnej presji wędkarskiej), na kulki może z 10% ryb, pellety do 20%

Ale u mnie to zależy bardzo od konkretnego stawu (na każdej ulubionej miejscówce łowie inaczej, nieraz nawet 100% inaczej), pory roku i dnia (np. w nocy zakładam większe ithemy, w dzień mniejsze), pogody, nawet dnia i ilości wędkarzy.
;)

Offline Rednose

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 356
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: "Ekonomiczne" kulki proteinowe - czy warto?
« Odpowiedź #25 dnia: 07.08.2018, 19:48 »
Jestem pełen podziwu e-MarioBros, że w ciągu roku potrafisz przetestować  ponad 60 rodzajów przynęt ??? Na mojej wodzie ciężko dojść do jakiś konkretnych wniosków co do przynęt na karpie 8+. Raz się sprawdzają, a drugim razem nie. Często jeżdżę na krótkie wypady po 6-7h. Wędki przerzucam co 2-3 h w zależności od brań. W tak krótkim czasie nad wodą ciężko przetestować większą ilość kulek. W zasadzie to  nie mam żadnych pewniaków...
Pozdrawiam
Darek

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 898
  • Reputacja: 413
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: "Ekonomiczne" kulki proteinowe - czy warto?
« Odpowiedź #26 dnia: 07.08.2018, 20:00 »
;)
u mnie zależy od wody,
w tym roku miałem wypady 7-12 h gdzie 3 wędki przerzucałem co ... 15 min, max 20 min (odległość 40-50 m).
i tak zdarzało się, że z 12 h łowienia 30 min było spokojne, reszta rzuty, hole, rozrabianie zanęt, nakładanie przynęt, czasem strzelanie z procy lub spombowanie lub rzuty zanęty z reki (zdarzyło się, że jedna wędka łowiła z boku 10 m od brzegu)
- jak wracałem do domu to żona nie mogła zrozumieć czemu jestem jeszcze bardziej zmęczony niż przed wyjazdem ;)
- jedyny minus - mało było w tym relaxu :( - za duże tempo

czemu tak często przerzucam?
na moich głównych łowiskach kluczem do mojego sukcesu (czyli regularnego połowu rybek 4-15 kg) jest nie przynęta ale zanęta
(w koszyku lub kiełbasce PVA)
;)

Offline Rednose

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 356
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: "Ekonomiczne" kulki proteinowe - czy warto?
« Odpowiedź #27 dnia: 07.08.2018, 20:09 »
Jeśli łowisz na metodę to faktycznie takie przerzucanie jak najbardziej :thumbup: Ale nie wyobrażam sobie tego przy klasycznym karpiowaniu z ciężarkiem i torebką PVA. To zupełnie inne łowienie. Zrezygnowałem na jakiś czas z metody na moim zbiorniku ponieważ za dużo leszczy i krąpi wieszało się na haku, a w metodzie ciężko zastosować przynęty 14mm i większe :)
Pozdrawiam
Darek

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 898
  • Reputacja: 413
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: "Ekonomiczne" kulki proteinowe - czy warto?
« Odpowiedź #28 dnia: 07.08.2018, 20:16 »
Jak łowię na torebki PVA to i tak w dzień przerzucam co 30 min. Po prostu powyżej tego czasu mam już zbyt mało brań.

A w koszykach do FM np ESP 56 g (moje ulubione) dajemy na nocce czasem i dwie kulki, np 20 mm + 16 mm. Da się. ;)
;)

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 845
  • Reputacja: 389
Odp: "Ekonomiczne" kulki proteinowe - czy warto?
« Odpowiedź #29 dnia: 07.08.2018, 20:19 »
Chyba piszecie o komercjach a to nie ma żadnego porównania do wód pzw. Tutaj nie ma większego znaczenia jaka kulka jest na wlosie, jak ryb wejdzie w lowisko i pobiera pokarm to i tak wezmie. A przerzucanie zestawu co godzinę i zmienianie kulek jest bezsebsowne. Zakładasz kule jak jesteś pewien towaru to trzymasz 24h albo dłużej i tyle.