Autor Wątek: Delphin Opium Black Feeder 330 cm; 80 g  (Przeczytany 61395 razy)

Offline perkusista30

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 777
  • Reputacja: 36
Odp: Delphin Opium Black Feeder 330 cm; 80 g
« Odpowiedź #315 dnia: 31.07.2019, 23:38 »
Ja stosuję tego tulipana z powodzeniem, przed nim daje pierwsza przelotkę kija i jest ok.

Offline elwood

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 928
  • Reputacja: 272
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Delphin Opium Black Feeder 330 cm; 80 g
« Odpowiedź #316 dnia: 20.08.2019, 11:01 »
Bardzo dobrze się łowi tą wędką ze szklaną szczytówką Jaxona i tylko z nią łowię. (tylko wody stojące).

Podałbyś jakiś link do tej szczytówki? Dużo roboty z dopasowaniem?
Z pozdrowieniami - Marcin

Offline krynio

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa / Łowicz
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Delphin Opium Black Feeder 330 cm; 80 g
« Odpowiedź #317 dnia: 20.08.2019, 11:32 »
https://sklepdrapieznik.pl/sklep/szczytowki-jaxon-uniwersalne/14939-szczytowka-do-feedera-szklana-bardzo-miekka-30mm.html
https://sklepdrapieznik.pl/sklep/szczytowki-jaxon-uniwersalne/14951-szczytowka-do-feedera-szklana-srednia-30mm.html

Pół minuty z papierem ściernym zajmuje dopasowanie tych szczytówek. Zmierz sobie wcześniej na jaką głębokość wchodzi oryginalna, następnie na taką głębokość staraj się obrobić te jaxona. Ja za pierwszym razem poleciałem za bardzo i szczytówka mi wchodziła za głęboko/za blisko przelotki...

Offline elwood

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 928
  • Reputacja: 272
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Delphin Opium Black Feeder 330 cm; 80 g
« Odpowiedź #318 dnia: 20.08.2019, 14:23 »
Dzięki :thumbup:
Z pozdrowieniami - Marcin

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 340
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Delphin Opium Black Feeder 330 cm; 80 g
« Odpowiedź #319 dnia: 20.08.2019, 18:36 »
https://sklepdrapieznik.pl/sklep/szczytowki-jaxon-uniwersalne/14939-szczytowka-do-feedera-szklana-bardzo-miekka-30mm.html
https://sklepdrapieznik.pl/sklep/szczytowki-jaxon-uniwersalne/14951-szczytowka-do-feedera-szklana-srednia-30mm.html

Pół minuty z papierem ściernym zajmuje dopasowanie tych szczytówek. Zmierz sobie wcześniej na jaką głębokość wchodzi oryginalna, następnie na taką głębokość staraj się obrobić te jaxona. Ja za pierwszym razem poleciałem za bardzo i szczytówka mi wchodziła za głęboko/za blisko przelotki...
Nie polecam do tej wędki szklanej bardzo miękkiej (białej) tylko szklaną miękką (czerwoną).
https://sklepdrapieznik.pl/sklep/szczytowki-jaxon-uniwersalne/14946-szczytowka-do-feedera-szklana-miekka-30mm.html
Ostatnio zastanawiałem się, czy nie wziąć też średniej ale mam jeszcze twarde, węglowe, więc sobie odpuściłem.
Obróbka powinna być ostrożna w ostatniej fazie, żeby potem nie latało. Jak przesadzisz albo dostaniesz ciut za luźne to posmaruj lekko klejem dwuskładnikowym i po stwardnieniu znowu delikatne szlifowanie.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline elwood

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 928
  • Reputacja: 272
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Delphin Opium Black Feeder 330 cm; 80 g
« Odpowiedź #320 dnia: 20.08.2019, 18:55 »
Póki co zamówiłem Opium 330 + dodatkową szczytówkę medium. Zobaczymy, jak się sprawdzi.
Z pozdrowieniami - Marcin

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 340
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Delphin Opium Black Feeder 330 cm; 80 g
« Odpowiedź #321 dnia: 20.08.2019, 20:05 »
Gdzie zamówiłeś? W Carpmix? A szczytówka do Delphin Magma?
Pozdrawiam,
Tomek

Offline elwood

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 928
  • Reputacja: 272
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Delphin Opium Black Feeder 330 cm; 80 g
« Odpowiedź #322 dnia: 20.08.2019, 21:11 »
Carpmix, szczytówka jaxona na allegro.
Z pozdrowieniami - Marcin

Offline tomahawk

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 306
  • Reputacja: 45
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kąty Węgierskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Delphin Opium Black Feeder 330 cm; 80 g
« Odpowiedź #323 dnia: 20.10.2019, 18:21 »
Gdyby ktos szukał podpórki, która idealnie pasuje do Opiuma, to kupiłem ostatnio takie małe cudeńko Jaxona za 7 PLN.
Dzisiejsze testy potwierdziły, że trzyma idealnie... ;)
Pozdrawiam,

Tomek

Offline ZiZ

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 175
  • Reputacja: 21
Odp: Delphin Opium Black Feeder 330 cm; 80 g
« Odpowiedź #324 dnia: 20.10.2019, 21:19 »
Gdyby ktos szukał podpórki, która idealnie pasuje do Opiuma, to kupiłem ostatnio takie małe cudeńko Jaxona za 7 PLN.
Dzisiejsze testy potwierdziły, że trzyma idealnie... ;)
Witam.
Potwierdzam, nasadka AC-PC135 ładnie trzyma a jeszcze lepiej trzyma nasadka AL-CS1. Kolega ma tego Opiuma i ostatnio zakupił tą CS1 a wcześniej używał takiej jak na foto u kolegi.


Offline Corbi

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 186
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Trzęsacz
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Delphin Opium Black Feeder 330 cm; 80 g
« Odpowiedź #325 dnia: 06.07.2020, 21:08 »
Pytanko.
Czym różni się Opium feeder V2 od delphin opium black feeder? Kuzyn szuka feederka i nie wie który zamówić.
Czytałem, że szczytówki z carbonglassu są delikatnie mówiąc do tyłka. Kuzyn, tak jak ja, zamierza używać koszyczków/podajników 30g+zanęta.

Pytał się mnie, czy ogarne mu tego feederka, więc próbuje coś wybrać, ale trochę zgłupiałem..... Znalazłem takową ofertę....

https://sprzetwedkarskirs.pl/wedka-delphin-opium-black-feeder-330-cm-80-g/pBF0017

W opisie jest, że w zestawie trzy szczytówki węglowe light, medium i heavy.  Poniżej w specyfikacji, że trzy szczytówki light, medium i heavy z włókna szklanego. Na forum czytałem, że szczytówki w zestawie były z carbonglass, ale tego w opisie nigdzie nie widzę. Polecane jest zakupić szczytówki od magmy, dostępne również na tej stronie i one są również z włókna szklanego 0,5oz  1oz  1,5oz  2,5oz.   Trochę mi się przez to życie skomplikowało :-)
Chciałbym zakupić mu te sensowniejsze szczytówki, a nie jakieś witki o których czytałem w tym temacie. Jeśli mogę prosić o jak najprostsze przekazanie informacji co z czym zamówić, żeby było sensownie i przyjemnie.
Sam ostatnio kupiłem flagmana do 70g, dokupiłem szczytówke 1oz węglową i wszystko śmiga idealnie. Chciałbym aby kuzyn uzyskał tę samą przyjemność przy zarzucaniu, naciąganiu zestawu, tylko jak to pozamawiać :-)

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 730
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Delphin Opium Black Feeder 330 cm; 80 g
« Odpowiedź #326 dnia: 06.07.2020, 22:13 »
Kup Opium Feeder V2 , to poprawiony model Black Opium ( raczej tylko wizualnie i mozliwość kupna z korkową rękojeścią ) ; tak w komplecie są 3 szczytówki szklanoweglowe , można spokojnie łowić 1 Oz i 2 Oz ,
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Corbi

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 186
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Trzęsacz
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Delphin Opium Black Feeder 330 cm; 80 g
« Odpowiedź #327 dnia: 06.07.2020, 22:18 »
Krótko zwięźle i na temat, dzięki za pomoc ;-)

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 340
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Delphin Opium Black Feeder 330 cm; 80 g
« Odpowiedź #328 dnia: 06.07.2020, 22:46 »
Mam Opiuma 3,60. Kapitalna wędka.
V2 od delphin opium black feeder raczej się nie różni, jeśli chodzi o pracę, ma okleinę z korka zamiast z pianki.
Też czytałem, że szczytówki z carbonglassu są delikatnie mówiąc do tyłka i nigdy ich nie użyłem, więc moja opinia na ten temat trafia w to samo miejsce.
Od razu z wędką zamówiłem szczytówki węglowe, komplet za prawie 100 zł. Trochę za sztywne, zwłaszcza do Opium 3,30.
Czytałem,że te od Magmy są ok. Ja od razu dostosowałem tanie szczytówki szklane Jaxona od D. Są ok.
Jeśli bym miał doradzić, to weź za jednym kosztem transportu szczytówki od Magmy. Zacznij łowienie od najsztywniejszej z CarbonGlassu, ponoć da się nią dobrze łowić. Jak nie próbuj ze szczytówkami Magmy albo Jaxona.



Pozdrawiam,
Tomek

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 730
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Delphin Opium Black Feeder 330 cm; 80 g
« Odpowiedź #329 dnia: 06.07.2020, 22:53 »
Napiszę jeszcze raz szczytówka 0,5 Oz jest bardzo miękka i większość wędkarzy będzie miała trudności aby na nią łowić, pozostałe 1 oz a już 2 oz można spokojnie łowić nawet na bardzo delikatnym uciągu. :)
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz