Autor Wątek: Sum na pellet dla nowicjusza  (Przeczytany 6354 razy)

Offline MateuszAnglia

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Reputacja: 6
Sum na pellet dla nowicjusza
« dnia: 30.03.2019, 17:40 »
Cześć.
Chce się wybrać na suma na łowisko komercyjne. Woda raczej niewielka. Zabronione jest używanie mięsa i żywca. Zostaje tylko pellet.
 I tu moje pytanie bo nigdy suma nie złowiłem: jaki ten pellet? Smak rozmiar? Klasyczny pellet rybny, czy halibutowy, czy może jakieś specjalne pellet pod suma o smaku węgorza czy coś?

Drugie pytanie to jaki zestaw pod to jak powinien wyglądać? Ja myślę, że klasyka typu worek pva z pelletem. Ale o sumach nic nie wiem więc proszę o radę.

Te sumy mają max 15kg na tym łowisku.

Offline Morgoth13

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
Odp: Sum na pellet dla nowicjusza
« Odpowiedź #1 dnia: 30.03.2019, 18:22 »
Pozdrawiam
Mirek

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 964
  • Reputacja: 544
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sum na pellet dla nowicjusza
« Odpowiedź #2 dnia: 30.03.2019, 18:25 »
Jak sum, to zdecydowanie największe pellety zastosuj i tradycyjnie najlepszy będzie  halibut,rybny,wątroba ,zamiast worka pva ja używam nici pva to według mnie lepsze rozwiązanie ;)

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 423
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sum na pellet dla nowicjusza
« Odpowiedź #3 dnia: 30.03.2019, 18:28 »
Jest na forum wątek o połowie sumów. Nie mam teraz czasu szukać. "Zestaw na suma" czy coś takiego.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline tata1959

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 266
  • Reputacja: 49
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Radymno
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Sum na pellet dla nowicjusza
« Odpowiedź #4 dnia: 30.03.2019, 19:03 »
Na komercji un mnie zestaw spławikowy tołpygowy jest najskuteczniejszy na suma. Duży spławik, technoplankton pracujący w dół i obecność jakiejkolwiek drobnicy zapewnia sukces.
Karpie i tołpygi tylko czekają....
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.

Offline MateuszAnglia

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Reputacja: 6
Odp: Sum na pellet dla nowicjusza
« Odpowiedź #5 dnia: 30.03.2019, 20:34 »
Inne naturalne przynęty sumowe https://sklepsumowy.pl/przynety-sumowe-naturalne-c-12.html
Zaopatrzę się w taki pellet - i może jakiegoś dipa do tego. :thumbup:


Jak sum, to zdecydowanie największe pellety zastosuj i tradycyjnie najlepszy będzie  halibut,rybny,wątroba ,zamiast worka pva ja używam nici pva to według mnie lepsze rozwiązanie ;)
Faktycznie jak porobić otwory w pellecie to bym mógł do woli umieszczać je na nici - bo worki które mam nie są za duże - świetny pomysł :thumbup: :beer:


Jest na forum wątek o połowie sumów. Nie mam teraz czasu szukać. "Zestaw na suma" czy coś takiego.
Zaraz coś poszperam może znajdę :)


Na komercji un mnie zestaw spławikowy tołpygowy jest najskuteczniejszy na suma. Duży spławik, technoplankton pracujący w dół i obecność jakiejkolwiek drobnicy zapewnia sukces.
Karpie i tołpygi tylko czekają....
Napiszesz coś więcej o tym bo niewiele zrozumiałem jak taki zestaw wyglada? - co to technoplankton pracujący? Tam gdzie się wybieram na te sumy są i karpie więc można by pomyśleć o tym na jednej wędce a drugi kij na pellet na niciach :fishonhook: :narybki:

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 964
  • Reputacja: 544
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sum na pellet dla nowicjusza
« Odpowiedź #6 dnia: 30.03.2019, 20:52 »
Mateusz jak chcesz z karpiami się też pobawić to drugi zestaw zrób sobie z kulkami rybnymi na nici ;)

Offline MateuszAnglia

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Reputacja: 6
Odp: Sum na pellet dla nowicjusza
« Odpowiedź #7 dnia: 30.03.2019, 21:51 »
Mateusz jak chcesz z karpiami się też pobawić to drugi zestaw zrób sobie z kulkami rybnymi na nici ;)
taki plan jest/będzie że jeden zestaw typowo pod suma a drugi pod karpia bardziej. A co się złapie to się złapie ;D choć narazie zimne noce u mnie i woda co się nagrzeje w dzień to spada temperatura ostro w nocy. A gdzieś przeczytałem ze sum tak 10 stopni wodę i więcej lubi. Ale liczę ze wiosna się rozgości na dobre i wybiore sie na to łowisko niebawem.

Offline MateuszAnglia

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Reputacja: 6
Odp: Sum na pellet dla nowicjusza
« Odpowiedź #8 dnia: 31.03.2019, 19:57 »
Jeszcze zapytam gdzie zacząć szukanie tego suma o tej porze roku? gdzieś przy brzegu? czy środek jeziora - czy jakaś głębia bardziej? a możne pod jakimś krzakiem? :beer:

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 964
  • Reputacja: 544
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sum na pellet dla nowicjusza
« Odpowiedź #9 dnia: 31.03.2019, 20:30 »
Ja bym próbował bliżej brzegu ,krzaki też jak najbardziej ,tam gdzie drobnica jest i drapieżca ;)

Offline MateuszAnglia

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Reputacja: 6
Odp: Sum na pellet dla nowicjusza
« Odpowiedź #10 dnia: 31.03.2019, 21:55 »
Dzięki Tomasz.
To teraz tylko trafić by pogoda była jak będę miał wolne :beer: