Autor Wątek: Zestaw - żyłka główna + strzałówka + leadcore  (Przeczytany 3096 razy)

Offline Danielwitkowski

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: 0
  • Lokalizacja: Konin
Witam witam, pytanie dotyczy całego zestawy od kołowrotka po sam ciężarek. Mam żyłkę główną połączona węzłem że strzalowka, i dalej nie wiem jak przywiązywać gotowy zestaw helikopterowy leadcore, Na początku którego jest zrobione kuleczko. Mogę przypon strzałowy przywoazac do kretlika a z drugiej strony do leadcore? Czy wiązać węzłem strzalowke w oczku leadcore? Proszę o odpowiedź bądź sugestie jak stworzyć taki zestaw.

To pytanie dotyczy też zestawu z bezpiecznym klipsem, waga całego zestawu będzie ponad 100gr z siatką PVA
Zylka główną 0,30
STRZAŁOWKA 0,50
Leadcore 45LB helikopterowy

Offline tench

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 424
  • Reputacja: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Zestaw - żyłka główna + strzałówka + leadcore
« Odpowiedź #1 dnia: 04.04.2019, 11:44 »

  Nie wiem czy dobrze zrozumiałem to co napisałeś.    Jeżeli masz gotowy leadcore helikopterowy to z jednej jak i drugiej strony powinny znajdować się zaplecione pętelki.   Do jednej z nich przymocowujesz kwik link ( agrafkę itp.) i nakładasz na nią ciężarek.  Do drugiej pętelki przywiąż strzałówkę węzłem np: grinner.

Offline Danielwitkowski

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: 0
  • Lokalizacja: Konin
Odp: Zestaw - żyłka główna + strzałówka + leadcore
« Odpowiedź #2 dnia: 04.04.2019, 13:28 »
Tak dobrze, tylko że mam gotowy leadcore już z agrafka a po drugiej stronie kuleczko zawiazane, to strzalowke normalnie wiązać węzłem w kuleczki grinnera nie dawać tam żadnego kretlika? Bo myślałem nad czymś takim żeby gotowe leadcore wymieniać i dac tam kretlik z agrafka jakaś szybka wymiana z helikopterowego na bezpieczny klips :P

Offline tench

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 424
  • Reputacja: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Zestaw - żyłka główna + strzałówka + leadcore
« Odpowiedź #3 dnia: 04.04.2019, 13:52 »
 Szczerze to nie wiem do końca o czym mówisz.   Jakie kółko na ledcore???  Wrzuć fotkę!

Offline Danielwitkowski

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: 0
  • Lokalizacja: Konin
Odp: Zestaw - żyłka główna + strzałówka + leadcore
« Odpowiedź #4 dnia: 04.04.2019, 14:04 »
Kółko - zakończenie pentelką. Wybacz teraz powinieneś wiedzieć o co chodzi.

Offline Danielwitkowski

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: 0
  • Lokalizacja: Konin
Odp: Zestaw - żyłka główna + strzałówka + leadcore
« Odpowiedź #5 dnia: 04.04.2019, 14:05 »
Kółko - zakończenie pentelką. Wybacz teraz powinieneś wiedzieć o co chodzi.

I teraz na strzalowce mogę zawiązać kretlik z agrafka żeby wymieniać leadcory? Będzie to miało jakaś wytrzymałość?

Offline tench

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 424
  • Reputacja: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Zestaw - żyłka główna + strzałówka + leadcore
« Odpowiedź #6 dnia: 04.04.2019, 14:31 »

  Ja zawsze wiązałem żyłkę główną z ledcore bezpośrednio węzłem grinner.   Nie dawałem żadnych krętlików tym bardziej z agrafkami.   Tobie radziłbym zrobić to samo.   Nie mam pojęcia w jakich warunkach będziesz łowił i jakich rozmiarów ryby.  Tym bardziej nie wiem jaką wytrzymałość będzie miał krętlik z agrafką, których chcesz użyć.   Gdy zdecydujesz się na użycie krętlika z agrafką to zwróć uwagę na ich wielkość.  Muszą być mniejsze od średnicy oczka krętlika na którym zamontujesz przypon.  W razie zerwania zestawu karp pozbędzie się dzięki takiemu rozwiązaniu ciężarka.