Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2020  (Przeczytany 272693 razy)

Offline Tadek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 994
  • Reputacja: 176
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szczecin
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #465 dnia: 28.03.2020, 09:42 »
Po kilku dniach w domu (przymusowy urlop) nie wytrzymałem i korzystając z ciepłego dnia pojechałem nad wodę.
Na brzegu zawitałem o 12:00, czyli na leniucha. Łowiłem na metodę z spokojnej zatoce, na głębokości 3-4 m, z dala od nurtu kanału.

Już na początku zasiadki usłyszałem dobrze prognozującą opowieść dwóch panów, którzy wrócili pontonem na brzeg. Polowali delikatnymi zestawami na klenie (spinning), ale podczepił im się (za pokrywę skrzelową) amur około 1 m i w rezultacie zdemolował podbierak, a potem zwiał.

U mnie, od początku coś tam skubało, ale nieśmiało. Dopiero po 3 godzinach rybki zaczęły brać. Do zachodu słońca naciągałem 30 szt. Nie brałem nawet siatki i wszystkie, po odpięciu szybko wracały do wody.
Cztery karasie srebrzyste 19-29 cm, jeden sazanik 29 cm i masę krąpików i leszczyków 18-27 cm. Największą rybą był jaź 40 cm.
Kilka ryb poocieranych lub ze śladami po drapieżnikach.

Najlepiej sprawdził się jako zanęta zmielony na grubo pellet czarny halibut (w jednym pudełku) i mieszanka pelletów 4 mm krab + orzech tygrysi + neutralny (w drugim pudełku). Na zanętę z przewagą orzecha bardziej kusiły się karasie, ale główną robotę robił mielony czarny halibut.

Na włosie najlepiej sprawdzał się Maros skisłe masło (kulki waftery 8-10 mm). Rybom aż uszy się trzęsły - tak to wcinały. Trochę gorzej reagowały na Sweetcorn 8/10, też od Marosa. Za to zaskoczeniem na niekorzyść okazał się pellet z dziurką 8 i 12 mm krab, który od późnej wiosny do wczesnej jesieni wymiata na tej wodzie. Za każdym razem wyciągałem pusty włos, jakby ryby nauczyły się zdejmować pellet.

Haczyk #16 i krótki (5-6 cm) przypon z plecionki, z push-stopem na włosie (chyba całkiem przejdę na przypony do metody z plecionki).

W każdym razie, od godz. 15 do zachodu słońca brania co 2-3 minuty od zarzucenia. Czasami brania w opadzie! Po gatunku rybek jakie łowiłem nie dziwiły mnie ani brania w opadzie, ani bardzo agresywne, ani szybkie. Jedno słowo: krąpie.
Zupełnie inne wskazania dawały karasie (charakterystyczne "ciamkanie" przynęty, przerwy we wskazaniach, wskazania przez 5-10 lub dłużej minut), czy karp (długie i powolne ugięcia szczytówki lub całkowita cisza oraz najczęściej mocne odjazdy).

Koniec końców - zmachałem się, aż zakwasy bolą. Wiele pustych brań, kilka spadów. Skończyła się zanęta, zrobiło się chłodno i zwinąłem się.


PS. Ciśnienie stałe 1022 hPa (po kilkudniowym spadku), wiatr bardzo słaby północny, temp. powietrza 15'C do 9'C (po chłodzie i przymrozkach nocą), temp. wody na powierzchni 10+'C, słonecznie, bezchmurnie, poziom wody średni rosnący, woda nieco zmącona.

Offline Zbigniew Studnik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 022
  • Reputacja: 404
  • Płeć: Mężczyzna
  • No kill
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #466 dnia: 28.03.2020, 19:03 »
Dzisiejszy wypad nad Dzierżno. Padło kilkanaście fajnych leszczy :)



Offline wsw1515

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubuskie
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #467 dnia: 28.03.2020, 19:25 »
Wow grubo, gratulacje, jak można wiedzieć co było zanętą a co przynętą?
Jest i będzie dobrze.

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 728
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #468 dnia: 28.03.2020, 19:25 »
Gdzie Ty tam dzisiaj miejsce znalazłeś :D chyba karpiarze spali po nocy a ty u nich łowiłeś :P
Od wczoraj tam więcej ludzi niż po zarybieniu na stawach.
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 728
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #469 dnia: 28.03.2020, 19:27 »
Nie ma znaczenie co, tylko ile :) jeśli chcesz utrzymać stado to trzeba grubo i dużo, przekonali się o tym ostatnio " tyczkarze " którzy zagościli na DD.
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 421
  • Reputacja: 259
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #470 dnia: 28.03.2020, 19:46 »
Pięknie połowione Zbyszku :bravo: Ale zaraz zostaniesz zjedzony przez kolegów co Ci wytłumaczą jak powinieneś spędzisz czas ;)
Ja też dzisiaj byłem 3 godzinki, wraz z rodzinką, fajnie ciepło było i widać, że ryba buszowała, tydzień temu była jakby pusta studnia.
Wpadło 3 bardzo fajne karasie i z 3 brania nie wcięte w tempo, no ale na wypadzie rodzinnym tak to jest jak pilnujesz grilla zamiast wędek ;D
Na metodzie była kulka wafters od Ringersa, a w podajniku scretting przesypany MMM od Sonu, do klasyka jakaś tania zanęta Carpio piernik wzięta wczoraj w markecie budowlanym, dopalona prażoną konopią i odrobiną pinki, a na hak 3 białe. O dziwo wczoraj i dzisiaj na tę zanętę były brania, w dwóch różnych miejscówkach, więc wnioski takie, że jak biorą to na wszystko, albo ta taniocha nie jest taka zła, albo dopalenie konopią zrobiło swoje. Ilość brań na metodę vs klasyk -dzisiaj bardzo zbliżona, na obie wędki złowione ryby i inne brania też były.

Offline Zbigniew Studnik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 022
  • Reputacja: 404
  • Płeć: Mężczyzna
  • No kill
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #471 dnia: 28.03.2020, 19:52 »
Gdzie Ty tam dzisiaj miejsce znalazłeś :D chyba karpiarze spali po nocy a ty u nich łowiłeś :P
Od wczoraj tam więcej ludzi niż po zarybieniu na stawach.
Ostatnimi czasy dzięki sławnym youtuberom faktycznie co raz wiekszy tłok na Dzierznie :( :(
Ale dzięki kilku kryteriom nie ma problemu ze znalezieniem stanowiska :P
- Niemożliwy dojazd samochodem im dalej trzeba isć ze sprzetem tym lepiej
- Bardzo ciasno, najlepiej w podmokłym miejscu  żeby żadnemu karpiarzowi nie przyszło do głowy rozbijać tam biwaku..
- no i z dala od miejscówek z filmów

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 958
  • Reputacja: 237
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #472 dnia: 28.03.2020, 19:55 »
Pięknie połowione Zbyszku :bravo: Ale zaraz zostaniesz zjedzony przez kolegów co Ci wytłumaczą jak powinieneś spędzisz czas 
Jakoś nikt Zbyszka nie zjadł i nie pisał jak ma spędzać czas, więc po co te "inteligentne" uwagi? :facepalm:
Koniecznie chcesz wywołać kolejną awanturę?
Adam

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 421
  • Reputacja: 259
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #473 dnia: 28.03.2020, 20:02 »
Pięknie połowione Zbyszku :bravo: Ale zaraz zostaniesz zjedzony przez kolegów co Ci wytłumaczą jak powinieneś spędzisz czas 
Jakoś nikt Zbyszka nie zjadł i nie pisał jak ma spędzać czas, więc po co te "inteligentne" uwagi? :facepalm:
Koniecznie chcesz wywołać kolejną awanturę?
Dalki jestem od tego, to był wtręt z wątku obok, gdzie leci hejt na wędkujących w "tym czasie".

Offline Zbigniew Studnik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 022
  • Reputacja: 404
  • Płeć: Mężczyzna
  • No kill
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #474 dnia: 28.03.2020, 20:05 »
Wow grubo, gratulacje, jak można wiedzieć co było zanętą a co przynętą?
Na tej wodzie to żaden wynik. Jeśli zlokalizuje się rybę i łowi w miarę poprawnie i precyzyjnie to można połowić praktycznie na wszystko.
Łowiłem zarówna na metodę jak i klasyk z robakami.

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 728
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #475 dnia: 28.03.2020, 20:19 »
Dla tego mam wielki szacunek dla niektórych karpiarzy którzy od lat łowili tam medalowe rekordy Polski ale zachowywali to dla wąskiej grupy znajomych a teraz pseudo yotuberzy kręcą swoje filmiki i reklamują przy tym swoje produkty bo jak wiadomo bez nich oczywiście nie połowisz takich okazów :D ;D :P
Czasami mam ochotę nakręcić filmik jak za kilka złotych można tam połowić i nie trzeba wrzucać do wody Bóg wie czego :D
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Zbigniew Studnik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 022
  • Reputacja: 404
  • Płeć: Mężczyzna
  • No kill
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #476 dnia: 28.03.2020, 20:28 »
Dla tego mam wielki szacunek dla niektórych karpiarzy którzy od lat łowili tam medalowe rekordy Polski ale zachowywali to dla wąskiej grupy znajomych a teraz pseudo yotuberzy kręcą swoje filmiki i reklamują przy tym swoje produkty bo jak wiadomo bez nich oczywiście nie połowisz takich okazów :D ;D :P
Czasami mam ochotę nakręcić filmik jak za kilka złotych można tam połowić i nie trzeba wrzucać do wody Bóg wie czego :D
Dokładnie. Litry robactwa , bóg wie jaka taktyka , zanęty i sprzęt.
Nie jest to fajne bo ludzie nie znający tej wody faktycznie myślą ,że gość z filmu prezentuje mega produkty , poziom i najlepszą ,niepowtarzalną mistrzoską taktykę.
Gdyby było więcej wód no kill to takie wyniki nie robiły by na nikim wrażenia.

Offline MaRaS!

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 565
  • Reputacja: 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Nowogard
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #477 dnia: 28.03.2020, 20:41 »
Gratulacje Panowie przepięknych rybek :bravo:
Ja dzisiaj również wykorzystałem świetną pogodę i wybrałem się nad prywatną wodę. W okolicach 7 rano zameldowaliśmy się na stanowisku a okolicach godziny 8 zarzucone miałem oba zestawy. Zgodnie z moimi przewidywaniami rybki dzisiaj dopisały doskonale i począwszy od godz: 8:08 kiedy to na macie zameldował się największy tego dnia karp (ponad 6kg) do zakończenia łowienia kiedy to zwinąłem zaciętego karasia. Ogólnie tego dnia padło ponad 10 karpii w przedziale od 3 do ponad 6kg oraz dobrze ponad 20 karasi (japońców) w przedziale od około 800 gram do 1,5kg.
Piękny "odpoczynek" nad wodą :)

Offline Michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 811
  • Reputacja: 93
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #478 dnia: 28.03.2020, 20:45 »
Cytuj
Ostatnimi czasy dzięki sławnym youtuberom faktycznie co raz wiekszy tłok na Dzierznie :( :(
Ale dzięki kilku kryteriom nie ma problemu ze znalezieniem stanowiska :P
- Niemożliwy dojazd samochodem im dalej trzeba isć ze sprzetem tym lepiej
- Bardzo ciasno, najlepiej w podmokłym miejscu  żeby żadnemu karpiarzowi nie przyszło do głowy rozbijać tam biwaku..
- no i z dala od miejscówek z filmów

Sam się do tego przyczyniasz pokazując miejscówy z każdego wypadu, więc chyba nie dziwne że presja coraz większa.



Edycja administratora:
http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=588.0

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 958
  • Reputacja: 237
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #479 dnia: 28.03.2020, 20:45 »
Czasami mam ochotę nakręcić filmik jak za kilka złotych można tam połowić i nie trzeba wrzucać do wody Bóg wie czego :D
Poproszę, będę pierwszym widzem. :thumbup:
Adam