Autor Wątek: Wspólne wypady na "białą" z Gdyni - szukam Kompana  (Przeczytany 14700 razy)

Offline Tommy54

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 90
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdynia
  • Ulubione metody: method feeder
Szukam kompana na wspólne wyjazdy na rekreacyjne łowienie metodami : picker, feeder, match z Gdyni na Kaszuby.
Łowię od 51 lat , znam wiele ciekawych miejscówek. Kilka lat temu zakończyłem etap intensywnych, wyczynowych połowów z łodzi, kutrów, plaż, nocnych "zasadzek" itp. i przyszedł czas na spokojny relaks nad wodą. Dysponuję pakownym kombiakiem Audi A4.
Oczywiście mile widziany partner - doświadczony wędkarz w metodach angielskich (ja zacząłem je stosować w 1996 roku , jako jeden z pierwszych na Wybrzeżu) . W miarę zainteresowania wchodziłby w grę również surfcasting - uprawiałem przez kilka lat Rozewie, Ostrowo.
Jeśli ktoś dysponuje wolnym czasem w tygodniu, np. emeryt, rencista, wolny zawód i np. stracił niedawno wieloletniego kompana (jak ja) - to proszę o kontakt na PW.

Offline Frankestin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 033
  • Reputacja: 114
  • Płeć: Mężczyzna
    • SiG Polska Północ
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wspólne wypady na "białą" z Gdyni - szukam Kompana
« Odpowiedź #1 dnia: 23.07.2018, 21:41 »
Mamy tutaj na pomorzu dosyć prężną grupę wędkarzy i dosyć często organizujemy wspólne wypady. Gorzej z czasem, bo nie ma go by objechać wszystkie fajne łowiska w okolicy. Za 2 tygodnie mamy lokale zawody w Milejewie koło Elbląga. Wpadnij to poznasz ekipę :)
Franki

Online Rych

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 502
  • Reputacja: 29
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Cały Świat / Gdynia
Odp: Wspólne wypady na "białą" z Gdyni - szukam Kompana
« Odpowiedź #2 dnia: 24.07.2018, 07:05 »
Mamy tutaj na pomorzu dosyć prężną grupę wędkarzy i dosyć często organizujemy wspólne wypady. Gorzej z czasem, bo nie ma go by objechać wszystkie fajne łowiska w okolicy. Za 2 tygodnie mamy lokale zawody w Milejewie koło Elbląga. Wpadnij to poznasz ekipę :)

Jak bym się wyrobił i był już w kraju, tez z chęcią bym podjechał się zapoznać z ekipa pomorza, a i przy okazji zasięgnął bym trochę opinii "na żywo", bo przymierzam się do dość dużych zmian. Mam nadzieje ze zdążę wrócić =]

Offline Tommy54

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 90
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdynia
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wspólne wypady na "białą" z Gdyni - szukam Kompana
« Odpowiedź #3 dnia: 24.07.2018, 08:16 »
... by objechać wszystkie fajne łowiska w okolicy....


Mam ten etap za sobą, zajęło to 30 lat, tysiące przejechanych km , a efekty - mizerne... Mówię o łowiskach dostępnych na Kartę PZW (dawniej była fajna rzecz jak tzw. wkładka na jeziora PGR za ...15 zł) lub prywatne nisko-płatne . Wód tzw. "komercyjnych" nie lubię , są to przeważnie malutkie zbiorniki a ja lubię DUUUŻE naturalne jeziora.
Jeździliśmy z kumplem "w ciemno" nie znając zwyczajów żerowania ryb, topografii dna , miejscówek.
Ok 20 lat temu zmieniłem taktykę - na białą wybrałem Choczewo , najlepsze w tamtych czasach w/g mnie jezioro linowo-szczupakowe (a i masa pięknych leszczy, płoci , krasnopiór....)
Jeździłem ze 100 lub więcej razy, poznawałem jezioro z każdej strony - jest kilka dojazdów z różnych stron jeziora od różnych miejscowości , nieraz aby dojechać z jednej miejscówki na drugą robi się kilkanaście kilometrów ;D
Mogłem powiedzieć - znałem Choczewo jak własną kieszeń...

Cytuj
Za 2 tygodnie mamy lokale zawody w Milejewie koło Elbląga. Wpadnij to poznasz ekipę :)

Tak BTW , patrzyłem na mapy Google i w pobliżu Milejewa jest kilka maleńkich jeziorek lub stawów . Nie znam zupełnie tych terenów . Na jakim zbiorniku zrobicie te zawody i napisz proszę jakie to będą zawody : metody, stanowiska, czas itp.

Offline Szymeq

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 463
  • Reputacja: 29
  • Płeć: Mężczyzna
  • C&R!
  • Lokalizacja: Przywidz
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Wspólne wypady na "białą" z Gdyni - szukam Kompana
« Odpowiedź #4 dnia: 24.07.2018, 08:38 »
2 wedki, stanowiska na Lini brzegowej, dowolna metoda wędkowania. Przeważa głównie karp od 2 do 10(?) kg
Pozdrawiam, Szymeq ;)


Offline Szymeq

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 463
  • Reputacja: 29
  • Płeć: Mężczyzna
  • C&R!
  • Lokalizacja: Przywidz
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Wspólne wypady na "białą" z Gdyni - szukam Kompana
« Odpowiedź #5 dnia: 24.07.2018, 08:39 »
Przejrzyj wątek "Trójkąt SiG polska północ" a wszystkiego co niezbędne się dowiesz. Pozdrawiam
Pozdrawiam, Szymeq ;)


Offline Frankestin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 033
  • Reputacja: 114
  • Płeć: Mężczyzna
    • SiG Polska Północ
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wspólne wypady na "białą" z Gdyni - szukam Kompana
« Odpowiedź #6 dnia: 24.07.2018, 08:40 »
Jeśli chodzi o zawody to tu masz opisany temat: http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=11724.0

Co prawda nie uda Ci się wsiąść udziału w całości imprezy, bo pierwsza runda już za nami, ale nie będziesz jedyny.
Franki

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wspólne wypady na "białą" z Gdyni - szukam Kompana
« Odpowiedź #7 dnia: 24.07.2018, 08:51 »
Od 28 VII do 11 VIII jestem w Ustce.
Jeśli ktoś w promieniu 50 km chciałby wspólnie połowić, możemy się zgadać.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Frankestin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 033
  • Reputacja: 114
  • Płeć: Mężczyzna
    • SiG Polska Północ
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wspólne wypady na "białą" z Gdyni - szukam Kompana
« Odpowiedź #8 dnia: 24.07.2018, 08:55 »
Od 28 VII do 11 VIII jestem w Ustce.
Jeśli ktoś w promieniu 50 km chciałby wspólnie połowić, możemy się zgadać.

Będę w okolicy i planuję łowić w niedzielę 29 lipca :) Nie wiem jeszcze tylko na jakim akwenie. Piszesz się?
Franki

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wspólne wypady na "białą" z Gdyni - szukam Kompana
« Odpowiedź #9 dnia: 24.07.2018, 09:04 »
Bardzo chętnie, ale mam rodzinkę na głowie i nie wiem, czy się uda.
Jesteśmy w kontakcie! Do dogadania w sobotę wieczorem.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Tommy54

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 90
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdynia
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wspólne wypady na "białą" z Gdyni - szukam Kompana
« Odpowiedź #10 dnia: 24.07.2018, 16:06 »
Przejrzyj wątek "Trójkąt SiG polska północ" a wszystkiego co niezbędne się dowiesz. Pozdrawiam

Przejrzałem, ale sorry - nie moje klimaty.
Małe "bajorka", stoi się na łące obok siebie jak w Hipermarkecie przy kasie, tylko brakuje dużego telebimu i głośników w tle ... Ceny złowionych ryb CHORE (np. 10 zł za kilo leszcza, podczas gdy rybacy na Żarnowcu już złowione oferowali po 4,50 zł) .
Na koniec pewnie facet łazi z wagą i kalkulatorem, gdyby ktoś chciał zabrać ryby do domu. :D
No cóż takie czasy - KOMERCJA, KOMERCJA, KOMERCJA !
Może jestem nie-postępowy, ale tego nie żałuję .
Ja lubię "naturalne" duże akweny jeziorowe, trzcinowe przecinki, drzewa nad głową, ciszę przeplatana śpiewem ptaków i cykaniem świerszczy. :)   Do kolejnego wędkarza na brzegu ... kilkaset metrów.
Nie ukrywam że nie wypuszczam do wody leszczy, linów 1-3 kg - i nie płacę za nie . Opłacam u gospodarza 12-20 zł i łowię do woli. :)
Na fotce - MOJE KLIMATY, jedna z wielu poznanych przez lata miejscówek.

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wspólne wypady na "białą" z Gdyni - szukam Kompana
« Odpowiedź #11 dnia: 24.07.2018, 19:26 »
Przejrzyj wątek "Trójkąt SiG polska północ" a wszystkiego co niezbędne się dowiesz. Pozdrawiam

Przejrzałem, ale sorry - nie moje klimaty.
Małe "bajorka", stoi się na łące obok siebie jak w Hipermarkecie przy kasie, tylko brakuje dużego telebimu i głośników w tle ... Ceny złowionych ryb CHORE (np. 10 zł za kilo leszcza, podczas gdy rybacy na Żarnowcu już złowione oferowali po 4,50 zł) .
Na koniec pewnie facet łazi z wagą i kalkulatorem, gdyby ktoś chciał zabrać ryby do domu. :D
No cóż takie czasy - KOMERCJA, KOMERCJA, KOMERCJA !
Może jestem nie-postępowy, ale tego nie żałuję .
Ja lubię "naturalne" duże akweny jeziorowe, trzcinowe przecinki, drzewa nad głową, ciszę przeplatana śpiewem ptaków i cykaniem świerszczy. :)   Do kolejnego wędkarza na brzegu ... kilkaset metrów.
Nie ukrywam że nie wypuszczam do wody leszczy, linów 1-3 kg - i nie płacę za nie . Opłacam u gospodarza 12-20 zł i łowię do woli. :)
Na fotce - MOJE KLIMATY, jedna z wielu poznanych przez lata miejscówek.

Tomku, zapytałeś o wspólne wypady. Dostałeś miłą propozycję wspólnego wędkowania.
Nie rozumiem po co prześmiewczy ton i słabe żarty w stosunku do miejsc, w których łowią koledzy.
Pisałeś o sporym doświadczeniu i setkach godzin spędzonych nad wodą... Szkoda tylko, że nie potrafisz uszanować forumowych kolegów i ich pasji.
Podobają Ci się miejsca, gdzie łowi się w samotności? Świetnie! W takim razie nie będziesz potrzebował kompanów na wyprawy wędkarskie :D Każdy będzie zadowolony :)
Pozdrawiam,
Maciek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wspólne wypady na "białą" z Gdyni - szukam Kompana
« Odpowiedź #12 dnia: 24.07.2018, 19:41 »
Nie ukrywam że nie wypuszczam do wody leszczy, linów 1-3 kg - i nie płacę za nie . Opłacam u gospodarza 12-20 zł i łowię do woli. :)

Wybacz, że zapytam, to co robisz z tymi rybami? Łowisz 'do woli' i wszystko zabierasz? Czy wdarł się jakiś błąd? :)

Lucjan

Offline maszek95

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 178
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Starogard Gdański
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wspólne wypady na "białą" z Gdyni - szukam Kompana
« Odpowiedź #13 dnia: 24.07.2018, 20:08 »
Widzisz Ty pierwsze pewnie na co spojrzales, oglądając łowiska na których łowia koledzy, to po ile jest kilogram ryby. A oni tam jeżdżą nie po ryby,a dla zabawy i zintegriwania się. A po drugie to musisz się określić czego w końcu szukasz. Kompana, czy łowisk gdzie jesteś tylko ty i natura.
Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić!

Offline Mateusz Kujawski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 872
  • Reputacja: 40
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drulity
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wspólne wypady na "białą" z Gdyni - szukam Kompana
« Odpowiedź #14 dnia: 24.07.2018, 20:43 »
Widzisz Ty pierwsze pewnie na co spojrzales, oglądając łowiska na których łowia koledzy, to po ile jest kilogram ryby. A oni tam jeżdżą nie po ryby,a dla zabawy i zintegriwania się. A po drugie to musisz się określić czego w końcu szukasz. Kompana, czy łowisk gdzie jesteś tylko ty i natura.
Bardzo dobrze napisane! 👏
To są spotkania integracyjne! 😎🎣🎣🎣
🎣🎣🎣