Autor Wątek: Czy lepsza ryba przez siebie złowiona (odławiana z umiarem, 'po gospodarsku')?  (Przeczytany 8197 razy)

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Jeszcze może szybko rozwinę swoje stanowisko - nie mam nic przeciwko rozsądnemu zabieraniu ryb. Rozsądne jest dla mnie np. 1 karp tygodniowo, 1 drapieżnik miesięcznie. Ale to by było ok, gdyby ryby były. Obecnie są mordowane wszędzie w ilościach przerażających i nie zamierzam dokładać do tego nawet tej jednej tygodniowo czy miesięcznie.

O to to. Polać mu!

 :thumbup:
Uzależniony od wędkarstwa

Offline Sławek

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 75
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Górny Śląsk
  • Ulubione metody: feeder
Sławku. Współczuję Ci braku umiejętności logicznego rozumienia tekstów. Tym bardziej współczuję tym, co Tobie bez refleksji przytakują.

Z całym szacunkiem, którego Ty mi nie pokazałeś... Dziekuje bardzo za wspolczucie, to takie rzadkie w dzisiejszym świecie... Zawsze myslalem,ze nie,mam problemow z logika ale widocznie musze się doksztalcic.
Ja za to nie wspolczuje, tylko ubolewam, ze sa ludzie, którzy chodzą po ryby nie na ryby, tacy, którzy uważają ze RAPR jest ok, i ze rybka zlowiona w wodzie pzw smakuje najlepiej.


Smacznego. Bez odbioru.
Pomóź ratować Dzierżno Duże - największy zbiornik No Kill w Polsce - wstąp do koła nr 29.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 482
  • Reputacja: 1974
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Spróbujmy teraz porozmawiać bez żadnych uszczypliwości, ok?

Mirek, o ile dobrze wiem pamiętam, większość złowionych ryb wypuszcza.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline ps

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 120
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
To nie znaczy, ze można usprawiedliwiać jedzenie ryb złowionych w polskich slodkich wodach.

???
Tzn nie mogę zjeść złowionej ryby?
Paweł

Offline Czarek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 550
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • FKM
    • Galeria
    • FKM
  • Lokalizacja: Wawa
  • Ulubione metody: method feeder
To znaczy, że przed zabraniem ryby wodę trzeba posolić.
Pozdrowienia
Czarek FKM

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
To znaczy, że przed zabraniem ryby wodę trzeba posolić.
:D :thumbup: :thumbup: :thumbup: :beer: :bravo: :bravo:
Arek

Offline ps

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 120
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
To znaczy, że przed zabraniem ryby wodę trzeba posolić.

 :fish: :pizza: :beer: 8)
Paweł

Offline mirgag

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 829
  • Reputacja: 136
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mirosław
  • Lokalizacja: Głogów - Zielona Góra
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Sławku. Wyrwałeś z kontekstu informacje i po swojemu sobie zinterpretowałeś. W żadnym wypadku nie chcę Cię obrazić, ale kiedy oglądniesz cały prawie godzinny film i połączysz z moim tekstem, zrozumiesz co miałem na myśli. Przyznaj się, że filmu nie oglądałeś.
Co do łowienia i zabierania ryb, w domu na talerzu wolę kawał świńskiej dupy z surówką niż rybę.
*Jedynie upór i determinacja są wszechmocne*
Mirosław

Offline jean72

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 157
  • Reputacja: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: bat i feeder
To samo może się stać jak pelletami czy innymi granulatami nie wiadomego pochodzenia będziemy karmić nasze rybki. Niestety większość uważa że to jest ok bo przecież żyjemy w świecie gdzie tak naprawdę nie wiemy co tak naprawdę jemy.
Takie jest moje zdanie na ten temat i nikt nie musi się z nim zgadzać

Offline Sławek

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 75
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Górny Śląsk
  • Ulubione metody: feeder
To zwracam honor. Filmu nie oglądałem. Skomentowałem post w odniesieniu do jego tytułu.
Wydawało mi sie ze propagujesz jedzenie ryb z naszych wód zamiast chorych łososi. Może to było zbyt daleko idące uproszczenie.
Sprawe hodowli ryb znam. Tak samo jak, hodowli drobiu czy bydła.
I szczerze mówiąc, przy obecnej dostępności internetu, dziwie sie sie, ze ludzie jeszcze kupują mieso. To jest, obok cukru i tłuszczów trans, największa trucizna naszych czasów.
Nie będę sie rozwijał w tym temacie, ale powiem tylko ze obecna epidemia nowotworów to w głównej mierze zasługa mięsa. A raczej sposobu jego produkcji.


Edycja administratora:
http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=1878.0
http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=2757.0
Pomóź ratować Dzierżno Duże - największy zbiornik No Kill w Polsce - wstąp do koła nr 29.

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
To samo może się stać jak pelletami czy innymi granulatami nie wiadomego pochodzenia będziemy karmić nasze rybki. Niestety większość uważa że to jest ok bo przecież żyjemy w świecie gdzie tak naprawdę nie wiemy co tak naprawdę jemy.
;) 
Arek

Offline DarekM

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 546
  • Reputacja: 67
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź / Burzenin
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
To, co Panowie mamy teraz wszyscy stać się weganami? A może kupowanie produktów mięsnych od sąsiada ze wsi jest na to radą, na pewno taka kura, świnka czy jajko jest zdrowsze niż to ze sklepu.
Pozdrawiam Darek

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Sławku. Wyrwałeś z kontekstu informacje i po swojemu sobie zinterpretowałeś. W żadnym wypadku nie chcę Cię obrazić, ale kiedy oglądniesz cały prawie godzinny film i połączysz z moim tekstem, zrozumiesz co miałem na myśli. Przyznaj się, że filmu nie oglądałeś.
Co do łowienia i zabierania ryb, w domu na talerzu wolę kawał świńskiej dupy z surówką niż rybę.
Za każdą dupą Mirku ,pójdziemy we dwa. I w żadnym razie, nie jest to ironią. :bravo:  :beer:
Arek

MrProper

  • Gość
To zwracam honor. Filmu nie ogladalem. Skomentowalem post w odniesieniu do jego tytulu.
Wydawalo mi sie ze propagujesz jedzenie ryb z naszych wod zamiast chorych lososi. Moze to bylo zbyt daleko idace uproszczenie.
Sprawe hodowli ryb znam. Tak samo jak, hodowli drobiu czy bydla.
I szczerze mowiac, przy obecnej dostępności internetu, dziwie sie sie, ze ludzie jeszcze kupuja mieso. To jest, obok cukru i tluszczow trans, najwieksza trucizna naszych czasow.
Nie bede sie rozwijal w tym temacie, ale powiem tylko ze obecna epidemia nowotworow to w glownej mierze zasluga miesa. A raczej sposobu jego produkcji.

Nie tylko mięsa cała wysoko przetworzona żywność jest nafaszerowana chemią.

Kiedyś oglądałem program o produkcji mleka.
Mleko z dojarni jest rozbijane na czynniki pierwsze, mozna powiedzieć na atomy.
A potem według zamówienia, komponowane na nowo ;)  Pełnotłuste, półtłuste itp. Tak że pij mleko będziesz "Wielki" :P

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
To, co Panowie mamy teraz wszyscy stać się weganami? A może kupowanie produktów mięsnych od sąsiada ze wsi jest na to radą, na pewno taka kura, świnka czy jajko jest zdrowsze niż to ze sklepu.
Zdrowego rozsądku Darku dla nas wszystkich wypada życzyć. Nie bierzmy wszystkiego od tak, jak piszą!
Arek