Autor Wątek: Piszemy nowy RAPR! Jakie przepisy powinien on zawierać?  (Przeczytany 16482 razy)

Offline Jarekb11

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 112
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wilkowice
Odp: Piszemy nowy RAPR! Jakie przepisy powinien on zawierać?
« Odpowiedź #15 dnia: 30.04.2017, 11:11 »
Kiedy te przepisy wchodzą w życie??

aroo04

  • Gość
Odp: Piszemy nowy RAPR! Jakie przepisy powinien on zawierać?
« Odpowiedź #16 dnia: 30.04.2017, 11:11 »
Nie wyobrażam sobie nosić ze sobą maty łowią z wody na wypuszczankę lub muchę. Spining zręsztą też.

aroo04

  • Gość
Odp: Piszemy nowy RAPR! Jakie przepisy powinien on zawierać?
« Odpowiedź #17 dnia: 30.04.2017, 11:13 »
Maty? Worki na śmieci? Nie przesadzacie?? :facepalm: jak mam kanapkę w jednorazówce i sreberku to sreberko do jednorazówki i do plecaka lub kieszeni...

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Piszemy nowy RAPR! Jakie przepisy powinien on zawierać?
« Odpowiedź #18 dnia: 30.04.2017, 11:14 »
Kiedy te przepisy wchodzą w życie??
Jutro :P
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Morgoth13

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
Odp: Piszemy nowy RAPR! Jakie przepisy powinien on zawierać?
« Odpowiedź #19 dnia: 30.04.2017, 11:18 »
...
3. Limit zabierania ryb 1/tydzień
...

Bez sensu. Znam osobę, która łowi 2 x w m-cu po 10-15 uklejek do zjedzenia, innych ryb nie zabiera. I co ma łowić przez 10-14 tygodni by mógł sobie usmażyć te uklejki?
Pozdrawiam
Mirek

Offline mav3rick

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 036
  • Reputacja: 99
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Przewóz
Odp: Piszemy nowy RAPR! Jakie przepisy powinien on zawierać?
« Odpowiedź #20 dnia: 30.04.2017, 11:18 »
Przy wprowadzeniu ograniczenia łowienia na spinning do końca maja powinna też być wprowadzona zmiana w opłatach. Dla mnie od stycznia do maja to przede wszystkim spinning, więc bez sensu opłacić składki, a nie móc łowić. Myślę, że wiele osób jest takich jak ja. Co do maty, tego nigdy nie kupię jeśli chodzi o spinning, bo wiem w jakich terenach szukam ryby. To samo z podbierakiem, co z tego, że on mały jest, jak go w większości przypadków użyć nie będę mógł, gdyż łowię na dużych skarpach. Tutaj sam łowiący musi poczuć się w obowiązku by rybie jak najmniej szkód wyrządzić. Dlatego bardziej bym poszedł w zapis o bezzadziorowych kotwicach by w trudnych sytuacjach łatwo rybie pomóc się wypiąć przez np poluźnienie żyłki/plecionki.

Offline Morgoth13

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
Odp: Piszemy nowy RAPR! Jakie przepisy powinien on zawierać?
« Odpowiedź #21 dnia: 30.04.2017, 11:20 »
Maty? Worki na śmieci? Nie przesadzacie?? :facepalm: jak mam kanapkę w jednorazówce i sreberku to sreberko do jednorazówki i do plecaka lub kieszeni...

A gdzie wrzucisz śmieci, które na łowisku zastaniesz? Czasami 1 worek 120 l to za mało. Wędkarze, grillowicze itd. 
Pozdrawiam
Mirek

Offline Sławek

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 75
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Górny Śląsk
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Piszemy nowy RAPR! Jakie przepisy powinien on zawierać?
« Odpowiedź #22 dnia: 30.04.2017, 11:21 »
...
3. Limit zabierania ryb 1/tydzień
...

Bez sensu. Znam osobę, która łowi 2 x w m-cu po 10-15 uklejek do zjedzenia, innych ryb nie zabiera. I co ma łowić przez 10-14 tygodni by mógł sobie usmażyć te uklejki?

Tak.
Albo iść do takiego miejsca, które nazywane jest sklepem. Tam się kupuje mięso. Również rybie.
Należy skończyć z wędkarstwem jako sposobem na wyżywienie siebie, teściowej i kota.
Pomóź ratować Dzierżno Duże - największy zbiornik No Kill w Polsce - wstąp do koła nr 29.

Kadłubek

  • Gość
Odp: Piszemy nowy RAPR! Jakie przepisy powinien on zawierać?
« Odpowiedź #23 dnia: 30.04.2017, 11:24 »
Panie i Panowie co łowicie na spinning czy muchę:
podbierak spinningowy nie jest wielkości karpiowego!
On jest wielkości rakiety do tenisa więc pisanie, że przeszkadza to jak wy radzicie sobie z wędką w chaszczach?

aroo04

  • Gość
Odp: Piszemy nowy RAPR! Jakie przepisy powinien on zawierać?
« Odpowiedź #24 dnia: 30.04.2017, 11:25 »
Maty? Worki na śmieci? Nie przesadzacie?? :facepalm: jak mam kanapkę w jednorazówce i sreberku to sreberko do jednorazówki i do plecaka lub kieszeni...

A gdzie wrzucisz śmieci, które na łowisku zastaniesz? Czasami 1 worek 120 l to za mało. Wędkarze, grillowicze itd.
Wybacz, nie mam zamiaru zbierać za świniami. Poza tym staram się omijać takie miejsca. A wogóle łowiąc z wody w rzece to co, mam wyłapywać śmieci?

Offline mav3rick

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 036
  • Reputacja: 99
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Przewóz
Odp: Piszemy nowy RAPR! Jakie przepisy powinien on zawierać?
« Odpowiedź #25 dnia: 30.04.2017, 11:26 »
Panie i Panowie co łowicie na spinning czy muchę:
podbierak spinningowy nie jest wielkości karpiowego!
On jest wielkości rakiety do tenisa więc pisanie, że przeszkadza to jak wy radzicie sobie z wędką w chaszczach?
Zwróć proszę uwagę na to, że do użycia takiego podbieraka potrzebujesz płaskiego i niskiego brzegu i nadal on jest ograniczeniem. Podbierak, który masz na myśli to raczej użyteczny jest przy brodzeniu i holu ryby pod same nogi.

aroo04

  • Gość
Odp: Piszemy nowy RAPR! Jakie przepisy powinien on zawierać?
« Odpowiedź #26 dnia: 30.04.2017, 11:26 »
Panie i Panowie co łowicie na spinning czy muchę:
podbierak spinningowy nie jest wielkości karpiowego!
On jest wielkości rakiety do tenisa więc pisanie, że przeszkadza to jak wy radzicie sobie z wędką w chaszczach?
Muszkarzom raczej nie przeszkadza bo poruszają się głównie w wodzie.

Offline Morgoth13

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
Odp: Piszemy nowy RAPR! Jakie przepisy powinien on zawierać?
« Odpowiedź #27 dnia: 30.04.2017, 11:27 »
...
3. Limit zabierania ryb 1/tydzień
...

Bez sensu. Znam osobę, która łowi 2 x w m-cu po 10-15 uklejek do zjedzenia, innych ryb nie zabiera. I co ma łowić przez 10-14 tygodni by mógł sobie usmażyć te uklejki?

Tak.
Albo iść do takiego miejsca, które nazywane jest sklepem. Tam się kupuje mięso. Również rybie.
Należy skończyć z wędkarstwem jako sposobem na wyżywienie siebie, teściowej i kota.

Może mi dasz adres sklepu, w którym można kupić uklejki?
Pozdrawiam
Mirek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 568
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Piszemy nowy RAPR! Jakie przepisy powinien on zawierać?
« Odpowiedź #28 dnia: 30.04.2017, 11:28 »
Nie wyobrażam sobie nosić ze sobą maty łowią z wody na wypuszczankę lub muchę. Spining zręsztą też.

U nas w UK było wiele rozmów na ten temat...

Wyobraź sobie, że łowisz brzanę lub klenia, ładnego. Czy wypuszczasz od razu, czy tez planujesz strzelić sobie fotę? Otóż wielu wędkarzy (80% lub więcej), wybierze zrobienie foty, ze zmierzeniem i zważeniem ryby. Jak to zrobisz bez maty?

Jak pisałem, w takim przypadku masz zwinięta mate podczepiona gdzieś z tyłu, lub na brzegu, i używasz jej kiedy potrzebujesz. To ma być lekka, ważąca z 200-300 gramów mata, nie kołyska karpiowa :) Koszt - 40 do 60 PLN.

Należy przy sobie posiadać kartę, rejestr i pozwolenie, rejestr wypełniony, więc i tu się da mieć matę i podbierak :)

Ja rozumiem, że często mata jest zbędna. Ale albo wprowadza się jeden przepis dla wszystkich, albo tworzy prawną chałę, która da się obejść.

Lucjan

Offline Sławek

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 75
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Górny Śląsk
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Piszemy nowy RAPR! Jakie przepisy powinien on zawierać?
« Odpowiedź #29 dnia: 30.04.2017, 11:30 »
Do moich propozycji dodał bym jeszcze wymiary:

Szczupak 70cm
Sandacz 60cm
Okoń 25cm
Wzdręga 20cm
Karp 50cm
Jaź 30cm

i dodatkowo:

Płoć 20cm
Leszcz 30cm
Pomóź ratować Dzierżno Duże - największy zbiornik No Kill w Polsce - wstąp do koła nr 29.