Autor Wątek: Piszemy nowy RAPR! Jakie przepisy powinien on zawierać?  (Przeczytany 16481 razy)

Offline dziepakm888000

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 116
  • Reputacja: 1
Odp: Piszemy nowy RAPR! Jakie przepisy powinien on zawierać?
« Odpowiedź #90 dnia: 30.04.2017, 15:45 »
Przepis pozwalajacy zawodnikom na wpisanie trening w rejestrze i trzymanie ryb w zawodniczej siatce nawet na wodzie no kill nie dluzej niz kilka godzic i nakaz wypuszczenia wszystkich w dobrostanie po przekroczeniu 10 sztuk ryb powyzej kilograma nakaz posiadania 2 siatki.
Michał

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Piszemy nowy RAPR! Jakie przepisy powinien on zawierać?
« Odpowiedź #91 dnia: 30.04.2017, 15:48 »
W Wędkowaniu gruntowo/spławikowym. Wprowadził bym nakaz połowu jedynie na haki z jednym grotem. Skoro w spinie można na gumę, w spławiku tym bardziej.
Arek

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 479
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Piszemy nowy RAPR! Jakie przepisy powinien on zawierać?
« Odpowiedź #92 dnia: 30.04.2017, 16:35 »
W Wędkowaniu gruntowo/spławikowym. Wprowadził bym nakaz połowu jedynie na haki z jednym grotem. Skoro w spinie można na gumę, w spławiku tym bardziej.

Połowy na martwą rybkę to w zależności od sposobu sygnalizacji grunt albo spławik. Jak to pogodzić?

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Piszemy nowy RAPR! Jakie przepisy powinien on zawierać?
« Odpowiedź #93 dnia: 30.04.2017, 17:12 »
Fajnie by było, taki nowy RAPR poskładać na nowo. Ogarnąć w PDFie i pojechać nim po wszystkich naszych stronach.
To byłby hit! Jestem przekonany, że wielu osobom nie spodobałyby się różne rzeczy, ale zawsze to jakiś początek, iskierka do wielkiego płomienia.

Problem w tym, że aby uzyskać poparcie wędkarzy, trzeba dograć każdy punkt z osobna. W innym razie ktoś, komu nie pasuje jeden punkt, będzie optował przeciwko zmianom. Jak to ogarnąć?

Panowie, co do śmieci, to trzeba znaleźć jakąś drogę pośrednią, bo każdy ma rację... :)
Lucjan

Offline Sławek

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 75
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Górny Śląsk
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Piszemy nowy RAPR! Jakie przepisy powinien on zawierać?
« Odpowiedź #94 dnia: 30.04.2017, 18:12 »
Jesli każdy bedzie musial posiadać worek na śmieci ( który zajmuje zero miejsca i nic nie wazy) to może co dziesiąty wędkarz z tego skorzysta i posprząta po sobie.
Inaczej tego nie widzę, sprzątanie to kwestia kultury i nikogo sie nie do tego przymusi i nie skontroluje kto śmieci a kto nie. Mozna tylko dać mala motywacje w postaci obowiązkowego worka.
Pomóź ratować Dzierżno Duże - największy zbiornik No Kill w Polsce - wstąp do koła nr 29.

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Piszemy nowy RAPR! Jakie przepisy powinien on zawierać?
« Odpowiedź #95 dnia: 30.04.2017, 18:54 »
Jesli każdy bedzie musial posiadać worek na śmieci ( który zajmuje zero miejsca i nic nie wazy) to może co dziesiąty wędkarz z tego skorzysta i posprząta po sobie.
Inaczej tego nie widzę, sprzątanie to kwestia kultury i nikogo sie nie do tego przymusi i nie skontroluje kto śmieci a kto nie. Mozna tylko dać mala motywacje w postaci obowiązkowego worka.
Może jeszcze kosiarkę i grabie powinniśmy zabierać? Sory. Ale czy na komercji mamy takie obowiązki? Tam właściciel łowiska wystawia kosze czy worki. Na wodach Elektrowni Gryfino gdzie zimą wędkuję, pomimo tego że płacę połowę stawki jak za PZW. Elektrownia wystawia i wywozi kosze na śmieci.
Arek

Offline Jarekb11

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 112
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wilkowice
Odp: Piszemy nowy RAPR! Jakie przepisy powinien on zawierać?
« Odpowiedź #96 dnia: 30.04.2017, 19:24 »
Panowie. Nakazami zakazami,karaniem niczego nie zdziałamy/zdziałacie.
Co do mat jestem całym sercem za tym aby każdy wędkarz posiadał matę ,koszt 35 zł czyli żaden a chroni ryby.Sam mimo że mam mate chce kupić mniejszą na szybkie wyjazdy.
Tyle że wielu wędkarzy nie widzi w tym sensu ,część mimo że wypuszcza ryby nie stosuje mat ,część ryby zabiera więc  też mat nie stosuje.
Do tego trzeba się po prostu przekonać a nie kupić bo mi każą.
Nie wiem czy pamiętacie był ale był kiedyś projekt albo nawet  zakaz całkowitego połowu na żywą rybkę (Mnie to akurat zwisa bo na żywca nie łowię więc nie pamiętam dokładnie) ale podniosło się takie " larmo " że szybko z tego zrezygnowano.Podobnie sprawa podrywki.

Offline Jarekb11

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 112
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wilkowice
Odp: Piszemy nowy RAPR! Jakie przepisy powinien on zawierać?
« Odpowiedź #97 dnia: 30.04.2017, 19:32 »
W Wędkowaniu gruntowo/spławikowym. Wprowadził bym nakaz połowu jedynie na haki z jednym grotem. Skoro w spinie można na gumę, w spławiku tym bardziej.

Połowy na martwą rybkę to w zależności od sposobu sygnalizacji grunt albo spławik. Jak to pogodzić?
Niestety wielu nie wyobraża sobie łowienia na rybkę z hakiem z jednym ostrzem.
Więc to chyba też nie przejdzie.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Piszemy nowy RAPR! Jakie przepisy powinien on zawierać?
« Odpowiedź #98 dnia: 30.04.2017, 20:29 »
Może jeszcze kosiarkę i grabie powinniśmy zabierać? Sory. Ale czy na komercji mamy takie obowiązki? Tam właściciel łowiska wystawia kosze czy worki. Na wodach Elektrowni Gryfino gdzie zimą wędkuję, pomimo tego że płacę połowę stawki jak za PZW. Elektrownia wystawia i wywozi kosze na śmieci.

Arek, różnica jest taka, ze PZW to stowarzyszenie bez kasy, to nie elektrownia, gdzie zarabia się dużo, a zatrudniani są pociotkowie. Nie żądajmy od PZW aby sprzątało. W okręgu opolskim byłyby to dwa brzegi Odry, Nysy, Małej Panwi. Trzeba by wydać masę kasy aby utrzymać porządek.

W UK na większości wód klubowych i na niektórych komercjach nawet jest zasada - śmieci zabierasz ze sobą. I klubowicze to akceptują. Bo zawsze można wprowadzić dodatkowe 10 czy 20 PLN na sprzątanie. Ale co na to wędkarze? ;)

Na pewno trzeba naciskać aby śmieci zabierano ze sobą, i ścigać i karać trzeba tych co śmiecą. Dobrym pomysłem byłoby aby SSR każdemu z wędkarzy podczas kontroli przypomniało  bardzo kulturalnie o posprzątaniu  łowiska po sobie.
Lucjan

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Piszemy nowy RAPR! Jakie przepisy powinien on zawierać?
« Odpowiedź #99 dnia: 30.04.2017, 21:33 »
Może jeszcze kosiarkę i grabie powinniśmy zabierać? Sory. Ale czy na komercji mamy takie obowiązki? Tam właściciel łowiska wystawia kosze czy worki. Na wodach Elektrowni Gryfino gdzie zimą wędkuję, pomimo tego że płacę połowę stawki jak za PZW. Elektrownia wystawia i wywozi kosze na śmieci.

Arek, różnica jest taka, ze PZW to stowarzyszenie bez kasy, to nie elektrownia, gdzie zarabia się dużo, a zatrudniani są pociotkowie. Nie żądajmy od PZW aby sprzątało. W okręgu opolskim byłyby to dwa brzegi Odry, Nysy, Małej Panwi. Trzeba by wydać masę kasy aby utrzymać porządek.

W UK na większości wód klubowych i na niektórych komercjach nawet jest zasada - śmieci zabierasz ze sobą. I klubowicze to akceptują. Bo zawsze można wprowadzić dodatkowe 10 czy 20 PLN na sprzątanie. Ale co na to wędkarze? ;)

Na pewno trzeba naciskać aby śmieci zabierano ze sobą, i ścigać i karać trzeba tych co śmiecą. Dobrym pomysłem byłoby aby SSR każdemu z wędkarzy podczas kontroli przypomniało  bardzo kulturalnie o posprzątaniu  łowiska po sobie.
Ja rozumiem Luk. Ale śmieci własne. Niech właściciel łowiska dopilnuje by każdy to robił. Ja nie płacę za usługę, bym musiał sprzątać po kimś. Sory. Tak to widzę. Mirek tu może kopie wielu po goleniach, ale ma rację. Bo niby co? Płacę za wędkowanie i w pakiecie mam obowiązek sprzątać po kimś? Za własne pieniądze?  Po sobie? Owszem.
Arek

Offline Sławek

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 75
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Górny Śląsk
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Piszemy nowy RAPR! Jakie przepisy powinien on zawierać?
« Odpowiedź #100 dnia: 30.04.2017, 21:39 »
Zadziwiajace jest to, ze leszcz ma tylko 30cm wymiaru ochronnego.
Podczas gdy ta ryba osiąga dojrzałość plciowa dopiero w wieku ok 7 lat ( czasem nawet 11 lat), mając ok 30cm.

Edit
Pomóź ratować Dzierżno Duże - największy zbiornik No Kill w Polsce - wstąp do koła nr 29.

aroo04

  • Gość
Odp: Piszemy nowy RAPR! Jakie przepisy powinien on zawierać?
« Odpowiedź #101 dnia: 30.04.2017, 21:40 »
U nas ma właśnie 30cm :)

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Piszemy nowy RAPR! Jakie przepisy powinien on zawierać?
« Odpowiedź #102 dnia: 30.04.2017, 21:41 »
Sławek. Ty na prawdę jesteś pewien tego co piszesz?
Arek

Offline Sławek

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 75
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Górny Śląsk
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Piszemy nowy RAPR! Jakie przepisy powinien on zawierać?
« Odpowiedź #103 dnia: 30.04.2017, 21:55 »
Wiem,wiem zmęczony jestem myslelem czym,innym, chodzilo o zwiększenie wymiaru
Pomóź ratować Dzierżno Duże - największy zbiornik No Kill w Polsce - wstąp do koła nr 29.

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Piszemy nowy RAPR! Jakie przepisy powinien on zawierać?
« Odpowiedź #104 dnia: 30.04.2017, 22:10 »
Sławek. Skonsultowałem to co piszesz. I masz sporo racji. Leszcz w wielu rejonach kraju, faktycznie tak późno osiąga dojżałość rozrodczą. Sory za wtręt. Na moim terenie, często są to 3-4 lata.
Arek