Autor Wątek: Ciasto z kaszy manny krok po kroku  (Przeczytany 4405 razy)

Offline Bartek.B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 440
  • Reputacja: 451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Ciasto z kaszy manny krok po kroku
« dnia: 26.08.2019, 16:50 »
Groch na nockę się gotuje, więc mam trochę czasu na zrobienie postu. :)
Dzisiaj szybki przepis na jedną z najskuteczniejszych leszczowych przynęt. Nie jest to przynęta dla feederowych leniuchów, więc baczna obserwacja szczytówki będzie bardzo wskazana. Minusem przynęty jest jej łatwa podatność na ataki drobnicy. Jednak wszędzie tam, gdzie jesteśmy wstanie ją wyeliminować, będzie świetną alternatywą dla innych przynęt. Znakomicie sprawdzi się również jako przynęta spławikowa przy klasycznej rzecznej przystawce. Oczywiście jest to moja wersja, którą możemy dowolnie modyfikować według własnych potrzeb.
Opisy przy zdjęciach.
Pozdrawiam Bartek


Do wykonania ciasta potrzebujemy.
1. Kasza manna 0,5kg + 0,5kg na poprawki.
2. Kurkuma jako barwnik.
3. Atraktor MVDE T-ORANGE.Atraktor zapachowy oczywiście możemy dodać kompletnie inny. Często używam czosnku lub wanili.



Do 0,5kg kaszy manny dolewamy niewielką ilość zimnej wody i mieszamy.


Powstałe ciasto po mieszaniu powinno mieć gęstą, zwartą strukturę i nie być papką.


Do częściowo wymieszanego ciasta dodaję kurkumę i atraktor. Mieszam do równego rozprowadzenia się składników. Warto mieć drugą paczkę
kaszy manny, aby móc skorygować konsystencję masy. Wymieszaną masę przekładam do garnka, gdzie na dnie mam zagotowaną minimalną ilość wody.
Całość na wolnym ogniu ciągle mieszam, uważając aby nie przypalić kaszy. Gdy kasza zacznie się wyraźnie ścinać, przekładam ją do miski i zostawiam do wystygnięcia.



Ostudzoną kaszę wyrabiam rękami, dodając do ciasta partiami suchej kaszy manny, w celu uzyskania mocnej twardej konsystencji.


Gotowe. Jedziemy na leszcze. :)
Ps. Ciasto zawijamy w folię, aby nie zrobiła się skorupa. ;)

Offline MadaBrasem

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 99
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Ciasto z kaszy manny krok po kroku
« Odpowiedź #1 dnia: 26.08.2019, 16:58 »
Bartku, w jakiej formie używasz tego ciasta? Wykrawasz z niego kawałki jak np. z chleba? Zakładasz na włos, a może bezpośrednio na haczyk? Proszę o kilka wskazówek ;)
Paweł

Offline Bartek.B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 440
  • Reputacja: 451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Ciasto z kaszy manny krok po kroku
« Odpowiedź #2 dnia: 26.08.2019, 17:04 »
Zakładam na duży hak solidną kulkę lub na włos ze sprężynką.

Offline ŁYSY0312

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 489
  • Reputacja: 77
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Reguły, Łomża
Odp: Ciasto z kaszy manny krok po kroku
« Odpowiedź #3 dnia: 26.08.2019, 17:06 »
Moja wersja jest ciut inna. Do gorącej, lekko pyrkającej wody, lub mleka wsypuje małym równym strumykiem kaszę intensywnie mieszając do momentu gdy nie daję rady mieszać z powodu gęstości. Zostawiam do wystygnięcia. Wygniatam regulując spoistość poprzez dodawanie suchej kaszy, dodaję też kawałeczek/kropelkę tłuszczu w postaci masła/oleju/oliwy, żeby ciasto szybko nie wysychało i wolniej rozpuszczało się w wodzie.
Kuba

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Ciasto z kaszy manny krok po kroku
« Odpowiedź #4 dnia: 26.08.2019, 17:15 »
Czy to wędkarz? Czy to master chef? Nie, to Bartek.B :P :thumbup:
Daj znać jak ciasto się sprawdziło 8)
Pozdrawiam,
Maciek

Offline Bartek.B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 440
  • Reputacja: 451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Ciasto z kaszy manny krok po kroku
« Odpowiedź #5 dnia: 26.08.2019, 17:32 »
Czy to wędkarz? Czy to master chef? Nie, to Bartek.B :P :thumbup:
Daj znać jak ciasto się sprawdziło 8)
Właśnie ogarniam ostatnie pakunki i w drogę. :) Dam znać jak poszło ;)

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 623
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ciasto z kaszy manny krok po kroku
« Odpowiedź #6 dnia: 26.08.2019, 17:38 »
Bartku, bardzo ładnie z twojej strony, że dzielisz się swoimi sprawdzonymi przepisami :bravo: :bravo: :thumbup:

Robert

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 322
  • Reputacja: 790
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Ciasto z kaszy manny krok po kroku
« Odpowiedź #7 dnia: 26.08.2019, 19:00 »
Moja wersja jest ciut inna. Do gorącej, lekko pyrkającej wody, lub mleka wsypuje małym równym strumykiem kaszę intensywnie mieszając do momentu gdy nie daję rady mieszać z powodu gęstości. Zostawiam do wystygnięcia. Wygniatam regulując spoistość poprzez dodawanie suchej kaszy, dodaję też kawałeczek/kropelkę tłuszczu w postaci masła/oleju/oliwy, żeby ciasto szybko nie wysychało i wolniej rozpuszczało się w wodzie.

Kiedyś, w latach 90' robiłem identycznie ciasto :). Kolor głównie żółty, czasem pomarańczowy, choć w chłodnych porach roku spisywało się i czerwone, na płocie (z anyżem). Zapachy też związane z porą roku: nieśmiertelna wanilia, czosnek, anyż, kolendra i magiczny koper włoski. Dziś już raczej zapomniana przeze mnie przynęta. Mam dużo starszego ode mnie znajomego, który przez długi okres życia łowił tylko na ciasto (robaków nie brał do ręki ;)) i miał znakomite efekty,  z szerokim wachlarzem gatunków. Dziś już woda obdarta z bioróżnorodności, straszy drobnicą i chmarą mikro-japońców :facepalm:. Mimo wszystko fajne wspomnienia :).
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 369
  • Reputacja: 347
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Ciasto z kaszy manny krok po kroku
« Odpowiedź #8 dnia: 26.08.2019, 19:15 »
Ja również zagotowuję wodę najpierw, potem odstawiam z palnika i wsypuję powoli kaszę, mieszając. Do wody wrzucam też trochę cukru i szczyptę soli. Dodaję masło, czasem kostkę sera topionego. Już w trakcie ugniatania dodaję atraktory: najczęściej wanilia + przyprawa piernikowa. Czasem czosnek. Są jeszcze warianty z rozgniecionym groszkiem konserwowym (efekty mizerne), oraz z olejem ze szprotek (całkiem całkiem).
Staram się jak najgęstszą konsystencję uzyskać w garnku, żeby jak najmniej suchej kaszy dosypywać przy ugniataniu. Ciasto zawijam w papier - w folii jakoś mi się paprało :(
Zalety: u mnie na Wiśle przynęta selektywna, w zasadzie wyłącznie leszcze > 40 cm i klenie > 30. Choć na mniejszych rzekach/stawach brały też leszczyki żyletki, krąpie, płotki, wzdręgi czy japońce. Nie jest to kwestia miejscówki, bo w tej samej na białego krąpie czy certy się kuszą, więc są :) Być może ściągają ciasto, bo nie zauważam skubania. I tu przechodzimy do wad: nawet twarde ciasto dość często spada przy wyciąganiu zestawu. Przy dłuższej zasiadce trzeba też się liczyć ze zmianą konsystencji - z wierzchu twardnieje, w środku robi się maź. Nieźle wabi też karczowniki czy inne gryzonie, więc trzeba uważać, żeby nie zostać bez przynęty ;) Oczywiście to żart, bo zjadają tyle, co kot napłakał...
Do przystawki spławikowej to dla mnie przynęta podstawowa: łatwo ją przygotować, nieograniczone możliwości barwienia i dosmaczania, łatwo nią również nęcić.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 853
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Ciasto z kaszy manny krok po kroku
« Odpowiedź #9 dnia: 26.08.2019, 19:38 »
Dodaję  czasem kostkę sera topionego.
A po co dajesz ser topiony ? Co sie dzieje z kaszą po jego dodaniu. Nigdy tego nie próbowałem
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Ciasto z kaszy manny krok po kroku
« Odpowiedź #10 dnia: 26.08.2019, 19:40 »
Bardziej się klei, zapewne ciasto po dodaniu sera topionego i pewnie zapach ;)

Offline basp28

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 97
Odp: Ciasto z kaszy manny krok po kroku
« Odpowiedź #11 dnia: 26.08.2019, 19:43 »
Do gotującej się kaszy dodawałem ciut oleju i cukru. Po ugotowaniu dzieliłem na kilka kulek, i dodawałem zapachy - głównie wanilia, czosnek, olejek migdałowy i miód - to były moje top. Ciasto wg mnie na mniejsze odległości bo spada przy mocnym wymachu. Podczas łowienia, zwłaszcza na początku, dobrze jest ukręcić co jakiś czas kilka kulek i wrzucić jako zanętę. Spadając z haka też nęci, raczej letnia przynęta najlepiej sprawdzała mnie się czerwiec-wrzesień.

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 369
  • Reputacja: 347
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Ciasto z kaszy manny krok po kroku
« Odpowiedź #12 dnia: 26.08.2019, 19:52 »
A po co dajesz ser topiony ? Co sie dzieje z kaszą po jego dodaniu. Nigdy tego nie próbowałem
Zapach, tłuszcz i kalorie. Klenie to lubią, a leszczom nie przeszkadza. Natomiast trzeba też uważać, bo kleistość nie przekłada się do końca na spoistość. A inspirację znalazłem gdzieś w necie: ktoś opisywał kiedyś przynętę z chleba zagniecionego właśnie z serem topionym - na chłodniejszą, jesienno-zimową wodę. Być może nawet na naszym forum, ale dokładnie nie pamiętam :(
Dodawałem też zwykły, tarty ser żółty, który gdzieś mi tam przeleżał trochę w lodówce. Bez większych efektów.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline tstg

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 578
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowie, bo lubię :)
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Ciasto z kaszy manny krok po kroku
« Odpowiedź #13 dnia: 26.08.2019, 19:55 »
Super artykuł. W dobie dumbelsow i łatwo dostępnych białych zapomniana przynęta a tak naprawdę prosta, skuteczna a przede wszystkim bardzo kreatywna. Bo można przeca ja zaromatyzowac wszystkim co mamy w domu! Mi ma ciasto z przyprawa piernikowa wchodziły piękne leszcze! Chyba wyjmę w piątek mannę, załaduje bata do bagażnika i pojadę zdobywać moje łowisko z ciastem!

Offline zgrozik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 588
  • Reputacja: 140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Debeściaki
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Ciasto z kaszy manny krok po kroku
« Odpowiedź #14 dnia: 26.08.2019, 20:07 »
Są jeszcze warianty z rozgniecionym groszkiem konserwowym (efekty mizerne)

Tu się nie zgodzę.
Stosowałem z gotowanym grochem i kiedyś był to killer na karpia.
Piotr