Autor Wątek: Kukurydza z puszki  (Przeczytany 26064 razy)

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 207
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kukurydza z puszki
« Odpowiedź #15 dnia: 25.12.2014, 21:21 »
U mnie na cuuk midówke biora leszcze karpie i mam spokój z jaziami bo wola z puszki
Maciek

Offline kubator

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 108
  • Reputacja: 79
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kuba
  • Lokalizacja: Toruń
Odp: Kukurydza z puszki
« Odpowiedź #16 dnia: 25.12.2014, 22:53 »
Z racji tego, że ten sezon prawie cały przełowiłem methodą to do zanęty nie dodawałem kuku. Dlatego stwierdziłem, że kupowanie całej puszki po to, żeby zużyć kilka ziaren mija się z celem. To skłoniło mnie do zakupu kukurydzy Cukk jako przynęty na haczyk. Moim zdaniem jest rewelacyjna odpowiednio twarda, bardzo dobrze zabarwiona i nasączona aromatem. Moje tegoroczne hity to truskawka i miód. Na kolejny sezon dodatkowo spróbuję czegoś bardziej egzotycznego kiełbasy, raków, ośmiornicy itp.
Poniżej aktualna fotka robiona dosłownie przed chwilką kukurydzy, którą otworzyłem w kwietniu nadal super pachnie i wygląda :)

Jožin z bažin

Offline Karolo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 605
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Choszczno (zach.-pom.)
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kukurydza z puszki
« Odpowiedź #17 dnia: 25.12.2014, 22:59 »
Muszę przejść się po wędkarskich w mojej mieścinie i poszukać tego :)
Fakt że posiada rewelacyjny termin ważności jeszcze bardziej mnie motywuje. Do tego te smaki i kolory.. Do tej pory nawet nie myślałem o takiej kuku, bo byłem pewien , że maja mała datę ważności i szkoda było tyle kasy na głupie kuku ;p

Offline kubator

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 108
  • Reputacja: 79
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kuba
  • Lokalizacja: Toruń
Odp: Kukurydza z puszki
« Odpowiedź #18 dnia: 25.12.2014, 23:55 »
Są dwa rodzaje kukurydzy Cukk w zalewie (ta jest mniej trwała) i bez zalewy (ta jest ekstremalnie trwała). Poniżej masz link do strony producenta jest 30 rodzai do wyboru :)

http://www.cukk.hu/index.php?bolt=7
Przez przeglądarkę chrom można sobie przetłumaczyć stronkę to po węgiersku trudno tam się połapać  ;D

w Polsce dwa sklepy z największym wyborem przesyłam poniżej (które udało mi się znaleźć )

http://efishing.pl/34-kukurydza-cukk
takaryba.com/1065,cukk-kukurydza-bez-zalewy-220ml.html
Jožin z bažin

Offline Karolo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 605
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Choszczno (zach.-pom.)
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kukurydza z puszki
« Odpowiedź #19 dnia: 26.12.2014, 00:01 »
Są dwa rodzaje kukurydzy Cukk w zalewie (ta jest mniej trwała) i bez zalewy (ta jest ekstremalnie trwała). Poniżej masz link do strony producenta jest 30 rodzai do wyboru :)

http://www.cukk.hu/index.php?bolt=7
Przez przeglądarkę chrom można sobie przetłumaczyć stronkę to po węgiersku trudno tam się połapać  ;D

w Polsce dwa sklepy z największym wyborem przesyłam poniżej (które udało mi się znaleźć )

http://efishing.pl/34-kukurydza-cukk
takaryba.com/1065,cukk-kukurydza-bez-zalewy-220ml.html

Dzięki że mnie uprzedziłeś odnośnie zalewy :p Zapewne bym się nacią i kupił nie to co trzeba ;D

ON i ONA

  • Gość
Odp: Kukurydza z puszki
« Odpowiedź #20 dnia: 26.12.2014, 00:15 »
koledzy te kukurydze do niczego się nienadają ,żeby się o tym przekonać musicie wystartować w zawodach ,bo tylko w taki sposób można się dowiedzieć o jej skuteczności,to produkt marketingowy ,jak nawięcej kolorów i smaków .

umi

  • Gość
Odp: Kukurydza z puszki
« Odpowiedź #21 dnia: 26.12.2014, 00:26 »
Mało łowie na zawodach ale wszelkie plastikowe kukurydze i sztuczne kulki nigdy nie dały mi dobrych efektów.Wystarczy je posmakować a wtedy was odrzuci a co dopiero ryby

Offline kubator

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 108
  • Reputacja: 79
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kuba
  • Lokalizacja: Toruń
Odp: Kukurydza z puszki
« Odpowiedź #22 dnia: 26.12.2014, 00:27 »
Tylko, że ja nie startuję w zawodach  ;D a twierdzenie, że ta kukurydza się do niczego nie nadaje jest trochę głupie skoro ryby na nią świetnie reagują. Jak na zawodach wszyscy łącznie wrzucicie do wody z tonę zanęty to nie dziwne, że ryba słabo na nią reaguje potrzebuje trochę czasu żeby się po prostu wydostać spod tego gów..  ;D Porady Polskich zawodowców są mało pomocne zwykłym wędkarzom dlatego ja traktuję je z przymrużeniem oka. Chcę tylko zaznaczyć że moja wypowiedź nie ma na celu urażenia nikogo kto zajmuje się łowieniem zawodowo. Ja po prostu jestem na innym poziomie  8)
Jožin z bažin

ON i ONA

  • Gość
Odp: Kukurydza z puszki
« Odpowiedź #23 dnia: 26.12.2014, 00:38 »
łowiąc samemu jest OK ,tylko jak siądzie kilku zlepszymi przysmakami,to już jest licho,a chyba wszystkim zależy żeby być najskuteczniejszym ;)

Offline kubator

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 108
  • Reputacja: 79
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kuba
  • Lokalizacja: Toruń
Odp: Kukurydza z puszki
« Odpowiedź #24 dnia: 26.12.2014, 00:39 »
nie krępuj się podaj jakąś alternatywę chętnie ją ocenimy :)
Jožin z bažin

umi

  • Gość
Odp: Kukurydza z puszki
« Odpowiedź #25 dnia: 26.12.2014, 00:41 »
Myśle ze jeżeli jest woda na której im to pasuje to dlaczego nie stosować, u mnie im nie pasuje to nie stosuje(jeden lubi córke drugi teściową) kiedyś dowidziałem sie od anglików że używają do łowienia okoni na zawodach jako atraktora WD40.

Offline Hein

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 436
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wągrowiec
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kukurydza z puszki
« Odpowiedź #26 dnia: 19.01.2015, 20:56 »
Widziałem kiedyś taki filmik, jak Czech jako wiosennego atraktora dodał do zanęty zmiksowaną kukurydzę ,podobno świetnie wabi ryby w zimnej wodzie, macie jakieś doświadczenia z kuku w tej postaci??
Krzychu

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Kukurydza z puszki
« Odpowiedź #27 dnia: 19.01.2015, 21:13 »
Tutaj też mamy kolegę, który stosuje kukurydzę z puszki w przeróżnych postaciach :)
Sam bym chyba to zjadł :)

Pozdrawiam
Mateusz

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kukurydza z puszki
« Odpowiedź #28 dnia: 19.01.2015, 21:25 »
Witam
Osobiscie często bawię się z kukurydzą . Najczęściej po otwarciu puszki ( albo z Biedronki albo z Aldi) rozdzielam ją do 3 mniejszych plastikowych pudełek z przykrywkami ( robię to jeszcze w domu) z odrobiną wlasnej zalewy. Jedno pudełko zostawiam ,,naturalne" , do drugiego wsypuję truskawkę w proszku MVDE a do trzeciego Vanille też MVDE. Zamykam i lekko potrząsam , mam 20 minut drogi nad wodę i to wystarcza by nabraly roznych zapachów a ta z truskawką także czerwonej barwy
Do zanęty dodaję truskawki i wanilli jeszcze na sucho, przed namoczeniem i lepieniem kul
Łowienie zaczynam od tej naturalnej a gdy brania są chimeryczne wtedy kombinuję z zapachami i najcześciej uda sie trafić na ten w tym dniu lubiany przez ryby

                         Pozdrawiam - Gienek
Pozdrawiam - Gienek

Offline Hein

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 436
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wągrowiec
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kukurydza z puszki
« Odpowiedź #29 dnia: 19.01.2015, 21:37 »
Dzieki chłopaki , u mnie np.Cukk niezbyt się sprawdziła ,dużo lepiej działała z puszki, teraz pokombinuję z barwieniem i zapachami zobaczymy co z tego wyjdzie.
Krzychu