Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2018  (Przeczytany 390948 razy)

Offline elopento

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hellmahnen
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #1290 dnia: 12.05.2018, 20:00 »
Nikona utopiłem na kajaku 3sezony temu :facepalm: wodoszczelny był to może jeszcze działa :P trzeba pomyśleć nad jakimś aparatem , na srajfonie w słońcu mało co i tak widać , a mój ulubiony Solid b2710 czasem słabe focie robi no i ekran też porysowany , trzeba będzie przyjrzeć się szczupakom , może jakoś po plamkach czy co? ale to trzeba by było mieć jednego w siatce aby po złowieniu porównać , więc też lipa i szkoda zachodu.
DAM Quick Shadow + Mikado Apsara Clasic 3,9 match

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 845
  • Reputacja: 389
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #1291 dnia: 12.05.2018, 20:01 »
Szczupaki to cięższa sprawa, ale karpia tak jak pisałem bardzo łatwo poznać czy to ten sam.

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #1292 dnia: 12.05.2018, 20:17 »
Klasa wyniki! :narybki: :narybki: Gratulacje dla Wszystkich! :bravo:

Ja wybrałem się na Ostoję Górecką. Kilka godzin łowienia, trochę rybek wpadło, relaks na słońcu i świeżym powietrzu... tego mi było trzeba :)

Poniżej dwie ciekawsze sztuki :)



Pozdrawiam,
Maciek

Offline zbyszek321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 908
  • Reputacja: 185
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #1293 dnia: 13.05.2018, 10:22 »
Wczoraj 19:30 zameldował się pierwszy księciuniu. Nieduży, ale bardzo cieszy :D
Dzisiaj łowiłem od 4:50 do 9:00 i... doopa.
Zbyszek

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #1294 dnia: 13.05.2018, 10:27 »
Ale łowicie :) Ja dzisiaj odpuszczę, bo w weekendy wody opanowane przez głodujących... Ale jutro wyruszę na jakiś "nowy" zbiornik PZW.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline andre1975

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 484
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Bruksela / Łagów (świętokrzyskie)
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #1295 dnia: 13.05.2018, 12:02 »
W zeszłym tygodniu byłem na pierwszej nocce na ulubionej rzece Dinant. Wpadło 11 leszczy ( 55cm - 58cm), 1 karaś i 1 brzana 47cm.
Andrzej

Offline sander

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 413
  • Reputacja: 51
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #1296 dnia: 13.05.2018, 12:07 »
Gratuluję połowu, ale jeszcze bardziej takiej pięknej wody :thumbup:

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #1297 dnia: 13.05.2018, 12:07 »
Przepiękna sceneria. Ach...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline sander

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 413
  • Reputacja: 51
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #1298 dnia: 13.05.2018, 12:14 »
Pojechałbym tam na zasiadkę weekendową nawet gdybym z góry miał zagwarantowany zjazd o blanku :D

Offline daminek1

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 132
  • Reputacja: 34
  • Lokalizacja: Lubliniec
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #1299 dnia: 13.05.2018, 12:46 »
Wczorajszy dzień nie planowany, szybka decyzja jedziemy na grilla. Oczywiście sprzęt wędkarski też zapakowany,ledwo wszystko weszło. Wędki do wody poszły o 9.od jedenastej odjazd za odjazdem. Same karpiki i Leszki. Dzień mega ponad 50 odjazdów, miałem czas na spanie, gdyż mojej spodobało się łowienie poniżej parę fotek


Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Pozdrawiam Damian :-)

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 369
  • Reputacja: 347
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #1300 dnia: 13.05.2018, 13:57 »
Dzisiaj znów nad warszawską Wisłą. Pustki, najbliższy wędkarz 300 metrów ode mnie, drugi brzeg też praktycznie bezludny.

Źle to wróżyło, ale na szczęście coś się działo. Tradycyjnie przystawka spławikowa. Pierwsze zarzucenie i płoteczka 20 cm. Za chwilę nieco większy krąpik pod brzegiem zlatuje z bezzadziorowego. Po kwadransie wpada certa 25 cm.
O 8.30 melduje się najgrubszy jak dotąd zawodnik tego sezonu. Około 55 cm i naprawdę ładny, złoty. Zaczynam się zastanawiać nad solidniejszym podbierakiem :)


Po pół godzinie kolejny, mniejszy.


Oczywiście wszystkie wróciły do wody.

Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #1301 dnia: 13.05.2018, 13:58 »
Piękne :bravo:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline elopento

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hellmahnen
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #1302 dnia: 13.05.2018, 14:18 »
robson :bravo: A jak z wodą nad Wisłą w tym roku? u mnie rzeka Ełk opadła z 1,5m :o nad wodą nie byłem dwa tygodnie to mocno się zdziwiłem wczoraj , złowiłem na gumę dwa okonki takie z 25cm i straciłem na trzcinie kopyto z nowym przyponem fluokarbonowym , nigdy na taki nie łowiłem , zawsze wolfram czy stalka , dziś więc kajak :) chociaż w planach był picker , ale chciałem odzyskać ten przypon i przy okazji wypróbować nowy kijaszek Dragon Milenium FL Perch spin 2,13 3-14g jak również wytypować miejscówki pod grunt i spławik 8) Złowiłem 7 okoni w przedziale 20-27cm parę spinek , jedna rybka była chyba fajniejsza :-[ może szczupak? chociaż  gumka nówka  nie miała śladu zębów ;) Z rybek widziałem sporo fajnych płotek i coś dużo było z pleśniawką  :o jednego klenia 40+ i takiego jazia , a przeważnie to stada drobnicy i bardzo dużo narybku jakiejś białej ryby , ale nie wiem co to może być za małe żeby rozpoznać , ale tysiące tego jest. Zamieszczam też w celach porównawczych zdjęcie wody z tamtego roku na zakręcie rzeki , tam w najgłębszym miejscu jest 3m (fotka nr1) na fotce nr 2 jest ten sam zakręt tylko z drugiej strony gdzie tej skarpy nie było i woda wylała na łąkę tak że mogłem prawie po niej pływać Deeper pokazywał 5m Tak wiec w tym roku może być u mnie lipa :( okonki łowiłem na kopyto Mikado Fishunter.
DAM Quick Shadow + Mikado Apsara Clasic 3,9 match

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 321
  • Reputacja: 790
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #1303 dnia: 13.05.2018, 15:41 »
Jeszcze przed majówką, woda w mojej rzeczce spadła prawie o metr :facepalm: (pobór wody na stawy hodowlane i brak opadów), więc moje marzenia o dobrym rozpoczęciu sezonu z przystawką, tak szybko się rozwiały, jak i pojawiły :'( >:O. Pozostało więc przenieść się nad klubową gliniankę i odpalić lift method (laying on). Pierwsze dwa wypady to głównie drobnica - krąpie, płocie i wzdręgi. Dopiero o ponad tygodnia zaczęły współpracować karpie z zeszłorocznego zarybienia (3-8kg).
Na kolejnej zasiadce zastosowałem torebki PVA, wypełnione pelletem czosnkowym i rybnym, mieloną kolendrą, pieczywkiem fluo i solą himalajską. Podczepiane na haczyk wiosenne smakołyki...





Udało mi się złowić takiego podrostka 2,3kg:



Na power floacie walczył jak cholera, myślałem, że waży drugie tyle ;). W tym samym czasie kolega wyciągnął na metodę 2 karpie w okolicach 5kg i miał jeszcze ze 3 brania. A więc przewaga gruntu. Za tydzień jestem już uzbrojony pod metodę. Udaje mi się tylko wyciągnąć japońca 1,4kg, bo pozostałe 4 karpie w dziwnych okolicznościach spinają się :'( >:O :facepalm:. Dochodzenie trwa...

Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 369
  • Reputacja: 347
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #1304 dnia: 13.05.2018, 15:45 »
robson :bravo: A jak z wodą nad Wisłą w tym roku?

Dzięki :)
Nisko i coraz niżej. Jeszcze dwa tygodnie w ten deseń :sun: i trzeba będzie się solidnie nachodzić, żeby znaleźć jakieś sensowne miejsce.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.