Autor Wątek: Poszukuję kulaczy :)  (Przeczytany 5042 razy)

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 845
  • Reputacja: 389
Odp: Poszukuję kulaczy :)
« Odpowiedź #15 dnia: 20.03.2018, 11:48 »
Żeby mieć sklep to by musieli podatki dodatkowo odporowadzac. Wtedy z tych 25 zl za kilogram zrobiło by się 40 ;)
W Polsce jesli ktoś chce legalnie produkować kulki to niestety, ale są to duże koszta.

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Poszukuję kulaczy :)
« Odpowiedź #16 dnia: 20.03.2018, 11:57 »
Ja nie za bardzo rozumiem :facepalm:
Cena dobra, kulki wg mnie są bardzo dobre. Dobrze dobrane składniki, robione na bieżąco. Świeże. I pojawiają się głosy, że za tanio :facepalm:
Ja wiem, że jest to na legalu bo też w pewnym momencie "możni tego świata kulacze" zaczęli pisać o zezwolniach jakby miało ono kosztować nie wiadomo ile.
Ja zachęcam do skorzystania z oferty.
JKarp

Offline Zembro

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 841
  • Reputacja: 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: C-nów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Poszukuję kulaczy :)
« Odpowiedź #17 dnia: 20.03.2018, 12:12 »
Przepraszam, ale nie mogłem się powstrzymać ;)
-Paweł-

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Poszukuję kulaczy :)
« Odpowiedź #18 dnia: 20.03.2018, 12:13 »
8) :D :D
JKarp

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 845
  • Reputacja: 389
Odp: Poszukuję kulaczy :)
« Odpowiedź #19 dnia: 20.03.2018, 12:13 »
Każdy kto wytwarza jakieś rzeczy i je srzedaje nawet jeśli robi to hobbistycznie to chce na tym zarobić. W przypadku produkacji kulek proteinowych wymagane jest pozwolenie weterynaryjne, zapewne trzeba posiadać odpowiednie pomieszczenie przeznaczone do tego. Pomijając to trzeba odprowadzać podatki i mieć zarejstrowaną firmę. Do tego jeśli ktoś robi to hobbistycznie a nie masowo to ceny poszczególnych składników będą dla niego droższe w zakupie niż dla tych którzy robią masowo. Oczywiście nie hejtuje takich ludzi, tylko starałem się pokazać, że w takiej cenie raczej nie da się wyprodukować dobrej jakości towaru robiąc to legalnie, ale to tylko moje zdanie.

Offline drzejko

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 106
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chcesz łowić - wypuszczaj!
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Poszukuję kulaczy :)
« Odpowiedź #20 dnia: 20.03.2018, 12:16 »
Jak drzewiej wysiadywałem karpiki używałem głównie kulek duncaen, dla mnie były najlepsze.
Z pozdrowieniami,
Andrzej

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 336
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Poszukuję kulaczy :)
« Odpowiedź #21 dnia: 20.03.2018, 12:17 »
Siły natury w służbie człowieka!


A tak na marginesie, niedługo w naszym kraju nie będzie można się legalnie zesrać, a przepisy będą również regulować prędkość i kierunek podcierania dupy.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline DarekM

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 546
  • Reputacja: 67
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź / Burzenin
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Poszukuję kulaczy :)
« Odpowiedź #22 dnia: 20.03.2018, 12:18 »
Jak drzewiej wysiadywałem karpiki

 :D :beer: :thumbup:
Pozdrawiam Darek

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Poszukuję kulaczy :)
« Odpowiedź #23 dnia: 20.03.2018, 12:28 »
Każdy kto wytwarza jakieś rzeczy i je srzedaje nawet jeśli robi to hobbistycznie to chce na tym zarobić. W przypadku produkacji kulek proteinowych wymagane jest pozwolenie weterynaryjne, zapewne trzeba posiadać odpowiednie pomieszczenie przeznaczone do tego. Pomijając to trzeba odprowadzać podatki i mieć zarejstrowaną firmę. Do tego jeśli ktoś robi to hobbistycznie a nie masowo to ceny poszczególnych składników będą dla niego droższe w zakupie niż dla tych którzy robią masowo. Oczywiście nie hejtuje takich ludzi, tylko starałem się pokazać, że w takiej cenie raczej nie da się wyprodukować dobrej jakości towaru robiąc to legalnie, ale to tylko moje zdanie.

1. Jest pozwolenie i jest specjalne pomieszczenie.
2. W dzisiejszych czasach jak kupię 20 kg mączki obojętne jakiej to i tak dostanę dobrą cenę. Nie muszę mieć działalności. Oczywiście można zamówić towar bezpośrednio np z Holandii i też mieć dobre ceny.
3. Da się zrobić dobre kulki. Za długo łowię karpie, robiłem też kulki sam i dlatego dość często się zastanawiam skąd ceny kulek sprzedawanych przez pewne firmy. Nie będę wymieniał tu firmami i nazwiskami ale ja rozumiem, że ktoś to robi bo to jest jego firma i robi to zarobkowo. Sam jakbym kulał to kupując składniki na kilogramy zrobiłbym kulkę za 20 zł kilo. Zwróć uwagę , że ktoś nie kupuje kilo mączki tylko jakby trochę więcej i ma inną cenę. Czyli już w tym momencie cena spada. Jak po jajka pojedziesz na fermę i kupisz tzw stłuczki ile zapłacisz ? Bo przecież nikt nie kupuje do kulania jajek 10 sztuk w Biedronce ;-) Teraz wystarczy pomyśleć czy ceny kulek rynkowe są adekwatne czy robi się z tego jakieś tabu gdzie na końcu wędkarz płaci 35-40 zł za kilo i mówi, że ma dobrą cenę i dobry towar.
JKarp

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 336
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Poszukuję kulaczy :)
« Odpowiedź #24 dnia: 20.03.2018, 12:33 »
Janusz dobrze mówi. Zobaczcie, ile firmy wydają na marketing, reklamy, znane nazwiska... To są miliony.
Nie wiem... pomyślcie o wodzie mineralnej reklamowanej przez gwiazdę Hollywood. Mieliśmy takie reklamy. Kurde, ile miliardów litrów wody trzeba sprzedać, żeby w ogóle taka reklama się zwróciła, a gdzie zysk? Jaka musi być ogromna marża na jednej butelce. Ile my, klienci, musimy płacić, by ta samonapędzająca się reklamowa machina w ogóle działała...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Poszukuję kulaczy :)
« Odpowiedź #25 dnia: 20.03.2018, 12:35 »
Jak drzewiej wysiadywałem karpiki używałem głównie kulek duncaen, dla mnie były najlepsze.
Pamiętam kulki i firmę. Teraz znowu są te kulki.
JKarp

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 845
  • Reputacja: 389
Odp: Poszukuję kulaczy :)
« Odpowiedź #26 dnia: 20.03.2018, 12:35 »
Wiadomo, te 35-40 zł za kilogram kulek to jest bardzo dużo. Ale biorąc pod uwagę wszystkie koszty związane z legalną produkcją, dobre jakościowo składniki i zarobek to według mnie musi to tyle kosztować.

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Poszukuję kulaczy :)
« Odpowiedź #27 dnia: 20.03.2018, 12:48 »
Wiadomo, te 35-40 zł za kilogram kulek to jest bardzo dużo. Ale biorąc pod uwagę wszystkie koszty związane z legalną produkcją, dobre jakościowo składniki i zarobek to według mnie musi to tyle kosztować.
Ale opłata weterynaryjna jest jedna. Jak sam robi i już ma firmę i ZUS opłacony to pozostaje koszt ewentualnego podatku. Maszyny wiadomo z czasem się zamortyzują.
A składniki są naprawdę prima sort np flavoury pewnej francuskiej firmy na których wszyscy rolują.
No i nie trzeba płacić sławom za reklamę - to jest ważne.

Nie rozumiem - ja podaję tego co używam. Po co drążyć temat. Zamów i zobaczysz czy sie da czy nie da.
JKarp

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 845
  • Reputacja: 389
Odp: Poszukuję kulaczy :)
« Odpowiedź #28 dnia: 20.03.2018, 12:51 »
Spoko ;) może kiedyś przetestuje.