Autor Wątek: Miniuchwyt na telefon do selfików na standardową sztycę podpórki  (Przeczytany 1094 razy)

Offline elwood

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 925
  • Reputacja: 272
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: method feeder
Parę razy miałem sytuację, że akurat nikogo nie było, aby zrobił zdjęcie zdobyczy, a kijki do selfików często nie zdają egzaminu. Z drugiej strony, nikomu się nie chce targać statywu, a ministatywy nie zawsze jest gdzie sensownie postawić itp.

Można kupić gotowe uchwyty, ale czasem idziemy na lekko i nam się w ekwipunku nie mieszczą.

Udało się kupić na giełdzie pasujący do podpórki adapterek York (przejściówka z gwintu w podpórce (ZTCP jest to gwint calowy 3/8"x20tpi zwany inaczej 3/8" BSF, niech mnie ktoś poprawi, jeśli jest inaczej) na gwint fotograficzny - rozmiar tego drugiego gwintu jest w zasadzie nieistotny, wkręca się go tylko w dziurę w plastiku.

Chwila na drukarce i mamy efekt mieszczący się w małej kieszeni. I trzaskamy samojebki z dorodnymi okazami korzystając z funkcji odliczania w telefonach :)
Z pozdrowieniami - Marcin

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Świetny pomysł :thumbup: Jedyny mankament to fakt, że do jego wykonania trzeba mieć drukarkę :(

Ja sobie radzę taką podpórką:
https://www.taniewedkarstwo.pl/podporki-klasyczne-gruntowe-plazowe/1219-konger-podporka-gruntowa-mala-delfin.html (sklep przypadkowy)

Ustawiamy pod lekkim kątem i można spokojnie telefon postawić. Ale to waży i miejsce zajmuje. Twój pomysł jest świetny.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline elwood

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 925
  • Reputacja: 272
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: method feeder
Świetny pomysł :thumbup: Jedyny mankament to fakt, że do jego wykonania trzeba mieć drukarkę :(

Ja sobie radzę taką podpórką:
https://www.taniewedkarstwo.pl/podporki-klasyczne-gruntowe-plazowe/1219-konger-podporka-gruntowa-mala-delfin.html (sklep przypadkowy)

Ustawiamy pod lekkim kątem i można spokojnie telefon postawić. Ale to waży i miejsce zajmuje. Twój pomysł jest świetny.

Można zrobić z czegokolwiek - choćby wygiąć z kawałka blaszki i dla zabezpieczenia obkleić izolacją.
Z pozdrowieniami - Marcin

Offline elopento

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hellmahnen
  • Ulubione metody: trotting
Ja w telefonie mam obudowę z nóżką , stawiam więc na czymś wyżej i nie ma problemu z focią 8) 
DAM Quick Shadow + Mikado Apsara Clasic 3,9 match

Offline PawelL

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 229
  • Reputacja: 143
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kozienice
  • Ulubione metody: method feeder
Ja do swojego zestawu użyłem najtańszego "kijka" do robienia selfie.
Różowy dlatego, że "wysępiłem" go od młodszej córki.
Z tego urządzenia potrzebujemy tylko samej głowicy utrzymującej aparat, która idealnie pasowała mi do wewnętrznej rurki do podpórki.
Możecie dorobić całą rurkę, lub ... uciąć wymagany koniec z tej która znajduje się w środku.

Normalnie używam podpórki, a gdy zaistniała by taka potrzeba, ... oby jak najczęściej, wymieniam głowicę, montuje aparat i jest zdjęcie okazu 8)





Paweł.