Autor Wątek: Kołowrotek do wędki Daiwa Windcast Method Feeder 360/80  (Przeczytany 4448 razy)

Offline ŁukaszD

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Cześć nazywam się Łukasz.
  • Lokalizacja: Okolice Rybnika
  • Ulubione metody: method feeder
Witam,wszystkich czytających.
Jak napisałem w temacie,szukam kołowrotka do wędki Daiwa Windcast Method Feeder 360/80 i prosił bym was o jakieś propozycje.
Budżet przeznaczony na kołowrotek to 300-450 zł.
Łowię na małych i średnich stawach, na których nie ma zbyt dużych ryb(max 5 kg) oraz zaczepów.
Ryby które zamierzam łowić to głównie karpie,liny,leszcze(i może amury,ale raczej nie zbyt często)
Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi :D

Offline Starkly

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 384
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kołowrotek do wędki Daiwa Windcast Method Feeder 360/80
« Odpowiedź #1 dnia: 19.07.2018, 15:38 »
Takich tematów było już wiele.
Przejrzyj forum, to na pewno coś znajdziesz.

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kołowrotek do wędki Daiwa Windcast Method Feeder 360/80
« Odpowiedź #2 dnia: 19.07.2018, 15:42 »
Skoro masz tak nie wymagające łowiska, weź DL-a 4000. Na cięższe warunki bym nie polecił, ale tak, będziesz miał coś wystarczającego i markowego.
Arek

Offline Kereloth

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 955
  • Reputacja: 88
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Brodnica
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kołowrotek do wędki Daiwa Windcast Method Feeder 360/80
« Odpowiedź #3 dnia: 19.07.2018, 15:53 »
Skoro masz tak nie wymagające łowiska, weź DL-a 4000. Na cięższe warunki bym nie polecił, ale tak, będziesz miał coś wystarczającego i markowego.
Świat się kończy, Arunio poleca DL 4000 :P
PS. Żeby nie robić offtopu to też go polecę, z Anglii można w tej cenie dostać x aero.

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kołowrotek do wędki Daiwa Windcast Method Feeder 360/80
« Odpowiedź #4 dnia: 19.07.2018, 15:59 »
;) Nie mogę zaprzeczyć, że na Koluchy się nada. :D To ładna rzecz, choć, mało użyteczna. :P
Arek

Offline Wonski81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 700
  • Reputacja: 933
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnowskie Góry
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kołowrotek do wędki Daiwa Windcast Method Feeder 360/80
« Odpowiedź #5 dnia: 19.07.2018, 17:04 »
DL nawet pasuje, przynajmniej gabarytowo i z wyglądu ;) Wolny bieg to też atut. Jest jednak ciężki.
Z uwagi na to, że Windcast MF to lekki i ładnie wyważony kij, ja bym widział na uchwycie coś lekkiego. Jeśli nie zależy Ci na wolnym biegu, to rzuć okiem na ofertę nowych modeli Daiwy z serii LT. Miałem już okazję się z nimi zaznajomić i przyznam, ze to niezłe konstrukcje. Mocniejsza przekładnia, podparcie pinionu w 3 punktach na łożyskach, duża moc, jak na tak niską masę. Kusi aż by przytulić jeden z modeli i sprawdzić go w boju :P
Acha, jeśli już, to zalecałbym modele od Fuego wzwyż.
Czesiek

Offline ŁukaszD

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Cześć nazywam się Łukasz.
  • Lokalizacja: Okolice Rybnika
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kołowrotek do wędki Daiwa Windcast Method Feeder 360/80
« Odpowiedź #6 dnia: 19.07.2018, 18:13 »
Jak myślicie,kołowrotek DAIWA FREAMS 3515 PE HA nada się? Czy może ktoś napisać jak kołowrotek się spisuje?
Znowu z góry dziękuję za odpowiedzi :D

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kołowrotek do wędki Daiwa Windcast Method Feeder 360/80
« Odpowiedź #7 dnia: 19.07.2018, 18:22 »
Od siebie mogę ci polecić Okume epixor 4000 waga fajna, idealny wręcz nawój linki i mocny hamulec 10kg cenowo wychodzi taniej niż shimano czy daiwa około 300zł :)

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kołowrotek do wędki Daiwa Windcast Method Feeder 360/80
« Odpowiedź #8 dnia: 19.07.2018, 18:24 »
A jeżeli musi być to Daiwa to bierz tego fuego lt zaufaj Czesiowi wie co mówi :thumbup:

Offline ŁukaszD

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Cześć nazywam się Łukasz.
  • Lokalizacja: Okolice Rybnika
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kołowrotek do wędki Daiwa Windcast Method Feeder 360/80
« Odpowiedź #9 dnia: 22.07.2018, 01:03 »
Posprawdzałem trochę i znalazłem kilka kołowrotków od około 250 do 600 zł,i w związku z tym mam to was jeszcze jedną prośbę czy moglibyście mi powiedzieć który najbardziej się nadaję? byłbym też bardzo wdzięczny,gdyby osoby które posiadają dany rodzaj kołowrotka napisałyby swoją opinie na temat kołowrotka i jeżeli mają go kilka sezonów to jak się sprawuje po dłuższym czasie.
Z góry dziękuje za odpowiedzi. :D
-Daiwa Fuego LT 3000-CXH
-RYOBI ZAUBER 3000
-Okuma EPIXOR XT 30
-Daiwa Legalis Match 2508A
-Shimano Stradic GTM 3000 SRC
-SHIMANO STRADIC CI4+ 2500 HG FB(ostateczność)
-Daiwa 16 TDM 3012QDA

Offline oloepoczta

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 98
  • Reputacja: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kołowrotek do wędki Daiwa Windcast Method Feeder 360/80
« Odpowiedź #10 dnia: 23.07.2018, 07:26 »
Moim zdaniem celuj w rozmiar 4000.

M_9


Offline Tommy54

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 90
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdynia
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kołowrotek do wędki Daiwa Windcast Method Feeder 360/80
« Odpowiedź #11 dnia: 23.07.2018, 08:29 »
... czy moglibyście mi powiedzieć który najbardziej się nadaję? ....

Ale do czego nadaje ? Ważne parametry to jakie ryby są w Twoich zbiornikach, czy są zaczepy, częstotliwość brań (zarzutów) żyłka czy plecionka, czy daleko trzeba zarzucać  czy wystarczy 40-50m .
Kołowrotki do metod picker, feeder nie muszą być z górnych półek, jak np. do metod spin, jerk, trolling, surfcasting , gdyż nie są nadmiernie wysilone. Śmiać mi się chce, jak np. ktoś z wypasionym sprzętem (TwinPower, Stradic) na łowisku ma leszczyki 25-30 cm i małe płotki.
Ja od 8 lat używam tanich kręciołów : Spro Passion 740 do feederów i Spro Passion 720 do pickera i odległościówki - wystarczą jeszcze na wiele lat przy aktualnym stanie ryb w naszych wodach ;D ;D



Offline ŁukaszD

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Cześć nazywam się Łukasz.
  • Lokalizacja: Okolice Rybnika
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kołowrotek do wędki Daiwa Windcast Method Feeder 360/80
« Odpowiedź #12 dnia: 23.07.2018, 10:01 »
... czy moglibyście mi powiedzieć który najbardziej się nadaję? ....

Ale do czego nadaje ? Ważne parametry to jakie ryby są w Twoich zbiornikach, czy są zaczepy, częstotliwość brań (zarzutów) żyłka czy plecionka, czy daleko trzeba zarzucać  czy wystarczy 40-50m .
Kołowrotki do metod picker, feeder nie muszą być z górnych półek, jak np. do metod spin, jerk, trolling, surfcasting , gdyż nie są nadmiernie wysilone. Śmiać mi się chce, jak np. ktoś z wypasionym sprzętem (TwinPower, Stradic) na łowisku ma leszczyki 25-30 cm i małe płotki.
Ja od 8 lat używam tanich kręciołów : Spro Passion 740 do feederów i Spro Passion 720 do pickera i odległościówki - wystarczą jeszcze na wiele lat przy aktualnym stanie ryb w naszych wodach ;D ;D
Parametry takie jak rodzaje ryb,które znajdują się w zbiornikach na których zamierzał łowić podałem na początku wątku(podałem ryby,które zamierzam łowić,aczkolwiek na stawach na których łowię są to dominujące gatunki i rzadko zdarza się złapać coś innego),ilość zaczepów również podałem na początku wątku.
Jeżeli chodzi o częstotliwość brań to bywa rożnie, są dni w których się wrzuca i od razu są brania, a są dni w których wrzuca się i trzeba czekać godzinę na branie,jednak przeważają dni w których trzeba czekać.
Jeżeli chodzi o to czy żyłka czy plecionka to ja wybrałem już żyłkę od shimano rozmiar 0.23.
Odległość rzutów nie wychodzi zazwyczaj poza 50m,ponieważ łowie na małych stawach,aczkolwiek czasami jadę na większe stawy na których trzeba czasami rzucać dalej,ale znowu odległość nie wychodzi poza 100m.
Dziękuje za odpowiedz,bo dzięki niej mogłem rozjaśnić trochę moje preferencje i to w jakich warunkach łowie,a zapomniałem tego dodać na początku wątku.
Oczekuję na dalsze odpowiedzi.
PS: Jeżeli zapomniałem jeszcze dopisać jakichś innych ważnych informacji to proszę pisać śmiało chętnie odpowiem. :D

Offline Tommy54

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 90
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdynia
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kołowrotek do wędki Daiwa Windcast Method Feeder 360/80
« Odpowiedź #13 dnia: 23.07.2018, 10:11 »
Te kołowrotki, które wymieniłem powyżej , są zbyt delikatne do połowy linów i szczególnie karpi o wadze 4-5 kg.
Dlatego ja ze średnio-budżetowych wybrałbym Stradica 3000 FB (z przednim hamulcem).

Offline Deftones

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 713
  • Reputacja: 75
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kołowrotek do wędki Daiwa Windcast Method Feeder 360/80
« Odpowiedź #14 dnia: 23.07.2018, 11:40 »
Ja do Daiwy Windcast Method Feeder używam Shimano X-Aero 4000 . Tylko ze ja mam wersje 3,90 . Jak dla mnie nie jest za ciężki do tej wędki i fajnie się łowi takim zestawem. Ta wędka ma taką budowę że daje dużo radości z holu ale daleko nią nie połowisz więc raczej na 100 m rzuty się nie nastawiaj bo to niemożliwe tym kijem.