Autor Wątek: Krzesło Cuzo Feeder Method - nowość Elektrostatyka!  (Przeczytany 377048 razy)

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krzesło Cuzo Feeder Method - nowość Elektrostatyka!
« Odpowiedź #15 dnia: 25.01.2016, 18:38 »
:thumbup:
Arek

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krzesło Cuzo Feeder Method - nowość Elektrostatyka!
« Odpowiedź #16 dnia: 25.01.2016, 18:57 »
Dla mnie odpada tak czy inaczej . Często ryby wchodzą w łowisko i ocierają się o żyłkę , sygnalizują w ten sposób swoją obecność . Wolę jednak aby moja szczytówka się nie kiwała i zbędnie mnie nie denerwowała .

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krzesło Cuzo Feeder Method - nowość Elektrostatyka!
« Odpowiedź #17 dnia: 25.01.2016, 19:02 »
Ja wolę tak
Staś
Klasyczny Feeder

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krzesło Cuzo Feeder Method - nowość Elektrostatyka!
« Odpowiedź #18 dnia: 25.01.2016, 19:03 »
Oczywiście Jędrek . Szanuję twój wybór. Ja nawet swojego starego Elektro przerobiłem by mieć przy nim podstawę pod dolniki. Na kamiennych główkach koszmarem jest ustawienie podpórek.
Arek

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krzesło Cuzo Feeder Method - nowość Elektrostatyka!
« Odpowiedź #19 dnia: 25.01.2016, 19:04 »
Ja wolę tak
Stasiek. Organizujemy się podobnie! :thumbup:
Arek

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krzesło Cuzo Feeder Method - nowość Elektrostatyka!
« Odpowiedź #20 dnia: 25.01.2016, 19:08 »
Arek , wiem coś o kamiennych główkach , łowię na nich od lat ;) . Tam też sobie radze , podpórki okładam ciężkimi kamieniami i wszystko gra . Nie wygląda to zbyt profesjonalnie ale jest funkcjonalne .

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krzesło Cuzo Feeder Method - nowość Elektrostatyka!
« Odpowiedź #21 dnia: 25.01.2016, 19:09 »
Też tak do czasu robiłem.Ale poszedłem na łatwiznę! ;)
Arek

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krzesło Cuzo Feeder Method - nowość Elektrostatyka!
« Odpowiedź #22 dnia: 25.01.2016, 19:13 »
A jak się zorganizować na czymś takim,nie ma szans z elektrostatykiem
Staś
Klasyczny Feeder

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krzesło Cuzo Feeder Method - nowość Elektrostatyka!
« Odpowiedź #23 dnia: 25.01.2016, 19:17 »
Dlaczego Stasiek nie ma szans ? Toż to piękny brzeg :o Żebyś wiedział na jakich ja ścianach się instalowałeeem ...

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krzesło Cuzo Feeder Method - nowość Elektrostatyka!
« Odpowiedź #24 dnia: 25.01.2016, 19:19 »
Wiem,na Biskupinie znam kilka fajnych miejsc tam jest po prostu urwisko,Na zdjęciu jest spadek 45 stopni bez regulowanych nóg dłuższe siedzenie to koszmar
Staś
Klasyczny Feeder

Offline kALesiak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 638
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Krzesło Cuzo Feeder Method - nowość Elektrostatyka!
« Odpowiedź #25 dnia: 25.01.2016, 19:48 »
Arek , wiem coś o kamiennych główkach , łowię na nich od lat ;) . Tam też sobie radze , podpórki okładam ciężkimi kamieniami i wszystko gra . Nie wygląda to zbyt profesjonalnie ale jest funkcjonalne .
 

Ale co przy tym się nahałasujesz i nastukasz, to Twoje. Tu nie ma komandosów, facet w sile wieku swoje poprzestawiać musi, choćby czubkiem buta. Na takie główki nie powinno się wchodzić.

Offline Skand

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 623
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław /Stare Miasto - Szczepin/
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krzesło Cuzo Feeder Method - nowość Elektrostatyka!
« Odpowiedź #26 dnia: 25.01.2016, 20:53 »
A jak się zorganizować na czymś takim,nie ma szans z Elektrostatykiem

A to nie jest kanał koło stadionu olimpijskiego?
Janusz

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krzesło Cuzo Feeder Method - nowość Elektrostatyka!
« Odpowiedź #27 dnia: 25.01.2016, 21:12 »
Arek , wiem coś o kamiennych główkach , łowię na nich od lat ;) . Tam też sobie radze , podpórki okładam ciężkimi kamieniami i wszystko gra . Nie wygląda to zbyt profesjonalnie ale jest funkcjonalne .
 

Ale co przy tym się nahałasujesz i nastukasz, to Twoje. Tu nie ma komandosów, facet w sile wieku swoje poprzestawiać musi, choćby czubkiem buta. Na takie główki nie powinno się wchodzić.




Oczywiście , że w tym przypadku nastuka się trochę . Buduję te moje piramidki jak najciszej ale zawsze w coś się kopnie . Co do wchodzenia na główkę mam całkiem odmienne zdanie .

Offline Tomek

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 391
  • Reputacja: 31
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krzesło Cuzo Feeder Method - nowość Elektrostatyka!
« Odpowiedź #28 dnia: 25.01.2016, 21:41 »
Wracają do tematyki fotela, byłem u siebie w Krakowie w sklepie Fish Point i przymierzałem się do tej nowości rynkowej. Osobiście jak dla mnie fotel jest niewygodny, ma kilka niedoskonałości konstrukcyjnych i z ich powodu teraz bym go nie kupił. Uznając, że jest to prototyp (wersja beta), to oczywiście ma szanse na kolejną odsłonę, bo posiada w sobie potencjał i może wyjść z tego fajny produkt.

Co mi się nie podobało i dla czego bym do nie kupił:
  • Oparcie fotela ma zbyt duże nachylenie, miałem uczucie jakbym leżał na plaży na leżaku a nie siedział na krześle, moim zdaniem to ma być rodzaj krzesła a nie fotela plażowego. Oczywiście rozwiązaniem tego problemu będzie dołożenie regulacji oparcia tak jak w innych fotelach Elektrostatyka. Brak tej regulacji oparcia przenosi się na inne zastosowane rozwiązania (problemy, niedogodności) w tym krześle opisane poniżej,
  • Siedzisko fotela jest bardzo głębokie (za długie), z uwagi na brak regulacji oparcia (leżakowe, duże odchylenie oparcia), żeby sobie wygodnie usiąść i dobrze się oprzeć trzeba głęboko usiąść, co objawia się innymi niewygodami opisanymi poniżej,
  • Fotel jak dla mnie z przodu był za wysoki. Przy wygodnym siedzeniu na nim (popatrz punkty wyżej) moje stopy dotykały podłogi, ale czułem jakiś dyskomfort, tak jakbym siedział na za wysokim krześle z długim i głębokim siedziskiem,
  • Siedzisko fotela, rurki z naciągniętym materiałem na którym się siedzi jest ukośnie, siedzisko nie jest na płasko, tak jak w klasycznym krześle. Takie leżakowe rozwiązanie jest w niektórych fotelach turystycznych, dla mnie niewygodne. Być może są inne powody, których nie znam, że musi to tak zostać zrobione,
  • Sprzedawca nie potrafił odpowiedzieć na pytanie jakie parametry wytrzymałościowe posiada ten fotel, co w moim przypadku ma bardzo duże znaczenie. Może być do 90 kg lub 120 kg, na razie nie wiadomo. Rurki nie są grube, ale może to wystarczy i jest wytrzymałe.

Teraz kilka moich parametrów abyście mogli sobie wyobrazić, że może w waszym przypadku fotel/krzesło byłoby wygodne, pomimo opisanych moim zdaniem mankamentów. W dowodzie osobistym mam wpisany wzrost 176 cm, więc wydaje mi się, że należę do średniej wysokości mężczyzn (z wiekiem się człowiek kurczy, a mam już prawie 40 lat, to już mogę mieć kilka cm mniej), co do wagi, to to już ponadprzeciętna, bo ważę ok 115 kg. Dla tak ulepionego wędkarza (grubego i średniego wzrostu) prototyp fotela w pierwszej odsłonie okazał się niewygodny i jest dużą niewiadomą w zakresie wytrzymałości.

Po przeczytaniu pamiętajcie, że ta krótka recenzja ma charakter subiektywny, ktoś inny może się nie zgadzać ze mną i może być zachwycony wygodą i funkcjonalnością. Kwestie ceny pomijam, bo teraz jest atrakcyjna, a jaka będzie ostatecznie i czy zakres wprowadzonych zmian będzie zadowalający, to okaże się w kolejnej odsłonie fotela.

Dodatkowo w załączeniu dwa screeny fotela, żeby nie trzeba było ich szukać i sięgać po przeczytaniu mojego opisu.
Pozdrawiam
Tomek

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krzesło Cuzo Feeder Method - nowość Elektrostatyka!
« Odpowiedź #29 dnia: 25.01.2016, 21:46 »
Tomek,Za opis :thumbup: Tu mi nie chodzi o krytykę a obiektywizm. Odniosłeś się wyraznie do własnych odczuć,ale dałeś do myślenia co do parametrów. Mam 170 cm. I skoro ty masz tu dyskomfort? To jak by ja to odebrał. I tu + za tak dokładny opis.
Arek