Autor Wątek: Ekran do obserwacji szczytówki przy delikatnych braniach  (Przeczytany 1678 razy)

Offline Feederek1960

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 791
  • Reputacja: 90
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Diestedde DE.
  • Ulubione metody: method feeder
20 lat temu nie było w sklepach takich ekranów. Zrobiłem z kawałka pleksy pomalowanej na czarno i wkleiłem gwint z taniej podpórki. Przykleiłem białe paski z foli odblaskowej stosowanej przy produkcji znaków drogowych. Starczy nie wielka ilość światła by paski były dobrze widoczne.



Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Sztywnej linki🎣

Offline Feederek1960

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 791
  • Reputacja: 90
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Diestedde DE.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ekran do obserwacji szczytówki przy delikatnych braniach
« Odpowiedź #1 dnia: 26.03.2019, 17:31 »
Obecnie jestem na zwolnieniu lekarskim ale po powrocie do pracy zrobię ekran z oświetleniem ledowym , coś w tym stylu jak ma w ofercie Browning. Tyle że koszty będą inne . Myślę że 10% ceny ekranu oferowanego przez firmę Browning.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Sztywnej linki🎣

Offline Feederek1960

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 791
  • Reputacja: 90
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Diestedde DE.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ekran do obserwacji szczytówki przy delikatnych braniach
« Odpowiedź #2 dnia: 26.03.2019, 17:46 »
Ładnie wygląda z oświetleniem LED. Ja jak robiłem 20 lat temu to nie było oświetlenia LED. Tak czy inaczej działa jak powinno.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Sztywnej linki🎣

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Ekran do obserwacji szczytówki przy delikatnych braniach
« Odpowiedź #3 dnia: 26.03.2019, 17:56 »
Jak komu pasuje...

Dawno temu też zrobiłem sobie taki ekran, jednak po kilku dniach tak tym cudem jeb..., że miejscowi do dziś opowiadają o komecie. Gdyby te ekrany były tak praktyczne, na jakie wyglądają, to mieliby je wszyscy. Nie mają.
Jacek

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 958
  • Reputacja: 237
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Ekran do obserwacji szczytówki przy delikatnych braniach
« Odpowiedź #4 dnia: 26.03.2019, 17:57 »
Łoooo Matko Boska, niedługo stanowisko wędkarskie przypominać będzie stację kosmiczną. ;)
Adam

Offline hobby

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 949
  • Reputacja: 185
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Zamość
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ekran do obserwacji szczytówki przy delikatnych braniach
« Odpowiedź #5 dnia: 26.03.2019, 18:12 »
Jak komu pasuje...
Dawno temu też zrobiłem sobie taki ekran, jednak po kilku dniach tak tym cudem jeb..., że miejscowi do dziś opowiadają o komecie. Gdyby te ekrany były tak praktyczne, na jakie wyglądają, to mieliby je wszyscy. Nie mają.
Jacek, trochę się z Tobą nie zgodzę, stosuje nieraz ekran ale w zupełnie innym celu, a mianowicie kiedy łowisz na tle roślinności , masz duże odbicia na wodzie (słoneczne lub refleksy), a jeszcze trafi się zielona szczytówka , nie pomagają nawet okulary. W tym celu zrobiłem sobie ekraniki z tafli tworzywa (używanej przez agencje reklamowe) w kolorze białym i czarnym, oczywiście nie stosuje żadnych oznaczeń pionowych, bo moim zdaniem nie tylko w nocy ale i w dzień jest to męczące dla oczu, chodzi wyłącznie o tło i w tym przypadku ekran spełnia się doskonale. Nie zawsze możemy siedzieć przodem do wody, niejednokrotnie siadamy równolegle do linii brzegowej, i od padającego światła i refleksu taki ekran powoduje znaczne zmniejszenie zmęczenia wzroku.
...Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić, nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem...
Jurek

Offline Feederek1960

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 791
  • Reputacja: 90
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Diestedde DE.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ekran do obserwacji szczytówki przy delikatnych braniach
« Odpowiedź #6 dnia: 26.03.2019, 18:13 »
Łoooo Matko Boska, niedługo stanowisko wędkarskie przypominać będzie stację kosmiczną. ;)
Wędki dawno są z kosmicznych materiałów.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Sztywnej linki🎣

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Ekran do obserwacji szczytówki przy delikatnych braniach
« Odpowiedź #7 dnia: 26.03.2019, 18:14 »
Jak komu pasuje...
Dawno temu też zrobiłem sobie taki ekran, jednak po kilku dniach tak tym cudem jeb..., że miejscowi do dziś opowiadają o komecie. Gdyby te ekrany były tak praktyczne, na jakie wyglądają, to mieliby je wszyscy. Nie mają.
Jacek, trochę się z Tobą nie zgodzę, stosuje nieraz ekran ale w zupełnie innym celu, a mianowicie kiedy łowisz na tle roślinności , masz duże odbicia na wodzie (słoneczne lub refleksy), a jeszcze trafi się zielona szczytówka , nie pomagają nawet okulary. W tym celu zrobiłem sobie ekraniki z tafli tworzywa (używanej przez agencje reklamowe) w kolorze białym i czarnym, oczywiście nie stosuje żadnych oznaczeń pionowych, bo moim zdaniem nie tylko w nocy ale i w dzień jest to męczące dla oczu, chodzi wyłącznie o tło i w tym przypadku ekran spełnia się doskonale. Nie zawsze możemy siedzieć przodem do wody, niejednokrotnie siadamy równolegle do linii brzegowej, i od padającego światła i refleksu taki ekran powoduje znaczne zmniejszenie zmęczenia wzroku.

Jak komu pasuje...

 ;)
Jacek

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ekran do obserwacji szczytówki przy delikatnych braniach
« Odpowiedź #8 dnia: 26.03.2019, 18:20 »
Łoooo Matko Boska, niedługo stanowisko wędkarskie przypominać będzie stację kosmiczną. ;)

To już się dawno temu stało :D
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Mardead

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 469
  • Reputacja: 297
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mrzezino
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Ekran do obserwacji szczytówki przy delikatnych braniach
« Odpowiedź #9 dnia: 26.03.2019, 18:50 »
Popatrzeć na nasze stacje bojowe...to Gwiazda Śmierci przy tym mały miki...
Marcin

Offline hobby

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 949
  • Reputacja: 185
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Zamość
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ekran do obserwacji szczytówki przy delikatnych braniach
« Odpowiedź #10 dnia: 26.03.2019, 18:56 »
O tym właśnie pisałem powyżej, wyobraź sobie obserwacje szczytówki na tej czy niższej wysokości na tle lasu lub kamieni, ekran, czy tło jak to nazwiemy tak nazwiemy naprawdę ułatwia i nie meczy wzroku.
Jacek, a Ty w Kopernika z tą kometą sie bawisz... :P
...Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić, nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem...
Jurek