Autor Wątek: Method Feeder dla początkującego - zakupy od A do Z  (Przeczytany 10342 razy)

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Method Feeder dla początkującego - zakupy od A do Z
« Odpowiedź #30 dnia: 18.02.2020, 21:05 »
Mam ten kij i zgadzam się ;), jest on  idealny pod podajniki 25gr ,30gr i 35gr ,co do młynka Okuma też może być czemu nie, ja dałem przykład Spro passiona jako młynka bez wolnego biegu ,ogólnie obydwa modele tych kołowrotków są chwalone :thumbup:,decyzja jest twoja z wolnym czy bez :beer:

Offline marqius

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Reputacja: 0
Odp: Method Feeder dla początkującego - zakupy od A do Z
« Odpowiedź #31 dnia: 18.02.2020, 21:07 »
Azymut. No tak, mogłem zapytać użytkownika :-D
Wybacz. :)

Offline marqius

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Reputacja: 0
Odp: Method Feeder dla początkującego - zakupy od A do Z
« Odpowiedź #32 dnia: 18.02.2020, 21:10 »
Mam ten kij i zgadzam się ;), jest on  idealny pod podajniki 25gr ,30gr i 35gr ,co do młynka Okuma też może być czemu nie, ja dałem przykład Spro passiona jako młynka bez wolnego biegu ,ogólnie obydwa modele tych kołowrotków są chwalone :thumbup:,decyzja jest twoja z wolnym czy bez :beer:

Myślę ,że na początek (będę siedział przy wędce jak nic) spróbuję z poleconym przez Ciebie. Okuma pójdzie na drugi zestaw. Ale to po pierwszych testach...już się nie mogę doczekać.

P.S. Wielu z Was poleca sklep Drapieżnik. Tak się składa ,ze z mojego miasta :). Rozumiem ,że to mega dobrze , Waszym zdaniem, zaopatrzony sklep ? Akurat nigdy ,nic tam nie kupiłem. Ze względów osobistych :)

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 237
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Method Feeder dla początkującego - zakupy od A do Z
« Odpowiedź #33 dnia: 18.02.2020, 21:11 »
Azymut. No tak, mogłem zapytać użytkownika :-D
Wybacz. :)

 :beer:
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 67 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Method Feeder dla początkującego - zakupy od A do Z
« Odpowiedź #34 dnia: 18.02.2020, 21:11 »
Jak masz Drapieżców obok to jesteś  czepku urodzony ;),super sklep i obsługa,doradzą ci w wielu kwestiach :thumbup:

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 958
  • Reputacja: 237
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Method Feeder dla początkującego - zakupy od A do Z
« Odpowiedź #35 dnia: 18.02.2020, 21:25 »
Jak masz Drapieżców obok to jesteś  czepku urodzony ;),super sklep i obsługa,doradzą ci w wielu kwestiach :thumbup:
Jest jeden minus. Możliwość częstych odwiedzin, co wiąże się bezpośrednio z przybywanie sprzętu w zastraszającym tempie. :D
Dłuższy spacer i cholera dziwnym trafem zawsze Drapieżnik po drodze.
Adam

Offline marqius

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Reputacja: 0
Odp: Method Feeder dla początkującego - zakupy od A do Z
« Odpowiedź #36 dnia: 18.02.2020, 21:36 »
Jak masz Drapieżców obok to jesteś  czepku urodzony ;),super sklep i obsługa,doradzą ci w wielu kwestiach :thumbup:
Jest jeden minus. Możliwość częstych odwiedzin, co wiąże się bezpośrednio z przybywanie sprzętu w zastraszającym tempie. :D
Dłuższy spacer i cholera dziwnym trafem zawsze Drapieżnik po drodze.

Tak, mam ich koło siebie. Przejeżdżam codziennie obok. (pracuję blisko). Sorry, pytałem, bo byłem tam raz. I w sumie odniosłem wrażenie ,ze jest to sklep dla ludzi , którzy wiedzą czego chcą a nie szukają porady.  Ale OK. Szanuję i nawet zrobiłem przed chwilą listę zakupów u nich uwzględniającą wszystkie Wasze sugestie z obecnego wątku. 

OffTopic: jestem Panowie pod wrażeniem Waszych porad. Naprawdę. Nie piszę tego ,żeby , blisko tłustego czwartku lać lukrem. :) Ale mam doświadczenia z innych forów specjalistycznych. Wędkarstwo to jednak wspaniała sprawa- :-) Powodzenia i dziękuję

Offline elwood

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 925
  • Reputacja: 272
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Method Feeder dla początkującego - zakupy od A do Z
« Odpowiedź #37 dnia: 18.02.2020, 21:37 »
Asortyment i obsługa sklepu stacjonarnego jest inny, niż wysyłkowego, o ile pamiętam.

EDIT: dobrze pamiętam:

"SKLEP STACJONARNY

Sklep Wędkarski „Drapieżnik” Piotr Miastkowski
ul. Józefa Mackiewicza 1/lok. U4
15-779 Białystok

UWAGA !!
OFERTA SKLEPU STACJONARNEGO NIE POKRYWA SIĘ Z OFERTĄ SKLEPU INTERNETOWEGO - ODDZIELNE MAGAZYNY
OFERTA SKLEPU STACJONARNEGO PRZYSTOSOWANA JEST DO POTRZEB RYNKU LOKALNEGO"

https://sklepdrapieznik.pl/sklep/informacje/7-kontakt
Z pozdrowieniami - Marcin

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 325
  • Reputacja: 598
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Method Feeder dla początkującego - zakupy od A do Z
« Odpowiedź #38 dnia: 18.02.2020, 21:45 »
Dostałeś już chyba dużą dawkę porad. Polecam podlinkowany przez Michała (Mosteque) link do wątku Dobór sprzętu dla nowicjusza. Jak dobrniesz do końca do to będziesz już guru ale może się zrobić już jesień ;)
A więc minimum minimorum na początek, żeby, moim zdaniem fajnie połowić na metodę:
- Wędka - musi być - ale to już masz od Azymuta. I nie zastanawiaj się ani chwili, to wyjątkowo dobra oferta, prezent nawet, powiedziałbym.
- Kołowrotek - rozmiar 3000 - 4000, bez wolnego biegu i bez szpuli zapasowej (bo do czego?). Okumy mają bardzo dobre opinie i 5 lat gwarancji. Możesz na początek spróbować ze swoimi kołowrotkami spiningowymi lub spławikowymi, jeśli będziesz miał na nich odpowiednią żyłkę
- Żyłka - 0,22 - 0,26 mm, w miarę mało rozciągliwa
- Zanęta - do metody stosuje się jej bardzo mało, więc nie ma co oszczędzać, jeśli chcesz mieć wyniki. Moim zdaniem w metodzie pellet zanętowy i zanęta to podstawa. I tu jestem w 100% zgodny z radą Luka: Match Method Mix od Sonu, jasna lub ciemna i zanęty Lorpio. Lorpio Halibut & Betaine lub Lorpio Hemp& Betaine. Mieszam je ze sobą.
- Pellet zanętowy - 2 mm, również wiele się nie pakuje do podajnika, więc na początek nie ma co próbować wynalazków. Polecam Skretting, Coppens, lub droższe Lorpio i jeszcze droższe Sonu.
- Przynęty - Bez przesady na początek. Jakieś pellety, dumbelsy 6 - 8, max 10 mm. Polecam tanie, małe paczuszki z Lorpio - waftersy, dumbelsy i koniecznie pellety Krill i te szare, jak w zanęcie.
- Przypony - na początek gotowce z Drennana lub Guru z hakami 14 - 12 z gumką lub push-stopem (te ostatnie nie z Guru), nauczysz się, jak wygląda przypon do metody, zanim sam zaczniesz wiązać. Push stopy tylko od Drennana. Do tego rozwieracz do gumek i igła do push-stopów (możesz sam zrobić, jak nie dostaniesz w gratisie do jakichś przynęt).
- Wiertło 1,5 - 2 mm. Nawet pellety z dziurką mają ją za małą dla puch-stopa i trzeba ją rozwiercić. Polecam zrobić samemu, poszukaj na forum jak. Gotowe są bardzo drogie i kiepskie.
- Podajnik - Preston jest ok ale z łącznikiem drogi. Nie gorsze są podróbki od zhibo.pl, czy Mikado Douglas. Wielkość Large, waga 20 - 30 g, według mnie uniwersalna, w zanęcie Sonu MMM dostaniesz gratis Prestona 15 g. Warto zainwestować w trochę droższą foremkę od Guru. Jest miękka i pasuje do wszystkich podajników podobnej wielkości. Nie ma wówczas potrzeby kupowania do każdego modelu specyficznej foremki.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline marqius

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Reputacja: 0
Odp: Method Feeder dla początkującego - zakupy od A do Z
« Odpowiedź #39 dnia: 18.02.2020, 21:47 »
No tak. Sklep do odbioru zamówień jest zupełnie gdzie indziej . I nie jest to miejsce do obsługi bieżącej. Sklep stacjonarny jest- i jest mega zatowarowany.

Już zlożyłem tam zamówienie. Jutro odbiór po południu :) trochę gadżetów na początek. Obczaję co mam i domówię najwyżej. Lubię (pomimo tego ,że mam ich na miejscu) korzystać z wygody zakupów online. 

Ehh...odbiegliśmy od tematu.

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 958
  • Reputacja: 237
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Method Feeder dla początkującego - zakupy od A do Z
« Odpowiedź #40 dnia: 18.02.2020, 21:50 »
Marqius w stacjonarnym chłopaki pomogą w czym zechcesz. Wybieram się w piątek po południu, więc jeżeli chcesz to wpadaj. Coś skompletujemy wspólnie.

Nie doczytałem, że zrobiłeś już zamówienie. ;)
Adam

Offline marqius

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Reputacja: 0
Odp: Method Feeder dla początkującego - zakupy od A do Z
« Odpowiedź #41 dnia: 18.02.2020, 21:56 »
Nie ma problemu. Ja znam siebie. to coś jeszcze na pewno dokupię. Kupiłem to czego jestem pewien.

Offline marqius

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Reputacja: 0
Odp: Method Feeder dla początkującego - zakupy od A do Z
« Odpowiedź #42 dnia: 18.02.2020, 22:17 »
Dostałeś już chyba dużą dawkę porad. Polecam podlinkowany przez Michała (Mosteque) link do wątku Dobór sprzętu dla nowicjusza. Jak dobrniesz do końca do to będziesz już guru ale może się zrobić już jesień ;)
A więc minimum minimorum na początek, żeby, moim zdaniem fajnie połowić na metodę:
- Wędka - musi być - ale to już masz od Azymuta. I nie zastanawiaj się ani chwili, to wyjątkowo dobra oferta, prezent nawet, powiedziałbym.
- Kołowrotek - rozmiar 3000 - 4000, bez wolnego biegu i bez szpuli zapasowej (bo do czego?). Okumy mają bardzo dobre opinie i 5 lat gwarancji. Możesz na początek spróbować ze swoimi kołowrotkami spiningowymi lub spławikowymi, jeśli będziesz miał na nich odpowiednią żyłkę
- Żyłka - 0,22 - 0,26 mm, w miarę mało rozciągliwa
- Zanęta - do metody stosuje się jej bardzo mało, więc nie ma co oszczędzać, jeśli chcesz mieć wyniki. Moim zdaniem w metodzie pellet zanętowy i zanęta to podstawa. I tu jestem w 100% zgodny z radą Luka: Match Method Mix od Sonu, jasna lub ciemna i zanęty Lorpio. Lorpio Halibut & Betaine lub Lorpio Hemp& Betaine. Mieszam je ze sobą.




- Pellet zanętowy - 2 mm, również wiele się nie pakuje do podajnika, więc na początek nie ma co próbować wynalazków. Polecam Skretting, Coppens, lub droższe Lorpio i jeszcze droższe Sonu.
- Przynęty - Bez przesady na początek. Jakieś pellety, dumbelsy 6 - 8, max 10 mm. Polecam tanie, małe paczuszki z Lorpio - waftersy, dumbelsy i koniecznie pellety Krill i te szare, jak w zanęcie.
- Przypony - na początek gotowce z Drennana lub Guru z hakami 14 - 12 z gumką lub push-stopem (te ostatnie nie z Guru), nauczysz się, jak wygląda przypon do metody, zanim sam zaczniesz wiązać. Push stopy tylko od Drennana. Do tego rozwieracz do gumek i igła do push-stopów (możesz sam zrobić, jak nie dostaniesz w gratisie do jakichś przynęt).
- Wiertło 1,5 - 2 mm. Nawet pellety z dziurką mają ją za małą dla puch-stopa i trzeba ją rozwiercić. Polecam zrobić samemu, poszukaj na forum jak. Gotowe są bardzo drogie i kiepskie.
- Podajnik - Preston jest ok ale z łącznikiem drogi. Nie gorsze są podróbki od zhibo.pl, czy Mikado Douglas. Wielkość Large, waga 20 - 30 g, według mnie uniwersalna, w zanęcie Sonu MMM dostaniesz gratis Prestona 15 g. Warto zainwestować w trochę droższą foremkę od Guru. Jest miękka i pasuje do wszystkich podajników podobnej wielkości. Nie ma wówczas potrzeby kupowania do każdego modelu specyficznej foremki.


Tomba,,
Dziękuję ,za poświęcony czas. Drugie zamówienie będę musiał zrobić :)

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 422
  • Reputacja: 259
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Method Feeder dla początkującego - zakupy od A do Z
« Odpowiedź #43 dnia: 19.02.2020, 11:50 »
Okuma ma dodatkową szpulę?
Za dodatkową szpulę metalową do byle jakiego młynka trzeba zapłacić min. ok 40 pln.
Ma dodatkową, tylko z tworzywa. Czytałem tu opinię, że niektórym lepiej sprawdza się aniżeli metalowa, natomiast u mnie będzie jako dodatkowa, na mocniejszą żyłkę 0,28-0,30 bo na niektórych komercjach gdzie zamierzam się wybrać 0,28 jest jako minimum w regulaminie.

poldek3254

  • Gość
Odp: Method Feeder dla początkującego - zakupy od A do Z
« Odpowiedź #44 dnia: 19.02.2020, 20:59 »
Ma dodatkową, tylko z tworzywa. Czytałem tu opinię, że niektórym lepiej sprawdza się aniżeli metalowa, natomiast u mnie będzie jako dodatkowa, na mocniejszą żyłkę 0,28-0,30 bo na niektórych komercjach gdzie zamierzam się wybrać 0,28 jest jako minimum w regulaminie.

Parametry ciekawe,a co do szpul z tworzywa mam odmienne zdanie.