Autor Wątek: Plecionka do feedera  (Przeczytany 93932 razy)

Offline Astral

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 71
  • Reputacja: 5
  • Lokalizacja: Elbląg
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Plecionka do feedera
« Odpowiedź #210 dnia: 28.01.2020, 14:40 »
YGK G-SOUL 4X dobra plecionka do feedera. Średnica odpowiada napisam na szpuli albo mogę polecić Sanline Super Pe też są ok.

Надіслано від мого RNE-L21, використовуючи Tapatalk

Przecież na szpuli nie ma podanej średnicy tylko jednostka gęstości. Sunline x8 aktualnie mam przy feederze ale to z przymusu bo nic innego nie mam. To jak to jest używa się tonących czy zwykłe też mogą być? Przy innym młynku mam tonącą i odczułem różnice.

Offline Igorchuk85

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 104
  • Reputacja: 36
Odp: Plecionka do feedera
« Odpowiedź #211 dnia: 28.01.2020, 14:50 »
YGK G-SOUL 4X dobra plecionka do feedera. Średnica odpowiada napisam na szpuli albo mogę polecić Sanline Super Pe też są ok.

Надіслано від мого RNE-L21, використовуючи Tapatalk

Przecież na szpuli nie ma podanej średnicy tylko jednostka gęstości. Sunline x8 aktualnie mam przy feederze ale to z przymusu bo nic innego nie mam. To jak to jest używa się tonących czy zwykłe też mogą być? Przy innym młynku mam tonącą i odczułem różnice.
Jest pisze 0.6 czyli 0.128

Надіслано від мого RNE-L21, використовуючи Tapatalk


Offline Astral

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 71
  • Reputacja: 5
  • Lokalizacja: Elbląg
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Plecionka do feedera
« Odpowiedź #212 dnia: 28.01.2020, 16:24 »
Mierzenie nie okrągłych kształtów mija się z celem. Dlatego też japońce nie podają tej wartości. Ta przyjęta 0.13 jest x2 cieńsza  niż większość plecionek 0.06 w stacjonarnym.

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 003
  • Reputacja: 474
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Plecionka do feedera
« Odpowiedź #213 dnia: 28.01.2020, 16:46 »
Mierzenie nie okrągłych kształtów mija się z celem. Dlatego też japońce nie podają tej wartości. Ta przyjęta 0.13 jest x2 cieńsza  niż większość plecionek 0.06 w stacjonarnym.
:bravo: :thumbup:
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline Igorchuk85

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 104
  • Reputacja: 36
Odp: Plecionka do feedera
« Odpowiedź #214 dnia: 28.01.2020, 16:59 »
Mierzenie nie okrągłych kształtów mija się z celem. Dlatego też japońce nie podają tej wartości. Ta przyjęta 0.13 jest x2 cieńsza  niż większość plecionek 0.06 w stacjonarnym.
To możesz Pan podejść do sklepu i porównać YGK x4 albo Sanline PE x4 12lb z innymi plecionkmi 12lb)

Надіслано від мого RNE-L21, використовуючи Tapatalk


Offline Wiecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 785
  • Reputacja: 392
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie znoszę chamstwa i prostactwa
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Plecionka do feedera
« Odpowiedź #215 dnia: 28.01.2020, 19:38 »
Zgadzam się , że bardzo trudno jest mierzyć średnicę plecionki, szczególnie kiedy nie jest dokładnie okrągła.  Najlepiej postąpić tak jak radzi Igor. Porównać z plecionkami o tym samym oznaczeniu np #6 czy #1  renomowanych firm jak chociazby YGK, Sunline czy Shimano Kairiki czy Pitbull.  Wtedy widać wyrażnie która z nich jest cieńsza i o ile.

Zauważyłem na Ali plecionkę 4X  Daiwy której dotąd nie widziałem.  Link poniżej. Jest bardzo tania , więc kupiłem na próbę #0,6  i właśnie ja odebrałem.  Na sucho bardzo mi się spodobała bo  trzyma wymiar, (na tyle na ile jestem w stanie zmierzyć )  jest okrągła i mocna.  Przetestuję ją wiosną i jeżeli uznam , że jest warta uwagi to napiszę o tym na Forum.  Jest także wersja 8-splotowa.

https://pl.aliexpress.com/item/32839367040.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.6eda5c0fTQgGZP
Wiesiek

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 340
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Plecionka do feedera
« Odpowiedź #216 dnia: 28.01.2020, 20:07 »
Moim zdaniem najdokładniejszą metodą pomiaru grubości plecionki, choć ze względów praktycznych nie najlepszą ;) jest nawinięcie jej na szpuję o znanej pojemności żyłki i zmierzenie ile metrów się zmieściło.
Kupiłem kiedyś plecionkę DRAGON METHOD FEEDER 8X SINKING 150m oznaczoną jako 0,06 mm z przeznaczeniem na matchową szpulę o pojemności 100 m żyłki 0,18.
Udało mi się nawinąć do pełnej szpuli tylko 75 m >:( Pomiar średnicy mikrometrem wykazał ok. 0,20 mm.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline garowy

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 432
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Plecionka do feedera
« Odpowiedź #217 dnia: 28.01.2020, 20:47 »
Albo zawiązać ciasną pętelkę, zmierzyć mikrometrem i podzielić na pół ;)

Offline Astral

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 71
  • Reputacja: 5
  • Lokalizacja: Elbląg
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Plecionka do feedera
« Odpowiedź #218 dnia: 28.01.2020, 21:17 »
Zgadza się, że najlepiej porównać. Mi najlepiej pasuje x4, a niech trzeszczy, x8 lubi strzelić w połowie. Miałem tą daiwe x8 0.13 i nic specjalnego. Wybór jest spory japońskich plecionek w netcie nie trzeba specjalnie sprowadzać. Ja z grubszych pod szczupaka używam dura silka amerykańskiego i spełnia oczekiwania. Warto pamiętać, że tam wytrzymałość podają na węźle, a nie liniową.

Offline Zbigniew

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 584
  • Reputacja: 129
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubelskie
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Plecionka do feedera
« Odpowiedź #219 dnia: 29.01.2020, 00:42 »
Ja natomiast grubość plecionki (okrągłej) mierzę w taki sposób. Mikrometr ustawiam np na 0,20 mm, plecionkę napinam w dłoniach i przeciągam przez szczelinę mikrometru. Jeśli przechodzi bez żadnego oporu to zmniejszam szczelinę aż do momentu, gdy plećka będzie przechodzić z delikatnym oporem. Wtedy wielkość szczeliny uznaje za średnicę linki. 

Offline Stary Baca

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 552
  • Reputacja: 222
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Plecionka do feedera
« Odpowiedź #220 dnia: 29.01.2020, 01:46 »
Ja natomiast grubość plecionki (okrągłej) mierzę w taki sposób. Mikrometr ustawiam np na 0,20 mm, plecionkę napinam w dłoniach i przeciągam przez szczelinę mikrometru. Jeśli przechodzi bez żadnego oporu to zmniejszam szczelinę aż do momentu, gdy plećka będzie przechodzić z delikatnym oporem. Wtedy wielkość szczeliny uznaje za średnicę linki.

Robię podobnie, daje to dość dokładną wstępną informację o grubości plecionki. Dodam tylko, że w pewnych problematycznych przypadkach pomaga lekkie lub mocniejsze skręcenie plecionki.
Stary Baca,
Otrzymałeś ostrzeżenie za zamieszczanie obraźliwych, nieprzyzwoitych treści. Proszę, zaniechaj tego i podporządkuj się regułom panującym na forum. W przeciwnym wypadku poczynimy dalsze kroki.
Pozdrawiamy. Załoga portalu Spławik i Grunt

Offline fkuzi555

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • Reputacja: 45
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Plecionka do feedera
« Odpowiedź #221 dnia: 09.03.2020, 17:57 »
Hej wszystkim


Szukam budżetowej plecionki do feedera - grubość ok 0,08 (wytrzymałość ok 6-8lb).Czy możecie coś ciekawego podrzucić? Potrzebuję do uzbrojenia 4 kołowrotków

Pozdrawiam i dzieki :)

Offline pit1984

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 002
  • Reputacja: 82
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Plecionka do feedera
« Odpowiedź #222 dnia: 09.03.2020, 18:06 »
Zobacz Mikado nihonto 4 sploty

Wysłane z mojego ASUS_X00TD przy użyciu Tapatalka

FEEDER KLUB MAZOWSZE

Online Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 038
  • Reputacja: 666
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Plecionka do feedera
« Odpowiedź #223 dnia: 09.03.2020, 18:18 »
Nie wiem na jakie odległości rzucasz,ale nie idź w budżetówki. Kup Mikado Octabraid. Mam,używam,rewelacja w tej cenie.

Offline Mikołaj Burkiewicz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 697
  • Reputacja: 116
Odp: Plecionka do feedera
« Odpowiedź #224 dnia: 09.03.2020, 19:09 »
Hej wszystkim


Szukam budżetowej plecionki do feedera - grubość ok 0,08 (wytrzymałość ok 6-8lb).Czy możecie coś ciekawego podrzucić? Potrzebuję do uzbrojenia 4 kołowrotków

Pozdrawiam i dzieki :)

Polecam jednak mikado 8-splotową. Jest całkiem tania a nie hałasuje na przelotkach tak jak 4 sploty