Autor Wątek: PZW - czy to normalne...  (Przeczytany 554138 razy)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 646
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #2595 dnia: 17.03.2020, 10:42 »
Arek, ale smażalnie budował Bedyński z Ziemieckim :)
Lucjan

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #2596 dnia: 17.03.2020, 10:46 »
Wiem. Właśnie piszę o tym, bo dla mnie uchwała obecnego ZG jest spokojnie do zaskarżenia i stara "sitwa" jak to mówisz na ostatnim filmie będzie ją skarżyć. To wiem z wpisów w necie. Myślę, że jakbym ja im poprowadził tę sprawę, to miałbym duże szansę na wygranie sitwie sprawy i uchylenie tej uchwały. Tak ja to widzę. Przykro mi.

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #2597 dnia: 17.03.2020, 10:47 »
Od ponad 2 tygodni zbierałem się do wrzucenia tu pewnych filmów, ale przez koronawirusa zapomniałem. To teraz jest dobry moment.

Dodam tu tylko trzy filmy sprzed kilku lat, o tym do czego - jak to mówi Lucjan na swoim ostatnim "mocnym" filmie - sitwa doprowadziła wędkarski związek ;)

Pierwszy film to przepiękne Mazury i działania stowarzyszenia wędkarskiego PZW na tamtejszych wodach (Zakład PZW w Rucianem Nidzie, Zakład PZW w Węgorzewie i GR w Suwałkach)

Z tego filmu dowiadujemy się, że:
- wyremontowano za kasę z UE magazyn ryb i teraz "towar jest pierwszej jakości",
- o marzeniach dotyczących własnej przetwórni - wszystko po to aby zadowolić klientów, którzy nie lubią skrobać ryb, 
- PZW nie ma zamiaru rezygnować z odłowów rybackich na mazurskich jeziorach, bo jest zapotrzebowanie na ryby, a nie wszyscy wędkują, więc stowarzyszenie wędkarzy PZW musi zapewnić im świeżą rybę. W dodatku stowarzyszenie wędkarzy PZW musi zapewnić rybę również smażalniom i pensjonatom - brawo stowarzyszenie wędkarzy za prospołeczną postawę :bravo:,
- dowodem na bogactwo ryb w mazurskich jeziorach zarządzanych przez PZW są ... młode wzdręgi pływające w portowym basenie zarządzanym przez PZW.

Raz jeszcze brawo :bravo:. Aż mnie dosłownie duma rozpiera.


Drugi z filmów to okręg PZW w Toruniu i sławna Grzmięca - miejsce produkcji polskiego restytuowanego jesiotra...restytuowanego na polskie stoły. Na filmie dowiadujemy się m.in. o bliskiej współpracy IRŚ z okręgiem PZW w Toruniu. Od Pana Prezesa okręgu M.Purzyckiego dowiadujemy się zaś, że troci i łososia jest dużo - właśnie dzięki tej współpracy.





Zapomniałbym jeszcze o wędzarni oraz sali tradycji wędkarskich i rybackich PZW w okręgu toruńskim, która to sala jest chętnie odwiedzana przez wędkarzy (proszę podnieść rękę do góry, kto już odwiedził to mini muzeum). Wszystko to za jedyne 889 tysięcy złotych. Przepraszam 889.482 złotych. To dopiero musi być nowoczesna wędzarnia i wędkarskie mini muzeum. Panie Purzycki spisał się Pan na medal. Wędkarze są dumni zarówno z muzeum, jak i wędzarni. Brawo. Brawo. Brawo. Trzeba bić brawo temu człowiekowi. Dzięki środkom unijnym wprowadził on wędkarstwo w PZW w XXI wiek.
 


Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 646
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #2598 dnia: 17.03.2020, 11:07 »
Arek, z tego co wiem, obecna opcja (Rudnik i spółka), nie ma wcale wiele do powiedzenia. Jest ich mało, i podobno część już jest kupiona przez sitwę. Wszelkie zaniechania w zakresie odłowów rybackich mogłyby tylko przyspieszyć powrót sitwy która przegrała może bitwę, ale nie wojnę. Okręg mazowiecki jest raczej podzielony, ale większość to Bedyński i spółka. Okręgi poznański i katowicki to znów więsze z okręgów. Dlatego nie ma tu równowagi sił.

Dlatego uważam, że na reformy może przyjść czas jak się sitwę osłabi. Do tego to są goście z SB, WSI, różnego rodzaju tajni współpracownicy i kolaboranci. Oni mają wiele do powiedzenia, pomimo, że rządzi PiS. Zresztą sam PiS nie ma zastrzeżeń z korzystania z usług byłych prześladowców. Zapoczątkował to Wałęsa, kontynuował to Lech Kaczyński, jego brat również. Świetnym przykładem jest Piotrowicz.

Ale ogólnie jak się słyszy c się tam dzieje, to jest ciężko. Podobnie w okręgach. Te gierki, walka o stołki. I wszystko się wydarza przy braku jakiegokolwiek zainteresowania ze strony wędkarzy. To jak z restauracją sezonową za 1.7 miliarda czy wprowadzeniem rybaków na Zegrze. Nie dzieje się nic aby ich powstrzymać, jest dopiero płacz jak mleko się wylało, ale to i tak po czasie, jak zaczyna cuchnąć.

Jaką mamy alternatywę? Protesty? Ten planowany na 21 marca się nie odbędzie nawet, wiele by nie uczynił i tak. Liczymy, że państwo nam da? Polegające na takich asach jak Tomasz Czerwiński z IRŚ?

Zastanawiam się, czy nie warto dokonać jakies analizy i rozpatrzenia dróg jakie mamy, które zrobiłyby różne środowiska wędkarskie. Póki co wędkarze są jak zbłąkany ślepiec na rozdrożu, który nie wie gdzie pójść. Na nic się zdadzą gadki o tym, że powinno być tak i siak. Na dodatek wisi nad nami wirus i powikłania jakie on przyniesie dla gospodarki. Może być tak, ze rząd za wszelką cenę uruchomi wszelkiem ożliwe programu unijne, byle szła kasa. Nieważne jakie będą efekty/powikłania, ważne aby szła kroplówka unijna. Brakuje nam wędkarskiego think tanku, ludzi, którzy by myśleli o przyszłości wędkarstwa w Polsce, trzymali rękę na pulsie,  nie zaś przemyśłiwaliby o synekurach i swoim miejscu przy korycie, stale pełnym.

Dla mnie taki Rudnik jest jak Wałęsa. Powinien zrobić swoje i ustąpić miejsca komuś bardziej odpowiedniemu (Wałęsa tego nie zrobił) :)
Lucjan

Online key_kr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 782
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #2599 dnia: 17.03.2020, 12:59 »
Pamiętacie  tą listę sitwy ?
Tam jeden gość  X wpisywał kumpla na listę  i się za niego nawet podpisał.

Czy to nie jest zaświadczenie nieprawdy i fałszowanie podpisu ? :-X

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #2600 dnia: 17.03.2020, 13:00 »

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 158
  • Reputacja: 891
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #2601 dnia: 17.03.2020, 13:07 »
Maciek

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 409
  • Reputacja: 350
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #2602 dnia: 17.03.2020, 13:48 »
Skoro nawet posłowie głosują na cztery ręce... Zresztą nawet pasuje, Niziurski pisał o czwororęcznych :)
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline Majki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 015
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #2603 dnia: 17.03.2020, 14:26 »
Panowie czy zawody kołowe w związku z wirusem powinny być odwoływane ? oczywiście dla tych zawodów poniżej 50 osób

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 253
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #2604 dnia: 17.03.2020, 15:29 »
Panowie czy zawody kołowe w związku z wirusem powinny być odwoływane ? oczywiście dla tych zawodów poniżej 50 osób

Na zdrowy rozsądek zarówno organizator jak i zawodnicy powinni mieć wspólny, racjonalny front w tej sprawie. Dziś bezpieczne wędkowanie to jakaś dzicz i zaszycie się w krzaczorach...
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline kordi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 790
  • Reputacja: 74
  • Lokalizacja: Małopolska
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #2605 dnia: 17.03.2020, 15:44 »
Panowie czy zawody kołowe w związku z wirusem powinny być odwoływane ? oczywiście dla tych zawodów poniżej 50 osób
U mnie zgodnie z decyzją centrali PZW zarówno okręg jak i koło odwołały wszystkie zawody do końca kwietnia.
Uważam że słusznie.

Offline Rebrith

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 610
  • Reputacja: 93
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #2606 dnia: 17.03.2020, 16:07 »
Panowie czy zawody kołowe w związku z wirusem powinny być odwoływane ? oczywiście dla tych zawodów poniżej 50 osób
U mnie zgodnie z decyzją centrali PZW zarówno okręg jak i koło odwołały wszystkie zawody do końca kwietnia.
Uważam że słusznie.

Zwłaszcza, że sporo kasy (która miała z pewnością iść na zawody, zarybianie itd :D) już od wędkarzy wzięli. 8)

Offline Mad Dog

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 79
  • Reputacja: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #2607 dnia: 21.03.2020, 09:42 »
Nie wiem jak w innych okręgach ale w związku z panującym stanem w kraju okręg poznański zrobił olbrzymi krok w obecny wiek a mianowicie opłata roczna okręgowa i członkowska przez internet. Można... można. Płacisz kiedy chcesz nie trzeba czekać na dni kiedy koło przyjmuje petentów ja zawsze miałem z tym problem z uwagi na godziny pracy. Przykre jest to że potrzebny był do tego wirus żeby się nad tym pochylić.

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 854
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #2608 dnia: 21.03.2020, 09:45 »
Przykre jest to że potrzebny był do tego wirus żeby się nad tym pochylić.
Bo być może wcześniej polowe znaczków na lewo drukowali ;D
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 416
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #2609 dnia: 21.03.2020, 10:04 »
Ja tu widzę podstawy do jakiejś konkretnej nagrody za innowacyjność :o
:D
Krwawy Michał

Purple Life Matters