Autor Wątek: Gdzie ta ryba?  (Przeczytany 61601 razy)

Offline krzysiekniepieklo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 516
  • Reputacja: 36
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Gdzie ta ryba?
« Odpowiedź #435 dnia: 25.04.2018, 09:02 »
Jeszcze jedno. jeśli hodowcy chcą handlować narybkiem, to niech trzymają własne stado tarlaków i niech nie niszczą naturalnych tarlisk, odławiając trące się ryby.
http://blog.wiara.pl/krzysiekniepieklo

 i praktycznie jednoosobowe forum       http://prorok.phorum.pl

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Gdzie ta ryba?
« Odpowiedź #436 dnia: 25.04.2018, 09:44 »
Krzyśku, my to wszystko wiemy. Ale nie zdajesz sobie sprawy, jak to wszystko jest sprytnie od kilkudziesięciu lat tak wykombinowane, żeby garstka ludzi sobie na tym zarabiała. I pod to tworzone jest prawo. Tutaj rybostan ma drugorzędne znaczenie. Vide Zalew Zegrzyński. Woda ogołocona, zdewastowana... a oni sobie medale przyznają i dalej rządzą.
Wychodzi naukowiec z IRS i stwierdza, że turystyka wędkarska się w Polsce nie sprawdzi. Stwierdza wiele innych głupot nie mających nic wspólnego z rzeczywistością i co z tego? On jest naukowcem od tego, a Ty jesteś "głąbem z wędką".

Raz stworzyłem taką analogię, akurat Tobie chyba przypasuje. To jest trochę tak, jakbyś cofną się w czasie i staną w średniowieczu przed świętą inkwizycją. I teraz im udowodnij, że Ziemia krąży wokół Słońca, jak oni mają swoich astronomów i opasłe tomy wyliczeń różnych bardzo mądrych, które ewidentnie dowodzą, że to Słońce krąży wokół Ziemi. Wygrasz z nimi?
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Logarytm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 490
  • Reputacja: 184
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Gdzie ta ryba?
« Odpowiedź #437 dnia: 25.04.2018, 11:18 »

Problem w tym, ze marszałek województwa nie wie co jest 'cięte'. Do niego przemawiają bardziej 'fachowcy' z tytułami, i dlatego marne szanse aby zdziałać wiele coś z tej strony.

Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik z PSL-u, chłop z chłopa, rybak z rybaka, co pewnie żywemu nie przepuści, raczej nie będzie zainteresowany dyskusją o szkodliwości odłowów tarlaka.

Darek
Złów i wypuść, jeśli chcesz.
Lub po polsku:
catch and release, if you want.

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Gdzie ta ryba?
« Odpowiedź #438 dnia: 25.04.2018, 11:43 »
Mamy bardzo mocne karty, tylko nie chcecie tych kart wykorzystać....Trzeba teraz tylko marszałkom uświadomić, że jeżeli będzie dalej pozwalał na taki proceder, to wędkarze odwdzięczą mu się przy kolejnych wyborach.

Marszałka wybiera sejmik województwa. Nie są wybierani w wyborach bezpośrednich. Marszałka wybiera większość radnych, więc możesz się jedynie obrazić i głosować przeciwko partii, która wygra wybory samorządowe. Reasumując możesz im naskoczyć ;)

W celu realizacji Twojego "planu" musiałbyś namówić do głosowania w każdym z województw tysiące wędkarzy zgodnie z Twoją wizją partii, która ma wygrać. Odlot jak po narkotykach. Czysta fantastyka.

Offline krzysiekniepieklo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 516
  • Reputacja: 36
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Gdzie ta ryba?
« Odpowiedź #439 dnia: 25.04.2018, 13:18 »
Widzę Selektor, że znowu brak Ci wiary. Byłem dzisiaj w Auchan i pokazali mi swoje kwity.
Cienko widzę ich argumenty. Okazuje się, że mają dwa kwity. Jeden z Zachodniopomorskiego firma "Złocieniec dostała pozwolenie na odłów 1600 kg szczupaka na tarle. Drugi kwit był z Kujawsko-Pomorskiego na odłów niewiele mniejszej ilości rozbite na kilkanaście jezior po kilkadziesiąt kilogramów. Ten drugi kwit przeczytałem uważniej i nie ma tam żadnego pozwolenia na transport i handel tymi rybami. Innymi słowy - złów i wypuść. Wygląda na to, że Auchan handluje nielegalnie.
Selektor - pisałeś gdzieś o informacji publicznej.  Zażądajmy od wszystkich marszałków informacji publicznej na temat pozwoleń na odławianie tarlaków, na inne połowy w czasie tarła ryb ( przecież takie łowienie niszczy tarliska) oraz ewentualnych pozwoleń na transport i handel rybami chronionymi. Zażądajmy od handlujących wszystkich informacji o kwitach, ilościach  sprzedawanych ryb, aby ustalić rozmiar tego procederu.
Może to jednak nie jest walenie głową w beton?
Może trzeba by założyć nowy wątek i zbierać informacje w tej sprawie?
Są chętni do pracy, czy znowu zostanę sam?
Selektor - ty tutaj masz duży autorytet, to może byś zaczął to jakoś organizować?
http://blog.wiara.pl/krzysiekniepieklo

 i praktycznie jednoosobowe forum       http://prorok.phorum.pl

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Gdzie ta ryba?
« Odpowiedź #440 dnia: 25.04.2018, 14:03 »
Ten drugi kwit przeczytałem uważniej i nie ma tam żadnego pozwolenia na transport i handel tymi rybami. Innymi słowy - złów i wypuść. Wygląda na to, że Auchan handluje nielegalnie.

Na razie Krzyśku Ty tak uważasz. Moja interpretacja ustawy jest taka, że nie ma w niej nic o złów i wypuść, ani tym bardziej o zgodzie na transport.

Skoro uważasz, że handlują nielegalnie rybami to zwróć się do Policji, która na skutek Twojego zawiadomienia prowadzi czynności sprawdzające, aby zabezpieczyła ten dokument. Z drugiej strony na 100% Policja widziała już ten dokument, więc czekaj na jakąś decyzję procesową z ich strony. Jakby mieli podstawy do wszczęcia to już dawno by wszczęli postępowanie - przynajmniej tak wynika z Twoich wpisów o tym co się dzieje w sprawie. Muszę uwierzyć Ci na słowo, że nie jesteś jakimś mitomanem ;)

Spróbuj  może skontaktować się też z kimś z tego koła http://www.pzw.org.pl/1177/cms/1070/nasze_wody (może jest tu ktoś na forum z niego) aby uzyskać jakieś bliższe informacje odnośnie tego gospodarstwa rybackiego.

A siłę argumentów Auchan oceni Policja, ewentualnie sąd na skutek Twojego zażalenia. Nie potrafię Ci nic więcej doradzić.

Selektor - pisałeś gdzieś o informacji publicznej.  Zażądajmy od wszystkich marszałków informacji publicznej na temat pozwoleń na odławianie tarlaków, na inne połowy w czasie tarła ryb ( przecież takie łowienie niszczy tarliska) oraz ewentualnych pozwoleń na transport i handel rybami chronionymi. Zażądajmy od handlujących wszystkich informacji o kwitach, ilościach  sprzedawanych ryb, aby ustalić rozmiar tego procederu.
Może to jednak nie jest walenie głową w beton?
Może trzeba by założyć nowy wątek i zbierać informacje w tej sprawie?
Są chętni do pracy, czy znowu zostanę sam?
Selektor - ty tutaj masz duży autorytet, to może byś zaczął to jakoś organizować?

To nie jest głupi pomysł.  Mogę w weekend napisać wzór takiego wniosku, ale to nie będzie proste. Trzeba to tak napisać, aby uzyskać jak najszersze informacje. Sądzę, że pismo będzie liczyć kilka stron. Zrobię to.

Tylko powiedz mi co to ostatecznie da? Nie zmienisz prawa w tym zakresie. Jedyny pozytyw widzę w tym, że możemy się dowiedzieć ile podmiotów związanych z PZW np. odławia i handluje rybami w okresach ochronnych itp. - gdy celem statutowym PZW jest ich ochrona.

Innych pozytywów nie widzę. Jak udowodnisz która ryba na stole w Auchanie pochodzi z obrębu hodowlanego, a która nie?
Jak udowodnisz która ryba na stole w Auchanie jest objęta  decyzją  o której mowa w art. 17 ustawy o rybactwie śródlądowym wydaną przez marszałka, a która nie? Itd. itd. itd.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Gdzie ta ryba?
« Odpowiedź #441 dnia: 25.04.2018, 14:11 »
Ale myślę, że to już nie Krzysiek będzie udowadniał. Mamy chyba jakiś punkt zaczepienia. Jak sam zauważyłeś, odławianie tych ryb jest wbrew statusowi PZW.
Spółki rybackie powiązane z PZW. No DŻKJP! :facepalm:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Gdzie ta ryba?
« Odpowiedź #442 dnia: 25.04.2018, 14:14 »
Ten drugi kwit przeczytałem uważniej i nie ma tam żadnego pozwolenia na transport i handel tymi rybami. Innymi słowy - złów i wypuść. Wygląda na to, że Auchan handluje nielegalnie.

Na razie Krzyśku Ty tak uważasz. Moja interpretacja ustawy jest taka, że nie ma w niej nic o złów i wypuść, ani tym bardziej o zgodzie na transport.

Skoro uważasz, że handlują nielegalnie rybami to zwróć się do Policji, która na skutek Twojego zawiadomienia prowadzi czynności sprawdzające, aby zabezpieczyła ten dokument. Z drugiej strony na 100% Policja widziała już ten dokument, więc czekaj na jakąś decyzję procesową z ich strony. Jakby mieli podstawy do wszczęcia to już dawno by wszczęli postępowanie - przynajmniej tak wynika z Twoich wpisów o tym co się dzieje w sprawie. Muszę uwierzyć Ci na słowo, że nie jesteś jakimś mitomanem ;)

Spróbuj  może skontaktować się też z kimś z tego koła http://www.pzw.org.pl/1177/cms/1070/nasze_wody (może jest tu ktoś na forum z niego) aby uzyskać jakieś bliższe informacje odnośnie tego gospodarstwa rybackiego.

A siłę argumentów Auchan oceni Policja, ewentualnie sąd na skutek Twojego zażalenia. Nie potrafię Ci nic więcej doradzić.

Selektor - pisałeś gdzieś o informacji publicznej.  Zażądajmy od wszystkich marszałków informacji publicznej na temat pozwoleń na odławianie tarlaków, na inne połowy w czasie tarła ryb ( przecież takie łowienie niszczy tarliska) oraz ewentualnych pozwoleń na transport i handel rybami chronionymi. Zażądajmy od handlujących wszystkich informacji o kwitach, ilościach  sprzedawanych ryb, aby ustalić rozmiar tego procederu.
Może to jednak nie jest walenie głową w beton?
Może trzeba by założyć nowy wątek i zbierać informacje w tej sprawie?
Są chętni do pracy, czy znowu zostanę sam?
Selektor - ty tutaj masz duży autorytet, to może byś zaczął to jakoś organizować?

To nie jest głupi pomysł.  Mogę w weekend napisać wzór takiego wniosku, ale to nie będzie proste. Trzeba to tak napisać, aby uzyskać jak najszersze informacje. Sądzę, że pismo będzie liczyć kilka stron. Zrobię to.

Tylko powiedz mi co to ostatecznie da? Nie zmienisz prawa w tym zakresie. Jedyny pozytyw widzę w tym, że możemy się dowiedzieć ile podmiotów związanych z PZW np. odławia i handluje rybami w okresach ochronnych itp. - gdy celem statutowym PZW jest ich ochrona.

Innych pozytywów nie widzę. Jak udowodnisz która ryba na stole w Auchanie pochodzi z obrębu hodowlanego, a która nie?
Jak udowodnisz która ryba na stole w Auchanie jest objęta  decyzją  o której mowa w art. 17 ustawy o rybactwie śródlądowym wydaną przez marszałka, a która nie? Itd. itd. itd.
Arek, ten chłopak próbuje coś robić. Może zamiast wywlekać przepisy przeciw, poszukaj jakiś, by mu pomóc, a nie rzucać kłody pod nogi. Ruszył dupsko, chce mu się, jeszcze.
Arek

Offline krzysiekniepieklo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 516
  • Reputacja: 36
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Gdzie ta ryba?
« Odpowiedź #443 dnia: 25.04.2018, 14:27 »
Selektor - odpowiedz mi na zasadnicze pytanie. Czy my działamy w słusznej sprawie, czy nie? Jeśli tak, to układajmy strategię żeby ten słuszny cel osiągnąć. Zachęcajmy wszystkich do działania i nie zniechęcajmy do jakiegokolwiek działania, które może być korzystne. Domagajmy się przestrzegania prawa wprost, jak jak to jest zapisane. Przy odpowiednio dużym nacisku nie będą używali cienkich argumentów. Jeśli milion wędkarzy powie marszałkowi, że sieciowanie tarliska jest złe, to żaden naukowiec go nie przekona, że jest inaczej.
http://blog.wiara.pl/krzysiekniepieklo

 i praktycznie jednoosobowe forum       http://prorok.phorum.pl

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Gdzie ta ryba?
« Odpowiedź #444 dnia: 25.04.2018, 15:22 »
Arek, ten chłopak próbuje coś robić. Może zamiast wywlekać przepisy przeciw, poszukaj jakiś, by mu pomóc, a nie rzucać kłody pod nogi. Ruszył dupsko, chce mu się, jeszcze.

Może w końcu dotrze co do niektórych FAKT, że jeżeli chce się coś zmienić to należy WYWLEC przepisy i je znać, aby nie robić coś od du..y strony, coś co z góry skazane jest na porażkę... tak jak te petycje online, manifestacje na Twardej itd.

To, że Krzysiek widzi tam przestępstwo nie oznacza jeszcze, że ja też muszę. Ja na forum pokazuje ludziom drogę do zmian...racjonalną...mającą szansę na powodzenie...a nie rzucanie się z kijem na czołg, bo śledząc internet zauważam, że również u wędkarzy panuje "kult racjonalnego Polaka", który zawsze ma rację tylko czasem tej racji nie potrafi udowodnić, a zwykle o to w życiu chodzi, aby przekonać innych do swojej racji.

Przy takich a nie innych przepisach dotyczących racjonalnej gospodarki rybackiej to możesz jedynie sobie pod nosem mówić, że masz rację.
To, że raptem 30 parę osób pobrało mój wniosek do marszałka to też świadczy o tym, że po prostu ludzie mają wyje...ne, bo to nie dotyczy ich życia, pracy, a jedynie hobby. Mam podobne podejście. Mój wniosek, który miałem wysłać też leży w pokoju na biurku. W dobie łowisk komercyjnych ludzie się nie spinają brakiem ryb w wodach PZW. A Ci co jedynie atakują PZW to atakują go właśnie od d..y strony.   

Jeśli milion wędkarzy powie marszałkowi, że sieciowanie tarliska jest złe, to żaden naukowiec go nie przekona, że jest inaczej.

I widzisz to jest atakowanie od d..y strony, bo marszałek nie ma kompetencji do zmiany prawa. On je stosuje. Jednak Ty, jak i wielu innych nie widzi tego jak funkcjonuje państwo. Kto za co odpowiada. Mylicie pojęcia, a nawet nie wiecie, że marszałek nie jest wybierany w wyborach bezpośrednich. Nie wiecie kto stoi na czele komisji ministerialnej dotyczącej rybactwa z ramienia rządu (a stoi lobbystka rybaków). Nie wiecie kto (z imienia i nazwiska) odpowiada za taką a nie inną treść przepisów.
Nie wiecie jak można zmienić w rzeczywistości prawo, więc jak chcecie coś zmienić nic nie wiedząc albo inaczej... wiedząc jedynie że jest źle?

W cywilizowanym świecie to powinieneś pisma kierować do ZG PZW, aby oni coś z tym zrobili mając statutowe kompetencje w tym zakresie. Jednak w cywilizowanym świecie zarząd stowarzyszenia nie działa na niekorzyść swoich własnych członków, dając przyzwolenie na sieciowanie wód należących do stowarzyszenia, aby czerpać z tego korzyści.

Ja w tym temacie pokazałem Krzyśkowi właściwą drogę to stwierdził, że jest to walka z wiatrakami i on wie lepiej jak coś zmienić. Skoro tak, to proszę bardzo. Ja tylko mu pokazuje, że nie do końca jest to właściwa droga.

Offline krzysiekniepieklo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 516
  • Reputacja: 36
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Gdzie ta ryba?
« Odpowiedź #445 dnia: 25.04.2018, 15:49 »
Selektor, po raz kolejny przekonujesz, że jesteś hamulcowym całej sprawy.Mówisz o jakichś przepisach prawa, które pozwalają handlować, chociaż w przepisach ustawy handel jest zabroniony. Twierdzisz - to jest Twoje zdanie. Argumentów jednak nie przedstawiasz. Argument, że na pierwszym roku prawa jakiś profesor coś powiedział, to dość cienki argument. Wyłóż przepis prawa, który pozwala - wtedy będzie OK.  Skoro stać Ciebie na komercję, to całą resztą wędkarzy nie musisz się przejmować.
Przecież można podzielić tych, co łowią na wędkarzy, którzy noszą wędki i na komercjantów, którzy noszą ryby. (nie chcę Ciebie nazywać rybakiem) Wygląda na to, że po prostu mamy inne cele.
http://blog.wiara.pl/krzysiekniepieklo

 i praktycznie jednoosobowe forum       http://prorok.phorum.pl

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Gdzie ta ryba?
« Odpowiedź #446 dnia: 25.04.2018, 15:59 »
Ech. Widzisz pokazujesz swoją indolencję, a chcesz zmieniać świat. Nawet nie potrafisz dokładnie przeczytać tego co napisałem. Czy ja gdzieś pisałem o tym co powiedział na I roku prawa jakiś profesor? Nie. Żeby naprowadzić Twoje poszukiwania na właściwą drogę to wpisz sobie w google "prof. Wojciech Radecki PZW". Poczytaj o człowieku, który ma wpływ na treść polskiego prawa rybackiego. A później się wymądrzaj.

Proszę Cię jedynie podziel się z nami informacją o tym, czy zostało w ogóle wszczęte postępowanie karne przez Policję, czy też nie? A później będziemy rozmawiać o tym jaki to Ty masz wpływ na zmiany w polskim prawie i swoim własnym otoczeniu. 

A wracając do Twojego wpisu odnośnie tego, że część ryb  w Auchan pochodziła z Przedsiębiorstwa Rybackiego Złocieniec, to
czy ktoś mi może wyjaśnić dlaczego członkowie PZW Okręg Koszalin mający aktualną opłatę na wody nizinne lub górskie mogą bez wnoszenia dodatkowej opłaty wędkować na niektórych jeziorach należących do Przedsiębiorstwa Rybackiego Złocieniec, a które to gospodarstwo rybackie jest przecież spółką z o.o. (podmiotem prywatnym niezależnym od PZW)  ???

http://www.zlocryb.hg.pl/cennik.htm

Czegoś tu nie rozumiem.

Czy jezioro Wilczkowo o którym mowa w tym artykule to to samo co "Wilczkowo Św." należące do Przedsiębiorstwa Rybackiego Złocieniec ?

https://szczecinek.com/artykul/co-plywa-w-jeziorze/206000

Inaczej mówiąc jaki interes ma prywatna spółka w tym, aby za darmo udostępniać wędkarzom okręgu PZW Koszalin swoje wody: Wilczkowo Św., Czaple M i D, Klokowo, Dąbrowieckie D (Radoniewieckie, Kołacz), Dołgie M/k Zagozda, Słonowice ?





Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Gdzie ta ryba?
« Odpowiedź #447 dnia: 25.04.2018, 16:05 »
Krzyśku, ale Ty wiesz, że w polskim prawie słowo wędkarz nie występuje? My jesteśmy rybakami-amatorami :facepalm:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline krzysiekniepieklo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 516
  • Reputacja: 36
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Gdzie ta ryba?
« Odpowiedź #448 dnia: 25.04.2018, 16:16 »
Niezły argument. To może razem z tamtymi ruszmy z sieciami na tarliska. Za rok, za dwa nie będzie się o co kłócić.
http://blog.wiara.pl/krzysiekniepieklo

 i praktycznie jednoosobowe forum       http://prorok.phorum.pl

Offline krzysiekniepieklo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 516
  • Reputacja: 36
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Gdzie ta ryba?
« Odpowiedź #449 dnia: 25.04.2018, 16:24 »
Selektor; argument, że profesor Radecki coś tam, to nie jest argument. Ustawa zabrania handlu, bo nie maja zwolnienia z art 10.  Przedstaw argumentacje prawną, że jednak mogą, skoro tak twierdzisz. Jak nie potrafisz uargumentować, to nie wyjeżdżaj z twierdzeniami.
http://blog.wiara.pl/krzysiekniepieklo

 i praktycznie jednoosobowe forum       http://prorok.phorum.pl