Autor Wątek: Picker + kołowrotek do 400 zł (głównie komercja)  (Przeczytany 2664 razy)

Offline Dejw

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Witam! Szanownych Wędkarzy. ;)

Przejdę od razu do konkretów, szukam sprzętu wędka + kołowrotek do 400zł.
Mam zamiar łowić z gruntu (methoda & feeder).
Ze względu, że nie jestem zbyt doświadczonym wędkarzem w tym sezonie mam zamiar skupić się na połowach głównie na zbiornikach komercyjnych, żeby podszkolić technikę itp. :narybki: 8)
Długość wędki jaką bym preferował to między 2.70m a 3.00m. Mam zamiar korzystać z małych podajników i lekkich koszyczków więc cw. to myślę, że tak do 40g max.

Moje typy kijów które wpadły mi w oko to:
  • Trabucco Precision XT Pro Picker 270 - 35 gr
  • Garbolino Challenger Picker 2,70 // 10-35g
Zastanawiam się jeszcze na tymi wędziskami, ale bym musiał dołożyć parę złoty i nie wiem czy warto dokładać do tych wędzisk? biorąc pod uwagę początek mojej przygody z gruntem.
  • Daiwa Windcast Picker 2,70 /40 ≤g
  • Browning Backfire Method Mania 3,00 // ≤40g

Co do kręcioła to preferował bym coś w miarę z płytką szpulą, na komercji i tak nie będę zarzucał jakoś daleko. wielkość to myślę coś między 2000 -3500, fajnie jak by miał okrągły klips.
a no i zastanawiam się czy znajdę coś wartego uwagi z wolnym biegiem do 200zł? tu czekam na wszą opinię. :)

Z tych polecanych co się mieszczą w moim budżecie to szczególną uwagę zwróciły na mnie te pozycje.
  • Daiwa Ninja 2500 A
  • Okuma Ceymar XT 30FD
  • Ryobi Arctica 2000
  • Spro Cresta Match&Feeder (ten już chyba ciężko będzie dostać)

Co o tym sądzicie i jaki wy polecili byście mi zestaw na metode i feeder do 400zł?





Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Picker + kołowrotek do 400 zł (głównie komercja)
« Odpowiedź #1 dnia: 24.04.2018, 15:06 »
Arctica, mogę polecić. Jak byś wolał taniej i dobrze? http://allegro.pl/kolowrotek-ryobi-ecusima-fd-3000-i7245751802.html
Arek

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Picker + kołowrotek do 400 zł (głównie komercja)
« Odpowiedź #2 dnia: 24.04.2018, 18:39 »
Z wędek polecę Daiwę Windcast (ja mam trochę dłuższą ale myślę że ta też będzie oki), a jeśli chodzi o kręcioł to myślę, że Ryobi Arctica będzie dobrym wyborem ;)
Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 958
  • Reputacja: 237
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Picker + kołowrotek do 400 zł (głównie komercja)
« Odpowiedź #3 dnia: 24.04.2018, 20:16 »
Daiwa Ninja 2500 A mam i polecam, za takie pieniądze bierz śmiało.
Adam

Offline seba86

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 99
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
Odp: Picker + kołowrotek do 400 zł (głównie komercja)
« Odpowiedź #4 dnia: 24.04.2018, 20:56 »
Tylko że Ryobi Arctica nie posiada wolnego biegu, ale posiadam go przy pickerze i spisuje się świetnie.

Offline Stan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 085
  • Reputacja: 203
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szprotawa
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: Picker + kołowrotek do 400 zł (głównie komercja)
« Odpowiedź #5 dnia: 24.04.2018, 21:03 »
Luknij jeszcze na Flagman Sherman Pro 300.40 cw. Mocny picerek,obskoczy też i lżejszą methodę.Super jest też Montaray Elite ,ale tu już nie zmieścisz się w budżecie z kręciołem

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Picker + kołowrotek do 400 zł (głównie komercja)
« Odpowiedź #6 dnia: 25.04.2018, 05:07 »
Jak chcesz coś z wolnym biegiem to Okuma Longbow XT 630 lub 640 zmieści się w 200 zł i byłaby całkiem udanym wyborem :) ja juz drugi sezon męczę i daje radę :)
Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline grzecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 539
  • Reputacja: 47
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Picker + kołowrotek do 400 zł (głównie komercja)
« Odpowiedź #7 dnia: 25.04.2018, 09:07 »
Ja zaproponuję mikado black draft picker 3m + okuma ceymar baitfeeder 340. Spokojnie zmieścisz się w założonym budżecie
Grzesiek
"W czasach powszechnego fałszu mówienie prawdy jest aktem rewolucyjnym" G. Orwell

Offline perkusista30

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 777
  • Reputacja: 36
Odp: Picker + kołowrotek do 400 zł (głównie komercja)
« Odpowiedź #8 dnia: 25.04.2018, 09:42 »
Jeżeli nie wiesz czy czujesz temat łowienia pickerem to kup sobie najtańszy np Jaxon Black Arrow i sprawdź czy odpowiada Ci łowienie tego typu wędka. Ja tak zrobiłem, pasowało mi więc kupiłem kolejny lepszy a teraz kusi mnie Shimano Aernos 2,70/40. Mój błąd polegał na tym że jak mi się spodobało łowienie pickerem to kupowałem różne i teraz mam ich z 5 zamiast jednego Shimano bądź innej marki. Z Mikado mam Tsubame ale jeszcze nim nie łowiłem, podpasowal mi York (nie trzeba się bać tej formy, obecnie ma bardzo fajny sprzęt)

Offline JacekB

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 639
  • Reputacja: 29
  • Płeć: Mężczyzna
Picker + kołowrotek do 400 zł (głównie komercja)
« Odpowiedź #9 dnia: 25.04.2018, 10:39 »
Jeżeli pozwolisz to zaprezentuje swojego pickera nikt tu o nim nie wspomina otóż,Kij o którym mówię to: https://sklepdrapieznik.pl/sklep/hit-cenowy/22155-shimano-vengeance-winkle-picker-270-40g.html
Super kij jak za tą cenę lekki wytrzymały piękna praca mogę polecić z czystym sumieniem.
Kołowrotek jaki z nim pracuje to również coś innego jak tu polecane przez kolegów forumowych,a mowa tu o : https://sklepdrapieznik.pl/sklep/garbolino/21732-garbolino-speed-match-305-fdm.html
Kołowrotek tani ale już drugi sezon jest u mnie i nie mogę powiedzieć złego słowa precyzyjny hamulec,metalowy okrągły klips,dość spora waga jak na kołowrotek o wielkości 3000 ale trzymać w rękach go przecież nie trzeba.Zestaw ten dał mi ostatnio przyłów w postaci karpia 8,5 kg na komercji
Sam widzisz zmieścisz się w budżecie i masz fajny uniwersalny zestaw jaki i na płotki tak i na karpie a i jeszcze na jakieś piwko powinno zostać pozdrawiam i życzę połamania ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Online muzzy123

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 412
  • Reputacja: 50
  • Tomek
Odp: Picker + kołowrotek do 400 zł (głównie komercja)
« Odpowiedź #10 dnia: 25.04.2018, 10:49 »
Ja zaproponuję mikado black draft picker 3m + okuma ceymar baitfeeder 340. Spokojnie zmieścisz się w założonym budżecie
Fajny kijek, polecam.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Tomek

Offline perkusista30

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 777
  • Reputacja: 36
Odp: Picker + kołowrotek do 400 zł (głównie komercja)
« Odpowiedź #11 dnia: 25.04.2018, 10:52 »
Jeżeli pozwolisz to zaprezentuje swojego pickera nikt tu o nim nie wspomina otóż,Kij o którym mówię to: https://sklepdrapieznik.pl/sklep/hit-cenowy/22155-shimano-vengeance-winkle-picker-270-40g.html
Super kij jak za tą cenę lekki wytrzymały piękna praca mogę polecić z czystym sumieniem.
Kołowrotek jaki z nim pracuje to również coś innego jak tu polecane przez kolegów forumowych,a mowa tu o : https://sklepdrapieznik.pl/sklep/garbolino/21732-garbolino-speed-match-305-fdm.html
Kołowrotek tani ale już drugi sezon jest u mnie i nie mogę powiedzieć złego słowa precyzyjny hamulec,metalowy okrągły klips,dość spora waga jak na kołowrotek o wielkości 3000 ale trzymać w rękach go przecież nie trzeba.Zestaw ten dał mi ostatnio przyłów w postaci karpia 8,5 kg na komercji
Sam widzisz zmieścisz się w budżecie i masz fajny uniwersalny zestaw jaki i na plotki tak i na karpie a i jeszcze na jakieś piwko powinno zostać pozdrawiam i życzę połamania ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Myślałem też o takim pickerze ale nie wiem jakoś seria Aernos wydaje się być lepsza. Cena wiadomo wyższa.

Offline JacekB

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 639
  • Reputacja: 29
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Picker + kołowrotek do 400 zł (głównie komercja)
« Odpowiedź #12 dnia: 25.04.2018, 11:18 »


Myślałem też o takim pickerze ale nie wiem jakoś seria Aernos wydaje się być lepsza. Cena wiadomo wyższa.
[/quote]
Niewiem który jest lepszy bo tej serii nie mam mogę tylko napisać swoją subiektywną ocenę kijka który posiadam ceną się nie będę sugerował bo jak dla mnie kijki bardzo podobne do siebie mój trochę lżejszy ale za to ma tylko 2 szczytówki w zestawie,innych różnic nie widzę wiec poco przepłacać



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline perkusista30

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 777
  • Reputacja: 36
Odp: Picker + kołowrotek do 400 zł (głównie komercja)
« Odpowiedź #13 dnia: 25.04.2018, 11:57 »
Różnica jest chociażby w materiale z którego zrobiona jest jedną i drugą wędka. Każdy kupuje to co lubi i na co go stać. Popieram zasadę nie przepłacania za towar tego samego typu. Jednak według mnie są to dwie różne wędki. Ja mam Yorki, firma o niezbyt dobrych opiniach ale wszystko się zmieniło mają fajne produkty, wiadomo nie wszystkie są super.

Offline JacekB

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 639
  • Reputacja: 29
  • Płeć: Mężczyzna
Picker + kołowrotek do 400 zł (głównie komercja)
« Odpowiedź #14 dnia: 25.04.2018, 12:42 »
Różnica jest chociażby w materiale z którego zrobiona jest jedną i drugą wędka. Każdy kupuje to co lubi i na co go stać. Popieram zasadę nie przepłacania za towar tego samego typu. Jednak według mnie są to dwie różne wędki. Ja mam Yorki, firma o niezbyt dobrych opiniach ale wszystko się zmieniło mają fajne produkty, wiadomo nie wszystkie są super.
Jeśli lubisz sztywniejsze kijki to bierz Aernos
Jeśli zaś szukasz czegoś miękkiego to bierz Vengeance bo faktycznie różnią się materiałem jeden bardziej sztywniejszy drugi mniej.
Gdzieś przeoczyłem tą specyfikacje chyba mi oczy rybą zarosły


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk