Autor Wątek: Woj. Śląskie - Wasze ulubione łowiska  (Przeczytany 89380 razy)

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 728
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Woj. Śląskie - Wasze ulubione łowiska
« Odpowiedź #225 dnia: 24.03.2019, 18:24 »
Przeczyce - Turbo ciemne + Gold Pro + pinka + biały . Nigdy mnie nie zawiodły :)
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline kustosz12

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Woj. Śląskie - Wasze ulubione łowiska
« Odpowiedź #226 dnia: 24.03.2019, 19:36 »
Ale może Ty znasz jakieś fajne sprawdzone miejscówki i stąd także masz efekty. Ja niestety na Przeczycach nigdy nie miałem dobrych połowów.

Online Don_M

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 205
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bartek
  • Lokalizacja: Tychy
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Woj. Śląskie - Wasze ulubione łowiska
« Odpowiedź #227 dnia: 24.03.2019, 19:41 »
Panowie (i Panie :) ), czy jest ktoś obeznany w łowiskach w Tychach? Pominę Paprocany, bo są one znane i dużo można poczytać.

Ciekawią mnie 3 stawy na czułowie: Karton, Ochotka i bodajże Zapadlisko? Jak tam z presją wędkarską w weekendy? Jest sens wybierać się na posiadówę niedzielną od rana do wieczora, czy raczej wszystko będzie okupowane? Jakie rybki tam można znaleźć? Bardziej metoda, czy klasyczny grunt? No i na którym stawiku najlepiej się ustawić ;)

Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi.

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 831
  • Reputacja: 318
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Woj. Śląskie - Wasze ulubione łowiska
« Odpowiedź #228 dnia: 24.03.2019, 19:59 »
Zgłaszam się ;) Pierwszy z prawej Karton, 1.2-2m dramatycznie zarasta, od maja brak możliwości łowienia poza cyplem - prawo po przekątnej od wjazdu na przeciwległym brzegu, sporo karpia, płoci i leszczy, masa szczupaka obecnie nie do ruszenia, cypel przeważnie jest oblegany.  W zimie nie zamarza bo ciepła woda do niego wpada.

Po lewej od wjazdu jest Zapadlisko, ok 1.5-2m, dużo karpia, lina, amura, karasia, w sezonie bardzo oblegany na dłuższe zasiadki, wysoki niebezpieczny brzeg usypany z łupka kopalnianego, ostre kamyczki i cholernie ujeżdżają, namioty i wędki ustawia się u góry. Całkiem po prawej jest zatopiony las i masa karczów, łowi się głównie pod samymi grążelami, ciężkie łowisko, ja tam używam żyłki 0.37/przypon pletka 0.20-0.25 i hamulec przykręcony na max, ryba nie ma prawa odpłynąć choćby metr w grążele bo pozamiatane. Najlepszy z nich wszystkich

Ostatni po prawej od wjazdu za Kartonem to Ochotka, płytka, zamulona, masa wzdręgi, płoci i lina. Nie łowię tam w ogóle.
Dzierżno uzależnia

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Woj. Śląskie - Wasze ulubione łowiska
« Odpowiedź #229 dnia: 24.03.2019, 20:21 »
Jak mieszkasz w Tychach to może zbiornikiem Łąka się zainteresuj,daleko nie masz, słyszałem wiele pozytywnych opinii na jego temat ;)

Offline kustosz12

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Woj. Śląskie - Wasze ulubione łowiska
« Odpowiedź #230 dnia: 25.03.2019, 10:20 »
Enzo
Czy możesz zdradzić  jakieś sprawdzone miejscówki na Przeczycach "obfite"w linki, karasie, może karpie 🙂
Planuję też w tym roku zapolować razem z synkiem na suma.
Jeśli się uda, to będzie nasz pierwszy sum.
Czy Przeczyce to dobre miejsce na sumy, czy może lepiej wybrać np. Poraj lub któraś z Pogorii ?
Ojjjj...nakręcam się wędkarsko jak diabli...to była długa zima😉

Offline basp28

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 97
Odp: Woj. Śląskie - Wasze ulubione łowiska
« Odpowiedź #231 dnia: 25.03.2019, 14:21 »
Jak mieszkasz w Tychach to może zbiornikiem Łąka się zainteresuj,daleko nie masz, słyszałem wiele pozytywnych opinii na jego temat ;)
Łąka jest przereklamowana - w zasadzie z ryb godnych uwagi to karpie, ale trzeba je porządnie znęcić, na wiosnę płotka na Pszczynce przed Łąką. Leszczyki, krąpie - w olbrzymich ilościach w rozmiarze żywcowym :), Sandacze, Szczupaki - bez łódki możesz zapomnieć.
Zbiornik Łąka, podobnie jak Goczałkowice to zalane pola, - to bardzo płytkie zbiorniki, chcąc złowić coś godnego uwagi trzeba łowić daleko od brzegu, dodatkowo presja wędkarska jest olbrzymia. 

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Woj. Śląskie - Wasze ulubione łowiska
« Odpowiedź #232 dnia: 25.03.2019, 16:47 »
Kolego Kustosz Suma to na Wisłę najlepiej by było ,a jak wolisz jeziora to spróbuj na Pogori 2 są tam bestie sporych rozmiarów ;)

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Woj. Śląskie - Wasze ulubione łowiska
« Odpowiedź #233 dnia: 25.03.2019, 16:49 »
Co do Przeczyc, to odpuściłem je już dawno temu ,teraz skupiam się na Pogoriach i dwóch jeziorkach małych: Smug i Leśny :thumbup:

Online Don_M

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 205
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bartek
  • Lokalizacja: Tychy
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Woj. Śląskie - Wasze ulubione łowiska
« Odpowiedź #234 dnia: 25.03.2019, 18:09 »
A że tak jeszcze pociągnę temat Tychów i okolic (Katowice / Mikołów / Pszczyna) - powiedzmy Tychy +/- 20km - czy są jakieś łowiska PZW, na których nie ma ogromnej presji wędkarskiej?

Gdzieś gdzie można by usiąść na spokojnie w ciszy, żeby dookoła nie było 6 stanowisk obsadzonych karpiarzami siedzącymi od paru dni.
Jakoś szczególnie nie zależy mi na wielkich rybach, mini płotki czy leszczyki też będą świetne - najbardziej zależy mi właśnie na ciszy i spokoju w najbliższej okolicy, a o to niestety bardzo ciężko u nas w weekendy z tego co zauważyłem :(

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Woj. Śląskie - Wasze ulubione łowiska
« Odpowiedź #235 dnia: 25.03.2019, 18:18 »
Ciekawią mnie 3 stawy na czułowie: Karton, Ochotka i bodajże Zapadlisko? Jak tam z presją wędkarską w weekendy? Jest sens wybierać się na posiadówę niedzielną od rana do wieczora, czy raczej wszystko będzie okupowane? Jakie rybki tam można znaleźć? Bardziej metoda, czy klasyczny grunt? No i na którym stawiku najlepiej się ustawić ;)

Ja zaliczyłem tam ze dwie wyprawy kilka lat temu. Jakoś jednak klimat tego łowiska mi się nie spodobał. Presja była naprawdę spora. Wędkarz koło wędkarza. Niektórzy czekali na miejsce.
Jak napisał katystopej, Karton i Ochotka to takie zamulone i płytkie stawiki. Najciekawszy to właśnie Zapadlisko. Można zarzucać pod wystające z wody kołki i dorwać fajnego lina, karpia. Ja na spławik miałem tylko malutkie płoteczki, mimo że nie łowiłem na pinki czy ochotkę i starałem się zrobić jakąś selekcję. Podejrzewam, że gdybym się poświęcił i poznał ten zbiornik dobrze, to byłaby szansa dopaść ładniejsze liny. Jednak presja i krajobraz jakoś mnie odstraszyły.



Enzo
Czy możesz zdradzić  jakieś sprawdzone miejscówki na Przeczycach "obfite"w linki, karasie, może karpie 🙂
Planuję też w tym roku zapolować razem z synkiem na suma.
Jeśli się uda, to będzie nasz pierwszy sum.
Czy Przeczyce to dobre miejsce na sumy, czy może lepiej wybrać np. Poraj lub któraś z Pogorii ?
Ojjjj...nakręcam się wędkarsko jak diabli...to była długa zima😉

Ja mieszkam dość blisko Przeczyc i kiedyś bardzo często tam wędkowałem. Były to jednak głównie wyprawy karpiowe i sandaczowe.
Linki i karasie na Przeczycach? Hmm... Sam bym chętnie pozyskał taką informację :-) Być może moje miejscówki i techniki łowienia temu nie sprzyjały, ale nie widziałem, żeby w moim sąsiedztwie ktoś wyciągnął ryby tych gatunków.
Owszem, jesienią gromadzi się na Tuliszowie całkiem przyzwoita płoć. Tam chyba większość feederowców i spławikowców poluje na leszcze, karpiki, płocie i jazie. Tam też głównie organizowane są zawody.
Pozdrawiam
Mateusz

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 831
  • Reputacja: 318
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Woj. Śląskie - Wasze ulubione łowiska
« Odpowiedź #236 dnia: 25.03.2019, 18:20 »
A że tak jeszcze pociągnę temat Tychów i okolic (Katowice / Mikołów / Pszczyna) - powiedzmy Tychy +/- 20km - czy są jakieś łowiska PZW, na których nie ma ogromnej presji wędkarskiej?

Gdzieś gdzie można by usiąść na spokojnie w ciszy, żeby dookoła nie było 6 stanowisk obsadzonych karpiarzami siedzącymi od paru dni.
Jakoś szczególnie nie zależy mi na wielkich rybach, mini płotki czy leszczyki też będą świetne - najbardziej zależy mi właśnie na ciszy i spokoju w najbliższej okolicy, a o to niestety bardzo ciężko u nas w weekendy z tego co zauważyłem :(

Jest, ale trzeba dodatkowo dopłacić. Od zeszłego roku moje koło pozwala opłacać "obcym" nasz staw licencyjny Mysłowice Wesoła koło nr 61, staw 5ha 1-4m głębokości, bardzo dużo karpia 40-50cm, sporo 50-60, bardzo dużo amura, trochę lina, karasia, płoci, regularnie ok 3 razy w roku zarybiany różnymi gatunkami, kilkadziesiąt stanowsik z ławeczką, wykoszona trawa, czysto i w miarę cicho, na kilkudniowych zasiadkach mało kto siedzi, przeważnie emeryci kopalniani z pobliskiego osiedla siedzą. Ale cena - 150zł w tym jest 10szt ryby które można zabrać. My z naszego koła też tą kwotę dopłacamy, ale warto.

https://www.google.pl/maps/@50.1933739,19.0836203,694m/data=!3m1!1e3?hl=pl

Dzierżno uzależnia

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 898
  • Reputacja: 413
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Woj. Śląskie - Wasze ulubione łowiska
« Odpowiedź #237 dnia: 25.03.2019, 18:24 »
Ja tam nie byłem ale znajomy łowił regularnie i był bardzo zadowolony.
Glównie polował na karpie 2-2,5 kg. I Mu to odpowiadało.
;)

Offline Wojtek8583

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 213
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tychy
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Woj. Śląskie - Wasze ulubione łowiska
« Odpowiedź #238 dnia: 25.03.2019, 18:28 »
W okolicy Tychów za bardzo nie ma łowisk bez presji.Często jeżdże na Czołów na zapadlisko , ładny lin i karp się trafia,ale jak przyjdzie weekend to jest ciężko z miejscówką. Na łąkę też jeżdżę zasiadki parodniowe , jak grubiej podnęcisz i dużo to leszcze wchodzą max do 50 cm.

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 831
  • Reputacja: 318
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Woj. Śląskie - Wasze ulubione łowiska
« Odpowiedź #239 dnia: 29.03.2019, 19:14 »
Rano jadę na Smug, zobaczymy co w wodzie bulka po tygodniowym odpoczynku ryb od wędkarzy.
Dzierżno uzależnia