Autor Wątek: Telefon 1500-2000  (Przeczytany 1069 razy)

Offline ObraFMI

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 272
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mariusz
    • Próbnik
  • Lokalizacja: FMI
Odp: Telefon 1500-2000
« Odpowiedź #15 dnia: 06.02.2024, 19:40 »
to na chwilę obecną byś się zdziwił, bo XIaomi robią już solidne aparaty (współpraca z firmą Leica zobowiązuje w końcu)...
...

... Tak jak napisałem-współprace czy technologia z Leica, Sony, Zeiss itp niewiele zmieniają bo parametry na papierze w większości są ok.
...

Ciemne obiektywy, szumiące matryce wielkości główki od szpilki- nawet chińczyk zrobi taką "mechanikę": nie o to w tym chodzi.
I potem ludzie szukają właśnie pierdyliona pikseli i obiekrywów od w/w.
Jakość fotek z telefonu zależy od programistów w dzisiejszych czasach- więc np Xiaomi nie robi super matryc i obiektywów- lecz może mieć właśnie ich.

https://informatykzakladowy.pl/fotografia-obliczeniowa/



Cytuj
To wszystko jednak tylko nieśmiałe początki. Już dziś aparaty Google mają Google Lens, który znajduje informacje o obiektach w kadrze. Samsung robi to samo z Bixby. Na razie triki te służą tylko poniżaniu użytkowników iPhone’a, ale łatwo wyobrazić sobie, że gdy następnym razem zrobisz selfiaka pod wieżą Eiffla, twój telefon powie: wiesz, ten selfiak jest do dupy; pozwól że podmienię zdjęcie w tle na ostre, poprawię ci fryzurę i usunę pryszcza. Jeśli chcesz wrzucić tę fotę na Instagrama, polecam filtr VSCO L4. Nie ma za co.
Potem aparat zacznie podmieniać trawę na bardziej zieloną a przyjaciółki na przyjaciółki z większymi cyckami. Czy jakoś tak. Nowy wspaniały świat.
Nie płacę Pazernym Zabójcom Wód.

Offline key_kr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
Odp: Telefon 1500-2000
« Odpowiedź #16 dnia: 06.02.2024, 21:46 »
Przycebullem.
Kupiłem na Allegro 2 uszkodzone Samsungi s23.
Dałem do serwisu. Mam za 700 PLN prawie flagowca Samsunga.

Offline krzysssiooo

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 54
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legnica
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Telefon 1500-2000
« Odpowiedź #17 dnia: 07.02.2024, 11:04 »
Przycebullem.
Kupiłem na Allegro 2 uszkodzone Samsungi s23.
Dałem do serwisu. Mam za 700 PLN prawie flagowca Samsunga.
i bardzo dobry wybór, w tej cenie nic lepszego nie kupisz, snapdragon robi tu kosmiczną robotę, wiem bo mam :)