Autor Wątek: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R  (Przeczytany 70725 razy)

Offline Rielan

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 120
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #105 dnia: 22.04.2020, 21:55 »
Wolę sto razy filmiki pyzy, który może i nic nie złowi, ale nie ma ciśnienia. Pchać się tam gdzie w danym momencie ryba bierze jest słabe. Bardzo słabe.


Z gliny natura i tak nic nie kupię bo nie ogarniają podstawowych kwestii.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

To już zależy kto czego oczekuje od autora, filmiki Pyzy zupełnie nic mi nie dadzą, gdy szukam wiedzy ;)
Kto się pcha? Skoro opłacili pozwolenia, to dlaczego mają tam nie łowić? Rozumiem, że Ty wybierasz bezrybie, bo jechać tam gdzie ryba bierze to Twoim zdaniem słabe podejście :facepalm: Masz szczęście, że w Polsce jest PZW, bo byś w domu siedział ;D
Robert

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #106 dnia: 22.04.2020, 22:05 »
Ciekawy temat, pod kątem tego gdzie w 2020 r. jesteśmy my wszyscy, jako wędkarze. Jak wygląda stan polskich wód ;) 

Ja myślałem, że nagram z drona miesiarzy jak ustawiają się w kolejce na dane miejsce, a tu zonk. Nikogo nie ma.

;D Mistrz :thumbup:

Można też pomyśleć o planszy z napisem: Uwaga. Obszar zapowietrzony koronawirusem, pobyt grozi śmiercią.... i zrobić kilka rund wokół zbiornika ;)

Offline piotrrd

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 718
  • Reputacja: 80
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sokółka
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #107 dnia: 22.04.2020, 22:34 »
Wolę sto razy filmiki pyzy, który może i nic nie złowi, ale nie ma ciśnienia. Pchać się tam gdzie w danym momencie ryba bierze jest słabe. Bardzo słabe.


Z gliny natura i tak nic nie kupię bo nie ogarniają podstawowych kwestii.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

To już zależy kto czego oczekuje od autora, filmiki Pyzy zupełnie nic mi nie dadzą, gdy szukam wiedzy ;)
Kto się pcha? Skoro opłacili pozwolenia, to dlaczego mają tam nie łowić? Rozumiem, że Ty wybierasz bezrybie, bo jechać tam gdzie ryba bierze to Twoim zdaniem słabe podejście :facepalm: Masz szczęście, że w Polsce jest PZW, bo byś w domu siedział ;D
Ja wybieram miejsce które mi odpowiada.
Nie pcham się tam gdzie ryba bierze tylko po to żeby połowić.

Nie mam parcia na rybę.

Nie chcę urazić innych osób, ale pchając się na komercji bądź jechać tam gdzie ryba akurat stoi/bierze nie dało by mi to satysfakcji.


I nigdzie nie napisałem, że nie mogą łowić. Oczywiście mogą, ale kilka ekip w tym samym miejscu w tym samym czasie i wszystkie z ekip z firmowymi czapeczkami .... można wydedukować o co chodzi.

To podobnie jak z wysypem filmików z tx3 od robinsona w roli głównej

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 506
  • Reputacja: 1976
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #108 dnia: 22.04.2020, 22:38 »
Oblegane DD to piękny znak, że idzie nowe i nic tego nie powstrzyma (chyba że jakiś głód zapanuje...). Będzie coraz większa presja na tworzenie nowych NK.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Online Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 822
  • Reputacja: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #109 dnia: 22.04.2020, 22:45 »
Ja tam Ci zazdroszczę, że masz tak fajny sklep blisko siebie, super wędki do sprawdzenia, nie mówiąc już o możliwości rozmowy z jednym z najlepszych feederowców w kraju :) Mam gdzieś jakie łowiska pokazuje, wartość merytoryczna tego kanału jest olbrzymia i z niecierpliwością czekam na kolejne produkcje. W tym momencie NaturaFishingTV i Imprezy Wędkarskie to moim zdaniem najlepsze kanały wędkarskie na polskim Youtube :beer:
Nie korzystałem z ich "usług" i nie mam zamiaru korzystać. Pomimo tego, że bardziej mi po drodze do N-F, niż do sklepu Fish, gdy jadę na łowiska. Ale wybieram zawsze Fish'a. Jestem negatywnie nastawiony do "szumnej" reklamy, do promowania się za wszelką cenę. I może właśnie dlatego z taką niemalże ogromną dozą niechęci podchodzę do N-F.
A wartościowe przekazy? Może nie traktuję tego jako wyrocznię, ale już nie raz przekonałem się do tego, że "nasz" Luk ma dużą wiedzę i chętnie dzieli się nią na swoich filmach.
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline Rielan

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 120
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #110 dnia: 22.04.2020, 23:12 »
Ja tam Ci zazdroszczę, że masz tak fajny sklep blisko siebie, super wędki do sprawdzenia, nie mówiąc już o możliwości rozmowy z jednym z najlepszych feederowców w kraju :) Mam gdzieś jakie łowiska pokazuje, wartość merytoryczna tego kanału jest olbrzymia i z niecierpliwością czekam na kolejne produkcje. W tym momencie NaturaFishingTV i Imprezy Wędkarskie to moim zdaniem najlepsze kanały wędkarskie na polskim Youtube :beer:
Nie korzystałem z ich "usług" i nie mam zamiaru korzystać. Pomimo tego, że bardziej mi po drodze do N-F, niż do sklepu Fish, gdy jadę na łowiska. Ale wybieram zawsze Fish'a. Jestem negatywnie nastawiony do "szumnej" reklamy, do promowania się za wszelką cenę. I może właśnie dlatego z taką niemalże ogromną dozą niechęci podchodzę do N-F.
A wartościowe przekazy? Może nie traktuję tego jako wyrocznię, ale już nie raz przekonałem się do tego, że "nasz" Luk ma dużą wiedzę i chętnie dzieli się nią na swoich filmach.

Jasne rozumiem, piszę to z mojej perspektywy, gdzie mam do najbliższego centrum wędkarskiego prawie 110 km, a i tak znajdę tam mało sprzętu, który mnie interesuje :)
Mi to zupełnie nie przeszkadza, może jestem w tej sprawie ignorantem, ale nie dostrzegam tej "szumnej" reklamy i wiem, że Mateusz promuje produkty dobrej jakości, zresztą wielu użytkowników tego forum to potwierdza. Gdyby było inaczej sam pewnie odpuściłbym sobie jego filmy.
Co do Luka, to nawet nie ma co dywagować, pochłonąłem mnóstwo jego filmów i najlepszym dowodem na to, że przekazuje dużą wiedzę są moje wyniki nad wodą, zresztą poprawiły się tak samo po obejrzeniu i wyciągnięciu wniosków z filmów NaturaFishing.
Trzeba się cieszyć, że w tych smutnych czasach każdy może znaleźć coś dla siebie, czy to jeżeli chodzi o youtube, czy sklepy wędkarskie :) :beer:
Robert

Offline piotrrd

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 718
  • Reputacja: 80
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sokółka
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #111 dnia: 22.04.2020, 23:24 »
Rielan to nie chodzi o Flagman. Akurat produkty są na tyle dobre, że bronią się same

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka


Offline muzzy123

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 412
  • Reputacja: 50
  • Tomek
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #112 dnia: 22.04.2020, 23:37 »
Wolę sto razy filmiki pyzy, który może i nic nie złowi, ale nie ma ciśnienia. Pchać się tam gdzie w danym momencie ryba bierze jest słabe. Bardzo słabe.


Z gliny natura i tak nic nie kupię bo nie ogarniają podstawowych kwestii.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Pyza jeździ w te same miejsca z powodu braku samochodu czy też prawa jazdy, jeśli trafi mu się okazja zabiera się z kolegami na jakiś wypad, więc tu bym nie szukał jakiejś głębszej filozofii.

Wysłane z mojego moto g(7) plus przy użyciu Tapatalka

Tomek

Offline piotrrd

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 718
  • Reputacja: 80
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sokółka
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #113 dnia: 22.04.2020, 23:42 »
W filmikach pyzy też nie szukam jakiejś głębszej filozofii....

Reklamowe filmiki z parciem na rybę to jednak nie mój świat.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 687
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #114 dnia: 23.04.2020, 09:41 »
Oblegane DD to piękny znak, że idzie nowe i nic tego nie powstrzyma (chyba że jakiś głód zapanuje...). Będzie coraz większa presja na tworzenie nowych NK.

Panowie, Michał ma rację, popularność no kill jest coraz większa. Co do tłumów - na DD ryba się grupuje do tarła przy wpływie Kłodnicy, i tam jest jej duża koncentracja. Stąd takie zagęszczenie wędkarzy w tamtym miejscu. Jeżeli temperatura będzie mocno na plusie, karp i leszcz zaczną wchodzić w tarło. Osady na dnie zbiornika powodują, że woda jest cieplejsza, dlatego tarło karpia dochodzi tam do skutku.

Stąd parcie na te odcinki łowiska, bo tam wyniki są z racji ilości ryb po prostu lepsze i jest tłok. Po tarle jednak ryba się rozejdzie i powinno być luźniej. Do tego to Śląsk, czyli największe skupisko ludności. Ludzi więc nie brakuje. Gdyby można było ryby zabierać, byłyby tam też tłumy, aczkolwiek innego typu :)

Jest też jednak druga strona tej popularności, żałuję, że takie obłożenie wędkarzami tego zbiornika nie przenosi się na jego jakość, stan dróg dojazdowych, miejscówek, mniejszej ilości śmieci itd. Koło które się opiekuje wodą, wiele z tego nie ma. I nie chodzi o to aby na tym ktoś zarabiał osobiście, ale aby kasa szła za wędkarzem i ruszyły inwestycje na zagospodarowanie tego wielkiego zbiornika, a mogliby korzystać tu i spinningiści. Zanosi się raczej na eksploatację, niestety :(
Lucjan

Online Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 822
  • Reputacja: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #115 dnia: 23.04.2020, 10:16 »
Luk, zauważ proszę, że Dzierżno jest ogromnym akwenem.
W okręgu Kędzierzyn-Koźle jest woda N-K, gospodarzem jest Koło Azoty. W mojej opinii jest to jedno z piękniejszych miejsc do wędkowania. Problem polega na tym, że jest to mały zbiornik, o ograniczonej ilości miejsc. Ale ten problem przekłada się też na plus tego łowiska. Jest to miejscówka bardzo zadbana, świetnie przygotowane stanowiska wędkarskie. Łowiąc tam miesiąc temu nie widziałem toalet, ale kto wie, czy i takie w sezonie się nie pojawią.
Osobiście jestem urzeczony tym łowiskiem i po majówce, a także po powrocie z urlopu, zamierzam niejeden raz się tam pojawić.
I żeby nie było niedomówień - jest to woda PZW, żadna komercja, czy też licencja. Opłacasz kartę i możesz spokojnie łowić.
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 254
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #116 dnia: 23.04.2020, 10:28 »
Co do zmian, to w moim stowarzyszeniu na 140 wędkarzy, 40 to ponoć no kille wg Prezesa, reszta to umiarkowane i totalne miesarze... Chodź wg regulaminu to robią, więc o tyle dobrze..
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 506
  • Reputacja: 1976
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #117 dnia: 23.04.2020, 10:31 »
Co do zmian, to w moim stowarzyszeniu na 140 wędkarzy, 40 to ponoć no kille wg Prezesa

Jeszcze kilka lat temu takie statystyki były nie do pomyślenia :)
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 687
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #118 dnia: 23.04.2020, 10:45 »
Luk, zauważ proszę, że Dzierżno jest ogromnym akwenem.
W okręgu Kędzierzyn-Koźle jest woda N-K, gospodarzem jest Koło Azoty. W mojej opinii jest to jedno z piękniejszych miejsc do wędkowania. Problem polega na tym, że jest to mały zbiornik, o ograniczonej ilości miejsc. Ale ten problem przekłada się też na plus tego łowiska. Jest to miejscówka bardzo zadbana, świetnie przygotowane stanowiska wędkarskie. Łowiąc tam miesiąc temu nie widziałem toalet, ale kto wie, czy i takie w sezonie się nie pojawią.
Osobiście jestem urzeczony tym łowiskiem i po majówce, a także po powrocie z urlopu, zamierzam niejeden raz się tam pojawić.
I żeby nie było niedomówień - jest to woda PZW, żadna komercja, czy też licencja. Opłacasz kartę i możesz spokojnie łowić.

Nie słyszałem o okręgu Kędzierzyn-Koźle, o Opolu już tak :)

Masz rację, są piękne wody no kill, kto był na Śródlesiu 2 ten wie co to za woda :) I sa świetnie zorganizowane. Jednak okręg katowicki to moloch, z masą działaczy, niczym pijawki wysysających krew z żywiciela. Dlatego w wielu miejscach nie ma odpowiedniego finansowania, kasa nie idzie tam gdzie powinna, czyli na zagospodarowanie. Spora jej część jest przeżerana. Wiele okręgów ma prezesów bez typowych wypłat, te duże to jednak inna bajka, tam prezesi mają wysokie uposażenia. Iwański to podobno jeden z najlepiej zarabiających, przynajmniej tak było. Nie dziwi więc, że chce on, podobnie jak wielu innych działaczy z okręgu Katowice, zjazdu nadzwyczajnego. Aby się móc paść. Aby trwało dalej to samo.

Dlaczego pisałem o tym, że powinno się należeć do tylu kół na ile przyjdzie nam ochota? Bo wtedy płacilibyśy większe składki, mając dostęp tylko do tych wód (oprócz naszego okręgu), którymi dane koła się opiekują. Wtedy Koło Dzierżno Duże miałoby o wiele więcej kasy i mogłoby ją inwestować, zaś inne też walczyłyby jakością łowisk o wędkarza. Ale mamy komunę w PZW  i wszyscy mają po równo, czyli zazwyczaj wielkie gie. A wody PZW powinny być prawie jak komercje. Sukces Dzierżna Dużego jednak nie bierze się znikąd. To jeden z nielicznych zbiorników, gdzie karp się skutecznie wyciera, więc jest go tam sporo. Nie trzeba zarybień. Do tego zbiornik zarasta, utrudniając łowienie. Więc ryba ma ochronę, bo wielu wędkarzy sobie tam nie radzi po prostu. Jak ktoś wie gdzie usiąść i zarzucać to spoko, jednak jak ktoś łowi tam z marszu i zobaczy jak długo idzie na dno podajnik, to mu mina rzednie :)

Dlatego ten akwen potrzebuje inwestycji. A na okręg nie ma co liczyć raczej.
Lucjan

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 730
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #119 dnia: 23.04.2020, 10:47 »
Tak ale nadal większość " prezesuf" uważa że to zło a wędkarz sam ma decydować o tym czy zabierać czy nie. ???
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz