Autor Wątek: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R  (Przeczytany 70719 razy)

Offline Michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 813
  • Reputacja: 95
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #135 dnia: 06.05.2020, 21:09 »
Lucjan wszyscy są zaznajomieni z tą sytuacją. Sprawa została zgłoszona komendantowi straży w okręgu. Pytanie czy coś z tym zrobi i czy wyślę chłopaków na interwencję, w odpowiedniej porze. Powinien to zroić bo jak wiadomo straż w obecnym okresie  ma przykazane interweniować tylko w nagłych przypadkach. Mają więc czas. Tylko ze  tu będzie konflikt WP - PZW. I tu jest chyba pies pogrzebany.
Podobno WP odbijają piłeczkę i twierdzą że wszystko jest ok i wypierają się wszystkiego. Trzeba przyznać że znależli sobie odpowiedni czas na swoje działania. Teraz w czasie korony i wyborów temat dd schodzi na dalszy plan.
Koło 29 jest tylko gospodarzem zbiornika, rządzi okręg. Ludzie tam pracujący biorą odpowiedni hajs, a nie działają społecznie, więc to na nich spoczywa dalsze działanie.

https://www.facebook.com/groups/zlow.i.wypusc.rzeczyce/

Offline Michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 813
  • Reputacja: 95
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #136 dnia: 06.05.2020, 21:12 »
Przypomnę bo większość pewnie nie wie, odkąd pamiętam praktycznie co roku odbywała się na DD taka akcja ze ściekami, rybki umierały ,zgłaszane było to do różnych instytucji ale nigdy nikt nikogo nie ukarał a przychodziły informacje że DD to Zbiornik tak zwany odstojnik wszelkiego syfu dla Kanału Gliwickiego i Kłodnicy . >:( ???

Przez ostatnie 2 lata nie kojarzę, aby były takie zrzuty ścieków jak w tym roku.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 687
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #137 dnia: 07.05.2020, 10:49 »
Ja bym wybrał inną drogę. Proponuję abyście się zorientowali, ile kosztować będą badania wody. Jeżeli macie jakieś znajome laboratorium, należy pobrać próbki tak jak oni wskażą, najlepiej w nocy jak leci syf. I wtedy wiadomo co się dzieje, macie wtedy argument dla PZW, dla Polskich Wód czy dla policji. Bo jak wyjdzie co jest w wodzie, to wtedy będzie przejrzyście. A można dowiedzieć się czym są te zanieczyszczenia, określić koniecznie BZT5 (biologiczne zapotrzebowanie tlenu - pokazujące jak zanieczyszczona związkami organicznymi jest woda).

Kolejny krok to poinformowanie gazet i innych mediów. Należy poinformować ich, że władze (samorząd, gmina, miasto, PW, PSR itd) nie chcą reagować i sytuację bagatelizują, podczas gdy padają ryby. Cierniki są coraz rzadsze, i kilka dobrych zdjęć świetnie doda siły takiemu artykułowi. Jeżeli się napisze, że coraz rzadszy w Polsce gatunek ginie podcza tarła, gdyż nie opuszcza gniazd tarłowych, to chwyta za serce. Nie każdy ocenia ryby po ich wielkości i ilości dzwonków jakie można z niej zrobić :)

Badania mogą kosztować kilkaset złotych, i raczej nie uszczupli to kasy koła nr 29 znacząco. Za to będziecie mieć pewność, że albo normy nie są przekroczone, albo macie cep w dłoni, którym można zdzielić albo władze związku albo PW lub PSR. Tu trzeba 'drzeć mordę' jak najmocniej, bo bez tego będą wszystko zlewać. W Polsce los ryb nie obchodzi praktycznie nikogo, musi dojść do śnięcia, aby ktoś się tym zainteresował. A tu trzeba dmuchać na zimne. Jak padnie kilkaset dużych karpi, to straty będą dużo większe. Można też zrobić zrzutę, sam chętnie coś dołożę.

Lucjan

Offline Don_M

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 214
  • Reputacja: 20
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bartek
  • Lokalizacja: Tychy
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #138 dnia: 24.04.2021, 16:38 »
Nie wiem czy robię dobrze odkopując temat, ale nie widzę sensu tworzenia nowego.
Chciałem zapytać jak się ma sytuacja na DD obecnie? Czy faktycznie trzeba mieć terenówkę, żeby szukać miejscówy? Byłem tam rok temu i było mało kolorowo, ale w tym roku na grupie fb ciągle posty o zagubionych tablicach rej, a z drugiej  strony masowy wypływ filmików na yt, gdzie nie widzę zbytnio tych tragicznych warunków. Chciałbym się tam wybrać, a martwię się o moją skodzinę :D czy np. Od strony plaży droga jest bardziej łaskawa?
Z góry dzięki za wszystkie podpowiedzi :)

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #139 dnia: 24.04.2021, 18:39 »
Nie wiem czy robię dobrze odkopując temat, ale nie widzę sensu tworzenia nowego.
Chciałem zapytać jak się ma sytuacja na DD obecnie? Czy faktycznie trzeba mieć terenówkę, żeby szukać miejscówy? Byłem tam rok temu i było mało kolorowo, ale w tym roku na grupie fb ciągle posty o zagubionych tablicach rej, a z drugiej  strony masowy wypływ filmików na yt, gdzie nie widzę zbytnio tych tragicznych warunków. Chciałbym się tam wybrać, a martwię się o moją skodzinę :D czy np. Od strony plaży droga jest bardziej łaskawa?
Z góry dzięki za wszystkie podpowiedzi :)


Zależy kolego gdzie szukasz miejsca. Zbiornik od wschodu jest faktycznie mniej dostępny, ale reszta DD jest całkiem ok.

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 867
  • Reputacja: 333
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #140 dnia: 24.04.2021, 18:51 »
Od plaży do Yacht klubu zwiedzałem Outlanderem 2 i miał co robić, nie zapuszałbym się tam niczym mniej terenowym niż SUV z prześwitem co najmniej 20cm i 4x4, albo zawiśniesz na koleinie albo nie podjedziesz bez 4x4 bo piach pod kołami.
Dzierżno uzależnia

Offline Don_M

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 214
  • Reputacja: 20
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bartek
  • Lokalizacja: Tychy
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #141 dnia: 24.04.2021, 19:14 »
Dzięki za odpowiedzi :) mam na myśli głównie stronę od m. Dzierżna, więc dość popularny, słyszałem że i tam jest w tym roku gorzej niż zwykle.
Yacht klub sobie w takim razie odpuszczę :D

Offline Berez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 803
  • Reputacja: 125
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Chojnów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #142 dnia: 11.05.2021, 21:35 »
Mam prośbę do kolegów którzy łowią na dierżnie dużym. Możecie wskazać na mapce gdzie można się wybrać z 3 osobową ekipą najlepiej kilka miejsc w razie jak by już któraś była zajęta??. Planujemy wyjazd w czerwcu na 3 dni a nikt z nas nigdy nie był na tym zbiorniku i nie wiemy co i jak. Z góry dziękuję za pomoc.

Oto mapka:
- Arek -

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #143 dnia: 11.05.2021, 21:37 »
W czerwcu to już będzie chyba sporo "surówki".

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 506
  • Reputacja: 1976
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #144 dnia: 11.05.2021, 21:42 »
w razie jak by już któraś była zajęta??

Z tego, co się orientuję, to każda raczej będzie zajęta, a nie w razie...

Jak ja teraz byłem, to Jędrek we WTOREK rano przez 2h jeździł i szukał miejsca dla nas.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Berez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 803
  • Reputacja: 125
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Chojnów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #145 dnia: 11.05.2021, 21:56 »
No właśnie ogólnie myśleliśmy żeby jechać w tygodniu niż w piątek i siedzieć do niedzieli ale mówicie, że tam weekend trwa cały tydzień hehe.
- Arek -

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 254
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #146 dnia: 11.05.2021, 22:23 »
Osobiście znam osobę która zasiadkę na DD zaczyna w kwietniu a kończy w październiku. Tam śpi, je, sra, i stamtąd jeździ do pracy.

Na okolicznościowe imprezy rodzinne jedzie tylko gdy ktoś go zastąpi w pilnowaniu miejscówki. Wariat.
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #147 dnia: 11.05.2021, 22:25 »
A no są tacy którzy już ponad 100 karpi tam złowili w tym sezonie 😎. Gdybym miał taką wodę pod nosem to pewnie z okrągły miesiąc bym przysiedział😆.

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 936
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #148 dnia: 11.05.2021, 22:28 »
w tym czasie byś złowił przy okazji 1000 leszczy ;) + bonusy linowe
;)

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 254
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #149 dnia: 11.05.2021, 22:37 »
A no są tacy którzy już ponad 100 karpi tam złowili w tym sezonie 😎. Gdybym miał taką wodę pod nosem to pewnie z okrągły miesiąc bym przysiedział😆.

Myślę, że to całkiem możliwe :)
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.