Autor Wątek: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R  (Przeczytany 70750 razy)

Offline kburza

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 344
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #45 dnia: 02.04.2016, 23:19 »
Wiecie co, szlak trafia człowieka, jak idzie nad wodę, a pod nogami ma puszki, butelki, dziurexy i masę innych śmieci :/ Kiedyś w urzędzie zgłosiliśmy pomysł, żeby ludzie, którzy odrabiają społecznie godziny nie grabili 10 razy dziennie trawnika pod urzędem gminy, tylko właśnie, żeby sprzątali tereny, takie jak parkingi przy lesie czy jakimś zbiorniku wodnym i ich tereny, ale niestety urzędasy to urzędasy i w du..ie mają, co się dzieje z miejscami, które naprawdę pokazują piękno regionu. I taki gość ma do zapłaty np. 500 zł i odrobi to przez dwa czy trzy dni po 3 godz., a każdy normalnie pracujący musi prawie tydzień na to robić po 8 godz dziennie :/ i musi zapłacić z własnej kieszeni :/

A poza tym pozazdrościć udanej akcji :) Dzięki takim jak Wy wraca nadzieja, że są jeszcze ludzie, dla których przyroda i jej wygląd ma znaczenie :)
---- Catch & Release ---
                                     --- NO KILL ---
Pozdrawiam, Krzysiek.

Offline Michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 813
  • Reputacja: 95
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #46 dnia: 05.02.2017, 01:55 »
Chciałbym się dowiedzieć jakie zmiany nastąpiły od momentu przekształcenia zbiornika w C&R:

- Presja wędkarska zwiększyła się czy zmniejszyła?
- Jaką rybą i w jakiej ilości zarybia się zbiornik?
- Czy został wyeliminowany problem z kłusownictwem i zabieraniem ryb?

Wrzucam kilka filmów





Offline saszus1000000

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 59
  • Reputacja: 3
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #47 dnia: 05.02.2017, 11:39 »
Te leszcze robią wrażenie :o

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #48 dnia: 02.05.2017, 12:27 »
Chciałbym się dowiedzieć jakie zmiany nastąpiły od momentu przekształcenia zbiornika w C&R:

- Presja wędkarska zwiększyła się czy zmniejszyła?
- Jaką rybą i w jakiej ilości zarybia się zbiornik?
- Czy został wyeliminowany problem z kłusownictwem i zabieraniem ryb?


Ja ponawiam pytanie, ponieważ zostało bez odpowiedzi.

Jak z presją, jak z zarybieniami, jak z kłusownictwem?

I pytanie zasadnicze. Czy notuje się jakiś wzrost populacji ryb? Oczywiście to dopiero drugi sezon wypuszczania rybek na Dzierżnie ale pytam z ciekawości.
Grzegorz

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 687
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #49 dnia: 02.05.2017, 12:42 »
Z tego co wiem, to na pewno jest sporo ryb, łowi się przeważnie karpie do 10 kg i leszcze do 5 kg. Mało kto łowi inne gatunki, więc jest mało info, ale przyłowy szczupaka były konkretne (kilka po 8-10 kg). Na pewno jest lin, płoć, karaś  (pospolity i japoniec),okoń spory i kilka innych gatunków.

Kłusownictwo - tutaj jest OK, bo zbiornik jest dobrze pilnowany, zaś większa ilość łowiących to też więcej 'par oczu' na tej wodzie. Ludzie wiedzą gdzie dzwonić, i dość szybko kontrolerzy mogą się pojawić. Zbiornik nie jest łatwy do kłusowania z marszu, bo to trudniejsza woda.

Zarybia się szczupakiem póki co na pewno, a jak z innymi gatunkami to nie wiem. Z normalnego punktu widzenia, nie należy niczym zarybiać, bo woda się sama wyreguluje. To jest łowisko no kill, więc taki szczupak i okoń powinny szybko wpaść w skuteczny rytm, i  mocno regulować populacje mniejszych ryb, tych nie ma tam też zatrzęsienia, więc to już wskazuje na dość dobre relacje międzygatunkowe.

Co do wzrostu ilości ryb, ten widać w wynikach rzekomo, łowi się sporo ryb. Jednak, jako, że większość łowiących to karpiarze, mniej jest informacji o mniejszych rybach (używają dużych przynęt aby wyeliminować leszcza), na pewno karpia jest sporo - od małego do wielkiego. My z Mateuszem złowiliśmy dwa maluchy we wrześniu, podczas kilkugodzinnej 'zasiadeczki'.
Lucjan

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #50 dnia: 02.05.2017, 12:48 »
Ja cały czas szukam dobrego łowiska na fajnego leszcza (odległościówka). Mięso mnie nie interesuje a fajne kabany na kiju. Stąd moje zainteresowanie, głównie leszczem.
Pytanie gdzie go łowić. Z doświadczenia wiem, że niestety karpiarze sypią dość sporo na dużych odległościach i to skutecznie odsuwa ryby od brzegu. To samo dzieje się na Rybniku.
Grzegorz

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 687
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #51 dnia: 02.05.2017, 12:51 »
Grzesiek, zapewniam Cię, że Twoja taktyka to coś tak odmiennego tam, że sam nie wiesz, czego się można spodziewać :)  Karpiarze łowią  i nęcą grubo, a o robakach i zanętach mało kto tam słyszał :D Na pewno trzeba znać miejsca, są płytsze i głębsze. Jest też masa innych gatunków, które się uwieszą...
Lucjan

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #52 dnia: 02.05.2017, 13:13 »
No ja bym tam na pewno z jockersem nie jechał, ale pewnie ze 2 litry białego bym ze sobą zabrał, nastawiając się na karpiki, leszcze, linki czy karasie. :D
Grzegorz

Offline Carlla70

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj. śląskie
  • Ulubione metody: bat
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #53 dnia: 06.06.2017, 13:04 »
Witam wszystkich :-) Wybieram się na kilka dni aby powędkować batem ( moja ulubiona metoda ). Mieszkam na Śląsku i szukam gdzieś w pobliżu jeziora. Mój pierwszy zamysł był taki aby pojechać nad j. turawskie, ale po przeczytaniu Waszych opinii o jeziorze Dzierżno, jestem pod wrażeniem, że tak dobrze działa straż i co najfajniejsze, że nie można zabierać ryb. Nurtuje mnie jedna sprawa, czy batem da się tam powędkować??? Może ktoś wie ??? Pozdrawiam Karolina

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #54 dnia: 06.06.2017, 15:25 »
Witam wszystkich :-) Wybieram się na kilka dni aby powędkować batem ( moja ulubiona metoda ). Mieszkam na Śląsku i szukam gdzieś w pobliżu jeziora. Mój pierwszy zamysł był taki aby pojechać nad j. turawskie, ale po przeczytaniu Waszych opinii o jeziorze Dzierżno, jestem pod wrażeniem, że tak dobrze działa straż i co najfajniejsze, że nie można zabierać ryb. Nurtuje mnie jedna sprawa, czy batem da się tam powędkować??? Może ktoś wie ??? Pozdrawiam Karolina
Jest bardzo mało miejsc gdzie da się lowić batem. Szukaj cypli od brzegu południowego i północnego , tam masz szanse. Odpada rejon wpływu Kłodnicy bo tam są płycizny i ryby nie dosięgniesz, ciężko też będzie od Taciszowa - tzw Stawiki , zielsko sięga 15 i więcej metrów od brzegu. Kłopot  może być z dojazdem bliskim do miejsca połowu. Jeśli chcesz więcej info pisz na PW
Pozdrawiam - Gienek

Offline Carlla70

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj. śląskie
  • Ulubione metody: bat
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #55 dnia: 06.06.2017, 18:20 »
Dziękuję Ci za odpowiedź. Szkoda, że mało jest miejsc do łowienia batem :( Dzięki za informację i oczywiście z Twoich porad.
Karolina

Offline nojbau

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Ruda Śląska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #56 dnia: 18.06.2017, 15:21 »
Właśnie słyszałem, że jezioro jest dość mocno zarośnięte, da się połowić feederem tak do 40 m?

Offline maksz100

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 514
  • Reputacja: 36
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #57 dnia: 08.07.2017, 19:19 »
2h rekonesans - LIPA TOTALNA


Ten zbiornik jest masakryczny.... Chciałem tam spędzić resztę sezonu z ESP i korumami barbelkami, lecz cały plan WUJ strzelił :facepalm:


Zbiornik wygląda od miejscowości Dzierżno jak bagno, takie bagno z zielska :D 


Pas zielska ciągnie się od Protoru do wpływu Kłodnicy, zero możliwości wędkowania feederem.

Gdzie można połowić z rzutu bez pontonu?  Zbiornik wędkarski? Co to za zbiornika jak tylko karpiarze z pontonami mogą moczyć kije :(

// Stawiki znam :P

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 687
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #58 dnia: 10.07.2017, 01:56 »
Objechałeś cały zbiornik? Cholera, nie spodziewałem się, że tak zarośnie >:( A woda kwitnie?
Lucjan

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 730
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #59 dnia: 10.07.2017, 10:59 »
Przypomnę, że Okręg Katowice zakupił spalinową wyciągarkę, niech ktoś z Koła pożyczy i można jakiś kawałek brzegu przygotować pod spławik czy feeder a przynajmniej stawiki. :)
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz