Autor Wątek: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R  (Przeczytany 70567 razy)

Offline Adrian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 632
  • Reputacja: 52
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #90 dnia: 22.04.2020, 13:09 »
Na wstępie zaznaczam że nie piszę tego złośliwie, :) po tych wszystkich filmikach "celebrytów " dzisiaj na wpływie do DD jak na stawie po zarybieniu ( naliczyłem przynajmniej  30 samochodów ) obłożony nawet drugi brzeg ale już " miszczuf karpiowych " którzy w spodniobutach wchodzą na środek ok 15 m i sypia po wiaderku kukurydzy to już naprawdę nie rozumie . :facepalm:
 No cóż trzeba poszukać innych miejscówek :)
Chciałem się tam wybrać, ale po tych filmach właśnie tego się spodziewałem :)

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #91 dnia: 22.04.2020, 13:10 »
Dziwię się, że tam pojechałeś na płytką wodę. Wiadomo, że w cholerę ludzi. Na pewno, nie łowił bym na 2 - 4 m. tylko poszedł dużo głębiej.
W nocy jest u nas 3-6 stopni. Szukał bym miejsc minimum 7 m nawet do 12 :) Zależy w którą stronę był wczoraj wiatr i jak wieje dziś. Działaj :P
...to królestwo...

Pozdrawiam.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 166
  • Reputacja: 892
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #92 dnia: 22.04.2020, 13:13 »
Na wstępie zaznaczam że nie piszę tego złośliwie, :) po tych wszystkich filmikach "celebrytów " dzisiaj na wpływie do DD jak na stawie po zarybieniu ( naliczyłem przynajmniej  30 samochodów ) obłożony nawet drugi brzeg ale już " miszczuf karpiowych " którzy w spodniobutach wchodzą na środek ok 15 m i sypia po wiaderku kukurydzy to już naprawdę nie rozumie . :facepalm:
 No cóż trzeba poszukać innych miejscówek :)

Luknij na fejsa lub na you tuba ... jak jadą po celebrytach - mam na myśli spiningowych z rzeczek pstrągowych...

Ludzie się wkur... ą że na niezbyt uczęszczane rzeczółki - zaczyna się nalot hunów po filmie reklamowym danego celebryty z napisem -  producenta.....
Maciek

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 730
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #93 dnia: 22.04.2020, 13:29 »
Dziwię się, że tam pojechałeś na płytką wodę. Wiadomo, że w cholerę ludzi. Na pewno, nie łowił bym na 2 - 4 m. tylko poszedł dużo głębiej.
W nocy jest u nas 3-6 stopni. Szukał bym miejsc minimum 7 m nawet do 12 :) Zależy w którą stronę był wczoraj wiatr i jak wieje dziś. Działaj :P

Ja tam byłem kilka razy ostatnio a dzisiaj pojechałem na chwilkę i jest masakra tyle ludzi, nie nastawiam się na duże karpie wystarczą mi leszczyki 50-60 cm oraz bonusik karp 3-6 kg ale to co dzisiaj zobaczyłem wyklucza to łowisko na najbliższy czas
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Chub

  • Gość
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #94 dnia: 22.04.2020, 14:04 »
Niestety firmy idą po najmniejszej linii oporu w reklamie.
Dlatego irytujące to już jak widzisz w tym samym miejscu filmy np. od Gliny Natura, Matrix czy Imprezy Wędkarskie, fotki z zimowisk od Boland, Robinson itd.
Tego już nawet nie ma co oglądać. Ale jest procent co się na to nadal łapie.
Zepsucia łowiska przez takie akcje nawet szkoda komentować.
„Wędkarze” też po najmniejszej linii oporu jadą tam gdzie na filmie widzieli.
Dlatego nie ma co dodawać od siebie i wrzucać fotek i pisać gdzie połowione.
Jak jestem gdzies i ktoś mi przychodzi niby pogadać a naprawdę sprawdzić co gdzie bierze nie odzywam się i zarzucam w inne miejsce aż sobie pójdzie niestety.

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 934
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #95 dnia: 22.04.2020, 14:06 »
Dlatego nie ma co dodawać od siebie i wrzucać fotek i pisać gdzie połowione.
Jak jestem gdzies i ktoś mi przychodzi niby pogadać a naprawdę sprawdzić co gdzie bierze nie odzywam się i zarzucam w inne miejsce aż sobie pójdzie niestety.
----> skąd ja to znam ;) jeszcze czasem wystawiam na wierzch troche przynęt co mi ryby brały ... 5 lat temu
;)

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 012
  • Reputacja: 216
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #96 dnia: 22.04.2020, 14:08 »
A na moim łowisku, gdzie zawsze cały slonsk się zjedzal nie ma nikogo !!! Fakt, że ryba bierze chimerycznie po przymrozkach, ale zawsze idzie wypracować karpia. To już wiem, gdzie ci wszyscy ludzie pojechali. Tylko zadaje sobie pytanie co oni tam robią skoro łowisko jest NO KILL. Ja myślałem, że nagram z drona miesiarzy jak ustawiają się w kolejce na dane miejsce, a tu zonk. Nikogo nie ma.

Offline Zbigniew Studnik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 031
  • Reputacja: 415
  • Płeć: Mężczyzna
  • No kill
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #97 dnia: 22.04.2020, 14:58 »
Rozumiem frustrację bo sam nie raz mam problem ze znalezieniem miejsca w określonej części zbiornika. Jednak proponuję spojrzeć na sytuację z innej strony.
Czy stali bywalcy Dzierzna łowiący tam od lat mają monopol i większe prawo łowienia na tej pieknej wodzie niż reszta ? Nie dziwię się ,że ludzie tam jeżdżą bo to świetna i rybna woda. W dodatku widać ile jest już wędkarzy no kill.
Przecież większość wielkich zaporówek po wprowadzeniu no kill zmieniło by się w świetne wody. Im więcej ludzi przekona się do łowisk no kill tym szybciej nastąpią zmiany.
A wracając do Dzierzna to tak wielka i dzika woda ,że każdy znajdzie miejsce dla siebie. Nie trzeba jechać na popularne miejscówki. Może nie nałowi się tyle ale chyba nie tylko o wyniki chodzi ;)

Offline Wiecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 785
  • Reputacja: 392
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie znoszę chamstwa i prostactwa
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #98 dnia: 22.04.2020, 15:37 »
Widziałem kilka takich filmów i od tego czasu wiem , że w sklepie Gliny Natura i innych takich niczego więcej nie kupię.  To  jest mój mały, prywatny protest.  Niczego więcej zrobić nie mogę, ale mam nadzieję, że nie jestem w tym sam.  Takie filmy prowadzą nieuchronnie do "wykończenia" resztek dobrych łowisk.
Wiesiek

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 815
  • Reputacja: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #99 dnia: 22.04.2020, 16:17 »
W odniesieniu do posta Wiecho, mogę tylko powiedzieć, że ubolewam nad tym, że to z Tarnowa pochodzi ta firma. Najzwyczajniej w świecie jest mi po prostu wstyd  :(
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline Bubel

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 138
  • Reputacja: 16
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #100 dnia: 22.04.2020, 16:52 »
Czasem nie przesadzacie?

Offline Maki

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 182
  • Reputacja: 20
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #101 dnia: 22.04.2020, 17:36 »
Zgadzam się z poprzednikiem.
Jadą tam gdzie jest ryba, a co mają łowić na dziadowskim jeziorze i kręcić odcinek 5 dni? Noo Pany...
Zresztą co do Gliny Natura to oni filmy z różnych łowisk pokazywali.
Każdy może kupić pozwolenie i tak jechać to nie jest wasza prywatna własność.
Pozdrawiam

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 012
  • Reputacja: 216
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #102 dnia: 22.04.2020, 18:02 »
Widziałem kilka takich filmów i od tego czasu wiem , że w sklepie Gliny Natura i innych takich niczego więcej nie kupię.  To  jest mój mały, prywatny protest.  Niczego więcej zrobić nie mogę, ale mam nadzieję, że nie jestem w tym sam.  Takie filmy prowadzą nieuchronnie do "wykończenia" resztek dobrych łowisk.
Ja uważam wręcz przeciwnie, powinniśmy bardziej promować takie łowiska NO KILL - ludzie może zrozumieją jak może być pięknie nad każdą wodą :fish:

Offline Rielan

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 120
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #103 dnia: 22.04.2020, 18:41 »
W odniesieniu do posta Wiecho, mogę tylko powiedzieć, że ubolewam nad tym, że to z Tarnowa pochodzi ta firma. Najzwyczajniej w świecie jest mi po prostu wstyd  :(

Ja tam Ci zazdroszczę, że masz tak fajny sklep blisko siebie, super wędki do sprawdzenia, nie mówiąc już o możliwości rozmowy z jednym z najlepszych feederowców w kraju :) Mam gdzieś jakie łowiska pokazuje, wartość merytoryczna tego kanału jest olbrzymia i z niecierpliwością czekam na kolejne produkcje. W tym momencie NaturaFishingTV i Imprezy Wędkarskie to moim zdaniem najlepsze kanały wędkarskie na polskim Youtube :beer:
Robert

Offline piotrrd

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 718
  • Reputacja: 80
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sokółka
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #104 dnia: 22.04.2020, 21:30 »
Wolę sto razy filmiki pyzy, który może i nic nie złowi, ale nie ma ciśnienia. Pchać się tam gdzie w danym momencie ryba bierze jest słabe. Bardzo słabe.


Z gliny natura i tak nic nie kupię bo nie ogarniają podstawowych kwestii.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka